Autor Wątek: 10 ft na komercję do 350 zł  (Przeczytany 3607 razy)

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
10 ft na komercję do 350 zł
« dnia: 15.06.2019, 11:25 »
Narzeczona połowiła już trochę i wypadałoby kupić jej porządniejszy patyk. Budżet to 300 max 350zl jeśli warto. Bardzo spodobał jej się kij DRAGON MEGABAITS COMBAT QUIVER 3.00m -50g ale na forum poczytałem że ma problem źle dobranych szczytówek. Moja Team Daiwa Commercial jest dla niej trochę za delikatna. Łowione w 99 % na komercjach. Myślałem też o Shimano ForceMaster Ax lub BX.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: 10 ft na komercję do 350 zł
« Odpowiedź #1 dnia: 15.06.2019, 12:51 »
A Drennan Red Range?
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Buba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 772
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: 10 ft na komercję do 350 zł
« Odpowiedź #2 dnia: 15.06.2019, 13:33 »

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: 10 ft na komercję do 350 zł
« Odpowiedź #3 dnia: 15.06.2019, 14:43 »
Windcast troche za delikatny bo tylko 30g, drennan całkiem niezły ale liczy się jeszcze aspekt wizualny ;)

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: 10 ft na komercję do 350 zł
« Odpowiedź #4 dnia: 15.06.2019, 14:55 »
A może skusisz się na  Feeder Concept TB Light Action 11FT - 3.30M, bardzo finezyjny kijek o sporym zapasie mocy. Mam takowy do odstąpienia prawie nieużywany. Dokładny opis: https://sport-fishing.pl/produkt/1129/feeder-concept-tb-light-action-11ft-3-30m
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 852
  • Reputacja: 130
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: 10 ft na komercję do 350 zł
« Odpowiedź #5 dnia: 15.06.2019, 15:01 »
Matrix aquos mam tylko mocniejszą wersję . Wedki dobrze wykonane. Czułe z zapasem mocy

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 083
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: 10 ft na komercję do 350 zł
« Odpowiedź #6 dnia: 15.06.2019, 15:10 »
To może też coś z Dragona. ?? Np Tactix 300/60. Sam rozważam jego zakup. To tegoroczna nowość. Fajnie się prezentuje i rozsądnie kosztuje. https://allegro.pl/oferta/dragon-megabaits-tactix-method-feeder-300-cm-60-gr-7993411187

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: 10 ft na komercję do 350 zł
« Odpowiedź #7 dnia: 15.06.2019, 15:11 »
Ja bym wybrał wędkę uniwersalną, czyli taką, którą będzie mogła używać Twoja Narzeczona, jak i Ty podczas "samotnego" wypadu :)

Gdybym kupował wędkę mojej żonie (a wiem, że nie wędkuje), to kupiłbym sobie (tzn. jej) Team Daiwa Feeder 11,6 ft, która dostępna jest tutaj za rozsądne pieniądze: https://www.anglingdirect.co.uk/daiwa-td-feeder-rod

Przeliczając na PLN, wychodzi niewiele ponad 300 PLN (oczywiście w zależności od kosztów przewalutowania transakcji w Twoim banku) :money: :money:

Pomijam aspekt wizualny (bo to sprawa indywidualna), ale jako para dobrze będziecie wyglądali z wędkami TD 8)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: 10 ft na komercję do 350 zł
« Odpowiedź #8 dnia: 15.06.2019, 15:24 »
Bralbym TD ale jest za długa, nawet moja 10,6 jest trochę za długa. Jak jest wersja 10ft to biorę od razu. Mam Revoulta więc bez problemu a swojego Commerciala też brałem z AD.

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: 10 ft na komercję do 350 zł
« Odpowiedź #9 dnia: 15.06.2019, 15:32 »
Rozumiem :)
To może pomyśl o wersji TD Commercial 9,6 ft... krótsza i dzięki temu bardziej mocarna :) Pamiętaj o sobie ;)
Do łowienia na dystansie do 30 m jest idealna, dosłownie różdżka :) Seria ta sama, ale możliwości inne 8)

Ja właśnie mojej żonie kupiłem Team Daiwa Feeder 11,6 ft. Żona wprawdzie nie znosi wędkować, ale wędkę już ma. Tzn. jeżeli będzie chciała, to może ją sobie ode mnie wziąć :)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: 10 ft na komercję do 350 zł
« Odpowiedź #10 dnia: 15.06.2019, 16:02 »
A może skusisz się na  Feeder Concept TB Light Action 11FT - 3.30M, bardzo finezyjny kijek o sporym zapasie mocy. Mam takowy do odstąpienia prawie nieużywany. Dokładny opis: https://sport-fishing.pl/produkt/1129/feeder-concept-tb-light-action-11ft-3-30m

Nie mam nic do samej wędki, bo jej nigdy nie miałem w rękach, sądzę nawet ze może być całkiem fajna ale ten opis na stronie :-\ :facepalm:

Kto to pisze? Przecież bazując tylko na opisie nigdy bym tego kijka nie kupił bo poziom cukru w opisie przekracza dopuszczalne normy...

Ten fragment to już w ogóle zrobił furorę w moim umyśle

"Co do ceny - wędka nie należy do najtańszych na rynku(coś za coś) ale bije na głowę produkty innych firm włącznie z angielskimi, które posiadają dużą ofertę podobnych wędek ale....................... z ceną o 2x wyższą."

 :facepalm:

W cenie 550 złotych rozumie że Red Range, 7 seria czy vertex nie podskoczy tubertini, a przecież w kolejce na ciężki nokaut czeka jeszcze Preston, Map, i Matrix 8)

Pomijam gramatykę która razi oko nawet tak nie czulego człowieka jak ja, ale merytoryka tego tekstu zasługuje na złota maline w temacie" wędkarstwo".

W takich chwilach zawsze mam przed oczami sklep na D, i jego profesjonalne opisy. Albo zupełny ich brak czasem, co i tak jest o wiele lepsze niż katowanie nas tekstami poziomem "zanety która ściąga ryby z najdalszej części jeziora"
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: 10 ft na komercję do 350 zł
« Odpowiedź #11 dnia: 15.06.2019, 16:09 »
Commercial to chyba trochę inna półka cenowa. Tubertini też całkiem fajna ale tutaj znów długość wchodzi w grę.

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: 10 ft na komercję do 350 zł
« Odpowiedź #12 dnia: 15.06.2019, 16:13 »
Commercial to chyba trochę inna półka cenowa.

Pewnie! Dlatego napisałem, że taką wędkę możesz policzyć jaką wędkę dla narzeczonej oraz jako wędkę dla siebie :)
Skoro masz Commercial 10,6 i ją lubisz, to do kolekcji będziesz miał wersję 9,6 ft. Taka inwestycja :)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: 10 ft na komercję do 350 zł
« Odpowiedź #13 dnia: 15.06.2019, 16:51 »
Dla narzeczonej jest za delikatna pewnie że względu na cienki blank :)

To może też coś z Dragona. ?? Np Tactix 300/60. Sam rozważam jego zakup. To tegoroczna nowość. Fajnie się prezentuje i rozsądnie kosztuje. https://allegro.pl/oferta/dragon-megabaits-tactix-method-feeder-300-cm-60-gr-7993411187

Dragon jak najbardziej, jak by zmienili w Combat Quiver szczytówki to bym brał od razu. Ktoś może wie czy w seriach z 2019 coś się zmieniło względem szczytówek ?

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: 10 ft na komercję do 350 zł
« Odpowiedź #14 dnia: 15.06.2019, 18:13 »
A może skusisz się na  Feeder Concept TB Light Action 11FT - 3.30M, bardzo finezyjny kijek o sporym zapasie mocy. Mam takowy do odstąpienia prawie nieużywany. Dokładny opis: https://sport-fishing.pl/produkt/1129/feeder-concept-tb-light-action-11ft-3-30m

Nie mam nic do samej wędki, bo jej nigdy nie miałem w rękach, sądzę nawet ze może być całkiem fajna ale ten opis na stronie :-\ :facepalm:

Kto to pisze? Przecież bazując tylko na opisie nigdy bym tego kijka nie kupił bo poziom cukru w opisie przekracza dopuszczalne normy...

Ten fragment to już w ogóle zrobił furorę w moim umyśle

"Co do ceny - wędka nie należy do najtańszych na rynku(coś za coś) ale bije na głowę produkty innych firm włącznie z angielskimi, które posiadają dużą ofertę podobnych wędek ale....................... z ceną o 2x wyższą."

 :facepalm:

W cenie 550 złotych rozumie że Red Range, 7 seria czy vertex nie podskoczy tubertini, a przecież w kolejce na ciężki nokaut czeka jeszcze Preston, Map, i Matrix 8)

Pomijam gramatykę która razi oko nawet tak nie czulego człowieka jak ja, ale merytoryka tego tekstu zasługuje na złota maline w temacie" wędkarstwo".

W takich chwilach zawsze mam przed oczami sklep na D, i jego profesjonalne opisy. Albo zupełny ich brak czasem, co i tak jest o wiele lepsze niż katowanie nas tekstami poziomem "zanety która ściąga ryby z najdalszej części jeziora"

Wybacz Azymut, o ile chcesz przekonać Kogoś lub siebie do kupienia wędki po samym opisie i to stanowi dla Ciebie wyznacznik "Kupić - nie kupić" to znacząco się mijamy, a już całkiem nie obchodzą mnie stwierdzenia czy porównania w opisie które przytaczasz (dla przykładu: w Drapieżniku: w większości oprócz niepełnych danych prawie zero opisów, w angielskim AD niejednokrotnie oprócz długości brak jakichkolwiek parametrów, a są to chyba jedne z najbardziej zaufanych sklepów dlaczego? bo stawiają na klienta który wie co chce, który miał już możliwość widzieć sprzęt, szukał informacji na forach, opiera się na poleceniach innych użytkowników.
Ja również Kolegę Pr00 skierowałem na stronę:
a) aby sprawdził sobie parametry i zdjecia a nie czytać "ochy i achy"
b) widziałem wędkę na targach, miałem możliwość testowania jej i dopiero zdecydowałem się na zakup, znam jej możliwości i polecam każdemu kto poszukuje kija o takich parametrach.
Na pewno są lepsze i gorsze produkty, pewnie inne wędki "lepiej lub gorzej leżą w ręku", ale kierowanie się nieskładnym tłumaczeniem "Brata Google" to nie kierunek do zakupu sprzętu. :sun:
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek