Autor Wątek: Ciekawe filmy  (Przeczytany 1371006 razy)

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #3180 dnia: 12.11.2018, 16:51 »
3.3m w 3-składzie :facepalm:

Akurat w tym przypadku to nie jest wada, dół jest sztywniejszy niż w Browningowym Sphere 3.3. Co przekłada się na właściwości rzutowe, na korzyść Tregarona. Minusem jest nieco sztywniejsza praca pod rybą dla tych, co lubią pełniejsze ugięcie. Poza 11 ta seria jest bliźniacza do Browninga. 

Ryba1987

  • Gość
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #3181 dnia: 12.11.2018, 17:15 »
3.3m w 3-składzie :facepalm:

Akurat w tym przypadku to nie jest wada, dół jest sztywniejszy niż w Browningowym Sphere 3.3. Co przekłada się na właściwości rzutowe, na korzyść Tregarona. Minusem jest nieco sztywniejsza praca pod rybą dla tych, co lubią pełniejsze ugięcie. Poza 11 ta seria jest bliźniacza do Browninga.

No jak dla mnie to lipa jedynym kijem w 3składzie jaki mam w długości ~3,6m jest Sphere Braid Special (upierdliwe w składaniu i rozkładaniu), takto wszystkie dwu składy od 3 do 3,6m.
Widać że ten kijek to taki lekko zmodyfikowany browning.. przelotki, rękojeść i uchwyt na dole dolnika wszystko bardzo podobnie wykonane.
Nie dawno pojawiła się jak dobrze pamiętam seria inspiration feeder. 3,4m jest niby w dwuskładzie tyle tylko że te składy są równe bez szczytówki.. dla tych co robią zestawy w domu przed wyjazdem to jest to kłopotliwa opcja a szkoda bo kijki zacnie się prezentują :)
https://www.flagman.kiev.ua/fidernoe-udilishche-flagman-inspiration-feeder-3.4m-40g/p212835/
Podobnie miała seria Equis z Prestona, no nie mogłem ścierpieć..

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #3182 dnia: 12.11.2018, 17:49 »
Tu racja. Jak ktoś robi w domu zestawy to tak 2 skład lepszy wyjście, jak nad wodą to tu już bez różnicy i zawsze krócej. Tu i tu plusy i minusy. Ogólnie poza wspomnianym 3.3m Flagman i Browning różnią się tylko kolorkami i korkiem na dolniku. Tak to są te same blanki i technologie nawet. Porównywałem oba, gdy kupowałem kij 4,2m i tylko design je różnił. Firma też jest przedstawicielem i częścią Zebco na UA.

Inspiration zapowiada się ciekawe, tym bardziej że to niby kij na 15 lecie firmy. Więc pewnie jakość będzie powalająca, jeszcze jak by u nas cena jak na Ukrainie to raj. Akurat mi równe składy nie przeszkadzają, bo sam używam S-class o takiej konstrukcji. Składanie z zestawem też jakoś mi nie przeszkadza zbytnio, po prostu szczytówka idzie wzdłuż blanku i tyle zawsze to 155 cm nie 180+. :thumbup:

Offline Buba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 772
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #3183 dnia: 12.11.2018, 18:33 »
Witam.
Mam dwa kije składane w ten sposób i nie ma problemu, szczytówkę wypinam, obracam o 180 st., pokrowiec ochronny 30cm do spięcia wszystkiego i jest OK. Kijek wygląda zacnie. Pozdrawiam.

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #3184 dnia: 12.11.2018, 19:35 »
Dla jednych 3-skład jest wadą, dla innych zaletą ;) Każdy może sobie wybrać to co mu się podoba :)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Frankestin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 033
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
    • SiG Polska Północ
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #3185 dnia: 12.11.2018, 21:09 »
Bo w lesie czasem poleżeć trzeba:


Znam tych ludzi, ale nie mam dla nich litości.
Franki

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #3186 dnia: 12.11.2018, 21:47 »
Tak się składa że dzisiaj miałem przyjemność mieć w rękach Tregarona 3.3 50 g , wędzisko jest zacne, łowienie na dystansie do 50 m bez problemowe , moim zdaniem można łowić spokojnie 60 m . Nie było nam połowić nic większego niż płotki ale już na niewielkich rybkach praca wędziska ok.
 Co do minusów to na pewno cena ale jak to mówią kto bogatemu zabroni :D drugi minus i to raczej dla mnie nie wybaczalny to przelotki, co z tego że ciche , jeśli po kilku miesiącach intensywnego łowienia już można zobaczyć oznaki wytarcia.   
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #3187 dnia: 12.11.2018, 21:52 »
Na końcu napisali o całkiem fajnych karach. Ciekawe, co z tego wyjdzie.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 083
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #3188 dnia: 12.11.2018, 22:38 »
3.3m w 3-składzie :facepalm:

Akurat w tym przypadku to nie jest wada, dół jest sztywniejszy niż w Browningowym Sphere 3.3. Co przekłada się na właściwości rzutowe, na korzyść Tregarona. Minusem jest nieco sztywniejsza praca pod rybą dla tych, co lubią pełniejsze ugięcie. Poza 11 ta seria jest bliźniacza do Browninga.

No jak dla mnie to lipa jedynym kijem w 3składzie jaki mam w długości ~3,6m jest Sphere Braid Special (upierdliwe w składaniu i rozkładaniu), takto wszystkie dwu składy od 3 do 3,6m.
Widać że ten kijek to taki lekko zmodyfikowany browning.. przelotki, rękojeść i uchwyt na dole dolnika wszystko bardzo podobnie wykonane.
Nie dawno pojawiła się jak dobrze pamiętam seria inspiration feeder. 3,4m jest niby w dwuskładzie tyle tylko że te składy są równe bez szczytówki.. dla tych co robią zestawy w domu przed wyjazdem to jest to kłopotliwa opcja a szkoda bo kijki zacnie się prezentują :)
https://www.flagman.kiev.ua/fidernoe-udilishche-flagman-inspiration-feeder-3.4m-40g/p212835/
Podobnie miała seria Equis z Prestona, no nie mogłem ścierpieć..

Ten Inspiration na Ukrainie jest 3x droższy niż Montarey. Jeśli u nas ten drugi kosztuje 450 zł,to jak sklep GiN sprowadzi tegoroczną nowość Flagmana to pewnie będzie kosztowała w okolicach Guru Aventusa :D

Offline ju-rek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazury
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #3189 dnia: 12.11.2018, 23:02 »

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #3190 dnia: 13.11.2018, 08:07 »
Jak zwykle gość ciężko ćwiczy sprzęt :) :thumbup:
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #3191 dnia: 13.11.2018, 09:03 »
Tak się składa że dzisiaj miałem przyjemność mieć w rękach Tregarona 3.3 50 g , wędzisko jest zacne, łowienie na dystansie do 50 m bez problemowe , moim zdaniem można łowić spokojnie 60 m . Nie było nam połowić nic większego niż płotki ale już na niewielkich rybkach praca wędziska ok.
 Co do minusów to na pewno cena ale jak to mówią kto bogatemu zabroni :D drugi minus i to raczej dla mnie nie wybaczalny to przelotki, co z tego że ciche , jeśli po kilku miesiącach intensywnego łowienia już można zobaczyć oznaki wytarcia.   

Zastanawiam się, czy to nie jakiś bubel, z tymi przelotkami Ci się trafił, bo od 3 lat moim głównym kijem do połowu drobnicy jak i na komercje jest Sphere 3.3, który ma właśnie przelotki Pacyfic Minima. Oglądałem ostatnio drobiazgowo kij czyszcząc przed zimą i gdyby nie pianka, która chłonie brud jak gąbka, kij był by jak nowy. Może różnicą jest fakt, że nie używam plecionek, a te swoje robią.

Co nie zmienia faktu, że kijek zacny,  tylko pracy jego w 3 składach jakoś nie jestem w stanie sobie wyobrazić.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Marcin

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #3192 dnia: 13.11.2018, 09:59 »
Dziwna sprawa, bo ja w swoim 4,2 sprawdziłem z ciekawości i są ok. Katuję go plecionką 0,08 i 0,10, i trochę tych wyjazdów zaliczył.

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #3193 dnia: 13.11.2018, 17:20 »
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 532
  • Reputacja: 1110
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #3194 dnia: 14.11.2018, 01:50 »
Maggot feeder w wydaniu Phila Ringera: