Autor Wątek: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska  (Przeczytany 89387 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« dnia: 17.12.2014, 19:44 »
Witam panowie może znacie jakieś fajne łowiska na śląsku czy to komercja lub wody pzw może ktoś z was łowi w okolicach Oświęcimia , Bielska białej , Czechowic. Jeśli znacie jakąś fajną komercję na Śląsku na której można połowić do bulu dajcie namiar
Maciek

ON i ONA

  • Gość
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #1 dnia: 23.12.2014, 18:47 »
Grodzisko koło cz-wy komercja ,super łowisko czynne cały rok

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #2 dnia: 23.12.2014, 23:03 »
Grodzisko koło cz-wy komercja ,super łowisko czynne cały rok
No proszę. Nie znałem tego łowiska.
Piszą tam o ładnych płociach i linach. Może być ciekawie.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline bohdan321

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 13
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #3 dnia: 25.12.2014, 09:55 »
Ja do tego łowiska się zraziłem.Pewnego letniego dnia,korzystając z urlopu wybrałem się z synem do Grodziska.Po dokonaniu opłat za cztery wędki u właściciela,udaliśmy się na swoje stanowiska.Sprzęt rozłożony,zestawy w wodzie,sami na łowisku,po prostu super.Nie minęło  pół godziny naszej przygody na tym łowisku,a tu ciągnikiem z przyczepką podjechał gospodarz łowiska,zaledwie pięć metrów od nas i z przyczepki łopatą,do łowiska zapodaje paszę dla ryb.Było tego na oko jakieś trzy wory.Spojrzeliśmy z synem po sobie, zestawy z wody,spakowaliśmy się i od tej pory tyle mnie tam widzieli,chociaż na łowisko mam 10 km.

ON i ONA

  • Gość
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #4 dnia: 25.12.2014, 15:06 »
nigdy nie karmi w wekend ,a kiedyś musi nakarmić ,łowiłem teraz 21,22,23,grudnia przez 3 wyjazdy złowiłem 88szt -135.08kg a24.12 jeszcze 9szt ,wszystko na metode ,naprawde b.rybne łowisko,warto ćwiczyć bo w 2015 będzie kila zawodów MILO,TUBERTINI,MAVER i PRESTONA,póki nie skuje lodem karpie biorą cały rok ;)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #5 dnia: 25.12.2014, 15:09 »
Znasz może takie rybne łowisko bliżej katowic lub oświecimia bielska białej
Maciek

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #6 dnia: 25.12.2014, 15:10 »
nigdy nie karmi w wekend ,a kiedyś musi nakarmić ,łowiłem teraz 21,22,23,grudnia przez 3 wyjazdy złowiłem 88szt -135.08kg a24.12 jeszcze 9szt ,wszystko na metode ,naprawde b.rybne łowisko,warto ćwiczyć bo w 2015 będzie kila zawodów MILO,TUBERTINI,MAVER i PRESTONA,póki nie skuje lodem karpie biorą cały rok ;)

A jak tam wygląda z grubą płocią i linem?
Pozdrawiam
Mateusz

ON i ONA

  • Gość
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #7 dnia: 25.12.2014, 15:42 »
Są to stawy komercyjne ,przedewszyskim karpie troche jesiotra,amura,sumy i tołpyga

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #8 dnia: 26.12.2014, 02:44 »
Jeżeli facet nie pozwala zabierać ryb - to troszkę przesadzil z ilością. Karp rośnie bardzo szybko - w zbiorniku nie będzie żadnej roslinki a ryba przeora dno wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu pokarmu. Łowiłem na kilku takich łowiskach i przy dobrej taktyce ryba idzie za rybą, łowienie staje sie nudne. Może inne gatunki sprawią, że będzie 'weselej' - ale jak ktos wpuszcza tołpygę to chyba znaczy, że poniosła go fantazja. Ciekawe jak z zapotrzebowaniem na tlen - rosnące ryby wymagac będą sporego napowietrzania.

Na jednym z podobnych zbiorników widziałem jak jeden karpiarz, po wrzuceniu garści pelletów przy brzegu, złowił trzy karpie w podbierak za jednym machnięciem. Ryba była wygłodzona i rzucała sie na wszystko. Ja namawiałbym go na odłowienie części tych ryb i trzymanie zdroworozsądkowej ilości. Dokarmianie ryb pelletem- świadczy raczej niekorzystnie o danym łowisku. Nie wiadomo czy granica pomiędzy komercją a stawem hodowlanym nie zostala przekroczona...

W UK w tym roku na jednym z łowisk padł rekord - 1000 lb karpia w zawodach (6 godzin). Dawało to 70 kilo ryb na godzinę - czyli karp 3-4 kilo co 2 minuty. Zakrawa to na absurd... Pomimo nagłosnienia tego faktu przez gazety - wiekszość wędkarzy nie pochwala takiego masowego zarybiania.

Myślę, że wielu wedkarzy nie będzie chciało łowić na takim lowisku - ja sam omijam takie z daleka - bo nie znajduję jakoś frajdy w trzaskaniu ryby za rybą. Do zawodów o wele lepsza jest kombinacja płoć, leszcz i karp - z małymi dodatkami innych gatunków - gdyz trzeba się odpowiednio nastawiać, w różnych porach roku inaczej. Zima to leszcz i płoć, później karp.
Lucjan

ON i ONA

  • Gość
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #9 dnia: 26.12.2014, 08:07 »
LUK nie jest tak ktoś wprowadził cię w błąd albo mówimy o innch łowiskach

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #10 dnia: 26.12.2014, 10:07 »
Ja piszę raczej o pewnej tendencji a nie o samym łowisku, bo tam nie byłem ;)
Lucjan

elvis77

  • Gość
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #11 dnia: 26.12.2014, 10:27 »
Jeżeli facet nie pozwala zabierać ryb - to troszkę przesadzil z ilością. Karp rośnie bardzo szybko - w zbiorniku nie będzie żadnej roslinki a ryba przeora dno wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu pokarmu. Łowiłem na kilku takich łowiskach i przy dobrej taktyce ryba idzie za rybą, łowienie staje sie nudne. Może inne gatunki sprawią, że będzie 'weselej' - ale jak ktos wpuszcza tołpygę to chyba znaczy, że poniosła go fantazja. Ciekawe jak z zapotrzebowaniem na tlen - rosnące ryby wymagac będą sporego napowietrzania.
W UK w tym roku na jednym z łowisk padł rekord - 1000 lb karpia w zawodach (6 godzin). Dawało to 70 kilo ryb na godzinę - czyli karp 3-4 kilo co 2 minuty. Zakrawa to na absurd... Pomimo nagłosnienia tego faktu przez gazety - wiekszość wędkarzy nie pochwala takiego masowego zarybiania.

Myślę, że wielu wedkarzy nie będzie chciało łowić na takim lowisku - ja sam omijam takie z daleka - bo nie znajduję jakoś frajdy w trzaskaniu ryby za rybą. Do zawodów o wele lepsza jest kombinacja płoć, leszcz i karp - z małymi dodatkami innych gatunków - gdyz trzeba się odpowiednio nastawiać, w różnych porach roku inaczej. Zima to leszcz i płoć, później karp.
Na jednym z podobnych zbiorników widziałem jak jeden karpiarz, po wrzuceniu garści pelletów przy brzegu, złowił trzy karpie w podbierak za jednym machnięciem. Ryba była wygłodzona i rzucała sie na wszystko. Ja namawiałbym go na odłowienie części tych ryb i trzymanie zdroworozsądkowej ilości. Dokarmianie ryb pelletem- świadczy raczej niekorzystnie o danym łowisku. Nie wiadomo czy granica pomiędzy komercją a stawem hodowlanym nie zostala przekroczona...
Dokładnie,też jestem tego zdania,że zarybianie karpiem,amurem i tołpygą musi być pod szczególną kontrolą.O ile gatunki te są bardzo atrakcyjne wędkarsko ,to są zagrożeniem dla naturalnych zbiorników wodnych.Są po prostu szkodnikami.Czytałem kiedyś ciekawe opracowanie naukowe na temat inwazyjnych gatunków w polskich wodach.(Tylko to jest plik pdf)
http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/1395/cms/szablony/3622/pliki/010_jgrabowska.pdf

ON i ONA

  • Gość
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #12 dnia: 26.12.2014, 11:44 »
kolego elvis 77 nie masz pojęcia o czym piszesz nie znasz łowiska i nie bądz mądzrzejszy od gospodarza który ma łącznie ok 120h wody i ichtiologa na etacie,co innego są stawy hodowlane a te komercyjne które zaproponowałem do wędkowania i relaksu

elvis77

  • Gość
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #13 dnia: 26.12.2014, 11:57 »
Nie chodziło mi o Twoją wodę,podobnie jak Lukowi,ale widzę,że masz problem ze zrozumieniem co czytasz. ;)   Bez urazy.

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 899
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #14 dnia: 30.12.2014, 21:20 »
cześć,
Ja znam kilkanaście łowisk komercyjnych w odległości do ok 1 h jazdy samochodem z Katowic, na niektórych łowiłem osobiście na innych łowili moi bliscy koledzy. Z mojego doświadczenia bądź relacji kolegów mógłbym polecić:
- łowisko w Zatorze: www.karpik.pl/lowisko
- łowisko w Ochabach "Pod Borem" www.rybyochaby.pl/lowisko
- łowisko w Ustroniu "Mokate"www.lowisko-ustron.pl
- Łowisko Janowice koło Bielska https://pl-pl.facebook.com/LowiskoJanowice
eMB
;)