Autor Wątek: OFF TOPIC  (Przeczytany 1361515 razy)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #10950 dnia: 14.11.2018, 18:48 »
Teraz już czujecie to co czuli Anglicy, Szkoci, czy też Irlandczycy po najeździe Polaków na ich kraje po wejściu Polski do UE, gdzie w małych miastach potrafiło być tysiące Polaków i dlaczego wielu Brytoli do dziś ma uraz do Polaków.

Co do Ukraińców to dane mi było poznać zarówno ukraińską patologię, jak i tych normalnych, porządnych ludzi. Dlatego staram się nie oceniać "ogółu", bo ich rozumiem. Też kiedyś byłem na emigracji zarobkowej i nie raz spotkałem się z określeniem pieprzony Polak, który powinien wypie..z tego kraju. No i w końcu to zrobiłem, aczkolwiek z innych pobudek, aniżeli tych rasistowskich ;)

Wszędzie jest patologia z którą trzeba walczyć i ją deportować, tak jak chociażby robią to Anglicy wysyłając do Polski comiesięczny (jak nie co kilkutygodniowy) transport więźniów samolotem na koszt podatników. Loty niby są tajne, jednak w brytyjskiej prasie już mają miano "Con Air". Samolot zawsze pełny i wiem to nie z brytyjskiej prasy :P

Pomijam fakt, że polska strona nadużywa ENA, gdyż ściga nie tylko groźnych zbirów, ale i również np. alimenciarzy. Z drugiej strony polski podatnik płaci za przelot i za konwojentów, których jest cała masa, więc co się przejmować marnotrawieniem publicznych pieniędzy :-X

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 441
  • Reputacja: 1972
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #10951 dnia: 14.11.2018, 18:53 »
Panowie, nie burzcie się na Ukraińców. Oni przyjeżdżają tu do pracy.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 471
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #10952 dnia: 14.11.2018, 20:51 »
Burzenie się to dość ciekawe stanowisko. Przyjechali do nas zarobić, pracują ile się da. Jakość ich pracy czasami woła o pomstę do nieba. Piszę to z przypadku stoczni. Polacy mają stawki po 25 pln, a oni 28pln, na godzinę. Pośrednik od stoczni dostaje 35 zł/h za Ukraińca. Kurde ich kroją, ale i tak zarabiają więcej od Polaków.
Z mojego punktu widzenia to Ukraińcy z braku obycia psują dwa razy tyle sprzętu elektrycznego co Polacy.
A szatnie i WC gdzie są ukraińcy, są tak zdewastowane, jak po pogoni trzody chlewnej.
Marcin

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #10953 dnia: 14.11.2018, 22:03 »
Podobnie jest w transporcie niestety. Polskim kierowcom (na przykładzie mojej firmy) płacą za km, a Ukraincom dniówki. Jeszcze żeby jakoś przykładali się do pracy, ale większość bardzo się "szanuje". Jak człowiek zwróci o coś uwagę, to problem że się przypier...my. A już teksty jak nie idzie się z nimi dogadać typu "Pan, szo pan nie gawaritasz pa rusku" to już mi się agresor włącza
Polacy u mnie się wkurzają, bo przyjezdni wykonują mniej pracy za większe pieniądze. Tak niestety jest w wielu firmach, nie tylko w branży transportowej
Żeby nie było, że tylko krytykuję, to są wśród nich i ludzie z zapałem i chęcią do pracy (niestety znaczna mniejszość ) z którymi idzie normalnie porozmawiać.

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #10954 dnia: 14.11.2018, 22:37 »
Dlatego ja się zwolniłem ze swojego Dziad-transu. Jeszcze mnie dobił syf w r450/2016 która podczas mojego urlopu wpadła w łapy banderowcy. Takiego gnoju to nie widziałem nawet u sąsiada menela i ten smród. A wcześniej kabina się błyszczała, cud, że nie dostałem malarii albo innej gangreny.

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #10955 dnia: 14.11.2018, 22:43 »
Niestety takie realia Pracodawcy narzekają, że nie ma pracowników, a przy takim "uczciwym" podejściu do pracownika jeszcze długo będą narzekać...

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #10956 dnia: 14.11.2018, 22:59 »
Ja mam mieszane doświadczenia. Na minus jak dwóch nachlanych zaczęło szczać pod osiedlem. Znam parę obelg po ichniemu więc jak nie reagowali na normalne uwagi to im pocisnąłem. Zaczęli biec do mnie, ale byli wolniejsi od mojego 40kg owczarka :D długo ich widziałem jak uciekali, a pies siedział przy nodze :D
Na plus to jeden Siergiej w wykończeniówce, z którym się spotkałem przy okazji mojej roboty. Pomocny, miły człowiek. Natomiast jego majster- Polak, świnia jakich mało. Druga akcja to drużyna Ukraińców oddelegowana do pracy przy budowie metra. I znów, kulturalni mili ludzie, a Polak Pan rzadko bywał trzeźwy i traktował ich gorzej niż niewolników.
Nie generalizujmy Panowie, Polacy często też święci nie są. Ba, nawet nardzo im do tego daleko.
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #10957 dnia: 14.11.2018, 23:05 »
Ja ogólnie niespecjalnie ich lubię, ale to raczej ze względu na to, iż często są wynagradzani lepiej od Polaków za ta samą pracę. Dlaczego tak jest? Nie wiem, ale każdy powinien być tak samo traktowany niezależnie od narodowości.

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #10958 dnia: 15.11.2018, 09:26 »
Mnie jeszcze nie zraził do siebie żaden Ukrainiec. No może trochę jeden gość, który opowiadał jakim jego znajomy jest super wędkarzem bo z Norwegii przywiózł 120 kg filetów ze szczupaka :facepalm: W Biedronce blisko mojego bloku po godz. 19 zaczyna się ich robić pełno, ale zachowują się normalnie. Młodzi potrafią czasami głośno się zachowywać, ale takie samo zachowanie widziałem wiele razy wśród rodaków.

Jak już wcześniej wspomniano - sytuacja analogiczna do tej, z jaką mają do czynienia Brytyjczycy z imigrantami z Polski.
Marcin

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #10959 dnia: 15.11.2018, 09:27 »
Ludzie są różni. Nie można oceniać społeczności, szczególnie po imigrantach zarobkowych. Patrząc choćby na fale Polaków, którzy ruszyli na wyspy  w 2006r. Wszyscy dostrzegli wtedy swoją szansę na lepsze życie. Cześć to byli ludzie z wykształceniem, czesto zaraz po studiach, którzy nie widzieli szans na zatrudnienie w kraju. Następnie wyjechali specjaliści, od anestezjologów po elektryków, którzy widząc stawki jakie mogą uzyskać za granicą i koszty życia zdecydowali się wyjechać. Jednak większość ludzi z tych co wyjechali to ci, którzy poprostu nie radzili sobie w kraju, z niskim wykształceniem, bez specjalizacji, obycia, bądź kultury.
I to właśnie ten kwiat polskiego społeczeństwa robi nam renomę za granicą. Zauważa się i zapamiętuje tego jednego idiotę za którego jest wstyd, a pomija następnych 9, którzy pracują ciężko, efektywnie i reprezentują odpowiedni poziom. I najczęściej zapamiętują Ci, którzy z daną narodowością kontakty mają sporadyczne, lub żadne.
A wracając do Ukraińców. Raz na 3 miesiące przyjeżdżają do mnie kierowcy z Ukrainy z dostawą surowców. Z reguły są to prości, lecz kulturalni ludzie. Jedni na pierwszy rzut oka to cwaniaki, inni bardzo poczciwi. Nie lubią mówić o sytuacji w Dombasie, lub na Krymie i widać, że temat jest dla nich bolesno-wstydliwy. Często spotykam sporo osób z Ukrainy, Mołdawii, Rumunii, bądź Białorusi w Biedronce obok zakładów przetwórczych w Łowiczu. Większość stojąc w kolejce dzwoni do rodziny, tęskni i obiecuję przesłać pieniądze. Nie mają lekko, ale robią co mogą. Czy można sobie wyrobić opinię o danej narodowość obserwując, lub słuchając takich ludzi? Jasne, że można! Jednak nie będzie to prawdziwy obraz danego społeczeństwa. A jak się już jeden z drugim uprze na wyciąganie wniosków, to niech przyzna szczerze. Rozmawiałeś kiedyś, bądź choćby widziałeś, pochodzacego z Ukrainy profesora prawa, historyka, ekonomiste, lekarza, czy nawet pracownika biurowego? Ludzie są różni.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #10960 dnia: 15.11.2018, 09:28 »
:bravo: :thumbup:
Marcin

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #10961 dnia: 15.11.2018, 09:42 »
Dokładnie jak piszesz Ukraińcy jak inne narodowości są różni, miałem i mam kontakt z kilkoma którzy od 18 lat przyjezdzają do Polski. Z tej grupy kilkunastu osób zostało kilku , reszta już nie przyjezdza gdyż nie nadawała się do pracy ( za dużo pili, kradli etc. )
Ostatnio dowiedziałem się że polski przedsiębiorca oszukał ich na sporą sumę ( nowy średniej klasy samochód ) i ciężko odzyskać pieniądze ( brak umów etc ) ale jak znam życie to sobie poradzą :P ale potem zrobi się szum że Ukraińcy to bandziory :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline majestic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • góru porycia
  • Lokalizacja: Piotrków Tryb.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #10962 dnia: 15.11.2018, 09:48 »
:thumbup:

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 441
  • Reputacja: 1972
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #10963 dnia: 15.11.2018, 09:53 »
Nie mam nic przeciwko osobom przyjeżdżającym do nas do pracy. Jak ładnie ujął to Katmay - ludzie są różni. Mogę z dużą dozą pewności powiedzieć, że Polacy te powiedzmy 30 lat temu robi w Niemczech większy chlew, niż Ukraińcy teraz u nas. A pomiędzy nimi był mój ojciec, który jest spokojnym, kulturalnym człowiekiem. Potwornie przez cały czas się musiał wstydzić za swoich rodaków. Mimo to zyskał u pracodawców ogromy szacunek i był przez ponad dekadę traktowany tam praktycznie jak członek ich rodziny.

Zastanawia mnie tylko kwestia, o której wspominacie - że oni zarabiają więcej niż Polacy. Hmm, to z czego to wynika? Musi być jakoś odgórnie narzucone pracodawcom przez nasz patriotyczny rząd...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #10964 dnia: 15.11.2018, 10:07 »



Zastanawia mnie tylko kwestia, o której wspominacie - że oni zarabiają więcej niż Polacy. Hmm, to z czego to wynika? Musi być jakoś odgórnie narzucone pracodawcom przez nasz patriotyczny rząd...

Nie wiem ale jak nie wiadomo o co chodzi to z reguły chodzi o kasę
Znając Nasz wspaniałomyślny rząd, to pewnie jakieś ulgi podatkowe pracodawcy dostają,  albo nie muszą płacić składek...

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀