Autor Wątek: Spining dla szkraba  (Przeczytany 671 razy)

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Spining dla szkraba
« dnia: 03.06.2020, 18:04 »
Witam
Dziewięcio letni syn kolegi z pracy zainteresował się wędkarstwem i wyciągnął ojca na ryby. Kolega w ogóle się na tym nie zna, a że byli na działce na próbę zaopatrzył się w jakiś bazarowy teleskop pod spławiczek i poszli na jakieś oczko na testy, czy złapie bakcyla. Coś tam złapali ale bez rewelacji. Pod koniec młody bardziej rzucał tym spławiczkiem niż łowił, a że werwa go nie opuszcza dlatego kolega pomyślał o  spinningu. Wie że wędkuje szuka porady, niestety ja zbyt wiele na temat wędek do spiningu nie podpowiem celował bym w coś uniwersalnego i lekkiego ale dość mocnego z uwagi na dziecko takie 5-30 długość nie wiem może 240, aby nie za ciężkie, co sądzicie dobrze celuje ?

Polećcie coś dla szkraba, jakiś taki zestawik niekoniecznie musi być nowy powiedzmy do 250 zł ( kij i kołowrotek) może ktoś ma coś warte uwagi czego nie używa na sprzedaż oczywiście ?
Wiem ze w tej cenie ciężko o cos fajnego, praktycznie sam kołowrotek ale wydaje mi się ze nie ma sensu pchać się na początku w coś droższego tym bardziej że to może być jednorazowy wypad, ewentualnie tata szkraba zacznie wędkować ;)           
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 792
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Spining dla szkraba
« Odpowiedź #2 dnia: 03.06.2020, 19:21 »
Popatrz na serie grey stream od jaxona fajne i tanie kijki.
- Arek -

Offline muzzy123

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 411
  • Reputacja: 50
  • Tomek
Odp: Spining dla szkraba
« Odpowiedź #3 dnia: 03.06.2020, 22:39 »
Wiem że dziecko będzie ciężko przekonać żeby łapało okonie, ale ja bym poszedł właśnie w tą stronę, ćw do 12 gram, parę twisterków kołowrotek 2500. Całkiem ok jest Lexus saphire lub Jaxon Grey stream.

Zachęcam do okoniówki bo młody okonie znajdzie wszędzie, a z większymi drapieżnikami wiecie jak u nas jest.

Ewentualnie można by pokusić się o picker do 30 gram wtedy i spinning i grunt obleci a i splawik na płytkiej wodzie da radę.

Ale podstawa to zabrać młodego nad wodę gdzie ten okoń na pewno jest, jeśli cały dzień będzie machał i nic nie złapie wędka pójdzie w kąt.

Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

Tomek

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Spining dla szkraba
« Odpowiedź #4 dnia: 04.06.2020, 15:11 »
Dokładnie tego kolega się obawia, dlatego nie chciał jakoś inwestować w sprzęt, w każdym razie dzięki panowie na pewno coś wybierze :) :beer:
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek