Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2020  (Przeczytany 276117 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 515
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1875 dnia: 19.10.2020, 16:47 »
Aleś zdjęcie zmutował :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1876 dnia: 19.10.2020, 16:48 »
To nie ja to fotosik
Paweł

Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1877 dnia: 19.10.2020, 19:53 »
Cholera a mi Wisełka pod wały podchodzi... Nie ma sprawiedliwości na tym świecie :'( Gratuluję brzan! :bravo:

To zbieraj rosówki i szukaj brzan pod wałem. Lata temu, jak brzan u mnie w Wiśle nie brakowało nie raz tak łowiłem. Albo na zalanej łące, na skraju skarpy. Przy rosnącej wodzie brzany, karpie, certy i leszcze wchodziły tam z koryta rzeki jak w paśnik :)
Artur

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1878 dnia: 19.10.2020, 20:40 »
To zbieraj rosówki i szukaj brzan pod wałem. ---> potwierdzam z innych rzek ;)
;)

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1879 dnia: 19.10.2020, 21:00 »
To zbieraj rosówki i szukaj brzan pod wałem. Lata temu, jak brzan u mnie w Wiśle nie brakowało nie raz tak łowiłem. Albo na zalanej łące, na skraju skarpy. Przy rosnącej wodzie brzany, karpie, certy i leszcze wchodziły tam z koryta rzeki jak w paśnik :)

W połowie października też?
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1880 dnia: 20.10.2020, 08:02 »
Cały rok. To prawda, że brzana podchodzi pod brzeg w czasie powodzi. Warto mieć wypatrzone dobre miejsca, takie, gdzie można przy wysokiej wodzie bezpiecznie lokować zestawy i się będzie działo. Przynajmniej powinno.

U mnie jest jedno miejsce, gdzie Trentu nie wzmocniono kamieniami bardzo mocno, przez co brzeg ulega erozji (jest to zakręt rzeki). Są tam miejsca przy skarpie, gdzie nie ma kamieni na dnie, i przy wysokiej wodzie można tam spokojnie zarzucić. Jeden z lokalsów nęci tam bardzo mocno konopią, a na włosie przy małym haku ma kilka koralików przypominających konopie. I wyniki ma niesamowite. Brzana wymiata ziarna i załapuje się na tę pułapkę. Woda przy tym brzegu nie ciągnie jak reszta rzeki, bo krąży w takim małym kotle, i tam właśnie wpływają brzany. Sam chcę tego spróbować, ale jest susza i wyższe stany wód dopiero się zaczną.

Lucjan

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1881 dnia: 20.10.2020, 08:18 »
Cały rok. To prawda, że brzana podchodzi pod brzeg w czasie powodzi. Warto mieć wypatrzone dobre miejsca, takie, gdzie można przy wysokiej wodzie bezpiecznie lokować zestawy i się będzie działo. Przynajmniej powinno.

Dobrze wiedzieć :) Wypróbujemy, wypróbujemy... Co prawda nie teraz bo cosik mnie w czwartek przewiało a w sobotę się doprawiłem (delektuję się kawą więc to raczej nie piwny wirus).
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
;)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1883 dnia: 20.10.2020, 08:44 »
W artykule tym brakuje innej bardzo ważnej informacji. W UK złowiono kilka razy cięższe karpie, a więc potencjalny rekord, jednak ich komisja nie chce uznawać ryb, które nie 'urodziły 'się w UK. Są bowiem karpie, które lata temu sprowadzono z Izraela czy Europy, i one nie kwalifikują się rzekomo na taki rekord, bo są 'obce'. Budzi to wiele kontrowersji i ostatnio karpiarze nawet nie mają zamiaru zgłaszać tego. Zwłaszcza, że gazety odnotowują to i pamiętają łowcę i rybę. Można więc powiedzieć, że decyzje komisji spowodowały niechęć wędkarzy do zgłaszania tam swoich połowów. WIelu uważa wręcz za głupotę, że taka ryba nie może być rekordem kraju, bo to jest przecież największa ryba tego gatunku. A karp się raczej nie rozmnaża w UK, więc i tak pochodzi z zarybień. Czy to Europa, Izrael czy UK, różnica jest niewielka. Wielu nawołuje w ogóle do bojkotu tej komisji, wg mnie mają wiele racji :)
Lucjan

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1884 dnia: 20.10.2020, 11:14 »
Wielu nawołuje w ogóle do bojkotu tej komisji, wg mnie mają wiele racji :)

W naszego podwórka mi się podoba podejście Wędkarskiego Świata do rekordowych okazów czyli liczy się tylko długość.
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1885 dnia: 20.10.2020, 12:19 »
Długość to za mało. Miałem klenia o długości 64 cm i wadze 6 lb z okładem, miałem również takiego co mierzył 60 cm ale ważył ponad 8 lb. Jak dla mnie obydwie rzeczy są ważne. Bo chodzi o największą rybę, a długość tego tak nie determinuje. Waga to znów problem z ikrą jaką ma taką samica...
Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 515
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1886 dnia: 20.10.2020, 13:33 »
Ikra może być też ołowiana, jeśli trafi się oszust.

Niektóre karpie są długie a smukłe, inne wyglądają jak beczka...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1887 dnia: 20.10.2020, 16:25 »
Długość to za mało. Miałem klenia o długości 64 cm i wadze 6 lb z okładem, miałem również takiego co mierzył 60 cm ale ważył ponad 8 lb. Jak dla mnie obydwie rzeczy są ważne. Bo chodzi o największą rybę, a długość tego tak nie determinuje. Waga to znów problem z ikrą jaką ma taką samica...

Zdaję sobie sprawę że długość ryby zależy od wielu czynników np czy to jest woda stojąca czy płynąca od ilości pokarmu, średniej temperatury zbiornika itp. co do wagi dochodzi jeszcze pora roku (szczególnie w przypadku rybich pań). I dlatego uważam że długość jest bardziej obiektywna i to jest moje subiektywne zdanie.

Co do rekordów karpia czy to czasem nie zaczęło przypominać konkursu kto bardziej utuczy prosię?
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 035
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1888 dnia: 20.10.2020, 16:50 »
Z wagą jest ten problem ,że nie sposób jej zweryfikować. Nawet podczas nagrania można źle wytarować wagę lub dorzucić ciężarek możliwości jest mnóstwo. Co do długości sprawa ma się zupełnie inaczej. Raz ,że zdjęcie trudniej podrobić poza tym są różne aplikacje przez które robi się foty. Dla mnie rekordy inne niż długość są nie wiarygodne.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1889 dnia: 20.10.2020, 17:58 »
Miarki też można podrabiać i oszukiwać :D

Ja akurat wychodzę z założenia, że ważne są obydwie rzeczy :) Bo waga może się odnosić tylko do takich karpi. Ale nijak się to ma do kleni, brzan czy linów.

W przypadku mierzenia długości tylko nie mamy do czynienia z największą rybą ale najdłuższą. To nie to samo. Jaki kleń był większy, ten co miał 60 cm i ważył o kilogram więcej od tego co miał 64 cm? 8)
Lucjan