Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1849976 razy)

Offline Majcher

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 332
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6630 dnia: 13.05.2018, 19:57 »
Mam sztyce do podbieraka jedno częściową,a potrzebuję zrobić z niej dwu częściową. Macie może jakiś pomysł jak to zrobić żeby to miało sens?

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6631 dnia: 13.05.2018, 20:02 »
Czy Pan Kacper Górecki jeszcze jest przedstawicielem firmy Rive? Wbijam na odpowiednią zakładkę na stronie Górka, a ciągle przerzuca mnie stronę główną. Może jakiś lag, bo z telefonu, ale wcześniej wszystko hulało.  :-\

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6632 dnia: 13.05.2018, 20:08 »
Mam sztyce do podbieraka jedno częściową,a potrzebuję zrobić z niej dwu częściową. Macie może jakiś pomysł jak to zrobić żeby to miało sens?

Przepiłuj ją na pół. Odpiłowaną część szczytową wsadź w dolną część od jej grubszej strony. Będziesz miał teleskop. Nasadówki w ten sposób nie zrobisz  :(

Offline Majcher

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 332
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6633 dnia: 13.05.2018, 20:10 »
Mam sztyce do podbieraka jedno częściową,a potrzebuję zrobić z niej dwu częściową. Macie może jakiś pomysł jak to zrobić żeby to miało sens?

Przepiłuj ją na pół. Odpiłowaną część szczytową wsadź w dolną część od jej grubszej strony. Będziesz miał teleskop. Nasadówki w ten sposób nie zrobisz  :(
Myślałem raczej żeby w jedną cześć wsadzić śrubę a w drugą nakrętke i żeby można było skręcać ze sobą te dwie części.

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6634 dnia: 13.05.2018, 20:20 »
Myślałem raczej żeby w jedną cześć wsadzić śrubę a w drugą nakrętke i żeby można było skręcać ze sobą te dwie części.

Złamie się. Bez odpowiedniej długości, na której wywierają nacisk poszczególne elementy sztycy, nie ma szans na jej użyteczność. Nawet zewnętrzna tuleja dla dwóch części, dopasowana średnicą, nie będzie rozwiązaniem.

Uwierz mi. Jestem inżynierem  ;D :facepalm:  ;D

Offline Majcher

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 332
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6635 dnia: 13.05.2018, 20:24 »
Myślałem raczej żeby w jedną cześć wsadzić śrubę a w drugą nakrętke i żeby można było skręcać ze sobą te dwie części.

Złamie się. Bez odpowiedniej długości, na której wywierają nacisk poszczególne elementy sztycy, nie ma szans na jej użyteczność. Nawet zewnętrzna tuleja dla dwóch części, dopasowana średnicą, nie będzie rozwiązaniem.

Uwierz mi. Jestem inżynierem  ;D :facepalm:  ;D

Ale robią sztyce dwu częściowe ,to jak one są zrobiene? Będę musiał kupić chyba nowa sztyce dwu częściową...

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 93
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6636 dnia: 13.05.2018, 20:35 »
Pytanko - czy można sobie +/- wyobrazić uniwersalną wędkę typu feeder, taką żeby nadawała się zarówno na wodę stojącą jak i na rzekę (w moim przypadku - Wisła)?

Mam na myśli jej długość i ciężar wyrzutowy, czy 3,30m i 80cw byłoby ok?
Czy jednak na rzeki, duże rzeki jak Wisła lepiej mieć 120cw w ręce na wszelki wypadek oraz 3,90m żeby jak najwyżej wynieść żyłkę z wody?

Offline księciu9

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Górny Śląsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6637 dnia: 13.05.2018, 20:47 »
Po pierwsze nie daj się zwariować bo skończysz z 20ma wędkami w domu i chudym portfelem.Ja posiadam dwa feederki tj.Jaxon cantara feeder 3.6m 50-120g i mikado goldenbay feeder 3.9 m.Miotam nimi gdzie popadnie i dopóki się nie rozpadną nie będę kupował innych,lepszych,droższych a dlaczego?Bo wędkuję na Śląskich pzw(również Wisła,Odra i kanały)gdzie ryby jest naprawdę baaardzo mało i nie widzę sensu kupować nowego lepszego sprzętu skoro najwięcej dni nad wodą jest takich,że siędzę bez brania po kilka godzin.Być może dlatego,że interesują mnie rybki tylko powyżej 1kg więc haczyki,przynęty i przypony są dość konkretne ale to już odrębny temat.
Gdyby mi żona kazała wybierać między wędkarstwem a małżeństwem, już byłbym singlem 😃

Offline DarekM

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 546
  • Reputacja: 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź / Burzenin
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6638 dnia: 13.05.2018, 21:20 »
Po pierwsze nie daj się zwariować bo skończysz z 20ma wędkami w domu i chudym portfelem.

 :D :thumbup: :beer:
Pozdrawiam Darek

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 93
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6639 dnia: 13.05.2018, 21:25 »
Właśnie nie chce, dlatego pytam o rozwiązanie 1 wędka uniwersalna na jezioro i rzekę :) W ostateczności można mieć dwie... i starczy!

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6640 dnia: 13.05.2018, 21:42 »
To ja bym wziął jedną mocną 3,9, w granicach 120-150g c.w. - długość i moc da radę na rzekach, a jak będziesz chciał połowić na grubo na wodzie stojącej, to długość wędki pozwoli dalej machnąć, i nie będzie jej straszna np duża metoda z PVA. Drugą natomiast 3,0, max 3,3 i cw w okolicach 60g, lub mniej jeśli będziesz chciał. Ta druga wędka na drobniejsze ryby, bliższe dystanse na stawach i jeziorach, albo na miejsce w rzece ze spokojnym nurtem. Bo obawiam się, że jednak jednej tak uniwersalnej wędki jak zestaw tych dwóch nie znajdziesz ;)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6641 dnia: 13.05.2018, 22:35 »
360cm. 90/120g.
Arek

Online Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6642 dnia: 13.05.2018, 22:41 »
Jedną wędką raczej się nie da obskoczyć rzeki i stojącej wody, chyba że rzeczka jest mała o leniwym prądzie.  Mocny rzeczny kij z,dosyć sztywnymi szczytówkami do ciężkich koszyków będzie Cie wkurzał na wodzie stojącej zbyt małą czułością szczytówek  więc i tak dokupisz coś bardziej czułego, albo się zniechęcisz.  Kolega Koń dobrze Ci radzi.
Wiesiek

Online Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6643 dnia: 13.05.2018, 22:54 »
Jeśli chodzi o Wisłę to oczywiście znajdziesz takie miejsca gdzie wystarcza koszyk ok. 40 g  i wystarczyłby kijek o cw ok 80g który  da się stosować na wodzie stojącej. Jednak na Wiśle zazwyczaj najlepsze są miejsca na granicy nurtu i spokojnej wody i wtedy zwykle konieczne są cięższe koszyki.
Wiesiek

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6644 dnia: 15.05.2018, 06:33 »
Ktoś pamięta średnicę wewnętrzną rurek z których zrobiony jest fotek Elektrostatyk FR5
Marcin