Autor Wątek: Bezpieczeństwo / monitoring  (Przeczytany 3394 razy)

Offline Bqjaw

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drulity
  • Ulubione metody: method feeder
Bezpieczeństwo / monitoring
« dnia: 10.05.2018, 22:26 »
Potrzebuje pomocy związanej z monitoringiem. Konkretnie chodzi mi o to żeby zabezpieczyć się przed ewentualnym złodziejem. Posiada może ktoś z Was lub wie jak niedrogo założyć monitoring? Chodzi mi o coś takiego że w momencie wykrycia ruchu w pomieszczeniu włącza się lampa I w tym samym czasie kamera zaczyna nagrywać i przesyłać obraz na dysk? 📹
Bartosz Kujawski

Offline Oman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Bezpieczeństwo / monitoring
« Odpowiedź #1 dnia: 10.05.2018, 22:53 »
Ja mam monitoring.

Po co ma się załączać lampa?
Dominik

Offline Bqjaw

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drulity
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Bezpieczeństwo / monitoring
« Odpowiedź #2 dnia: 10.05.2018, 23:02 »
Chciałbym zamontować to bezpośredniodo w garażu. W nocy jest tam ciemno to lepiej żeby jakieś światło tam się pojawił.Twój nagrywa cała dobę czy jak wygląda zapis filmu na dysku?
Bartosz Kujawski

Offline Paul John

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Bezpieczeństwo / monitoring
« Odpowiedź #3 dnia: 11.05.2018, 18:38 »
Ile siopy masz na to? Czy masz tam internet?

Słońca Życzę

Słońca życzę

Offline Paul John

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Bezpieczeństwo / monitoring
« Odpowiedź #4 dnia: 11.05.2018, 18:40 »
Najprościej na drzwi garażowe montujesz kontaktron podłączasz sirene i lampę LED prosto w oczy,  daleko garaż od zabudowań? Więcej opisz czy garaż jest wolnostojący daleko od zabudowań czy przez Twoim domu , czy jest tam prąd, więcej danych potrzebnych, czy może chcesz złapać na gorącym uczynku? Jaka panuje tam minimalna temperatura....

Słońca Życzę
Słońca życzę

Offline Oman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Bezpieczeństwo / monitoring
« Odpowiedź #5 dnia: 11.05.2018, 20:11 »
Moim zdaniem to wystarczy Ci zwykla kamerka IP z diodami IR + ustawienie by po wykryciu ruchu wysylala filmik na maila.
Dominik

Offline Bqjaw

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drulity
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Bezpieczeństwo / monitoring
« Odpowiedź #6 dnia: 13.05.2018, 21:44 »
Garaż wolnostojący blaszak. Jakieś 20 metrów odmieszkania. Internet jest w mmieszkaniu. Potrzeba połączenia kablem czy Wi-Fi? Oczywiście jaK najtańszym kosztem bym chciał to zrobić aby chociaż trochcę zabezpieczyć sprzęt.
Bartosz Kujawski

Offline Bqjaw

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drulity
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Bezpieczeństwo / monitoring
« Odpowiedź #7 dnia: 17.05.2018, 21:07 »
?
Bartosz Kujawski

Offline Paul John

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Bezpieczeństwo / monitoring
« Odpowiedź #8 dnia: 17.05.2018, 23:01 »


Potrzebuje pomocy związanej z monitoringiem. Konkretnie chodzi mi o to żeby zabezpieczyć się przed ewentualnym złodziejem. Posiada może ktoś z Was lub wie jak niedrogo założyć monitoring? Chodzi mi o coś takiego że w momencie wykrycia ruchu w pomieszczeniu włącza się lampa I w tym samym czasie kamera zaczyna nagrywać i przesyłać obraz na dysk?

Pozwolę sobie jak ja to mówię głośno pomyśleć: Skoro jest to blaszak a chcesz zastosować to rozwiązanie czyli nagrywać na dysk komputra czy rejestratora (choć nie wiem po co) to wyjścia są dwa czyli ciągniesz przewód do garażu gdyż po pierwsze sprzęt typu komputer czy rejestrator może mieć problem tam wytrzymać, po drugie kradziej wziąłby cały sprzęt lub zastosować kamerę z pamięcią np typu karty sd, tylko że zastanawiam się cały czas co Ci po nagraniu jak jakiś Wacuchna wybiera Ci sprzęt, wiadomym jest, że co do zasady, raczej będzie jakoś zamaskowany, a jezeli będzie to fachura to i kamerę zabierze, czyli również odpada to rozwiązanie, chyba że gdzieś ją sprytnie schowasz, co będzie trudne z uwagi na to, iż diody podczerwieni rzucają się pierwsze w oczy. Kolejną kwestią jest źródło zasilania czyli mówię tu o sieci internetowej jak również energetycznej, logika podpowiada jak obejść poszczególne systemy aby wejść prawie wszędzie..... Jeżeli nie ma zasilania systemy podtrzymania mają określony czas działania po którym stają się bezużyteczne można je wydłużyć ale rozumiem że budżet jest tu ograniczony do kwoty pif paf? Możesz usłyszeć również kolegów proponujących Ci kamery dla głupich złodziei czyli atrapy..... Przemilcze ten temat, pamiętaj że to złodziej Ciebie pilnuje a nie Ty jego.... Z daleka widać i nawet żul spod sklepu potrafi odróżnić atrapę od realu ( uprzedzam fakty: czytający ten post mogą teraz zareagować typu ja bym nie wiedział, ale uwierzcie mi jeżeli na czymś Wam zależy zaczynacie się tym interesować prawda? I stajecie się niemalże specami w danej dziedzinie czy jest to kupno samochodu czy system nawadniania ogrodu czy co tam jeszcze.... I już wiecie jak sprawdzić dany model samochodu czy jaką pompę czy hydrofor wybrać). Jeżeli ma to być zabezpieczenie sprzętu czyli odstraszanie włamu, nie zakładaj kamer na zewnątrz przyzczyna prosta: skoro ktoś coś chroni musi być tam coś wartościowego i zadziała odwrotnie niż byś chciał, dlatego rozważ najprostszy system o którym wspominałem wcześniej , nie zakładaj czujek ruchu gdyż zwierzęta nie dadzą Ci spokoju, czyli czujnik na drzwi, sirena dźwiękowa wewnątrz plus jak chcesz jeszcze lampa w oczy naturalnie wsparte to zapasowym źródłem zasilania typu akumulator i masz spokój czyli jak otworzy drzwi uruchomi dźwięk i światło i uwierz, że nie będzie szukał źródła dźwięku tylko zwieje nie będzie ryzykowal.... gdyż 20 metrów obok ktoś jest w domu lub obok. Czyli możesz iść powiedzmy na bogato czyli najprostsza centrala z klawiaturą plus reszta lub zamiast centrali zastosować myki typu ukryty włącznik/wyłącznik systemu w domu czy w garażu, albo prostota totalna czyli lampa LED z czujka ruchu i do tego podłączyć sirene (naturalnie nie przy lampie), włącznik tam gdzie chcesz, czułość wypośrodkować aby motyli i myszy nie łapało i gotowe. A monitoring typowy tzn dobra kamera  będzie kosztowała, jeżeli chcesz mieć dobry obraz Pana w czapce.... Tylko co dalej podasz na milicję żeby umorzyli.... Czy sam chcesz tropić.... Wybór należy do Ciebie.

Słońca Życzę

Słońca życzę

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Bezpieczeństwo / monitoring
« Odpowiedź #9 dnia: 18.05.2018, 09:20 »
Paul dobrze prawi.
Ja bym do czujki ruchu i lampy dodał jeszcze coś, co przesyła ci SMS z informacją, że drzwi zostały otworzone. Pewnie są takie czujniki.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Bezpieczeństwo / monitoring
« Odpowiedź #10 dnia: 18.05.2018, 10:14 »

Może taki gadżet, załatwi sprawę :-\
Robert

Offline Paul John

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Bezpieczeństwo / monitoring
« Odpowiedź #11 dnia: 18.05.2018, 10:16 »
Paul dobrze prawi.
Ja bym do czujki ruchu i lampy dodał jeszcze coś, co przesyła ci SMS z informacją, że drzwi zostały otworzone. Pewnie są takie czujniki.
Tutaj koszty będą, gdyż sam moduł GSM już kosztuje, w sumie nie wiemy jaki budżet... Ale wiem jedno ze sprawdzi się lepiej i taniej niż podłączenie do jakieś firmy ochroniarskiej, która co prawda nadajniki daje swoje jeżeli radiowe... Ale co miesiąc abonament, nie wiem jakiej wysokości zależny od firmy, miasta. Najważniejszy w umowie jest czas dojazdu takiej grupy, bądź pewny że będą na styku tego czasu.... Przerabiałem to nie raz i powiem tak: po otrzymaniu SMS ty będziesz pierwszy na miejscu, później policja przez Ciebie powiadomiona a na końcu grupa.... No chyba, że na wywaczasie będziesz to nie będziesz pierwszy , zobacz ile czasu wyliczą Ci w umowie na dotarcie a później odejmij ze 2 minuty i zobacz ile gratów wyniesiesz z garażu przez ten czas.... Ostatnia sytuacja z jaką miałem styczność to 30 sekund od momentu wejścia i około 30 tysi poszło.... 30 sekund , nawet ludzie w blokach nie zdążyli dojść do okna, nie chodziło tu o samochód tylko towar ze sklepu, normalnego sklepu nie galeria, 3 chłopaków 2 łomy i poszwa po kołdrze czy pierzynie, dobra dalej nie piszę bo ktoś może użyć jako wskazówek, chcesz to na zlocie pogadamy..... Nadmienie tylko że garaż czy inny obiekt bez dużych okien wbrew pozorom jest łatwiej złupić. Jakie metody stosują jest ich pierdzylion ale to nie temat tutaj... Ostatnie zdanie wrzucę: żeby nauczyć się obrony najpierw naucz się ataku ( może w tym przypadku nie dosłownie) wtedy łatwiej przyjdzie Ci nauka.... Tak jest że wszystkim przykład widzisz gościa który trzyma nóż ostrzem w dół spodziewaj się ataku z góry lub cięć powyżej pasa tak najwygodniej, ostrze u góry atak na wprost tak zrobi byle łobuz, nie mówię tu o specjalistach....

Słońca Życzę

Słońca życzę

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Bezpieczeństwo / monitoring
« Odpowiedź #12 dnia: 18.05.2018, 10:19 »


Potrzebuje pomocy związanej z monitoringiem. Konkretnie chodzi mi o to żeby zabezpieczyć się przed ewentualnym złodziejem. Posiada może ktoś z Was lub wie jak niedrogo założyć monitoring? Chodzi mi o coś takiego że w momencie wykrycia ruchu w pomieszczeniu włącza się lampa I w tym samym czasie kamera zaczyna nagrywać i przesyłać obraz na dysk?

Pozwolę sobie jak ja to mówię głośno pomyśleć: Skoro jest to blaszak a chcesz zastosować to rozwiązanie czyli nagrywać na dysk komputra czy rejestratora (choć nie wiem po co) to wyjścia są dwa czyli ciągniesz przewód do garażu gdyż po pierwsze sprzęt typu komputer czy rejestrator może mieć problem tam wytrzymać, po drugie kradziej wziąłby cały sprzęt lub zastosować kamerę z pamięcią np typu karty sd, tylko że zastanawiam się cały czas co Ci po nagraniu jak jakiś Wacuchna wybiera Ci sprzęt, wiadomym jest, że co do zasady, raczej będzie jakoś zamaskowany, a jezeli będzie to fachura to i kamerę zabierze, czyli również odpada to rozwiązanie, chyba że gdzieś ją sprytnie schowasz, co będzie trudne z uwagi na to, iż diody podczerwieni rzucają się pierwsze w oczy. Kolejną kwestią jest źródło zasilania czyli mówię tu o sieci internetowej jak również energetycznej, logika podpowiada jak obejść poszczególne systemy aby wejść prawie wszędzie..... Jeżeli nie ma zasilania systemy podtrzymania mają określony czas działania po którym stają się bezużyteczne można je wydłużyć ale rozumiem że budżet jest tu ograniczony do kwoty pif paf? Możesz usłyszeć również kolegów proponujących Ci kamery dla głupich złodziei czyli atrapy..... Przemilcze ten temat, pamiętaj że to złodziej Ciebie pilnuje a nie Ty jego.... Z daleka widać i nawet żul spod sklepu potrafi odróżnić atrapę od realu ( uprzedzam fakty: czytający ten post mogą teraz zareagować typu ja bym nie wiedział, ale uwierzcie mi jeżeli na czymś Wam zależy zaczynacie się tym interesować prawda? I stajecie się niemalże specami w danej dziedzinie czy jest to kupno samochodu czy system nawadniania ogrodu czy co tam jeszcze.... I już wiecie jak sprawdzić dany model samochodu czy jaką pompę czy hydrofor wybrać). Jeżeli ma to być zabezpieczenie sprzętu czyli odstraszanie włamu, nie zakładaj kamer na zewnątrz przyzczyna prosta: skoro ktoś coś chroni musi być tam coś wartościowego i zadziała odwrotnie niż byś chciał, dlatego rozważ najprostszy system o którym wspominałem wcześniej , nie zakładaj czujek ruchu gdyż zwierzęta nie dadzą Ci spokoju, czyli czujnik na drzwi, sirena dźwiękowa wewnątrz plus jak chcesz jeszcze lampa w oczy naturalnie wsparte to zapasowym źródłem zasilania typu akumulator i masz spokój czyli jak otworzy drzwi uruchomi dźwięk i światło i uwierz, że nie będzie szukał źródła dźwięku tylko zwieje nie będzie ryzykowal.... gdyż 20 metrów obok ktoś jest w domu lub obok. Czyli możesz iść powiedzmy na bogato czyli najprostsza centrala z klawiaturą plus reszta lub zamiast centrali zastosować myki typu ukryty włącznik/wyłącznik systemu w domu czy w garażu, albo prostota totalna czyli lampa LED z czujka ruchu i do tego podłączyć sirene (naturalnie nie przy lampie), włącznik tam gdzie chcesz, czułość wypośrodkować aby motyli i myszy nie łapało i gotowe. A monitoring typowy tzn dobra kamera  będzie kosztowała, jeżeli chcesz mieć dobry obraz Pana w czapce.... Tylko co dalej podasz na milicję żeby umorzyli.... Czy sam chcesz tropić.... Wybór należy do Ciebie.

Słońca Życzę
O ile o pompę lub nawadnianie zapytasz w sklepie o tyle o atrapę nie zapytasz właściciela terenu.
Zapraszam do mnie do pracy i pokaż mi atrapy 8)
Powiem tak - mieliśmy problem z "malarzami" na ogrodzeniu. Od momentu montażu atrap artyści przestali malować.
Ja wiem, że "malarz" to nie złodziej ale dobra zewnętrzna atrapa i dobrze umieszczona robi robotę.
Dodam jeszcze, że są na terenie nie atrapy po Wi-Fi i naprawdę trzeba być szpecem żeby wiedzieć która jest która ;-)
Oczywiście z resztą wpisu się zgadzam.
JKarp

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Bezpieczeństwo / monitoring
« Odpowiedź #13 dnia: 18.05.2018, 10:22 »
Najlepiej byłoby zamontować pułapkę upier... złodziejowi łeb przy samej dupie. Ale to niehumanitarne... I jak tak w ogóle można myśleć, tfu.
W szalonych czasach przyszło nam żyć.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Mateusz Kujawski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 872
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drulity
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Bezpieczeństwo / monitoring
« Odpowiedź #14 dnia: 18.05.2018, 10:25 »
Panowie bo sprawa wygląda tak. Mieszkamy na wiosce i jest kilka osób co lubi coś zapierdol..ić. Nie patrzą na późniejsze konsekwencje. Mam sporo sprzętu wędkarskiego i nie tylko, wszystkiego nie da rady trzymać w domu a wiadomo wszystko kosztuje i nie chciał bym żeby mi coś zginęło. Trzymamy to w garażu oddalony około 20m od domu. Więc szukamy jakiegoś optymalnego rozwiązania co by uchronić przed kradzieżą.
🎣🎣🎣