Autor Wątek: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii  (Przeczytany 54646 razy)

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #360 dnia: 18.12.2017, 21:45 »
Witam serdecznie
Chciałbym Wam zareklamować pewien sklep który odwiedziłem w sobotę, i po wejściu do środka byłem mile zaskoczony. Przede wszystkim bardzo miła obsługa, koleś który mi pomagał (sprzedawca z działu karpiowego) zadawał konkretne pytania i dał dobre sugestie, które to okazały się tańsze, co dało mi do zrozumienia że nie chce mi czegoś wcisnąć i zarobić.
Po chwili podszedł jego kolega który to później wywołał u mnie wrażenie że mnie przepytuje z wiedzy o feederze - chyba zdałem test . Tak sobie sympatyczna gawedzilismy.  Oprowadził mnie po sklepie i zaczął porównywać inne kije ( century, bleck ops ) do tych którymi byłem zainteresowany. Ceny tych kijów mnie przerażały, choć wcześniej mu dałem do zrozumienia że nie jestem zainteresowany takim sprzętem, miło z jego strony że pokazał mi co pokazał i muszę przyznać że fajnie było powyginać takie wędki.
Naprawdę mnóstwo świetnego sprzętu. Przyznam się że nie wszedłem na dział feeder-ów
Dodam jeszcze że przechodząc koło kręciołów, widzę ładną maszynkę... coś tam, coś tam 3000...  biorę do ręki, kręcę  ...   ... i przychodzi myśl, pytanie — to kołowrotek może tak chodzić?! ... co to?? ... a na nim piękne imię - Stella   Niestety ale cena szybko mnie sprowadziła na ziemię i dołożyłem to cudo.
Polecam ten sklep i sam go pewnie jeszcze nie raz odwiedzę, i pewnie coś kupię.
Acha - tylko nie sugerować się ich ofertą na stronie internetowej bo to zaledwie cząstka tego co mają na sklepie.

Sklep w okolicach Rotterdamu — ...



Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline fredik

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Krefeld DE
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #361 dnia: 19.12.2017, 08:45 »
Chciałbym żeby w Niemczech sklepy wędkarskie były tak wyposażone.

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #362 dnia: 23.02.2018, 22:30 »
Do poczytania - niestety tłumacz Google daje rade ale nie raz 'przekreci'

http://www.sportvisserijnederland.nl/actueel/nieuws/20275/dossier-beroepsvisserij.html


Temat przypominający mi nieco o tym o czym słyszę co się dzieje w naszej ojczyźnie - tylko że Holendrzy zdają sobie sprawę że na dłuższą metę to przynosie straty dla 'wszystkich' a obecnie niewielki zysk dla 'nielicznych' .

Co jeszcze ciekawe
Holandia 17 milionów ludzi.
Ponad 1,5 miliona wędkarzy, plus kilkadziesiąt tysięcy wedkujacych 'turystów'.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #363 dnia: 24.02.2018, 00:04 »
Przetłumaczyłem sobie na angielski. Wtedy google translator jakoś lepiej tłumaczy, bo z polskim często jest mu nie po drodze ;)

Ciekawe, co by Holendrzy powiedzieli na rady Mazowieckiego Okręgu PZW - https://ompzw.pl/news/informacja-dotyczaca-gospodarki-rybackiej-oraz-udzialu-okregu-mazowieckiego-w-lgd-zalew-zegrzynski

- "Często porównujemy się np. do krajów skandynawskich, zadając pytanie „Dlaczego u nas nie może być tak jak tam?”. Odpowiedź jest dosyć złożona, ale przede wszystkim w naszym Kraju jest wielokrotnie więcej wędkarzy niż chociażby w Szwecji czy  Finlandii, a  zasobów wodnych jest kilkukrotnie mniej."

-odnośnie rybaków na wodach śródlądowych, że "zaburzenia w strukturze gatunkowej ichtiofauny w połączeniu ze zjawiskiem eutrofizacji wód  (potocznie przeżyźnienie wynikające z nadmiaru biogenów występujących w zbiornikach w wyniku zanieczyszczenia wód), powoduje jeszcze większą degradację ekosystemów wodnych. Stąd niezbędne są interwencyjne odłowy rybackie, które są nakierowane na zmniejszenie biomasy „białorybu” odpowiadającego między innymi  za ten przykry stan. Odłowy ryb karpiowatych narzędziami rybackimi są jedną ze skuteczniejszych  metod  walki z postępującą eutrofizacją"

Chyba rady IRŚ i PZW niekoniecznie by im się spodobały. Jestem ogólnie ciekawy zjawiskom eutrofizacji na flamandzkich wodach, bo z tego co pamiętam spod Rotterdamu, to te wody nie były jakieś super czyste, a były pełne ryb widząc wielu wędkujących z sukcesami. Biorąc pod uwagę liczbę wędkujących w Holandii to tam powinni mieć z tym ogromny problem.

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #364 dnia: 24.02.2018, 00:21 »

-odnośnie rybaków na wodach śródlądowych, że "zaburzenia w strukturze gatunkowej ichtiofauny w połączeniu ze zjawiskiem eutrofizacji wód  (potocznie przeżyźnienie wynikające z nadmiaru biogenów występujących w zbiornikach w wyniku zanieczyszczenia wód), powoduje jeszcze większą degradację ekosystemów wodnych. Stąd niezbędne są interwencyjne odłowy rybackie, które są nakierowane na zmniejszenie biomasy „białorybu” odpowiadającego między innymi  za ten przykry stan. Odłowy ryb karpiowatych narzędziami rybackimi są jedną ze skuteczniejszych  metod  walki z postępującą eutrofizacją"
Jestem pijany? Prawda?
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 622
  • Reputacja: 108
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #365 dnia: 14.05.2018, 11:18 »
Holenderscy koledzy jak wygląda sytuacja z opłatami wędkowania w NL na 2018 r. ? Planuję powrót do NL i muszę się jakoś przygotować ;)
Z poważaniem Marcin

Offline JahJah

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 444
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tilburg
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #366 dnia: 14.05.2018, 13:22 »
W zależności od regionu (koła), w okolicach 40 euro na rok. Dopłata do wędkowania w nocy 10 euro, trzecia wędka 25 euro. Do nabycia w sklepach wędkarskich.

Pozdrawiam. Łukasz

Pozdrawiam. Łukasz

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #367 dnia: 14.05.2018, 16:57 »
W jaki region uderzasz?
Z jakiegoś wpisu coś kojarzę Cię z Limburgią - choć może pomyliłem.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #368 dnia: 14.05.2018, 17:12 »

-odnośnie rybaków na wodach śródlądowych, że "zaburzenia w strukturze gatunkowej ichtiofauny w połączeniu ze zjawiskiem eutrofizacji wód  (potocznie przeżyźnienie wynikające z nadmiaru biogenów występujących w zbiornikach w wyniku zanieczyszczenia wód), powoduje jeszcze większą degradację ekosystemów wodnych. Stąd niezbędne są interwencyjne odłowy rybackie, które są nakierowane na zmniejszenie biomasy „białorybu” odpowiadającego między innymi  za ten przykry stan. Odłowy ryb karpiowatych narzędziami rybackimi są jedną ze skuteczniejszych  metod  walki z postępującą eutrofizacją"
Jestem pijany? Prawda?

O kurczę blade. !!!!  Kiedy to przeczytałem to też mam takie wrażenie.  A może ktoś po prostu "rżnie głupa"  ???  >:O
Wiesiek

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 622
  • Reputacja: 108
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #369 dnia: 14.05.2018, 21:28 »
W jaki region uderzasz?
Z jakiegoś wpisu coś kojarzę Cię z Limburgią - choć może pomyliłem.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Powoli coś tam planuję , a uderzam dokładnie do Etten Leur , czyli można powiedzieć na stare śmieci .
Z poważaniem Marcin

Offline GrzegorzGregory

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #370 dnia: 10.06.2018, 21:44 »
Witajcie, przeglądałem ten post cały i mam nadzieję że jeszcze jesteście tu aktywni, od tego roku zacząłem wracać do mojego hobby aktywnie, czy polecacie jakieś łowisko w Rotterdamie albo okolicach ? Czy ktoś z was był w tym regionie ? Mam jedno sprawdzone łowisko w Barendrecht efektem byla pierwsza zasiadka w jakieś 6 h 12 leszczy po około 2 kg.

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #371 dnia: 10.06.2018, 22:05 »
Jesteś posiadaczem karty 'groene hart' czy klubowej z Barendrechtu?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline GrzegorzGregory

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #372 dnia: 11.06.2018, 06:34 »
Mam vispas na okrąg rotterdamu

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


Offline Drgająca Szczytówka

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gdańsk,Iława, Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #373 dnia: 16.06.2018, 21:06 »
łowi ktoś z was brzany ? na jakiej rzece jest Królowa? O:)
pozdrawiam
Mateusz

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #374 dnia: 28.07.2018, 21:45 »
Na wypadek gdyby ktoś myślał że w Holandii ich już nie ma ...

Ta smutna mordka dała mi wiele radości.

Wysłane z mojego EML-L09 przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉