Autor Wątek: Zalew w Nowym Mieście - PZW Ciechanów  (Przeczytany 980 razy)

Bombay

  • Gość
Zalew w Nowym Mieście - PZW Ciechanów
« dnia: 23.01.2020, 20:59 »
Hej,
Czy są tu wędkarze lubiący tą wodę? Jakie macie przepisy i sposoby na ryby w tej wodzie. Sam lubię łowić tam odleglosciowka z przegruntowym zestawem o długość przyponu. Moje sprawdzone przynęty to ochotka i biały robak. Jak jest U Was bo dużo methodowcow łowi w tej wodzie.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zalew w Nowym Mieście - PZW Ciechanów
« Odpowiedź #1 dnia: 25.01.2020, 22:29 »
W latach 2009-2012 i trochę wcześniej dość często tam byłem. Ryby było dużo bo stary zarząd koła dbał o tą wodę. Były często kontrole dokonywane przez SSR częściej niż PSR bo jeździli na rowerach i był porządek. Zdarzało sie i trzy razy dziennie kontrol. Widac było obecność ryb zwłaszcza wieczorne spławy karpi. Był i drapieżnik. Ale jak to bywa na wodach PZW dużo sie mówi a mało robi. Ryba została wytrzebiona i w to miejsce zapuścili bolenia by pokazać (zwłaszcza tym co nie wędkują) że ryby jest dużo. Z każdym rokiem coraz mniej. Ogólnie nie polecam chyba że chcesz kolego dłubać leszczyki ale i przy okazji tej dłubaniny coś tam większego może sie trafić. Na uwagę jednak zasługuje fakt że jest to bardzo ładne łowisko, dostępne prawie z każdej strony i co ważne blisko miasta gdzie sa sklepy i bary gdzie można się posilić i zrobić zapomniana na szybko zakupy. Nie ma tam sklepu wędkarskiego jest tylko jakiś mały regał w mrówce z drobnym sprzętem. Nie wiem czy dużo methodowcow łowi w tej wodzie ale sa i spławikowcy,karpiowi grunciarze a i widzialem w 2018 r jak trzech gości łowiło metodą muchową.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Bombay

  • Gość
Odp: Zalew w Nowym Mieście - PZW Ciechanów
« Odpowiedź #2 dnia: 26.01.2020, 16:12 »
Sam łowiłem tam wiele lat ale do trzech sezonów nie mogę się przekonać do tej wody i ludzi z okolicy. Tak jak wspomniałeś jest tak pełno leszczykow do 0.5 kg wiosną można polowic ładnych ploci. Jest masa klenia i jazia ale trudno o dobre wyniki. Wędkarzy jest dużo Ale  mało kto łowi. Chciałem wykupić tam zezwolenie na ten rok ale odstrasza mnie regulamin napisany na kolanie z resztą jak w całym okręgu ciechanowskim

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zalew w Nowym Mieście - PZW Ciechanów
« Odpowiedź #3 dnia: 26.01.2020, 18:27 »
A rutki w Płoński cię nie interesują ?
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Bombay

  • Gość
Odp: Zalew w Nowym Mieście - PZW Ciechanów
« Odpowiedź #4 dnia: 26.01.2020, 20:07 »
Zdecydowanie nie za 100 zł rocznego zezwolenia. >:O >:O >:O >:O
Nowe Miasto lubiłem bo miało cechy normalnej wody i fajne ryby w nim pływały ale widok zdechłych karpi na wiosnę i brak wyników zniechęciły mnie.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zalew w Nowym Mieście - PZW Ciechanów
« Odpowiedź #5 dnia: 26.01.2020, 20:10 »
A ja tak na 90% to tylko rutki
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników