Autor Wątek: Uchwyt do parasola  (Przeczytany 1685 razy)

Offline SławekM

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Strzyżów
  • Ulubione metody: bolonka
Uchwyt do parasola
« dnia: 20.08.2018, 22:51 »
Chciałbym kupić uchwyt do parasola, posiadam kosz, najlepiej aby uchwyt był w rozsądnej cenie. Przeglądając internet, jest sporo uchwytów. Proszę o informacje jakie posiadacie.

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Uchwyt do parasola
« Odpowiedź #1 dnia: 20.08.2018, 23:00 »
Sławku, ja mogę polecić Ci uchwyt firmy Preston: https://sklepdrapieznik.pl/sklep/uchwyty-na-parasol/20835-uchwyt-na-parasol-preston-offbox36-pro-mega-brolly-bracket-long.html

Fakt, kosztuje sporo, ale jest wart swojej ceny. Podwójne mocowania sprawia, że jest bardziej "stabilny". Do tego jest uniwersalny, gdyż pasuje m.in. na nogi o średnicy 25, jak i 36 mm.

W momencie, gdy go kupowałem to był jeden z niewielu "podwójnych" uchwytów.

Teraz masz alternatywę Lorpio: https://sklepdrapieznik.pl/sklep/proponowane-akcesoria-do-krzesla-cuzo/22032-uchwyt-do-parasola-lorpio-30cm.html
Jednak ten uchwyt pasuje na nogi 25 mm.
Pozdrawiam,
Maciek

Offline zby

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Świat poszedł do przodu...
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Uchwyt do parasola
« Odpowiedź #2 dnia: 21.08.2018, 08:41 »
Please local uchwyt Mivardi https://samol.pl/pl/p/Uchwyt-do-parasola-Mivardi-montowany-do-krzesla/49956
Może nie jest to najtańsza opcja,  ja dodatkowo kupiłem dwie sztuki, ale moim zdaniem najlepsza ;)
Najważniejsze zalety tego uchwytu: pozwala na złapanie parasola powyżej zacisku co umożliwia maksymalne obniżenie parasola. Druga b.bardzo ważna zaleta to możliwość montażu demontażu bez konieczności składania parasola.  Mniej znaczące to opcja ustawienia praktycznie pod dowolnym kątem.
Używam go drugi sezon i jestem bardzo. zadowolony. :)

P.S. Uchwyt może służyć jako łącznik krzesła z podwoziem.
Zby

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Uchwyt do parasola
« Odpowiedź #3 dnia: 21.08.2018, 08:47 »
Cholera, i nie potrzebny korumowy adapter. Nie mogłeś wcześniej napisać? Dostajesz minusa :P :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline ma1234

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Uchwyt do parasola
« Odpowiedź #4 dnia: 07.11.2022, 08:45 »

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 080
  • Reputacja: 130
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Uchwyt do parasola
« Odpowiedź #5 dnia: 07.11.2022, 09:14 »
Wielu tu używa i bardzo sobie chwali Jaxona PP-STK105. Również kupiłem, ale nie miałem jeszcze okazji sprawdzić w boju. Dużo tańszy i możesz wbić w dowolnej odległości od fotela (o ile masz masz możliwość wbić w ziemię).
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Uchwyt do parasola
« Odpowiedź #6 dnia: 07.11.2022, 09:19 »
Wielu tu używa i bardzo sobie chwali Jaxona PP-STK105. Również kupiłem, ale nie miałem jeszcze okazji sprawdzić w boju. Dużo tańszy i możesz wbić w dowolnej odległości od fotela (o ile masz masz możliwość wbić w ziemię).

Robi robotę ten uchwyt 🙂
Chyba że masz stanowisko na betonie lub pomoście 😂

Offline Trissot

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 314
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bełchatów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Uchwyt do parasola
« Odpowiedź #7 dnia: 07.11.2022, 09:21 »
Chcę kupić uchwyt do parasola mocowany do Cuzo F3.

Myślę o Matrixie:
długi:
https://sklepdrapieznik.pl/uchwyty-na-parasol-parasolki-montowane-na-noge/29587-uchwyt-na-prasol-matrix-3d-r-brolly-bracket-long.html
krótki:
https://sklepdrapieznik.pl/uchwyty-na-parasol-parasolki-montowane-na-noge/29588-uchwyt-na-prasol-matrix-3d-r-brolly-bracket-short.html
Które mocowania lepiej Wam się sprawdzają? Krótkie czy długie?

Osobiście mam krótkie ramię Matrixa, ale drugi raz bym nie kupił ponieważ zaciski na nogę są słabej jakości. W moim wypadku jest uszkodzony gwint, po wsunięciu na nogę nie można go dokręcić. W jednym z swoich filmów Dawid Moska też o tym wspomina.



Offline ma1234

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Uchwyt do parasola
« Odpowiedź #8 dnia: 07.11.2022, 09:23 »
Wielu tu używa i bardzo sobie chwali Jaxona PP-STK105. Również kupiłem, ale nie miałem jeszcze okazji sprawdzić w boju. Dużo tańszy i możesz wbić w dowolnej odległości od fotela (o ile masz masz możliwość wbić w ziemię).

Mam ten uchwyt Jaxona do wkręcania w ziemię i sobie też chwalę.

Pytam jednak o uchwyt mocowany do fotela Cuzo F3.
Nie wszędzie można wbić bazę w ziemię.
Ja łowię też na kamienistych główkach, gdzie nie ma innej możliwości mocowania parasola niż do fotela. 

Offline ma1234

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Uchwyt do parasola
« Odpowiedź #9 dnia: 07.11.2022, 09:49 »
Chcę kupić uchwyt do parasola mocowany do Cuzo F3.

Myślę o Matrixie:
długi:
https://sklepdrapieznik.pl/uchwyty-na-parasol-parasolki-montowane-na-noge/29587-uchwyt-na-prasol-matrix-3d-r-brolly-bracket-long.html
krótki:
https://sklepdrapieznik.pl/uchwyty-na-parasol-parasolki-montowane-na-noge/29588-uchwyt-na-prasol-matrix-3d-r-brolly-bracket-short.html
Które mocowania lepiej Wam się sprawdzają? Krótkie czy długie?

Osobiście mam krótkie ramię Matrixa, ale drugi raz bym nie kupił ponieważ zaciski na nogę są słabej jakości. W moim wypadku jest uszkodzony gwint, po wsunięciu na nogę nie można go dokręcić. W jednym z swoich filmów Dawid Moska też o tym wspomina.

Mi bardziej chodzi o wskazanie, podpowiedź, który uchwyt lepiej się sprawdza przy fotelu - długi czy krótki?

P.S.
Co do słabej jakości zacisków Matrixa to jestem zdziwiony, bo mam matrixowy uchwyt na wędkę i jestem bardzo zadowolony.

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Uchwyt do parasola
« Odpowiedź #10 dnia: 07.11.2022, 11:46 »
Ja mam podwójny flagmana z regulacją długości. Bardzo stabilizuje parasol nawet jak nie można wbić to dość solidnie się trzyma. A cena nie zabija na portalu aukcyjnym coś koło 100 zł.

Offline ma1234

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Uchwyt do parasola
« Odpowiedź #11 dnia: 07.11.2022, 13:50 »
Ja mam podwójny flagmana z regulacją długości. Bardzo stabilizuje parasol nawet jak nie można wbić to dość solidnie się trzyma. A cena nie zabija na portalu aukcyjnym coś koło 100 zł.

Ja nawet kupiłem regulowaną - Genloga.
Niestety była słabo wykonana jakościowo, stabilność też była kiepska i ją odesłałem...

Offline logan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 5
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Uchwyt do parasola
« Odpowiedź #12 dnia: 07.11.2022, 14:30 »
Ja mam Prestona długi, dokładnie używam z tym samym fotelem. Jak pada, ale nie zacina to ustawiam uchwyt z tyłu fotela, tak żeby parasol (Matrix 125) był za oparciem, wtedy nie pada nawet na podnóżek, jak zacina to trzeba oczywiście kombinować. Myślę że dłuższy jest praktyczniejszy i jest jakiś manewr jbc.

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Uchwyt do parasola
« Odpowiedź #13 dnia: 07.11.2022, 21:07 »
Co do bazy wkręcanej w ziemię to 2 razy w tym roku świder obluzował mi się pod ziemią xD jakoś go wydostałem ale będę robił kontrę ze śrubki. Bo w końcu kiedyś go nie wyjmę :D
Ja mogę polecić podwójne regulowane ramię z traper. Jest ok. Możesz używać z boku lub za fotelem zależy od tego jak pada deszcz.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 338
  • Reputacja: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Uchwyt do parasola
« Odpowiedź #14 dnia: 07.11.2022, 23:29 »
Lepiej się sprawdza długi. Jak się da wkręcić kosz poza fotelem, to fajnie. Jak uda się tylko lekko zakotwiczyć w twardy grunt, to lepszy jest dłuższy uchwyt montowany do fotela, pozostawia większą możliwość regulacji odległości parasola od fotela, tacek itd.
Pozdrawiam,
Tomek