Autor Wątek: Pytanie o łowisko Stawy Szczęsne obok Grodziska Maz.  (Przeczytany 25747 razy)

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 469
  • Reputacja: 1973
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pytanie o łowisko Stawy Szczęsne obok Grodziska Maz.
« Odpowiedź #90 dnia: 11.05.2018, 10:15 »
W tym wątku powiedziano już w zasadzie wszystko ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mc_robert

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Pytanie o łowisko Stawy Szczęsne obok Grodziska Maz.
« Odpowiedź #91 dnia: 11.05.2018, 10:24 »
Niby  tak,  ale  wpisy są  z  zeszłego roku, w  wątku  o  top 5  komercjach  czytałem, że  rybostan bardzo zmalał  i  właścicielka  wysprzedała  większość  ryb...  sam  nie wiem.  Często  odwiedzam  Rusiec i  Piorunów,  chciałem  coś  nowego  zobaczyć,  ale komentarze  trochę  zniechęcają.

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pytanie o łowisko Stawy Szczęsne obok Grodziska Maz.
« Odpowiedź #92 dnia: 14.05.2018, 11:58 »
Panie, nie czytaj bo kłamią :-)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team

Offline mc_robert

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Pytanie o łowisko Stawy Szczęsne obok Grodziska Maz.
« Odpowiedź #93 dnia: 14.05.2018, 13:31 »
Witam,  byłem  w  weekend na  łowisku  Szczęsne.   

Opiszę  w paru  zdaniach, co  tam  zastałem. Byłem  w  niedzielę  (13.05.2018)  od  godziny 6;30,  do  14 -  niestety  tylko  na tyle  czas mi  pozwolił.

Na  wstępie  przywitała  mnie  Pani  właścicielka,  zamieniliśmy  parę  słów  na  temat  sprzętu -  padły  pytania  o żyłki,  mate, podbierak itd.   Oczywiście  wszystko  miałem  ze  sobą,  choć  wzrok  Pani  był  mocno  podejrzliwy  :D Pani  tłumaczyła swoją dociekliwość, tym  że  wędkarze  bardzo kaleczą  ryby i  już  ma starty  100kg ryb w  tym  roku. Po  opłaceniu  wejściówki,  dostałem informację,  że  można  wziąć  taczkę,  jeśli  mam sporo  sprzętu, a  zaznaczam, że  kawałek  trzeba  dojść.  Co  prawda  stało  kilka  aut  zaparkowanych  przy  samym łowisku,  ale  to byli  chłopaki na  nockach,  jak  zakładam  dobrze znani  właścicielce.  Sama  taczka  to i  tak  wielki  plus, zabrałem  się  na raz.   
Wybrałem miejsce  pod  wierzbą w  połowie  dużego  stawu,  na tym wysuniętym  cypelku.   
Trawa  ładnie  wykoszona,  ogólnie  na  łowisku  czysto i  cicho. Moim  zdaniem  trochę  za  mało  koszy  na  śmieci  no  i  brak  wc,  ale  nie  przyjechałem  paniusiować  tylko  łowić :)   
Raz  dwa, parę  rakiet  do  wody,  jeden  zestaw  bliżej,  drugi  dalej,  ładnie  podnęcone,  zestawy  wychuchane  wcześniej w  domu,  bo mało  czasu  na  łowienie -  w  sumie  przygotowałem się  dobrze  :)   efekt ?  Powrót  o  kiju,  nawet  jednego  pika,  testowane  różne  kulasy, pellety,  pikantne  kiełbasy i  inne  killery,  własnoręcznie  przyrządzona  kuku, która  zawsze się  sprawdza.

Przez  ten  krótki  czas  kiedy  byłem  na  łowisku  widziałem  jedno  branie  u chłopaków, którzy  siedzieli  na  grobli  i  mieli  wędki  zarzucone  na  oba stawy  i  właśnie z  tego  malutkiego  dość  zarośniętego  był  ten karpik -  na  oko  z  piątka  taka,  ładnie  ubarwiony,  fajny  misiek.   :fish:

Oprócz  tego  absolutnie nic,  oprócz  sygnalizatorów  wędkarzy,  którzy  cały  zestaw zwijają  nie  podnosząc  z  poda  wędki,  a  niech sobie  piszczy, oj nerwowo  niektórzy  przerzucali  :)   ale  każdy  ma  swoją  taktykę  :)   

Podobno  na  nocce  chłopaki  połowili  sporo  karpi,  nawet  jakaś  14  wpadła. 

Z dalszych  obserwacji,  to  chyba  bardo  dużo  na szczęsnych jest  właśnie  takich  niedzielnych  wędkarzy, chociaż  właścicielka  upiera się , że  trzeba  być  pro  przy  wejściu,  to  łowią  chyba  wszyscy  jak  chcą   i na co chcą  :)   bardzo  dużo   ludzi przyjeżdżało  na dwie godzony  i wychodziło, może  jest  to spowodowane relatywnie  tanią  wejściówką (15zł).  Nie  łowili oni jednak  nawet  drobnicy,  tego  dnia  po prostu  brań  nie  było.  Miałem  okazję  porozmawiać  chwilę z  panem, który  obrzucał  staw  spiningiem, jemu również  się  nie  udało  nic  połapać.   

Na  pewno  w  wodzie  ryba  jest,  widziałem  przez  ten  czas  kilka spławów  na  pewno  dużych  karpi,  przy  brzegu co  jakiś  czas  coś  ganiało  drobnicę.   

Na  łowisko jeszcze wrócę,  może  jakaś  nocka..  zobaczymy. 

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 469
  • Reputacja: 1973
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pytanie o łowisko Stawy Szczęsne obok Grodziska Maz.
« Odpowiedź #94 dnia: 14.05.2018, 13:48 »
Właścicielka ma ewidentny problem z wymuszeniem pewnych spraw. Po prostu się chyba krępuje. Zawsze zadaje pytanie czy jest mata, podbierak duży i tak dalej. Otrzymuje odpowiedź, że tak i na tym się kończy. A delikwent wchodzi z wędką i reklamówką :facepalm:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mc_robert

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Pytanie o łowisko Stawy Szczęsne obok Grodziska Maz.
« Odpowiedź #95 dnia: 14.05.2018, 15:49 »
No  właśnie  dało  się  to  zauważyć. 
To jest  taki  problem, że  teraz  moda  na  "karpiowe" ,  "karpiowanie",  namioty,  łóżka,  wszystko  karpiowe, no  i  staw czy  też  łowisko  dobrze  by  było jakby było  karpiowe, prestiż.  Nie  da się  jednak  rybą  wytłumaczyć,  ze jedne  są  karpiowe drugie  nie  i  jedni łowią  karpiowo,  drudzy  nie.  Ludziom widać  Pani  nie  odmawia,  bo  to  jej zarobek,  więc  wychodzi jak  wychodzi.   Z  drugiej  strony  chce  iść  chłop  z  dzieckiem  na  ryby,  a  zaraz  się  okaże, że  wszystkie  łowiska  karpiowe.

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pytanie o łowisko Stawy Szczęsne obok Grodziska Maz.
« Odpowiedź #96 dnia: 14.05.2018, 20:33 »
Jak na ryby z dzieckiem to polecam PZW. Nie ma nic lepszego dla dziecka.
A jak ktoś chce łowić więcej i większe to niestety trochę wiedzy i sprzętu trzeba. Nie ma nic za darmo.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline benyb

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 3
  • Lokalizacja: Legionowo
Odp: Pytanie o łowisko Stawy Szczęsne obok Grodziska Maz.
« Odpowiedź #97 dnia: 05.06.2018, 21:46 »
Ktoś był ostatnio, coś się dzieje?
Chciałem w weekend pojechać...Pytanie czy warto?

Offline RAV93

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 629
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Istnieją ludzie, którzy łowią ryby, i tacy, którz
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pytanie o łowisko Stawy Szczęsne obok Grodziska Maz.
« Odpowiedź #98 dnia: 05.06.2018, 22:03 »
Jestem co weekend zależy od dnia raz biorą a raz nie. Teraz w weekend byłem i wpadł tylko lin a 2 tyg temu branie za braniem. W ten weekend też będę.

Offline Zonek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pytanie o łowisko Stawy Szczęsne obok Grodziska Maz.
« Odpowiedź #99 dnia: 05.06.2018, 22:04 »
W zeszłym roku namawiałem ją by podniosła koszty za wstęp z 15zł na 25zł, co w jakimś stopniu odstraszyło by tych z reklamówkami i ochlapusów z panienkami na czele z grillem pod pachą... 

Offline lragus

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Pytanie o łowisko Stawy Szczęsne obok Grodziska Maz.
« Odpowiedź #100 dnia: 05.06.2018, 22:11 »
Bylem 28.05 od 15 do 20 zlowilem 9kg, 9,5kg i jeszcze 4 szt miedzy 2 a 3,5kg. Kolega ktory byl ze mna zlowil 5szt do 4kg. Wybiore sie jeszcze w tygodniu jeslo uda sie wczesniej skonczyc prace albo w weekend.
Co do podnoszenia ceny to z wiosny zapowiadala ze podniesie do 20zl. nadal jest 15zl. Ale to i tak nie odstraszy wspomnianych przez Ciebie ochlapusow. Plus jest taki ze juz nie zabieraja karpi.

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pytanie o łowisko Stawy Szczęsne obok Grodziska Maz.
« Odpowiedź #101 dnia: 06.06.2018, 07:07 »
Bo juz niewiele zostało do zabrania.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 469
  • Reputacja: 1973
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pytanie o łowisko Stawy Szczęsne obok Grodziska Maz.
« Odpowiedź #102 dnia: 06.06.2018, 07:13 »
Zamiast mały staw zarybić handlówką, żeby mieli co brać... To liny pozwala brać :(
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline lragus

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Pytanie o łowisko Stawy Szczęsne obok Grodziska Maz.
« Odpowiedź #103 dnia: 06.06.2018, 08:18 »
Dokładnie! Jak dla mnie powinna podnieść o te 5zl wejściówkę i przeznaczyć  je na zarybianie. A na mięsko powinny iść tylko i wyłącznie karasie. Jeśli nie zarybi handlowką to niedługo będą  brały same 5kg+ i każdy  będzie miał albo kolczyk albo rozerwany pysk. W tym sezonie juz 4 szt z haczykiem w pysku wyciągnąłem z czego tylko 2 miały  powyżej 5kg.

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pytanie o łowisko Stawy Szczęsne obok Grodziska Maz.
« Odpowiedź #104 dnia: 17.06.2018, 13:44 »
Dziś byłem z sąsiadem od 08:00 do 12:00 wpadły tylko dwie rybki, ja złapałem szczupłego a sąsiad karpia poza tym z braniami kicha. Na szczęście ryby okazały się całkiem fajne.

Co ciekawe szczupak połakomił się na ringersa.




Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP