Autor Wątek: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018  (Przeczytany 61397 razy)

Offline vanplesniak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 729
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #225 dnia: 18.01.2018, 08:51 »
Macie jakąś radę co zrobić by wywrzeć presję na okręgu by jednak zorganizował MO? :)

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #226 dnia: 18.01.2018, 09:38 »
Założyć klub feederowy. W zarządzie okręgu nie siedzą chyba aż takie betony by po powstaniu klubu zapaleńców nie zorganizować MO.
Macie aż takie problemy z "władzą".
Adam

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #227 dnia: 18.01.2018, 11:16 »
Macie jakąś radę co zrobić by wywrzeć presję na okręgu by jednak zorganizował MO? :)

Czyżby okręg kaliski? :D
Marcin

Offline vanplesniak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 729
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #228 dnia: 18.01.2018, 11:23 »
Macie jakąś radę co zrobić by wywrzeć presję na okręgu by jednak zorganizował MO? :)

Czyżby okręg kaliski? :D

Tak... Pisałem do nich maile w listopadzie, grudniu i teraz też napisałem..

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #229 dnia: 18.01.2018, 13:33 »
Możesz pisać do woli. Oni nie odpisują szarym wędkarzom >:(
Ja bym pisał do większych kół z Kalisza w tej sprawie, ale Kalisz chyba nie ma w tym roku przedstawicielstwa w Zarządzie Okręgu, więc koła mogą być bezsilne.
Marcin

Offline vanplesniak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 729
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #230 dnia: 18.01.2018, 13:35 »
Eh.. Pod postem dot. kalendarzu imprez nie da się dać komentarza, więc umieściłem go pod porozumieniami. Może przecztają..

http://www.pzw.org.pl/24/wiadomosci/36434/60/Porozumienia%20Okr%C4%99gu%20PZW%20w%20Kaliszu

Offline dziepakm888000

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 116
  • Reputacja: 1
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #231 dnia: 27.01.2018, 20:43 »
Witam koledzy mam nadzieje ze wiecie ze do 31 stycznia wasze macierzyste okręgi pzw muszą zgłosić osoby które nabyły prawo startu w gp polski 2018, w mp w 2017 roku a do tego potrzeba w niektórych okręgach zgłosić chęć startu żeby w ogóle zgłosili was do tych zawodów to dotyczy się tylko najlepszej 30 z feederowych mp:)
Michał

Offline kanclerz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #232 dnia: 27.01.2018, 21:22 »
Michale skąd takie info?

Offline dziepakm888000

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 116
  • Reputacja: 1
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #233 dnia: 27.01.2018, 21:51 »
Uzyskałem od prezesa do spraw sportu w moim okręgu zadzwonił osobiście żeby mnie poinformować ,a on o ile się się nie mylę uzyskał te informacje od koordynatora do spraw feedera w zg pzw.
Michał

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #234 dnia: 27.01.2018, 22:05 »
Wątpię musi być komunikat. Zadzwonie w poniedziałek do okręgu i kordynatora i dam znać.
Łukasz Białas, Wałcz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #235 dnia: 27.01.2018, 22:36 »
Uzyskałem od prezesa do spraw sportu w moim okręgu zadzwonił osobiście żeby mnie poinformować ,a on o ile się się nie mylę uzyskał te informacje od koordynatora do spraw feedera w zg pzw.

W okręgu jest taka pozycja? OMG, zaczynam się bać :)
Lucjan

Offline dziepakm888000

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 116
  • Reputacja: 1
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #236 dnia: 28.01.2018, 10:04 »
Tak, bo niektóre okręgi realnie wspierają sport nie robią problemów a to dlatego że wędkarze którzy kiedyś startowali w zawodach w tej chwili dochodzą tam do realnej władzy i podejmują rozsądne decyzje. A nie siedzą na fotelu przed komputerem i narzekają jakie to pzw jest złe i niedobre zamiast ruszyć dupę i coś zmienić w swoim okręgu w tym roku kadra feederowa pzw opole będzie startowała miedzy innymi przy współpracy ze sponsorem który także wspomoże nagrody na nasze gp okręgu. I nie trzeba tu komercji i prywatnych interesów żeby coś zdziałać, tylko trzeba usiąść i porozmawiać a jak nie to się zorganizować i zmienić ten beton który macie w swoim okręgu, Jeśli chodzi o okręg pzw Opole to wspiera on czynnie rozwój feedera od jego początków i współpracuje z nami w celu rozwoju tej dyscypliny.
Luk nie masz się czego obawiać bo to się nazywa po prostu zdrowy rozsądek i współpraca.
Michał

Offline dziepakm888000

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 116
  • Reputacja: 1
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #237 dnia: 28.01.2018, 10:06 »
Luk nie traktuj proszę tego jak atak na swoją osobę po prostu denerwuje mnie częste narzekanie bez podejmowania działań i wywierania presji an swoje okręgi.
Michał

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #238 dnia: 28.01.2018, 10:23 »
Sorry, ale ja nie uważam, że ratowanie PZW ma się odbywać przez sport dla niecałego procenta zrzeszonych. Wychodzi na to, że wędkarze płacą na taki sport, który im wielkie gie daje. Zobacz czego potrzeba - zawodów gdzie są spore nagrody, należy zachęcić ludzi do startów w PZW, budować wody pod różne imprezy. W Polsce potrzeba kilkanaście okręgów jak nie 10, z jak najmniejsza biurokracją. Jezeli jednak każdy okręg ma robić zawody aby wyłonic kadrę na MP, a tam wyłania się kadrę na MŚ w feederze, to coś tu nie gra. Zastanów się po co ma być sport w PZW. Czy ma to być coś dla wybrańców i kolejnej grupy wyczynowców? Po jakiego grzyba powtarzać dokładnie to co się dzieje w spławiku?

Czym zachęcić ludzi do startów? Regulaminem którego sensu nikt nie rozumie? Bo taki jest na MŚ? I myślisz, że sport feederowy się rozwinie? Bez nagród, z masa zawodów co 'muszą być w okręgu'? Dlaczego nie zrobic imprezy o gruba kasę na wodach PZW? Tam będą się ludzie pchali drzwiami i oknami, firmy będa chciały sponsorować. Bez żadnych MO, które są często parodią mistrzostw. To ile imprez się robi, zależy od ilości wędkarzy. Ale nie w PZW. U nas tworzy się kolejna dyscyplinę, dla kilkuset ludzi. Bo przecież nie można oprzeć wszystkiego o prostszy regulamin, nie, u nas musi być poziom światowy.

Dlatego feeder wcale mocno nie pójdzie do przodu dzięki takiej imprezie. PZW nie jest związkiem sportowym. Trzeba to skomercjalizować, dać firmom pole do popisu. Zerknij co się dzieje w UK, w tym roku nagrody w zawodach to prawie pół miliona funtów. Nie ma tutaj imprez o pietruchę, bo to nie ma sensu. Nie ma prezesów d/s sportu w okręgach (nie ma też okręgów). A zawodów jest sporo...

Michał, w Polsce trzeba ruszyc ludzi, aby chcieli startować w zawodach, to jest motor napędowy wszystkiego. Im więcej startujących, tym lepiej. Pomyśl teraz, ilu ludzi startować będzie w tym roku i w następnych latach. To wcale nie będa tłumy, niestety, powstanie dużo mniejszy wyczyn w porównaniu do spławikowego. Ale będzie świetny poziom, masa sędziów i prezesów d/s sportu. Przypomina mi się kawał, o tym jak Niemcy zrobili mistrzostwa świata w opowiadaniu dowcipów. Nikt się nie śmiał, ale impreza była świetnie zorganizowana :)
Lucjan

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #239 dnia: 28.01.2018, 14:18 »
Sorry, ale ja nie uważam, że ratowanie PZW ma się odbywać przez sport dla niecałego procenta zrzeszonych. Wychodzi na to, że wędkarze płacą na taki sport, który im wielkie gie daje. Zobacz czego potrzeba - zawodów gdzie są spore nagrody, należy zachęcić ludzi do startów w PZW, budować wody pod różne imprezy. W Polsce potrzeba kilkanaście okręgów jak nie 10, z jak najmniejsza biurokracją. Jezeli jednak każdy okręg ma robić zawody aby wyłonic kadrę na MP, a tam wyłania się kadrę na MŚ w feederze, to coś tu nie gra. Zastanów się po co ma być sport w PZW. Czy ma to być coś dla wybrańców i kolejnej grupy wyczynowców? Po jakiego grzyba powtarzać dokładnie to co się dzieje w spławiku?

Czym zachęcić ludzi do startów? Regulaminem którego sensu nikt nie rozumie? Bo taki jest na MŚ? I myślisz, że sport feederowy się rozwinie? Bez nagród, z masa zawodów co 'muszą być w okręgu'? Dlaczego nie zrobic imprezy o gruba kasę na wodach PZW? Tam będą się ludzie pchali drzwiami i oknami, firmy będa chciały sponsorować. Bez żadnych MO, które są często parodią mistrzostw. To ile imprez się robi, zależy od ilości wędkarzy. Ale nie w PZW. U nas tworzy się kolejna dyscyplinę, dla kilkuset ludzi. Bo przecież nie można oprzeć wszystkiego o prostszy regulamin, nie, u nas musi być poziom światowy.

Dlatego feeder wcale mocno nie pójdzie do przodu dzięki takiej imprezie. PZW nie jest związkiem sportowym. Trzeba to skomercjalizować, dać firmom pole do popisu. Zerknij co się dzieje w UK, w tym roku nagrody w zawodach to prawie pół miliona funtów. Nie ma tutaj imprez o pietruchę, bo to nie ma sensu. Nie ma prezesów d/s sportu w okręgach (nie ma też okręgów). A zawodów jest sporo...

Michał, w Polsce trzeba ruszyc ludzi, aby chcieli startować w zawodach, to jest motor napędowy wszystkiego. Im więcej startujących, tym lepiej. Pomyśl teraz, ilu ludzi startować będzie w tym roku i w następnych latach. To wcale nie będa tłumy, niestety, powstanie dużo mniejszy wyczyn w porównaniu do spławikowego. Ale będzie świetny poziom, masa sędziów i prezesów d/s sportu. Przypomina mi się kawał, o tym jak Niemcy zrobili mistrzostwa świata w opowiadaniu dowcipów. Nikt się nie śmiał, ale impreza była świetnie zorganizowana :)
Dobrze Lucjan napisane ale niestety Pzw jest oficjalna organizacja która tworzy Mo potem Mp i potem wybiera kadrę na Ms
Polska w feeder to Afryka i nikt w tej chwili nikt nie pojedzie na Ms bez Pzw no chyba że znajdzie się jakiś sponsor strategiczny ale wątpię no tak jak napisałem u nas feederowcow którzy łowią na klasycznego feedera na wysokim poziomie jest dużo ale Pzw nie chce tej dyscypliny rozwijać dlatego robi oficjalne zawody na tzw odpier...
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki