Autor Wątek: Zanęty i pellety do metody od firmy Harison  (Przeczytany 8224 razy)

Offline Rolzey

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złap i wypuść
Odp: Zanęty i pellety do metody od firmy Harison
« Odpowiedź #30 dnia: 04.06.2020, 07:46 »
Witam chciałbym odświeżyć trochę temat. Co sądzicie o pelletach od harrisona takich 4mm wzwyż. Szukam pelletow do woreczków pva.
Pozdrawiam

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty i pellety do metody od firmy Harison
« Odpowiedź #31 dnia: 04.06.2020, 07:57 »
Na tych się nie znam, niech ktoś napisze, kto próbował. Natomiast zajrzyj do wątku chłopaków z Wodzisławia i spróbuj pelletów Carpex.
Bardzo dobra jakość.

I jeszcze raz: nie wiem, jaka jest jakoś pelletów Harisona.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęty i pellety do metody od firmy Harison
« Odpowiedź #32 dnia: 04.06.2020, 08:59 »
Te Pellety Harrisona, Professa, czy Feeder Bait są rzeczywdice tak opłacalne? Kilo allera za 7 zł, kilo skrettinga/coppens za ok 12 zł za kilo.

Czy mając gotowy produkt będący pełnoprawnym pelletem jest sens pchania się w coś droższego, o gorszym składzie, będące imitacja pelletu? W/w są jedzeniem dla ryb hodowlanych, co my zaadoptowaliśmy do celów wędkarskich z świetnym skutkiem :)

Raz dałem się w sklepie podpuścić na "pellet" no name o stu smakach świata, każdy z nich był betonem i generalnie złowił okrągłe zero ryb na bardzo łownej wodzie. Zmiana na swoją zanete plus mix w/w pelletów zmiażdżył wodę. Ryba za ryba. Takie moje jednorazowe testy.


Pozdrawiam
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Rolzey

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złap i wypuść
Odp: Zanęty i pellety do metody od firmy Harison
« Odpowiedź #33 dnia: 04.06.2020, 10:40 »
Ten harrisona też kosztuje ok 10zl/kg także cena podobna co do coppensa dlatego zapytałem :)

Offline Krisss

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 201
  • Reputacja: 81
  • Lokalizacja: Rzeszów
Odp: Zanęty i pellety do metody od firmy Harison
« Odpowiedź #34 dnia: 06.06.2020, 15:54 »
Mieliśmy z kolegą w zeszłym roku kilka smaków Harisona na próbę ale takie większe, chyba 14 mm. Wyglądało to jak sprasowane resztki jakichś produktów zbożowych. Kolega złowił nawet jedną rybę na taki zielony, chyba GLM. Mnie nie przypadło to do gustu, bo było jakieś suche i zapachy też niezbyt bliskie naturalnym. Poleżało 2 czy 3 miesiące w szczelnych woreczkach i okazało się, że wykluły się w tym jakieś owady podobne do moli. Poleciało do kosza i na pewno nigdy więcej u mnie nie zagości.

Ale może Ty piszesz o jakichś małych rozmiarach i one są inne? Nie wiem, bo olałem tę markę ze względu na "jakość" tego dużego pelletu.

Jednak jeśli te małe są takimi samymi odpadami zbożowymi, to daj sobie spokój i weź Allera albo Skrettinga. Ostatnio kupiłem pierwszy raz AA Primo w Drapieżniku i moim zdaniem jest to mega wypas za te pieniądze, prawdziwe jedzenie a nie jakieś sprasowane śmiecie.
Ze Skrettinga i Coppensa nie zrezygnuję ale będę teraz Skrettinga Coarse często mieszał z AA Primo, który jest chyba bardziej sycący i mam obawy czy stosować go w pojedynkę. Fajny jest też Lorpio (basic, betaina, czerwony halibut) ale on wychodzi drożej niż Skretting na wagę, o AA nie wspominając.