Autor Wątek: Siatka PVA  (Przeczytany 1736 razy)

Offline Jacula2001

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 0
Siatka PVA
« dnia: 21.10.2020, 11:51 »
Witam, czy ktoś może mi podpowiedzieć jak zaczepic siatke pva by nie spadła w czasie rzutu, łowic będę w rzece i wydaje mi się że przy rzucie ciężkim zestawem w miarę daleko siatka  może odpasc lub nie zdarzy dotrzeć do dna.
Mam pytanie jeszcze odnośnie ziaren  gotowanych wkładamych do pva, jak to zrobić by nie rozpuscily od razu siatki, w przypadku gdy był bym zmuszony wspomagać się kukurydza konserwowa to czy duża ilość soli załatwiła by robotę?

Offline RysiekS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Siatka PVA
« Odpowiedź #1 dnia: 21.10.2020, 12:02 »
Ja przed włożeniem ziaren do siatki namaczam je w syropie (soku) owocowym. Zanętę jeśli stasuję też rozrabiam z sokami, nie rozpuszczają siatki. Jest kilka rodzajów soków które są neutralne. Co się zaś tyczy mocowania siatki do zestawu poszukaj w necie, jest masa filmów.

Offline Piotr Bogdanowicz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ruda Śląska
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Siatka PVA
« Odpowiedź #2 dnia: 21.10.2020, 12:45 »
Jeżeli dodasz dużo soli do ziaren nie będą rozpuszczać pva... tym że ziarna są słone nie przejmuj się wabią lepiej i rybie to nie przeszkadza poza tym woda sól wypłucze
Pozdrawiam Piotr

Offline tench

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Siatka PVA
« Odpowiedź #3 dnia: 21.10.2020, 12:50 »
 Co do rozpuszczalności siatki pva to możesz zrobić sobie roztwór nasycony soli.  Do naczynia z letnią wodą wsypujesz powoli sól i mieszasz doc momentu aż przestanie się rozpuszczać.
 Wtedy uzyskujesz roztwór nasycony soli.  Moczysz ziarna w tym roztworze. Później wsypujesz ziarna na sito aby dobrze obciekły i ładujesz do siatki.  Bawiłem się tak kiedyś z tym że ziarna konopi i kuku wsypywałem do worków pva.  Inne sposoby to zalanie ziaren olejem rybnym, konopnym... zalewanie boosterami, liquidami etc.
 Sam musisz popróbować.

  Z tym zaczepianiem siatek podczas zarzucania to zależy od kilku czynników.  Jeśli zarzucasz blisko to siatkę mozesz zaczepić po prostu na hak i taki zestaw bezpiecznie doleci na swoje miejsce.
 Jeżeli rzucić musisz dalej czyli energiczniej to siatkę nawlecz na przypon i powinno się udać. 

 Co do rozpuszczalności siatek pva to są takie, które rozpuszczają się szybciej i takie, które rozpuszczają się wolniej.  Te pierwsze dedykowane na łowiska płytsze a te drugie na głębsze.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Siatka PVA
« Odpowiedź #4 dnia: 21.10.2020, 13:17 »
Zgadzam się,najlepiej ziarna solić wtedy pva nie rozpuszczają ,co do metody montażu do dalszych rzutów kiełbaski nawlekaj na przypon ,co do samych siatek najlepiej mieć dwa rodzaje fast i slow w zależności od temp.wody i głębokości :beer:

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 566
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Siatka PVA
« Odpowiedź #5 dnia: 21.10.2020, 18:17 »
Witam, czy ktoś może mi podpowiedzieć jak zaczepic siatke pva by nie spadła w czasie rzutu, łowic będę w rzece i wydaje mi się że przy rzucie ciężkim zestawem w miarę daleko siatka  może odpasc lub nie zdarzy dotrzeć do dna.

Na rzece łowisz z hakiem z mikrozadziorem, i po prostu pakunek zaczepiasz wbijając w niego hak, tak aby przeszedł przez kilka splotów siatki. Nie powinno to niczego rozwalić, zwłaszcza, że łowi się z dłuższym przyponem.
Lucjan

Offline HameR87

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 87
  • Reputacja: 10
Odp: Siatka PVA
« Odpowiedź #6 dnia: 21.10.2020, 18:32 »
Ja prawie zawsze hak wbijam bardzo blisko pętli.

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 566
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Siatka PVA
« Odpowiedź #7 dnia: 21.10.2020, 18:34 »
Ważne aby nie za blisko. Teraz woda jest zimna, i węzeł może się rozpuszczać bardzo długo, przeszkadzając w prezentacji przynęty.
Lucjan

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 566
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Siatka PVA
« Odpowiedź #8 dnia: 21.10.2020, 18:35 »
Ważne aby nie za blisko. Teraz woda jest zimna, i węzeł może się rozpuszczać bardzo długo, przeszkadzając w prezentacji przynęty. Taki glut może się rozpuszczać i z godzinę...
Lucjan

Offline HameR87

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 87
  • Reputacja: 10
Odp: Siatka PVA
« Odpowiedź #9 dnia: 21.10.2020, 18:48 »
Co jeszcze mogę powiedziec o siatce pva to to za każdym razem dobrze wiązać pętle. Nie raz widziałem jak pellet przy rzucie wylatuje a siatka wisi na haku. Takie moje spostrzezenia...

Offline Jacula2001

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 0
Odp: Siatka PVA
« Odpowiedź #10 dnia: 21.10.2020, 23:26 »
Bardzo dziękuję za wszystko, i czekam na film o grudniowych brzanach ;D

Offline Supertrampek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 23
Odp: Siatka PVA
« Odpowiedź #11 dnia: 22.10.2020, 08:55 »
Jeśli używam bezpiecznego klipsa do montażu koszyka lub ciężarka podczepiam kiełbaskę z pva razem z obciążeniem lub koszykiem. Jednak trwa to trochę dłużej niż wieszanie pva na haczyku gdyż za każdym razem muszę dokładnie osuszyć ciężarek , koszyk i klips przed podczepieniem pva zabezpieczając worek przed zbyt szybkim rozpuszczeniem. Często tak robie dokładając  kiełbaskę pva przy wstępnym nęceniu koszykiem na krótkich i średnich dystansach.