Autor Wątek: Elementy drewniane i żywica w wędkach z pracowni - pytanie  (Przeczytany 1329 razy)

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Witam. Tak się zastanawiałem, bo nigdy się z takim czymś nie spotkałem. Strona Fishing-Art oferuje nam drewno stabilizowane, dzięki któremu nasza wędka może otrzymać bardzo ciekawy wygląd. Ja natomiast wpadłem na pomysł, aby takie drewno połączyć z niebieską żywicą, która nada jeszcze lepszy efekt wizualny naszej wędce. Firma ta ponoć posiada dwustopniowe pompy próżniowe do stabilizacji drewna. Co myślicie na temat tego pomysłu?
Moim zdaniem niebieski lakier w połączeniu z drewnem nada piękny efekt końcowy.

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 229
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Elementy drewniane i żywica w wędkach z pracowni - pytanie
« Odpowiedź #1 dnia: 22.01.2019, 13:03 »
Drewno takie w budowie jest najczęściej tylko do insertów używane.
Ewentualnie do zmiany knoba w kołowrotku, także za bardzo widoczne to to nie jest, ale masz rację, że kolorystyka z niebieską wędką byłaby ciekawa. :beer:

Paweł.

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Elementy drewniane i żywica w wędkach z pracowni - pytanie
« Odpowiedź #2 dnia: 22.01.2019, 13:59 »
No nie wiem czy taki element jest mało widoczny. W końcu wędka ma cieszyć nasze oko, a dopiero potem innych :)
Dodatkowo można indywidualnie złożyć zamówienie na inne elementy z tego drewna i osobiście myślę, że można by zastosować takie drewno jako zamiennik korka na długość ~10 cm od końca, a potem jakiś ciekawy korek.

Najchętniej to zamiast korka użyłbym samego drewna stabilizowanego z dodatkiem tej niebieskiej żywicy, ale nie wyobrażam sobie trzymać takiej wędki zimą :D.No i ciekawe jak by było z wyważeniem takiej wędki :/

Offline grzegorz07

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 791
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jastrząb
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Elementy drewniane i żywica w wędkach z pracowni - pytanie
« Odpowiedź #3 dnia: 22.01.2019, 15:53 »
Fajny pomysł. I nie koniecznie musi być niebieska żywica. Tylko kwestia znalezienia odpowiedniego kawałka drewna z takimi wadami do zalania. 

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Elementy drewniane i żywica w wędkach z pracowni - pytanie
« Odpowiedź #4 dnia: 22.01.2019, 16:02 »
Założycielu tematu, najpierw naucz się robić omotki, łącznie z lakierowaniem. Na drewno przyjdzie czas.
Jacek

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Elementy drewniane i żywica w wędkach z pracowni - pytanie
« Odpowiedź #5 dnia: 22.01.2019, 16:05 »
Ale teraz piszę o zamówieniu kijaszka z pracowni i o zastosowaniu drewna stabilizowanego z niebieską żywicą zamiast korka.To nie ten temat :D

Tylko zastanawiam się, czy można całkowicie zrezygnować z korka, na rzecz tego drewna. Nie wiem jak będzie wyglądać wyważenie tej wędki.

Offline hanibal

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Uhowo (Białystok)
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Elementy drewniane i żywica w wędkach z pracowni - pytanie
« Odpowiedź #6 dnia: 22.01.2019, 16:22 »
Czytam Twoje posty i osobiście uważam, że bardzo mocno skupiłeś się na walorach wizualnych, a zapomniałeś o użytkowych. Miałem wędkę z pracowni i była naprawdę piękna i co z tego. Z każdym wyjściem nad wodę przekonywałem się o złym wyborze blanku do moich preferencji. Jeśli wybierzesz blank idealny dla Ciebie i będziesz czerpał wiele przyjemności z łowienia, to wygląd tej wędki będzie tylko miłym dodatkiem. Pełno jest tych idealnych i niepowtarzalnych wędek na rynku wtórnym, bo okazały się za wolne, szybkie, mocne itd. Na forum spiningowym jest ogrom informacji o blankach, robieniu wędek itp. Poczytaj, pozbieraj informacji. Może jest jakaś pracownia w okolicy gdzie będziesz mógł podjechać i pogadać. Możesz zadzwonić też i powiedzieć o swoich preferencjach i fetyszach. Na pewno dostaniesz odp na swoje pytania w każdej pracowni.
Jeśli natomiast masz kasy w brud, to zamawiaj albo rób sam. Średni koszt to powiedzmy 1.5-2 tyś zł. Aczkolwiek są blanki w takich cenach. Powodzenia ;)

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Elementy drewniane i żywica w wędkach z pracowni - pytanie
« Odpowiedź #7 dnia: 22.01.2019, 17:02 »
Czytam Twoje posty i osobiście uważam, że bardzo mocno skupiłeś się na walorach wizualnych, a zapomniałeś o użytkowych. Miałem wędkę z pracowni i była naprawdę piękna i co z tego. Z każdym wyjściem nad wodę przekonywałem się o złym wyborze blanku do moich preferencji. Jeśli wybierzesz blank idealny dla Ciebie i będziesz czerpał wiele przyjemności z łowienia, to wygląd tej wędki będzie tylko miłym dodatkiem. Pełno jest tych idealnych i niepowtarzalnych wędek na rynku wtórnym, bo okazały się za wolne, szybkie, mocne itd. Na forum spiningowym jest ogrom informacji o blankach, robieniu wędek itp. Poczytaj, pozbieraj informacji. Może jest jakaś pracownia w okolicy gdzie będziesz mógł podjechać i pogadać. Możesz zadzwonić też i powiedzieć o swoich preferencjach i fetyszach. Na pewno dostaniesz odp na swoje pytania w każdej pracowni.
Jeśli natomiast masz kasy w brud, to zamawiaj albo rób sam. Średni koszt to powiedzmy 1.5-2 tyś zł. Aczkolwiek są blanki w takich cenach. Powodzenia ;)

Skupiam się na walorach wizualnych,bo chce mieć wędke,która będzie wyglądać oraz pracować jak marzenie.Blank,przelotki to tylko kwestia pieniędzy.Pozatym zawsze ludzie którzy robią wędki znają się na tym i mogą mi doradzić.Wiadome jest aby praca wędki była bardzo dobra dostosowana pod moje oczekiwana jednak pod względem wyglądu też jest to ważne.Chciałbym aby moja wędka była niepowtarzalna.
Tylko niestety obawiam się,że mój pomysł by nie wypalił,bo wędka byłaby wtedy źle wywarzona.

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Elementy drewniane i żywica w wędkach z pracowni - pytanie
« Odpowiedź #8 dnia: 22.01.2019, 17:08 »
Jak chcesz miec wyjątkową wędkę to wykonaj sobie elementy ze złota, wtedy osiągniesz zamierzony cel. Nie tędy droga według mnie.

Offline hanibal

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Uhowo (Białystok)
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Elementy drewniane i żywica w wędkach z pracowni - pytanie
« Odpowiedź #9 dnia: 22.01.2019, 17:22 »
Każda wędka z pracowni będzie niepowtarzalna i wyjątkowa.  Według mnie do tego trzeba dojrzeć. Jeśli nie będziesz potrafił sprecyzować czego konkretnie oczekujesz od wędki to albo nie będą potrafili Ci pomóc, albo wcisną coś co im nie zeszło. Najpierw wybierasz blank potem to ubierasz pod siebie. Co Ci z ładnej żony jeśli będzie pusta, zimna, leniwa i głupia :P

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Elementy drewniane i żywica w wędkach z pracowni - pytanie
« Odpowiedź #10 dnia: 22.01.2019, 17:26 »
Dobrze wiem pod jaką rybę,jaką metodę,na jakie przynęty i obciążenia ma być wędka.Dlatego teraz chcę wiedziać jak ma wyglądać wyrób końcowy.

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Elementy drewniane i żywica w wędkach z pracowni - pytanie
« Odpowiedź #11 dnia: 22.01.2019, 17:30 »
Tzn, że wiesz już jaki blank, spacing przelotek ich rodzaj, długośc dolnika cie intresuje? Bez tych informacji to raczej sednia opcja coś zamawiać w pracowni.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Elementy drewniane i żywica w wędkach z pracowni - pytanie
« Odpowiedź #12 dnia: 22.01.2019, 17:31 »
I słusznie. Leski zależy Ci na wyglądzie to dobrze. Resztę możesz sobie dobrać wg upodobań.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline hanibal

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Uhowo (Białystok)
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Elementy drewniane i żywica w wędkach z pracowni - pytanie
« Odpowiedź #13 dnia: 22.01.2019, 17:38 »
Skoro jesteś pewny swojego wyboru, to można tylko życzyć powodzenia. Tylko się pochwal efektem końcowym. Po info dzwoń do pracowni. Tutaj będą tylko spekulacje na temat tego drewna, tam się dowiesz konkretów. Od siebie mogę polecić Skałka czyli Skalekrods. Wędki od niego są naprawdę dopracowane w każdym szczególe.

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Elementy drewniane i żywica w wędkach z pracowni - pytanie
« Odpowiedź #14 dnia: 22.01.2019, 17:39 »
Będziecie musieli poczekać do września bo wtedy planuję zakup.

Napisałem do pstragmana.Ciekaw jestem co mi odpowie.