Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2018  (Przeczytany 391054 razy)

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2595 dnia: 20.08.2018, 09:48 »
Dzięki za miłe słowa, ręce dzisiaj trochę bolą :)
Teraz został jeszcze tylko sum i amur do złowienia. Jak się uda to będzie mega rok!

Offline Mateusz Kujawski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 872
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drulity
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2596 dnia: 20.08.2018, 18:28 »
 Gratuluję wszystkim udanych połowów 👏👍
Ja w minionym tygodniu nad wodą byłem 5/7dni 😁
Z 14/15 sierpnia razem z wujkiem (Kujaw) wzięliśmy udział w 16h zawodach w parach o II puchar Batorowki. Los skierował nas na pomost na którym zlowilismy ponad 72kg ryb. Walczyliśmy do ostatnich minut o I sektorową, którą zgarneli chłopaki z Feeder Fans waga ponad 85kg ( Janek I Tomek 👏👏👏)
18 sierpnia zawody o Puchar Teczowego Łowiska.
Na starcie stanęło 25 zawodników. Zawody gruntowe odbyły się na 2 wędki 😎 bez podziału na sektory. Początkowo miały trwać 6h lecz po 4.5h łowienia zostały przerwane z powodu burzy😣.  Równo z dźwiękiem kończącym zawody trafia mi się karp "Big Fish" (5.600kg) z waga 14.195kg wygrywam zawody 😜😁 oprocz big fisha złowilem kilka leszczykow i karpia 3.600kg.
19 sierpnia
II edycja zawodów o "Mistrza Gruntu" łowiska Koszelewy.
Na starcie melduję się 24 zawodników. 5h łowienie na jedną wędkę bez podzialu na sektory pozwala mi złowić 28.380kg ryb i wygrać zawody😃😃. Trafil mi się również amur "Big Fish" (3.040kg)😁😎. Dzień obfitował w brania amurow😊 łącznie złowilem 7 amurow 8 karpikow i jednego karasia.


🎣🎣🎣

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2597 dnia: 20.08.2018, 21:54 »
Pięknie, brawo!


A ja dziś skromnie. Idąc za głosem Driuda uzbroiłem się w bacika i odległościówkę. Żyłka główna 0.14 przypon 0.08 z hakiem 20. Na haku jedna pinka. Brały tylko na różowe i pomarańczowe. Przerzuciłem koło 2kg!!! płotek, wzdręg, oraz kiełbi w rozmiarze od 8 do 17cm. Nie pamiętam kiedy miałem taką frajdę nad wodą. Moja najmłodsza na bacika złowiła samodzielnie swoje pierwsze rybki. Starsza  nauczyła się zarzucać odległościówką bez splontań i w cel.
 Znalazłem też trasy tych większych, obserwując spławy. Niestety 2g spławiczkiami (największe jakie zabrałem)  nie było szans dorzucić.
Bardzo udany dzień (2.5h) na rybach.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2598 dnia: 20.08.2018, 22:20 »
Mateusz, to już chyba musisz jakąś specjalną gablotkę sobie w domu zrobić na te puchary :D
Gratulacje!!

A ja dziś skromnie. Idąc za głosem Driuda uzbroiłem się w bacika i odległościówkę. Żyłka główna 0.14 przypon 0.08 z hakiem 20. Na haku jedna pinka. Brały tylko na różowe i pomarańczowe. Przerzuciłem koło 2kg!!! płotek, wzdręg, oraz kiełbi w rozmiarze od 8 do 17cm. Nie pamiętam kiedy miałem taką frajdę nad wodą. Moja najmłodsza na bacika złowiła samodzielnie swoje pierwsze rybki. Starsza  nauczyła się zarzucać odległościówką bez splontań i w cel.
 Znalazłem też trasy tych większych, obserwując spławy. Niestety 2g spławiczkiami (największe jakie zabrałem)  nie było szans dorzucić.
Bardzo udany dzień (2.5h) na rybach.
No, nareszcie jakieś spławikowe połowy! :thumbup:
Pozdrawiam
Mateusz

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2599 dnia: 20.08.2018, 23:24 »
I tak teraz będę łowił. Jednak magia znikającego spławika jest dla mnie większa niż galopującej szczytowki. Daje mi to większe możliwości. Łowienie w toni, łowienie z opadu, łowienie na powierzchni...

Dziś,w końcu, nauczyłem się porządnie gruntować łowisko. "Przeczytałem" dno na 3 liniach, w odległości od 7 do 25m. W końcu świadomie nęciłem kuleczkami zanęty, których wielkość spowodowała nęcenie negatywne i bardzo drapieżne brania. Stopniem domoczenia zanęty selekcjonowałem brania z toni, oraz brania z dna, a co za tym idzie gatunki ryb, które odławiałem. Kilka pomysłów podsuneła mi nawet moja starsza córka. Widać, że to, co jej do głowy wkładałem jednak tam zostało. Szkoda tylko, że mocny wiatr uniemożliwił podawanie pinki procą.

Bajka, poprostu bajka!!

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline grzegorz07

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 791
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jastrząb
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2600 dnia: 20.08.2018, 23:34 »
I tak teraz będę łowił. Jednak magia znikającego spławika jest dla mnie większa niż galopującej szczytowki. Daje mi to większe możliwości. Łowienie w toni, łowienie z opadu, łowienie na powierzchni...

Dziś,w końcu, nauczyłem się porządnie gruntować łowisko. "Przeczytałem" dno na 3 liniach, w odległości od 7 do 25m. W końcu świadomie nęciłem kuleczkami zanęty, których wielkość spowodowała nęcenie negatywne i bardzo drapieżne brania. Stopniem domoczenia zanęty selekcjonowałem brania z toni, oraz brania z dna, a co za tym idzie gatunki ryb, które odławiałem. Kilka pomysłów podsuneła mi nawet moja starsza córka. Widać, że to, co jej do głowy wkładałem jednak tam zostało. Szkoda tylko, że mocny wiatr uniemożliwił podawanie pinki procą.

Bajka, poprostu bajka!!

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Dokładnie Marcin trzeba różnych metod próbować i łowić różne gatunki. Jedną można się zasycić.   

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2601 dnia: 20.08.2018, 23:44 »
Niech żyje spławik! :)




Tutaj poławiałem spławikiem Giant 3,5 g bez własnego obciążenia, który przyjął 4,5 grama na żyłkę! Tak więc ciężki i zarazem nietypowy zestaw, którego użycie było podyktowane chęcią przebicia się przez żarłoczne wzdręgi oraz łowieniem na nieco większej odległości.
Padły wtedy 4 takie karasie i 11 linków. Zestaw przegruntowany o jakieś 15 cm. Łowiłem na dwa ziarna kukurydzy.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2602 dnia: 20.08.2018, 23:59 »
Dziś przytuliłem ze skrzyneczki taty 3 opakowania zapomnianych "łezek" z igielitem w środku w gramaturze od 2.5g, przez 5 do 7.5g.
Mam już kilka pomysłów jak je wykorzystać. Choćby do odsunięcia spławika od przynęty i lekkie go przytopienie. Szybkie sprowadzenie przynęty do dna, bez znacznego wpływu na czułość zestawu. Czy tez walka z super wiatrem...
Zastosowałem też dziś stotz Prestona. Leżały ponad rok i czekały na swój moment...
Kilka lat łowienia, a dopiero dziś otworzyły mi się oczy na możliwości jakie daje spławik.
Idę spać, bo mózg wrze.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 177
  • Reputacja: 138
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2603 dnia: 21.08.2018, 00:07 »
Sielska woda
Dwa jesiotry około 90cm, na 14mm spicy i 8mm oozing ochotka od Sonu.
Byczki uprzykrzały życie, czosnkowy pellet Sonu i dumbell ananasowy z Drennana atakowały w opadzie, za to Ringersa orange unikały.
Niby takie łapczywe a wybredne ;)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2604 dnia: 21.08.2018, 03:47 »
Niech żyje spławik! :)




Tutaj poławiałem spławikiem Giant 3,5 g bez własnego obciążenia, który przyjął 4,5 grama na żyłkę! Tak więc ciężki i zarazem nietypowy zestaw, którego użycie było podyktowane chęcią przebicia się przez żarłoczne wzdręgi oraz łowieniem na nieco większej odległości.
Padły wtedy 4 takie karasie i 11 linków. Zestaw przegruntowany o jakieś 15 cm. Łowiłem na dwa ziarna kukurydzy.

Piękny karaś Mateo :bravo: :thumbup: Szkoda, że coraz mniej ich się widuje... 
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2605 dnia: 21.08.2018, 09:15 »
Pięknie połowione, wyniki naprawdę super! :bravo: :bravo: :bravo:

Mateo, piękny karaś, jaka głębia barw! :thumbup:
Mateusz, idziesz jak przecinak, gratulacje! Tyle zawodów wygrać... :thumbup:
Artur, gratulacje za kolejny udany występ. Jak widzę wpadła brzana, rewelka! :bravo: :bravo: :bravo:

U mnie nocka na Trencie, na odcinku pływowym ale nie w Collingham. Było dziwnie na początku, ryba nie pojawiała się, po czym wszedł leszcz paskuda. Ten zawsze mnie odnajdzie :) Po 23 zameldowała się pierwsza z brzan, i do 5 rano dołowiłem ich jescze 5. Tylko że dziś były same duże! Sześć brzanek od 80 do...88 cm! :D Życióweczka, ponad 15lb wagi. Wymiary brzan to 80, 81, 81, 83, 84 i 88 cm. Same bydlęta :) No i jeszcze 9 łopat. Zakładanie większych przynęt powodowało, że łowiłem jeszcze mniejsze leszcze, takie 50-55 cm. Ale narzekać nie można ;D ;D ;D










Lucjan

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2606 dnia: 21.08.2018, 09:41 »
Moje gratulacje Panowie 👏  :bravo: :bravo:
Robert

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2607 dnia: 21.08.2018, 09:47 »
Brzana 88 cm... No nie :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2608 dnia: 21.08.2018, 09:59 »
Lucjan daj spokój już tym brzanom :D może dla odmiany karp... albo karaś jakiś :D

A na poważnie to piękne brzany :bravo: :thumbup:
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Mateusz Kujawski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 872
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drulity
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2609 dnia: 21.08.2018, 10:34 »
Brawo Luk 👏👏👏👏👏👏👏
Mega okazy 😎😜😜🎣🎣🎣
🎣🎣🎣