Autor Wątek: Kupiliśmy  (Przeczytany 3819766 razy)

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 792
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #16575 dnia: 11.06.2019, 22:30 »
Zakupiony pokrowiec dokładnie ten: http://robinson.pl/produkty/pokrowiec-vde-r-comfort-match-2-komorowy/
oraz torba Matrixa https://sklepdrapieznik.pl/sklep/bagaz-matrix-seria-ethos-oraz-klasyczna-oferta/38156-torba-matrix-aquos-carryall-55ltr.html

Zdjęcia będą jak pojadę nad wodę. Ale pokrowiec nie jest usztywniany posiada dwie boczne kieszenie co jest dla mnie atutem bo do małej wejdą podpórki albo feeder arm do długiej wiadomo parasol, sztyca. Co jest fajne to obydwie kieszenie mają zamki po całej długości dzięki czemu możemy upchać coś większego. Pokrowiec posiada dwie komory, niestety jest sznureczek do przywiązania wędek a nie rzepy. Komory są duże zwłaszcza miejsce na kołowrotek. Spód ma gumowany a ścianki z sztywniejszej pianki. Torba bardzo pojemna w końcu 55L. Kolorystyka fajna stonowana dla mnie lepsza niż w serii ethos. Wnętrze wyścielone gąbka na zewnątrz spód gumowany, nylonowy nie wiem grunt, że nieprzemakalny. Wsadziłem w nią wszystko to co zawsze zabieram a jeszcze sporo miejsca zostało. Jak dla mnie to jeszcze mogły by być dwie małe kieszonki np. żeby schować telefon, portfel i inne pierdoły.
- Arek -

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #16576 dnia: 12.06.2019, 18:05 »
Od wczoraj bawię się nowym, pachnącym, flagowym multiplikatorem firmy Quantum, który nazywa się Tour 101 MG (mój pierwszy "flagowy" sprzęcior). Kopara opada, bo magnezowa obudowa i inne lekkie stopy powodują, że całość waży 156 g... oczywiście przy standardowej wielkości - jest przeznaczony do przynęt o "średniej" wadze, uniwersał. Jedenaście bardzo dobrych łożysk, stosunkowo lekka szpula (a to bardzo ważny parametr w tego typu zabawkach, bo im niższa masa szpuli, tym lżejszymi przynętami można rzucać), świetne spasowanie, płynna, cicha praca, świetna sprawność przekładni, dobry nawój, bardzo dobre właściwości rzutowe - tak można opisać ten pierwszy magnezowy multiplikator Quantuma (poprzedni flagowiec miał lekką, ażurowaną aluminiową ramę - był to Quantum EXO PT, który ważył od 170 g).

Tak się prezentuje sprzęcik:



Jacek

Offline kryszard

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 161
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #16577 dnia: 12.06.2019, 18:27 »
Od ponad 10 lat drapieżniki łowię tylko na casting, ale nigdy nie miałem quantuma. Daj znać jak się sprawuje w akcji po dłuższym czasie. Przekładnia z aluminium czy brąz?
Marcin

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #16578 dnia: 12.06.2019, 19:37 »
Duże koło przekładni jest aluminiowe (raczej ze stopu lekkich metali), a to ze względu na bezkompromisową walkę o niską masę. Multiplikator ten będzie współpracował z kijem o cw. do 21 g, więc przekładnia przeżyje mnie - a zamierzam jeszcze trochę pożyć. Modeli multiplikatorów z aluminiową przekładnią, jak dobrze wiesz, jest sporo (np. wiele modeli od Abu), i tragedii nie ma. Kwestia obciążenia, wiadomo.

Ten zaprezentowany Tour Mg to już sprawdzona konstrukcja, bo ma kilka lat. Przekładnia jest mocna, użytkownicy nie narzekają (przestudiowałem temat, bo wahałem się, czy wziąć ten konkretny model - przede wszystkim zależało mi na niewielkiej masie).

Tak się składa, że w tej chwili mam dwa multiplikatory od Quantuma. No i jeden kij. Z wszystkiego jestem zadowolony, nawet bardzo. Multiplikatorów tej firmy nie ma co się bać, są porządnymi konstrukcjami (np. Smoke, Accurist, Icon, Exo...). Jeśli ktoś lubi różnorodność, niebanalność, nieszablonowość, to firma Quantum ma mu coś do zaoferowania. Wielu z nas boi się wychodzić poza utarte schematy, stąd niepopularność niektórych produktów. Shimano, Daiwa, Abu, Quantum - konkurencji brak, mowa oczywiście o multiplikatorach. Jeśli natomiast stałoszpulowce, to tylko Shimano i Daiwa ;)


Jacek

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #16579 dnia: 12.06.2019, 19:57 »
Jacek szpanuje sprzętem dla lepszej kasty, a do mnie w końcu przyjechało coś dla brudnych paszowców.

Platforma do kosza Duralite i krótkie nogi 450 mm. I już żaden brzeg nie straszny :)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #16580 dnia: 12.06.2019, 19:59 »
Nie znam się na multiplikatorach, ale wierzę, że to dobra maszyna. Na pewno waga robi wrażenie. Wierzę, że jesteś zadowolony i cieszę się zrazem z Tobą :)
A co to za kijek, do którego podpiąłeś tę maszynkę?
Pozdrawiam
Mateusz

Offline kryszard

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 161
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #16581 dnia: 12.06.2019, 20:01 »
W Stanach Quantum jest bardzo popularny, a u nas, to wciąż trochę niszowa marka. Ja przestałem gonić za nowościami i kupiłem klasyka
Marcin

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #16582 dnia: 12.06.2019, 20:59 »
Odezwę się później, jestem na rybach - testuję nowy nabytek. Sandacz w drugim rzucie. Za chwilę dwa kolejne :)
Jacek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #16583 dnia: 12.06.2019, 21:21 »
Jacek, dobrze będzie taki współpracował z podajnikiem 45 g z towarem? :P
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #16584 dnia: 12.06.2019, 23:14 »
Jacek szpanuje sprzętem dla lepszej kasty (...)

Truizm. Paszę urobiłeś?

Nie znam się na multiplikatorach, ale wierzę, że to dobra maszyna. Na pewno waga robi wrażenie. Wierzę, że jesteś zadowolony i cieszę się zrazem z Tobą :)
A co to za kijek, do którego podpiąłeś tę maszynkę?

Dzięki ;) Ten kijek to G. Loomis STR 1024C (8,6 ft, cw. do 3/4 oz) - przywieziony ze Stanów  przez naszego dobrego forumowego kolegę ;)

W Stanach Quantum jest bardzo popularny, a u nas, to wciąż trochę niszowa marka. Ja przestałem gonić za nowościami i kupiłem klasyka.

Okrąglaki Abu są kapitalne, piękne, mam do nich słabość. Z tą popularnością multiplikatorów firmy Quantum w Stanach to też nie do końca tak, jak piszesz. Nawet u nich są wątpiący ;)

Jacek, dobrze będzie taki współpracował z podajnikiem 45 g z towarem? :P

Tak, bo flagowe magnezowe multiplikatory klasy L/M są przeznaczone do ciskania koszykami z paszą ;) Da radę, nie widzę przeciwwskazań. Dla multiplikatora o wadze około 200 g taki koszyk to chleb powszedni. Niedawno robiłem próby rzutowe pickerem i multiplikatorem. Bajka.
Jacek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #16585 dnia: 13.06.2019, 16:24 »
Szelki i moskitiera na głowę z demobilu.
Reszta Drapieżnik.


I tak, szelki do Matrixa będą pasować idealnie. Nie trzeba nic doszywać, żeby zaczepić za oparcie, wystarczy do góry nogami fotel założyć. Góra szelek mocowanie do ramy (i tutaj trzeba przykleić jakieś ucho na klej dwuskładnikowy, bo inaczej fotel przesuwa się za plecami), pasy mocujemy w zawiasach (mocowanie się odpina, więc mogą sobie tam pozostać. W rozkładaniu i składaniu nie przeszkadzają).

Jak już to ogarnę, opiszę dokładniej.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #16586 dnia: 13.06.2019, 17:03 »
Magnezowe?
Jacek

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #16587 dnia: 13.06.2019, 17:08 »
Michał, może obejma okrągła z oczkiem. Do oczka przełożyć mocniejsze kółko jak do kluczy. Chyba o to chodzi :-\
 https://zoo-aquos.pl/pl/p/Obejma-Na-Waz-Karbowany-25mm-1-cal-Do-Pompy-6-Sztuk/5476

Lub obejma takiego rodzaju. Mniejszą i tańszą. Również kółko przełożyć.

 https://motor-x.pl/obejma-tlumika-kpl-2x-oczko-sport-2013-j901sportj122sport-125ccm-euro-iii-junak-901sport-junak-122sport,p.html

 Jest tego sporo. Tylko dobrać odpowiedni model i na lata. Bez klejenia.
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #16588 dnia: 13.06.2019, 17:46 »
Michał, może obejma okrągła z oczkiem. Do oczka przełożyć mocniejsze kółko jak do kluczy. Chyba o to chodzi :-\
 https://zoo-aquos.pl/pl/p/Obejma-Na-Waz-Karbowany-25mm-1-cal-Do-Pompy-6-Sztuk/5476

Lub obejma takiego rodzaju. Mniejszą i tańszą. Również kółko przełożyć.

 https://motor-x.pl/obejma-tlumika-kpl-2x-oczko-sport-2013-j901sportj122sport-125ccm-euro-iii-junak-901sport-junak-122sport,p.html

 Jest tego sporo. Tylko dobrać odpowiedni model i na lata. Bez klejenia.
I to jest słuszna koncepcja :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #16589 dnia: 13.06.2019, 21:00 »
Moje ostatnie zakupy, tj. Korum Buzzbar Kit oraz 2 x Korum Tackle Pouch:



Jak na firmę Korum przystało, całość świetnie wykonana.
Pozdrawiam,
Maciek