Autor Wątek: Woda dla członków danego koła  (Przeczytany 5174 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Woda dla członków danego koła
« Odpowiedź #15 dnia: 08.01.2018, 19:44 »
Nie wiem, jak tam u Was w okolicy generalnie z liczbą wędkarzy i ilością wód, ale u mnie w Stowarzyszeniu jest miejsc 300, a chętnych z 5x więcej. Więc możecie, czego Wam życzę, bardzo miło się zdziwić ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline vanplesniak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 729
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Woda dla członków danego koła
« Odpowiedź #16 dnia: 08.01.2018, 21:59 »
Nie wiem, jak tam u Was w okolicy generalnie z liczbą wędkarzy i ilością wód, ale u mnie w Stowarzyszeniu jest miejsc 300, a chętnych z 5x więcej. Więc możecie, czego Wam życzę, bardzo miło się zdziwić ;)

Niestety, samo koło liczy tylko 200 wędkarzy.. Mamy jedną wodę pod swoją opieką (nawet brak rzek w pobliżu). Dodatkowo niedaleko jest stowarzyszenie w którym jest +-60osób, ale to stowarzyszenie bardziej wpuszcza karpia i go potem odławiają wędkarzy do domów :)
Więc myślę że tak dobrze to nie będize :P

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Woda dla członków danego koła
« Odpowiedź #17 dnia: 09.01.2018, 10:15 »
Wędkuję na takiej wodzie. Na priwa podesłałem Ci regulamin, wydaje mi się że warto się na nim oprzeć bo jest dobrze dopracowany.
Mając do wyboru kilka wód stowarzyszeniowych i kołowych w okolicy wybrałem akurat tą, bo jest świetnie utrzymana, pilnowana i zarybiona. Łowiąc wcześniej na innych zawsze coś było nie tak. Tu jest super, co potwierdza wykupowanie na nią zezwoleń przez wędkarzy mieszkających nieraz 70 km dalej.
Co mogę doradzić - pod żadnym pozorem nie wpuszczajcie suma, na tak małej wodzie zrobi niedługo masakrę. Jaź też rozwala ekosystem, więc odradzam.
U nas jest masa zawodów, od kołowych po duże komercyjne. Jest z tego kasa na utrzymanie gospodarza (emeryt jest codziennie nad wodą po kilka godzin!), utrzymanie łowiska i zarybienia. Minusem jest ograniczona dostępność do wody podczas zawodów.
W związku z obecnością gospodarza jest ciągła kontrola, oprócz niego wieczorem często odwiedza nas strażnik:) Tak pilnowanej wody jeszcze nie widziałem.
Limity są niskie, ale dziadki i tak nawet tego nie biorą co mogą, zrobiła się fajna atmosfera dbania o te wody i nie wyżerania wszystkiego co pływa.
Powodzenia!

Offline vanplesniak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 729
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Woda dla członków danego koła
« Odpowiedź #18 dnia: 09.01.2018, 13:46 »
Wędkuję na takiej wodzie. Na priwa podesłałem Ci regulamin, wydaje mi się że warto się na nim oprzeć bo jest dobrze dopracowany.
Mając do wyboru kilka wód stowarzyszeniowych i kołowych w okolicy wybrałem akurat tą, bo jest świetnie utrzymana, pilnowana i zarybiona. Łowiąc wcześniej na innych zawsze coś było nie tak. Tu jest super, co potwierdza wykupowanie na nią zezwoleń przez wędkarzy mieszkających nieraz 70 km dalej.
Co mogę doradzić - pod żadnym pozorem nie wpuszczajcie suma, na tak małej wodzie zrobi niedługo masakrę. Jaź też rozwala ekosystem, więc odradzam.
U nas jest masa zawodów, od kołowych po duże komercyjne. Jest z tego kasa na utrzymanie gospodarza (emeryt jest codziennie nad wodą po kilka godzin!), utrzymanie łowiska i zarybienia. Minusem jest ograniczona dostępność do wody podczas zawodów.
W związku z obecnością gospodarza jest ciągła kontrola, oprócz niego wieczorem często odwiedza nas strażnik:) Tak pilnowanej wody jeszcze nie widziałem.
Limity są niskie, ale dziadki i tak nawet tego nie biorą co mogą, zrobiła się fajna atmosfera dbania o te wody i nie wyżerania wszystkiego co pływa.
Powodzenia!

Dzięki, dobrze mieć coś na czym mozna się wzorować :)

Offline vanplesniak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 729
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Woda dla członków danego koła
« Odpowiedź #19 dnia: 14.07.2018, 15:50 »
Siemka :) Trochę czasu już minęło, więc podzielę się trochę informacjami.
Po pierwsze jest nas, członków 12. Myślę że maksymalnie może teraz być 20. Nie zarybialiśmy niczym, obowiązuje no kill.
Niestety ludzie Ci co należą (są po wstępnej weryfikacji, 'byle kto nie wstąpi'), nie lubią ścisłych regulaminów i na razie jest no kill, bez reszty regulaminu (np haki bezzadziorowe :(). Ale plusem jest fakt że codziennie ktoś jest na wodą i sprawdza czy nikogo nie ma. Dodatkowo policja często się pojawia i również sprawdza (jak się chce to i to można załatwić!) czy ktoś ma prawo na terenie przebywać.
Głębokość badam echosonda w jednym miejscu było 2.4m, średnio wszędzie jest 1.6-1.8m. Powierzchnia niecałe 2ha.
Jakie gatunki udało się do tej pory złowić?
- karp. Kilka sztuk ok. 5kg,najwiekszy prawie 7, oraz kilka sztuk po 20-25cm. Nie ma pośrednich.
- amur. Został złowiony tylko jeden - 6.2kg.
- lin. Co mnie cieszy jest tego pełno :) niestety na razie trafiają się tylko w granicach 17-33cm. Ale szukam sposobu by złowić z doskoku większe!
- okoń. W jednym miejscu na spinning całe stado małych okonków było, a więc są
- kiełb. Tego to jest mnóstwo.. Na robaki ciągle biorą, pod nogami pływają..
- ploc. Kilka sztuk się trafiło
- karas srebrzysty. Co ciekawe pierwszy raz się trafiły dopiero dzisiaj. Kilka sztuk po 20cm i jeden 38.
Mam nadzieję że zarybienia nie będzie jesienią, bo w okolicy zawsze dostępne tylko karpie :/

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 177
  • Reputacja: 138
Odp: Woda dla członków danego koła
« Odpowiedź #20 dnia: 05.08.2018, 13:08 »
To są Twoje sukcesy czy wszystkich dwunastu członków?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Offline vanplesniak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 729
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Woda dla członków danego koła
« Odpowiedź #21 dnia: 06.08.2018, 08:06 »
Moje, ale reszta członków łowi bardzo podobnie. Jednego dnia trafiają się karasie i linki, bonusowy karp, innego dnia kilka większych karpii.. :)

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 177
  • Reputacja: 138
Odp: Woda dla członków danego koła
« Odpowiedź #22 dnia: 06.08.2018, 09:00 »
Jest szansa wykupić dzienne pozwolenie nie będąc członkiem pzw? Tylko "no kill"

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Woda dla członków danego koła
« Odpowiedź #23 dnia: 06.08.2018, 15:36 »
No i macie fajną wodę. Teraz tylko odhodować sobie ryby i bedzie coraz lepiej, co roku można wpuścić( po zrzutce na przykład)  coś większego :) Super :thumbup:
Lucjan

Offline vanplesniak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 729
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Woda dla członków danego koła
« Odpowiedź #24 dnia: 06.08.2018, 15:42 »
Nie, nie udsotepniamy nikomu innemu wody, jest za mała :)

D
No i macie fajną wodę. Teraz tylko odhodować sobie ryby i bedzie coraz lepiej, co roku można wpuścić( po zrzutce na przykład)  coś większego :) Super :thumbup:
Zoabczymy jak jesienią będzie z zarybieniem, ale na pewno trzeba zadbać o drapieżnika, bo prócz okonków to cisza.. :/

Offline vanplesniak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 729
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Woda dla członków danego koła
« Odpowiedź #25 dnia: 19.08.2018, 11:16 »
No i na 3h się wybrałem na spławik polowic.. Uwierzycie? 11 linków? W Polsce? Da się!
https://www.fishing-book.com/expeditions/18-sie-zwirownia-dzialosza-vanplesniak

Edit. Wydaje mi się że jest bardzo mało drapieżnika. Ze zlokalizowanych tylko okoń i to mały.. Myślicie że dla tak niezbyt głębokiej wody sandacz nie byłby lepszym rozwijanie do szczupaka? W końcu sandacz chyba tak lina by nie przetrzebil?

Offline vanplesniak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 729
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Woda dla członków danego koła
« Odpowiedź #26 dnia: 21.08.2018, 08:09 »
Miało powoli powstawać eldorado ale członkowie chyba przeliaczaja możliwości wody, i jestem traktowany ze swoimi uwagami jako wróg..
Będzie wpuszczony jaź, karp, szczupak.
Będą ryby dokarmione.
A wszystko dlatego że ma być dużo gatunków i ekosystem się nie liczy, a 'woda jest duża' [2ha]