Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2018  (Przeczytany 397558 razy)

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 476
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2535 dnia: 15.08.2018, 20:06 »
Sorry za offtop w dyskusji, ale chciałbym się pochwalić: wczoraj złowiłem swego pierwszego lina. Pierwszego w ponad dziesięcioletniej karierze wędkarskiej (nie licząc epizodów z dzieciństwa).
Linek miał może z 30 cm. Wrócił oczywiście do wody, jak wszystkie moje przyłowy.
Każdy nawet najmniejszy lin jest mega fajny :fish: :fish: :fish:
Ja dziś po cichutku marzyłem o linie, bo na Brzeżonku podobno są na prawdę fajne i nie tylko na wielkość...
Szkoda że Twój post bez fotki.
Marcin

Offline Marko

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 499
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Brodnica
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2536 dnia: 15.08.2018, 20:23 »
Ostatnio miałem 8 linów,dziś tylko dawa małe ale ciesza :) Woda PZW a łowiłem na cieciorke..Zdjęć nie mogę dodać bo pisze że za duzy format,a nie wiem jak je zmiejszyć  :'(

Offline Alleius

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 609
  • Reputacja: 44
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2537 dnia: 15.08.2018, 20:42 »
Sorry za offtop w dyskusji, ale chciałbym się pochwalić: wczoraj złowiłem swego pierwszego lina. Pierwszego w ponad dziesięcioletniej karierze wędkarskiej (nie licząc epizodów z dzieciństwa).
Linek miał może z 30 cm. Wrócił oczywiście do wody, jak wszystkie moje przyłowy.
Każdy nawet najmniejszy lin jest mega fajny :fish: :fish: :fish:
Ja dziś po cichutku marzyłem o linie, bo na Brzeżonku podobno są na prawdę fajne i nie tylko na wielkość...
Szkoda że Twój post bez fotki.

Tak się cieszyłem, że nawet do głowy mi nie przyszło zrobienie zdjęcia. Nawiasem mówiąc, przekonałem się, jak silne to ryby, bo podczas holu tego pistoleta miałem wrażenie, jakby na kiju wisiał 1-2 kg karp.


Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2538 dnia: 15.08.2018, 22:25 »
Nocka na odrze z 14-15 sierpnia 2018
Przejechałem ok 20 rozlozylem i zanecilem brały krapie ok 24 pierwszy leszcz ok 1 drugi leszcz i cisza jakby ręką odciął nawet krapie przestały brać woda bardzo niska podeszła do góry jakieś 10 cm, nocka super ciepła ok 4 zlowilem jeszcze dwa takie małe po 1 kg. O godz 6 pakowanko i do domu pochówka telefon wpadł do wody, działa ale zdjęcia jak za mgła bonus bolen 68 cm i sandaczyk 57cm.
Pozdrawiam wszystkich maniaków nocnych feederowych zasiadek życząc udanych połowów 😄 🎣
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 035
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2539 dnia: 15.08.2018, 22:34 »
Fajne leszcze :fish:

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2540 dnia: 16.08.2018, 16:08 »
Artur jak zawsze mega klasa :thumbup: :bravo:


W przeciwwadze moje "osiągnięcia " :'(  ;)

Mimo, że na nocki z feederem jeżdżę dosyć często, to nad rzekę już nie.

Dość powiedzieć, że nad gorzowską Wartę wybrałem się po raz pierwszy w tym roku.

To była raczej niespodziewana wyprawa, bo w ostatniej chwili obrałem ją na cel.

Wyciągnąłem jakieś "mrożonki" z zamrażarki, kompletnie bez robactwa wybrałem się nad wodę.

Warta kolejny raz nie była dla mnie gościnna. Nie potrafię na niej skutecznie łowić i to się chyba nie zmieni.

Wędkowałem od 18.00 do 00.30 z przerwą do 4.30 i dogrywką do 8.00 dziś rano. Obraz nędzy i rozpaczy.

Jedno branie i jedna ryba na pożegnanie.

Mimo wszystko mały klenik 27 cm, to dopiero mój drugi w życiu, a pierwszy na Warcie.

Poranki nad wodą są piękne. :)





Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2541 dnia: 16.08.2018, 16:51 »
W myśł postanowienia "najwięcej naucze się nad wodą" staram się uganiać za karpiem jak najczęściej :D Nie są to giganty ale zdjęcia jest z tego samego dnia (w sumie 4 sztuki na PZW)  i widze że powoli moje eksperymenty przynoszą efekty :D Mam 4 różne zanęty do metody, kilka przeróżnych pelletów zanętowych , stosowałem je chyba we wszystkich możliwych konfiguracjach, mieszałem jedno z drugim i coś się dzieje :D





Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 476
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2542 dnia: 16.08.2018, 18:22 »
Gratulacje dla wszystkich łowców.
Czasem nie jest ważna wielkość tylko gdzie i kiedy.
Marcin

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2543 dnia: 16.08.2018, 20:24 »
Tench_fan
Nie wiem może Ci to pomoże u mnie leszcze na odrze w tym roku dosyć późno biorą przeważnie od 1 nieraz od 2 w nocy często tak jest ze masz 30-45 min
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 218
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2544 dnia: 16.08.2018, 20:50 »
Panowie pieknie łowicie :bravo:
Maciek

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2545 dnia: 16.08.2018, 23:01 »
Nocka na Ochabach:
Na razie 2 karpie 11 i 11,5kg i Jesiotr 7,5kg :)
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2546 dnia: 17.08.2018, 00:13 »
Środa o 10 melduję się na Batorówce.
Po zawodach nocnych, które odbywały się parami zaczynamy łowić koło 12? Nie pamiętam.
Swoja droga zawody, w których pierwsze miejsce to 160kg, kolejne koło 140 i tak dalej i tym podobnie, nie napawały optymizmem. Skoro złowili ponad 1200kg ryb, to czy coś zostało i czy będzie chętne do żerowania?
Niezbyt. Ryby włączały się stopniowo.
Po mojej lewej siedziała Ewcia, natomiast po prawej za krzaczkiem siedział Wiśnia z młodym. Pod krzakiem próbowałem łowić na margina i pierwsze ryby na tą metodę to niezła frajda.





Na takie okazy i Sponde HH guma C-drome w rozmiarze 4mm to zdecydowanie za dużo. 12-18 kg stanowiło by wyzwanie, natomiast ryby w granicy 5-6 kg lądowały na macie w około 90 sekund.

Natomiast na feedera standardowa zanęta nie dawała efektów. Rozrobiłem piękną czerowną rodem z Holandii, z dodatkiem mączki rybnej, soi, mielonej kukurydzy i konopii. Do tego poszła resztka red agressora do podbicia zapachu i pelet kiełbasa-papryka-chilli.

Taka mieszanka ostatniej szansy, kiedy po kilku godzinach nie ma się czym pochwalić.
No i woda się otworzyła.

Ewcia, która miała do tej pory raptem parę ryb zaczęła je systematycznie odławiać.
Skoro u niej działa pora przerzucić się na nową mieszankę.

Ryby zamiast po 15-20 minutach, brały po 1, 3, maks 5. I kit z tym, że dopiero po 17 zaczęło się eldorado...



















Wynik 160 przez noc na 2 osoby po 3 godzinach nie robił już wrażenia.
Po za 3 karasiami, na macie lądowały praktycznie tylko sztuki w przedziale 4-6kg i było ich dzieścia, jak nie dzieści.

Całą zabawę mnie i Wiśni zepsuły żony. Ewcia stwierdziła, że jest fajnie, ekipa zacna i zostajemy do jutra. Czyli pakuj mężuś graty i wio do sklepu jeśli jakiś otwarty, bo trzeba kupić coś na wieczór.
Suma summarum skończyliśmy grubo po 2, co nie wpłynęło pozytywnie na poranne plany łowienia. Fakt faktem. Rozbiliśmy się nad wodą na zarezerwowanym miejscu koło 11.

Pierwsze rzuty przyniosły niespodziewanych gości. Karasie.  Skurczybyki brały z opadu. Zarzut i zanim wędka trafiła na podpórkę już było branie. Każdy miał tak po kilka razy.
Później czas spędziliśmy wszędzie, tylko nie nad wodą. Babcia przywiozła wrzaskuny moje i trzeba było się iść wykompać na drugą stronę łowiska. Później przerwa obiadowa i inne atrakcje. Skutecznie odrywało nas to od łowienia.
Inni, którzy od rana budowali miejsca łowili ładnie, my natomiast dłubaliśmy te ryby z bólem. No coś tam udało się wydłubać...











Nie było to jednak takie eldorado, jak dnia poprzedniego.

Dziękuję Wiśni za świetnie spędzony czas nad wodą i nie tylko. Kilka rozmów i akcji na długo utkwi mi w pamięci. Np taki smaczek: młody na całe łowisko wrzeszczy, że złowił na spinning ogromnego bolenia, pokazując 26cm rybę. Widok tego entuzjazmu i szczerej radości naprawdę sprawia, że na świat patrzy się radosnym okiem. O innych wspominać nie będę bo to już prywata z nocnych dialogów ;)

Było mega fajnie!!!

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Marcin

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 936
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2547 dnia: 17.08.2018, 08:56 »
:bravo: Panowie :)
;)

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 506
  • Reputacja: 1976
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2548 dnia: 17.08.2018, 09:05 »
Mega relacja :bravo:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Szymeq

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 463
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • C&R!
  • Lokalizacja: Przywidz
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2549 dnia: 17.08.2018, 10:37 »
Pięknie Marcin połowiłeś! :bravo: Na tyczkę to muszą być emocje... Może i mi będzie kiedyś dane spróbować :)
Pozdrawiam, Szymeq ;)