Autor Wątek: Mikado Black Draft  (Przeczytany 2539 razy)

Offline Arty72

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Na ryby, nie po ryby
  • Lokalizacja: Sandomierz/Opatów
  • Ulubione metody: feeder
Mikado Black Draft
« dnia: 10.07.2017, 20:28 »
Mikado Black Draft 3m do 40 gr.
Czy ma ktoś tą wędkę i jakie ryby na nią wyciągnął?
Dziś wyciągnąłem 8 kg karpia i zastanawiam się ile ona wytrzyma. Nie chcę jej złamać i nie wiem czy  nie będę musiał kupić jakąś karpiówkę. Planowałem zakup tri lub rod poda i nie chcę zmienić planów. Zwłaszcza że muszę kupić nowy kosz do podbieraka i matę :). Mam już błogosławieństwo żony na te zakupy.
Artur
Karp 102cm/18,5kg
Jesiotr 88, Karaś sr. 42, Leszcz 50
Lin 45

Offline kubik63466

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • mięsiarstwo to nie wędkarstwo
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mikado Black Draft
« Odpowiedź #1 dnia: 10.07.2017, 20:32 »
Miałem ten kij.... czemu miałem... bo utopiłem :o.
Gdy nabyłem ten kij 3 lata temu, na początku bawiłem się w łowienie płoci, i byłem pod wielkim wrażeniem jego czułości. Następnie łowiłem nim jesiotry na metodę aż do momentu w którym zakładałem plecioke i piłowałem na to wedzisko karpie 5-10 kg.... Ten kij wytrzyma wszystko.

Offline Arty72

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Na ryby, nie po ryby
  • Lokalizacja: Sandomierz/Opatów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mikado Black Draft
« Odpowiedź #2 dnia: 10.07.2017, 20:34 »
Mój w zeszłym roku też plywał :D. Dwie godziny go szukałem w wodzie ale odzyskałem.
Artur
Karp 102cm/18,5kg
Jesiotr 88, Karaś sr. 42, Leszcz 50
Lin 45

Offline kubik63466

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • mięsiarstwo to nie wędkarstwo
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mikado Black Draft
« Odpowiedź #3 dnia: 10.07.2017, 20:37 »
Mój w zeszłym roku też plywał :D. Dwie godziny go szukałem w wodzie ale odzyskałem.

Szczęsciarz ;). Mimo że posiadam w tej chwili "lepsze kije", wciąż tęsknię za tamtym i miewam chęci, by znowu kupić ten badylek.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Mikado Black Draft
« Odpowiedź #4 dnia: 10.07.2017, 21:33 »
Mikado Black Draft 3m do 40 gr.
Czy ma ktoś tą wędkę i jakie ryby na nią wyciągnął?
Dziś wyciągnąłem 8 kg karpia i zastanawiam się ile ona wytrzyma. Nie chcę jej złamać i nie wiem czy  nie będę musiał kupić jakąś karpiówkę. Planowałem zakup tri lub rod poda i nie chcę zmienić planów. Zwłaszcza że muszę kupić nowy kosz do podbieraka i matę :). Mam już błogosławieństwo żony na te zakupy.

Biorąc pod uwagę wytrzymałość wędziska, to w zasadzie nie jest istotne, czy holujesz rybę o wadze pięciu kilogramów, czy też dziesięciokrotnie cięższą, bo o wszystkim decyduje wytrzymałość żyłki, hamulec kołowrotka itp. Jeśli będziesz musiał używać do stosunkowo delikatnego kija żyłkę o grubości np. 0,28 mm, to coś tu nie gra. Będzie to znak, że potrzebujesz innego, mocniejszego kija. Nie czarujmy się, Black Draft to bardzo udany, wytrzymały kij, jednak nieprzeznaczony do regularnego holowania dużych ryb - czyli takich o wadze około 10 kg. Wiadomo, bywa tak, że trzeba "wziąć rybę za pysk", "przytrzymać", "odprowadzić", podprowadzić" itp, a delikatny kij tego nie umożliwia. Jeśli będziesz regularnie łowił ryby o wadze np. dwóch kilogramów, a od czasu do czasu ośmiokilogramowe, to pal licho, kij to wytrzyma. Gdyby jednak było odwrotnie, pomyślałbym o zmianie wędziska, oczywiście na mocniejsze.
Jacek

Offline Jamesik74

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 124
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Mikado Black Draft
« Odpowiedź #5 dnia: 20.09.2018, 12:56 »
Witam , tydzień temu zakupiłem właśnie Mikado Black draft 300/40  . Miałem kupić federa tak do cw 80 ale jak mi sprzedawca dał na chwilę tego kijka do obejrzenia nie mogłem się oprzeć 🤩 ma w sobie to coś i leży w reku niesamowicie 👍 . Po powrocie do domu naszly mnie jednak wątpliwości 🤔....  Czytałem kilka komentarzy na jego temat i większość jest na duży plus , przelotki po dokładniejszych oględzinach okazały się minimalnie nierówno powklejane ale jest to prawie niewidoczne i mam nadzieję że nie będzie miało wpływu na pracę kija . Nie miałem jeszcze okazji łowić na niego i nie mogę się doczekać ale mam wątpliwości co do cw 🤔🤔🤔  max40 . Prosiłbym kolegów którzy korzystali z tej wędki o podpowiedzi jakimi koszyczkami-podajnikami łowili ( feder , metodą) , chodzi mi o to ile ta wędka wytrzyma bo nie chcę jej uszkodzić a wygląda bardzo delikatnie . Na początek kupiłem zestaw do metody Mikado 20gr. Zamierzam jeszcze dokupic 15 i .... 25 ? - wytrzyma rzuty takim zestawem ? Na jaką odległość daje radę nim rzucić ?   Rozumiem że zależy to również od techniki rzutu ale może ktoś z własnego doświadczenia  wie i mógłby się tymi wiadomościami podzielić  ? Z góry dziękuję
Marcin

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mikado Black Draft
« Odpowiedź #6 dnia: 20.09.2018, 13:32 »
Witam , tydzień temu zakupiłem właśnie Mikado Black draft 300/40  . Miałem kupić federa tak do cw 80 ale jak mi sprzedawca dał na chwilę tego kijka do obejrzenia nie mogłem się oprzeć 🤩 ma w sobie to coś i leży w reku niesamowicie 👍 . Po powrocie do domu naszly mnie jednak wątpliwości 🤔....  Czytałem kilka komentarzy na jego temat i większość jest na duży plus , przelotki po dokładniejszych oględzinach okazały się minimalnie nierówno powklejane ale jest to prawie niewidoczne i mam nadzieję że nie będzie miało wpływu na pracę kija . Nie miałem jeszcze okazji łowić na niego i nie mogę się doczekać ale mam wątpliwości co do cw 🤔🤔🤔  max40 . Prosiłbym kolegów którzy korzystali z tej wędki o podpowiedzi jakimi koszyczkami-podajnikami łowili ( feder , metodą) , chodzi mi o to ile ta wędka wytrzyma bo nie chcę jej uszkodzić a wygląda bardzo delikatnie . Na początek kupiłem zestaw do metody Mikado 20gr. Zamierzam jeszcze dokupic 15 i .... 25 ? - wytrzyma rzuty takim zestawem ? Na jaką odległość daje radę nim rzucić ?   Rozumiem że zależy to również od techniki rzutu ale może ktoś z własnego doświadczenia  wie i mógłby się tymi wiadomościami podzielić  ? Z góry dziękuję


Kolego, ta wędka wytrzyma spokojnie obciążenie 40 gram, nawet odrobinę więcej. Optymalnym obciążeniem wydaje się zatankowany koszyk 20 gram w rozmiarze L. Takim zestawem spokojnie rzucałem 50 metrów. Jeżeli chodzi o przelotki, to chińczyk ostatnio musiał przed pracą pociągać sporą dawkę Maotai, bo kilka serii wędek miało faktycznie kiepsko rozmieszczane te nieszczęsne przelotki.

Offline dzidek11a

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Częstochowa
Odp: Mikado Black Draft
« Odpowiedź #7 dnia: 20.09.2018, 14:18 »
Głównie łowię tym kijem z koszykami 15 g od Prestona, próbowałem rzucać wersją 30g i na upartego da radę. Trzeba bardzo uważać, aby żyłka nie oplątała się wokoło szczytówki, bo są bardzo delikatne, złamałem już dwie :( :(
Miałem również problem z wykruszoną porcelanką, ale reklamacja została tak załatwiona, że dostałem nowy kij.

Offline Jamesik74

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 124
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Mikado Black Draft
« Odpowiedź #8 dnia: 20.09.2018, 14:41 »
Na szczęście z tego co wiem oryginalne nowe szczytowki nie są jakoś strasznie drogie ? Podobno obecnie ok 30zl

I dziękuję za podpowiedzi  🙂
Marcin

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 697
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Mikado Black Draft
« Odpowiedź #9 dnia: 20.09.2018, 16:09 »
Cena się zgadza , ale jest ostatnio problem z dostępnością. Serwis ma tylko L.

Offline Jamesik74

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 124
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Mikado Black Draft
« Odpowiedź #10 dnia: 21.09.2018, 07:33 »
Znajdę gdzieś na forum lub yt film z testów Black Drafta ?
Marcin

Offline ŁYSY0312

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 489
  • Reputacja: 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Reguły, Łomża
Odp: Mikado Black Draft
« Odpowiedź #11 dnia: 21.09.2018, 07:47 »
A to problem sprawdzić? Wpisz na yt.pl  Mikado Black Draft i wyskoczy Ci kilka testów/opisów/recenzji.....
Kuba

Offline Jamesik74

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 124
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Mikado Black Draft
« Odpowiedź #12 dnia: 21.09.2018, 08:19 »
Próbowałem ale znalazłem tylko jeden ( z Kanału Królewskiego) i niewiele się z niego dowiedziałem . Reszta tyczy innych wędek.  Być może źle szukam stąd moje pytanie
Jest jeszcze jeden po rosyjsku ale też niezbyt pomocny 😕
Marcin

Offline ŁYSY0312

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 489
  • Reputacja: 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Reguły, Łomża
Odp: Mikado Black Draft
« Odpowiedź #13 dnia: 21.09.2018, 08:25 »
 
A tu nie film, ale fajna obiektywna recenza:
http://www.fishingfanatics.pl/finezyjny-picker-mikado-black-draft/

I tu parę słów:
http://naryby.nsfera.pl/test-mikado-black-draft-picker/


Jest tego trochę w sieci. Poszukaj i poczytaj na spokojnie. Ja mam 2 szt i nie narzekam.
Kuba

Offline Jamesik74

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 124
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Mikado Black Draft
« Odpowiedź #14 dnia: 21.09.2018, 09:51 »
Recenzję czytałem i potwierdzam jest bardzo ciekawa 👍 natomiast ten film jest o innej wędce spiningowej . Jest dużo bardzo fajnych   filmów na których są pokazane testy , praca takiej ( innych modeli ) wędki niestety nie widziałem jak dotąd dotyczącej dokładnie tego modelu . Widocznie jeszcze nikt nie nagrał 😉
Marcin