Autor Wątek: Zanęty i Dumbellsy MC KARP  (Przeczytany 29295 razy)

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #60 dnia: 10.09.2020, 18:05 »
Panowie,
Macie już jakieś doświadczenia z przynętami od McKarpia ? ;) kusi mnie s-70 i kryll który był wymieniony wyżej

Online pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #61 dnia: 10.09.2020, 18:19 »
S70 nawet ok kolor i zapach ale to nie wafters. Miałem kiedyś truskawkę i pewnego dnia, a w zasadzie łowiąc 2 dni pod rząd, dawały radę.
Ogólnie towar pracuje szybko. Tylko wafters to nie wafters. ja mam smużaka kryla i on dopiero jest waftersem a miał być pop upem. Mam też limonę i karaś/lin/ leszcz ale pojedyncze ryby.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 792
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #62 dnia: 10.09.2020, 18:29 »
Kupiłem ostatnio dumbells tutti-frutti, i póki co leży bezużytecznie w koszyku z przynętami. Dlaczego? Po prostu przy próbie założenia na gumkę najzwyczajniej w świecie pęka. Z pozostałymi (mam ich kilka w koszyku) nie ma tego problemu. A skuteczność... cóż, zależy od dnia. Z pewnością na N-K, na którym łowię, o wiele skuteczniejszy jest ringers pomarańczowa czekolada.
Z kolei na komercji (Rudziniec) w jednym dniu to killerem były brzoskwinia i konopie. Później już nie udało mi się powtórzyć tego wyniku, pomimo zastosowania tego samego pelletu do podajnika od metody.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Kuba92

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 4
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #63 dnia: 10.09.2020, 20:30 »
Panowie,
Macie już jakieś doświadczenia z przynętami od McKarpia ? ;) kusi mnie s-70 i kryll który był wymieniony wyżej

Ostatnio pierwszy raz testowałem S70 żółto zielone i wyniki miałem super. Nie wiem jak się zachowują przy gumkach, bo stosuję bagneciki i przynęta zachowywała się jak wafters przy haku 12 z gotowych przyponów od Mikado. Bardzo szybko się rozpuszczają, już po jednym rzucie robi się na nich takie masełko. Fanów łowienia pół dnia na jedną kulkę raczej S70 nie zdobędzie.

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #64 dnia: 10.09.2020, 20:59 »
Będzie trzeba spróbować :) zauważyłem że s-70 jest też w wersji multi kolor może na tą się skuszę :)

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 670
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #65 dnia: 10.09.2020, 21:19 »
Będzie trzeba spróbować :) zauważyłem że s-70 jest też w wersji multi kolor może na tą się skuszę :)

Właśnie. Nabyłem ostatnio S-70 i dopiero nad wodą zorientowałem się, że kulki są albo żółte, albo zielone, a nie dwukolorowe :)

Z mcKarpia u mnie wymiatały dumbellsy koloru pomarańczowego o zapachu "mielonki" - (tak na stoisku sprzedający je nazywał). Kupiłem próbke na Rybomani zmieszanej z podobnym zapachem dumbellsów w kolorze bordowym. Te pomarańczowe już mi dawno się skończyły bo szły jak woda na wiosne :) Wie ktoś może jak one się nazywają ?

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 792
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #66 dnia: 10.09.2020, 21:30 »
Jedyne bordowe jakie mam to są truskawkowe tonące. Ale pewnie nie o te Ci chodzi. Ostatnio u nas w "Mrówce" na stoisku wędkarskim widziałem spory wysyp dumbellsów i zanęt od Marka.
Jutro (albo w sobotę rano), gdy wrócę z pracy, przeglądnę wszystkie pojemniczki i sprawdzę co i jak się nazywa z koloru pomarańczowego :)
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #67 dnia: 10.09.2020, 21:32 »
Jedyne bordowe jakie mam to są truskawkowe tonące. Ale pewnie nie o te Ci chodzi. Ostatnio u nas w "Mrówce" na stoisku wędkarskim widziałem spory wysyp dumbellsów i zanęt od Marka.

Ciekawe, muszę podjechać zobaczyć :)

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 670
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #68 dnia: 10.09.2020, 21:41 »
Jedyne bordowe jakie mam to są truskawkowe tonące. Ale pewnie nie o te Ci chodzi. Ostatnio u nas w "Mrówce" na stoisku wędkarskim widziałem spory wysyp dumbellsów i zanęt od Marka.
Jutro (albo w sobotę rano), gdy wrócę z pracy, przeglądnę wszystkie pojemniczki i sprawdzę co i jak się nazywa z koloru pomarańczowego :)

Nie, nie. To nie truskawka. Na targach zmieszali mi to razem bo zapach się nie gryzł. Mielonka ;)
McKarp w Mrówce ?... :thumbup:

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #69 dnia: 10.09.2020, 21:44 »
Będzie trzeba spróbować :) zauważyłem że s-70 jest też w wersji multi kolor może na tą się skuszę :)

Właśnie. Nabyłem ostatnio S-70 i dopiero nad wodą zorientowałem się, że kulki są albo żółte, albo zielone, a nie dwukolorowe :)

Z mcKarpia u mnie wymiatały dumbellsy koloru pomarańczowego o zapachu "mielonki" - (tak na stoisku sprzedający je nazywał). Kupiłem próbke na Rybomani zmieszanej z podobnym zapachem dumbellsów w kolorze bordowym. Te pomarańczowe już mi dawno się skończyły bo szły jak woda na wiosne :) Wie ktoś może jak one się nazywają ?


Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 792
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #70 dnia: 10.09.2020, 21:47 »
Nie, nie. To nie truskawka. Na targach zmieszali mi to razem bo zapach się nie gryzł. Mielonka ;)
McKarp w Mrówce ?... :thumbup:

Tak, u nas na ul. Czystej :) Tydzień temu był spory asortyment począwszy po zanęt po właśnie dumbellsy.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Kuba92

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 4
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #71 dnia: 10.09.2020, 22:28 »
Będzie trzeba spróbować :) zauważyłem że s-70 jest też w wersji multi kolor może na tą się skuszę :)

Właśnie. Nabyłem ostatnio S-70 i dopiero nad wodą zorientowałem się, że kulki są albo żółte, albo zielone, a nie dwukolorowe :)


Ja właśnie poprosiłem o opakowanie, w którym każdy pojedynczy jest żółto-zielony. Nie że jedne są zielone, a drugie żółte.

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #72 dnia: 11.09.2020, 10:04 »
Będzie trzeba spróbować :) zauważyłem że s-70 jest też w wersji multi kolor może na tą się skuszę :)

Właśnie. Nabyłem ostatnio S-70 i dopiero nad wodą zorientowałem się, że kulki są albo żółte, albo zielone, a nie dwukolorowe :)


Ja właśnie poprosiłem o opakowanie, w którym każdy pojedynczy jest żółto-zielony. Nie że jedne są zielone, a drugie żółte.
Też bym chętnie dual kolor kupił 😉 na allegro są widziałem, ale co przyjdzie tego nie wiadomo

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 792
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #73 dnia: 11.09.2020, 11:16 »
Właśnie te tutti-frutti są dwukolorowe i pękają. Jeszcze spróbuję na sztyft, ale wątpię żeby odniosło skutek.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline michalmethodfeeder

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #74 dnia: 11.09.2020, 14:19 »
Stosowałem wszystkie dumbellsy z nowej serii MCKarp, S70 i Kryl killery, na gorące dni tutti frutti w wersji smużak, z końcem sezonu w zimniejsze dni przejdę na kiełbase,konopie/ochotkę itp. Pan Marek używa do swoich dumbellsów mączki rybnej najwyższej klasy, stąd efekty :) pozdrawiam