Autor Wątek: Łososik jurajski...  (Przeczytany 7028 razy)

Offline pio19681

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 095
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KIELCE
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Łososik jurajski...
« dnia: 01.06.2020, 18:48 »
No właśnie Panowie. Jak wygląda Łososik jurajski? Ja byłem w sobotę w Auchan to wiem! ;D
"Dopóki nie było internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów..."
S. Lem.

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 792
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łososik jurajski...
« Odpowiedź #1 dnia: 01.06.2020, 18:57 »
Jurassic Salmon ???. Czyżby ktoś znalazł ikrę zatopioną w bursztynie :P
- Arek -

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Łososik jurajski...
« Odpowiedź #2 dnia: 01.06.2020, 18:57 »
Adam

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łososik jurajski...
« Odpowiedź #3 dnia: 01.06.2020, 18:59 »
Jurassic Salmon ???. Czyżby ktoś znalazł ikrę zatopioną w bursztynie :P
Z tego co wyczytałem to bardziej chodzi o pochodzenie wody w jakiej są hodowane. ;)
Tomek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Łososik jurajski...
« Odpowiedź #4 dnia: 01.06.2020, 19:43 »
Firma z Janowa ma fajny pomysł na biznes. Ryby pływają tam sobie w basenach z wodą geotermalną. Ludziom dziś można wszystko wcisnąć, więc póki jest popyt, to i będzie podaż. I ja to szanuję, bo na rynku trzeba się dziś czymś wyróżnić. Skoro wszyscy barwią pstrąga "łososiowego" i sprzedają go ludziom - a Polacy lubią takie wyroby np. wyroby czekoladopodobne, które są jak tanie wino, czyli dobre i tanie - to po pstrągu łososiowym czas na pstrąga jurajskiego. I widzę, że firma odnosi komercyjny sukces. Nic tylko chwalić firmę za kreatywność, a o konsumentach szkoda pisać. 

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łososik jurajski...
« Odpowiedź #5 dnia: 01.06.2020, 21:34 »
Kiedyś o tym czytałem i to nie tylko chodzi o to, że pływają "w jurajskiej wodzie". One są tam hodowane od ikry i nie trzeba im podawać żadnych antybiotyków, bo nie mają nigdy styczności ze światem zewnętrznym. A to już coś.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Łososik jurajski...
« Odpowiedź #6 dnia: 01.06.2020, 21:58 »
Możliwe. Tylko teraz pytanie czemu mamy demonizować antybiotyki. Większość z nas na forum jest przecież mięsożerna. Opychamy się więc świniakami, kurczakami, wołowiną itp. Nie wiem. Tak tylko pytam. Nie znam się na hodowli ;) Pytam się, bo jadłem już produkty tej firmy i nie widziałem różnic w smaku z tymi "antybiotycznymi" rybami. Nie słyszałem też o różnicach w ilości np. zdrowych kwasów tłuszczowych w tych rybach. Czyli co one nam dają, czego inne ryby ze standardowej hodowli dać nam nie mogą ?

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Łososik jurajski...
« Odpowiedź #7 dnia: 01.06.2020, 22:30 »
. Czyli co one nam dają, czego inne ryby ze standardowej hodowli dać nam nie mogą ?
Złudzenia ;D
Adam

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Łososik jurajski...
« Odpowiedź #8 dnia: 01.06.2020, 23:26 »
Firma z Janowa ma fajny pomysł na biznes. Ryby pływają tam sobie w basenach z wodą geotermalną. Ludziom dziś można wszystko wcisnąć, więc póki jest popyt, to i będzie podaż. I ja to szanuję, bo na rynku trzeba się dziś czymś wyróżnić. Skoro wszyscy barwią pstrąga "łososiowego" i sprzedają go ludziom - a Polacy lubią takie wyroby np. wyroby czekoladopodobne, które są jak tanie wino, czyli dobre i tanie - to po pstrągu łososiowym czas na pstrąga jurajskiego. I widzę, że firma odnosi komercyjny sukces. Nic tylko chwalić firmę za kreatywność, a o konsumentach szkoda pisać.
Kupiłem i jadlem.
Bez tego paskudnego posmaku jaki ma hodowlany łosoś norweski.
Dla mnie jest smaczny.
 Tak więc lepiej nie żyj przekonaniami :P

Offline Johnny88

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Odp: Łososik jurajski...
« Odpowiedź #9 dnia: 31.05.2021, 18:10 »
Nie rozumiem jak można z gory zakładać to czy tamto nie powołując się nawet na chociażby jeden jakis logiczny, nie mówiąc już o empirycznym argumencie. Skoro wpakowali w biznes 50.000.000 PLN i stosują rozwiązanie technologiczne w połączeniu z natura takie a nie inne bez antybiotyków, ze specjalnymi karmami itp. To oczywiste ze różnica bedzie znaczaca jesli chodzi onkonsupmcje takiego produktu w przeciwieństwie do hodowli tradycyjnych w Norwegii i tym podobnych, nawet jeśli w smaku nie jest to dla jednego czy drugiego wyjątkowo odczuwalne. Także jak chcecie się lanowie merytorycznie wypowiedzieć kupcie kawalek Jurajskiego zaniezcie do laboratorium i wowczas przytoczcie wynik badan czyli poziom dioksyny, obecność antybiotyków, zawartość NNKT itd a nie siejecie z gory ferment. Niestety nader czesto gdy ktoś się na czymś zna i wypowiada się na ten temat, weźmy na przykład kawe lub piwo lub juz przytoczone wczesniej czekoladę to tacy znawcy jedyne co potrafią powiedzieć "kawa jak kawa" lub "piwo jak piwo"... obojętnie czy pije koncerniaka produkowane w ciagu 48h czy tradycyjnie uwarzone przez 2-3 tygodnie z naturalnych składników... wiec prosze tylko zachować się bardziej merytorycznie w swoich wypowiedziach a nie bezpodstawne tezy snuć. Dziekuje dobranoc

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łososik jurajski...
« Odpowiedź #10 dnia: 31.05.2021, 18:27 »
Nie rozumiem jak można z gory zakładać to czy tamto nie powołując się nawet na chociażby jeden jakis logiczny, nie mówiąc już o empirycznym argumencie. Skoro wpakowali w biznes 50.000.000 PLN i stosują rozwiązanie technologiczne w połączeniu z natura takie a nie inne bez antybiotyków, ze specjalnymi karmami itp. To oczywiste ze różnica bedzie znaczaca jesli chodzi onkonsupmcje takiego produktu w przeciwieństwie do hodowli tradycyjnych w Norwegii i tym podobnych, nawet jeśli w smaku nie jest to dla jednego czy drugiego wyjątkowo odczuwalne. Także jak chcecie się lanowie merytorycznie wypowiedzieć kupcie kawalek Jurajskiego zaniezcie do laboratorium i wowczas przytoczcie wynik badan czyli poziom dioksyny, obecność antybiotyków, zawartość NNKT itd a nie siejecie z gory ferment. Niestety nader czesto gdy ktoś się na czymś zna i wypowiada się na ten temat, weźmy na przykład kawe lub piwo lub juz przytoczone wczesniej czekoladę to tacy znawcy jedyne co potrafią powiedzieć "kawa jak kawa" lub "piwo jak piwo"... obojętnie czy pije koncerniaka produkowane w ciagu 48h czy tradycyjnie uwarzone przez 2-3 tygodnie z naturalnych składników... wiec prosze tylko zachować się bardziej merytorycznie w swoich wypowiedziach a nie bezpodstawne tezy snuć. Dziekuje dobranoc

Haha w pierwszym poście ustawiłeś system 8) Nic do Ciebie nie mam, nawet sie po części zgadzam, ale pracujesz w tej firmie?
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline Darek_Darek1968

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Działdowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łososik jurajski...
« Odpowiedź #11 dnia: 31.05.2021, 18:35 »
+ srebrna łopata za odkopanie posta sprzed roku

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Łososik jurajski...
« Odpowiedź #12 dnia: 31.05.2021, 19:49 »
Nie rozumiem jak można z gory zakładać to czy tamto nie powołując się nawet na chociażby jeden jakis logiczny, nie mówiąc już o empirycznym argumencie. Skoro wpakowali w biznes 50.000.000 PLN i stosują rozwiązanie technologiczne w połączeniu z natura takie a nie inne bez antybiotyków, ze specjalnymi karmami itp. To oczywiste ze różnica bedzie znaczaca jesli chodzi o konsupmcje takiego produktu w przeciwieństwie do hodowli tradycyjnych w Norwegii i tym podobnych, nawet jeśli w smaku nie jest to dla jednego czy drugiego wyjątkowo odczuwalne. Także jak chcecie się lanowie merytorycznie wypowiedzieć kupcie kawalek Jurajskiego zaniezcie do laboratorium i wowczas przytoczcie wynik badan czyli poziom dioksyny, obecność antybiotyków, zawartość NNKT itd a nie siejecie z gory ferment.

Na stronie internetowej (trzeba przewinąć do dołu) jest wyraźnie napisane że kapitał zakładowy to 1 658 000 zł Dużoooo brakuje do tych 50 mln o których piszesz. http://www.lososjurajski.pl/language/en/
Nie wszystko będzie wyczuwalne w smaku i nie można porównać w ten sposób. Poza tym każdy z nas ma inaczej wyczulony smak. Od tego są specjalnie szkoleni ludzie.

Takie badania powinni zlecić właściciele i regularnie publikować na swojej stronie internetowej. Można znaleźć wyniki badań konsumenckich i zrobić zestawienie do porównania.

Offline Johnny88

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Odp: Łososik jurajski...
« Odpowiedź #13 dnia: 31.05.2021, 21:51 »
Dobry wieczór

Dziekuje za odpowiedzi. Na wstępie odpowiadam ze nie pracuje w tej firmie, pracuje w Niemczech i nijak nie jestem powiazany z branżą spożywczą. Kolejnemu koledze również odpowiadam, że kapitał zakładowy nie ma nic wspólnego z inwestycja w firmę. Kapital zakładowy moze byc na poziomie 5.000 PLN natomiast w firmę czyli maszyny urządzenia sprzet itd mozna zainwestować dowolna kwotę i nie musi to stanowić kapitał zakładowego (tym bardziej że połowa czyli 25.000.000 pochodzi z jakiejś dotacji) a te informacje przeczytałem również dzisiaj w jakimś wywiadzie. Kolejna sprawa jasne ze wlasciciele möglich to robić... Natomiast wlasciciele z pewnością takie badania przeprowadzają, bo właśnie gdyby ktoś kiedyś jakąś partie skontrolował i zarzuciłby jakies nieprawidłowości to musieliby się jakimiś własnymi protokołami bronić. Dodatkowo nie ma konieczności aby oni to regularnie robili bo oni podają stałą informacje na łamach swoich mediów, jakie są wlasciwosci ich ryb czyli bez antybiotyków etc. to jest prawnie wiąząca informacja i tym samym nie ma konieczności regularnie publikować własnych badań moim zdaniem. Ale właśnie jesli ktos twierdzi inaczej to powinien moim zdaniem podeprzeć swoją teze jakims empirycznym badaniem. Nie wierze osobiście tez w to ze te lososie sa absolutnie krystaliczne bo jednak jest to juz znaczna produkcja na dzień dzisiejszy (podobnie jak produkty rzekomo ekologiczne wcale w 100% takie nie są). Ja po prostu szukalem rzetelnych informacji na temat tego lososia jurajskiego i przypadkiem trafiłem na to forum i juz mnie po prostu wkirzylo marnowanie czasu na czytanie niemerytorycznych opinii na zasadzie "kawa jak kawa" jak juz wcześniej wspomniałem - nie szanowni Panstwo zaden produkt koncernowy nie befzie jakościowo zbliżony do produktu z manufaktury. A jesli ktos twierdzi inaczej to prosze tylko o solidne argumenty. A zakładam że akurat forum milosnikow ryb powinno byc takim miejscem. Nie chcialem nikogo urazic obrazic czy jakkolwiek wplynac na opinie na temat tego konkretnego produktu jedynie prosic o rzetelność. A na pewno wedkarze to grupa otwarta na merytoryczna dyskusje i argumenty chociaz osobiście nigdy nie nie wedkowalem ;) lecz bardzo szybuje znajomych którzy się tym pasjonuja a ja chętnie sięgam po ryby q celach konsumpcyjnych pozdrawiam serdecznie

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łososik jurajski...
« Odpowiedź #14 dnia: 31.05.2021, 23:45 »
W zależności od rodzaju spółki przedsiębiorstwo może odpowiadać finansowo do wartości kapitału zakładowego, lub do całej wartości spółki.
Jeśli 25 milionów jest utopionych po stronie pasywów, a spółka ma kapitał zakładowy na poziomie spółki z o.o. czyli 5000zł to coś jest nie teges. Szczególnie, że dobrą praktyką jest aktualizowanie poziomu kapitału zakładowego. Pozwala to zmniejszyć wkład własny wspólników w razie jakiejś wtopy i pozyskać finansowanie na rozwój.

Dobrym przykładem natomiast, na porównanie jakości fabryki do manufaktury, jest produkcja wody, gazowanej, bądź nie, w butelkach szklanych, lub pet. Gwarantuję, że jakość wody z fabryki będzie nieporównywalnie większa, niż tej, która jest produkowana ręcznie.

A wracając do pracy zarobkowej. Jesteś pewien, że nie pracujesz w marketingu? Cała twoja ostatnia wypowiedź, jest jakby żywcem wzięta z podręcznika dla sprzedawcy. Tu potwierdzimy, tam zaprzeczymy, odrobinę podłechcemy i na końcu utwierdzimy w fakcie.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin