Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2020  (Przeczytany 275821 razy)

Offline Adam M

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgorzelec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1845 dnia: 13.10.2020, 13:31 »
Marcin pięknie połowiłeś,jak ja zaczynałem się zbierać to Ty zaczynałeś łowić :P gratulacje,wynik piękny,masz 👍
Pb: sum 205 cm, 70 kilo. Karp 94 cm, 21 kilo. Lin 54 cm, 3,5 kilo. Leszcz 70 cm, 5,5 kilo. Amur 8 kilo.

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1846 dnia: 13.10.2020, 14:10 »
Właściciel daje wiaderko z ziarnami do nęcenia dziwne, byłem na kilku łowiskach ale pierwsze słyszę żeby właściciel zanętę zapewniał.
Paweł

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 499
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1847 dnia: 13.10.2020, 14:21 »
Zapewne nie możesz mieć swojej.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 474
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1848 dnia: 13.10.2020, 14:54 »
He he. Możesz mieć swoją zanętę jaką chcesz:) Ale najwyrazniej dla niektórych ( tych z SIG ) są specjalne względy. SIG to marka znana i ceniona:) Dodam, że jak pierwszy raz przyjechałem z dziewczynami i Marlenka uczyła się łowić bacikiem do dostałem wiaderko 10l, ale nie pełne.
Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 499
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1849 dnia: 13.10.2020, 15:15 »
No to super w takim razie :bravo:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 474
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1850 dnia: 13.10.2020, 15:17 »
Następnym razem zrobię też zdjęcia kibelków, bo takich to pewnie w Polsce nie widzieliście. Ogólnie coś trzeba opisać o paru nowych miejscach na pomorzu.
Marcin

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1851 dnia: 13.10.2020, 18:23 »
:bravo: :bravo: Marcin. Jak piszesz 8ha to juz ładna woda. Czy w okolicy lub na miejscu jest mozliwośc zakwaterowania. Pytam bo myślami już jestem blisko sezonu 2021 i być może jakis wypad bym w tą okolicę w przyszłym roku zorganizował
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 499
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1852 dnia: 13.10.2020, 19:21 »
To samo mi chodzi po głowie...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 822
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1853 dnia: 13.10.2020, 19:27 »
Gratuluję Koledzy udanego wędkowania :thumbup:

Stoję przed portem w Gdańsku, sztorm się zapowiada, a ja nie mam wędek. Nawet dobrze, bo jeszcze by mi w pierony połamało te delikatne feederki ;)

[EDIT]
(...)Czy w okolicy lub na miejscu jest mozliwośc zakwaterowania. Pytam bo myślami już jestem blisko sezonu 2021 i być może jakis wypad bym w tą okolicę w przyszłym roku zorganizował
Znalazłem tuż nieopodal kwaterę Pastor House. Poza tym w promieniu circa 10 km jest sporo domków letniskopwych/kwater. Tak przynajmniej twierdzą mapy google.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Ben

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 434
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolica Koszalina
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1854 dnia: 13.10.2020, 20:08 »
Piękny widok dziecka z wędka :)
{...}

Rozczula mnie taki widok i od razu sobie przypominam swoją pierwszą bambusówkę {...}

Moja pierwsza wędka to "leszczynówka" 3-składowa zmajstrowana samemu z wysezonowanych kii przy pomocy starszego kolegi. Skuwki musiałem "upolować" w sklepie, przez całą zimę odwiedzając regularnie jedyny sklep wędkarski w Koszalinie, kupiłem je za pieniądze oszczędzone z bardzo skromnego kieszonkowego. Rybki się łapało - co prawda tylko kiełbiki w Dzierżencince na larwy chruścika ale radocha i duma była że hej ... a było to w roku 1961 ;) Wędka bambusowa wówczas była po za moim zasięgiem z racji dostępności i nie tylko :(
pozdrawiam Benon

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1855 dnia: 13.10.2020, 21:04 »
Kłodzionko mega fajne miejsce. Ładna okolica, fajna populacja ryb. I super właściciele. Na miejscu nie ma kwater ale jest pole namiotowe do tego wspomniane nowe sanitariaty i kącik kuchenny gdzie można przygotować jedzenie. Jest wiata pod ognisko. Jakbyście Panie i Panowie chciel zajrzeć to można coś zorganizować.
Drugą opcją są Świniobudy, tam już są kwatery 100 metrów od łowiska, jest całe zaplecze. Właściciel też miły człowiek. Ryby dużo i bierze w sezonie fajnie. Nie jest to też jakaś kałuża.

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 474
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1856 dnia: 14.10.2020, 07:04 »
:bravo: :bravo: Marcin. Jak piszesz 8ha to juz ładna woda. Czy w okolicy lub na miejscu jest mozliwośc zakwaterowania. Pytam bo myślami już jestem blisko sezonu 2021 i być może jakis wypad bym w tą okolicę w przyszłym roku zorganizował
Właściciel łowiska ma 2 km od jeziora domek, który można wynająć.
http://klodzionko.pl/
Super miejsce na wypad z rodziną. Ekstra miejsce na naukę wędkowania dla najmłodszych. Ryby biorą z pod samego pomostu.W galerii są zdjęcia zaplecza sanitarnego nad jeziorem. Jak dla Mnie petarda miejsce mimo, że mam 1,5godziny jazdy z jedną stronę.
Ja będę kombinować by gdzieś w okolicy kupić działkę rekreacyjną
Marcin

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 681
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1857 dnia: 14.10.2020, 16:32 »
Brawo Marcin, ładnie połowione! :bravo: :bravo: :bravo: No i ten ser doprawiony atraktorem spicy sausage... :thumbup:

Wczoraj ponownie wybrałem się nad Trent aby zobaczyć co słychać u brzanek :) Były w zdecydowanie innym humorze jak się okazało. A to za sprawą duzo nizszej wody, która straciła sporo koloru. Pierwsze dwie godziny nie dały brania i nie napawały optymizmem, ale 'leszczowe'  branie okazało się skrywać największą rybę sesji - brzanę 83 cm i ponad 6 kilogramów. Po godzinie wpada druga, ale trzecia to dopiero godzina pierwsza w nocy. Po drodze zaliczyłem leszcza i węgorza, co wzbudziło mój niepokój, zwłaszcza, że znajomy z którym łowiłem - Marcin, miał węgorzy kilka juz na koncie. Ale o dziwo po 2 w nocy same brzany zaczęły się dobijać do moich zestawów, i do 6.30 rano miałem ich już łącznie dziewięć. Miałem tyle szczęścia, że nie zasnąłem 'od razu' i zauważyłem leniwe branie, które dało małą brzankę, i pozwoliło przerzucić zestawy. Dzięki temu brania miałem średnio co 30 minut. Gdybym przespał to branie, prawdopodobnie miałbym obgryzione białe i do rana niewiele więcej złowionych ryb. A tak stale donęcałem i kolejne wąsate damy kusiy się na 4 białe robaki na haku nr 10.

Nad ranem za to miejsce brzan zajęły dorodne gruntowe płocie, których złowiliśmy kilkanascie sztuk, największa miała 33 cm. Drobnica po prostu już sobie popłyneła na zimowisko, a zostały same płociowe kabany. Musze zapamiętać to, bo rzadko kiedy można poowić tak wybornie tego gatunku, zazwyczaj drobne płotki i jelce plus okonie są pierwsze. A tu zostały same konkrety :)

Kolejna udana sesja i sporo doświadczenia, zwłaszcza wskazującego przy jakim poziomie wody i przepływie w m3/s brzana żeruje bez udziału innych gatunków. Teraz wiem kiedy spodziewać się  najlepszych wyników, teraz tylko czekać na powtórzenie się tych samych warunków :)














Lucjan

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 936
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1858 dnia: 14.10.2020, 17:10 »
:bravo: brzaniory jak zwykle robią wrażenie
;)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1859 dnia: 14.10.2020, 19:18 »
Wymiatasz Lucjan 👍👏😮
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀