Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2019  (Przeczytany 280319 razy)

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2610 dnia: 17.09.2019, 18:55 »
W niedziele 15.09 były słabe brania zaczęło sie po godz. 13
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 253
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2611 dnia: 17.09.2019, 21:23 »
Jurek, uspokój się bo miejscowym zwieracze puszczą :P Gratuluje pięknych wyników! :thumbup:

I jaka taktykę w końcu zastosowałeś na swoją wodę? Bo była dyskusja o tym niedawno... :beer:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2612 dnia: 17.09.2019, 23:02 »
Jurek, skoro masz na tej wodzie takie wyniki, to weź i kup coś pod te karpie.

Tutaj niecałe 28 zł z przesyłką: https://allegro.pl/oferta/konger-mata-karpiowa-nr-5-wymiary-84x49-eco-7400373870

A tu niecałe 40 w sklepie w Warszawie: https://sklep-wedkarski.waw.pl/mata-do-wyhaczania-cormoran-pro-carp-unhooking-mat-100x60cm.html

Może to nie panierka ze żwiru, ale źle wygląda karp w posypce z trawy. A na pewno jeszcze gorzej się czuje.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 867
  • Reputacja: 392
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2613 dnia: 17.09.2019, 23:19 »
No cóż ludziom szkoda wydać 50 zł na najprostsza mate. Taka ryba upuszczona z 50 cm na ziemie może już być trupem. Nawet jeśli odpłynie to nigdy nie wiadomo czy nie doznała obrażeń wewnętrznych i czy za chwilę nie wypłynie.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2614 dnia: 18.09.2019, 10:48 »
Jurek, uspokój się bo miejscowym zwieracze puszczą :P Gratuluje pięknych wyników! :thumbup:

I jaka taktykę w końcu zastosowałeś na swoją wodę? Bo była dyskusja o tym niedawno... :beer:
Tak pamiętam na ten temat była dyskusja. Cały czas metoda i tylko metoda. Czyszczę się powoli z zanęt i przynęt do metody bo już mnie to wkurza. Mam tego towaru sporo i myślę że do końca października juz nic nie będzie w domu i w samochodzie.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2615 dnia: 18.09.2019, 11:14 »
Jurek, skoro masz na tej wodzie takie wyniki, to weź i kup coś pod te karpie.

Tutaj niecałe 28 zł z przesyłką: https://allegro.pl/oferta/konger-mata-karpiowa-nr-5-wymiary-84x49-eco-7400373870

A tu niecałe 40 w sklepie w Warszawie: https://sklep-wedkarski.waw.pl/mata-do-wyhaczania-cormoran-pro-carp-unhooking-mat-100x60cm.html

Może to nie panierka ze żwiru, ale źle wygląda karp w posypce z trawy. A na pewno jeszcze gorzej się czuje.
No cóż ludziom szkoda wydać 50 zł na najprostsza mate. Taka ryba upuszczona z 50 cm na ziemie może już być trupem. Nawet jeśli odpłynie to nigdy nie wiadomo czy nie doznała obrażeń wewnętrznych i czy za chwilę nie wypłynie.
Panowie nie jest mi szkoda 50zł na matę ale proszę mi uwierzyć że wszystkie ryby ani razu nie wypadły mi z rąk w czasie gdy jest robiona fotka. Poza tym w samochodzie w bagażniku mam tyle towaru że nie ma tam miejsca juz nic wsadzić. Na tylnym siedzeniu mam fotel i inne rzeczy. Z przodu po prawej stronie rozkładam siedzenie i kładę wędki w pokrowcu.Jest trochę wolnego miejsca ale tam zanęty przynęty puszki kukurydzy i inny towar. Chyba że na dach założę bagażnik. Jak by się przyszło wymienić koło zapasowe to pół godziny bym wyciągał rożne rzeczy z bagażnika a po tym koło.Poza tym wydaje mi sie  że mata była by jak najbardziej wskazana w miejscu gdzie brzeg jest żwirowy kamienie jakieś płyty itp. Tam gdzie wędkuję jak widzicie jest trawa i jest dość miękko. Jak juz tak to myślicie że na macie ryba się nie delikatnie nie okaleczy nie uszkodzi śluzu. Przecież mata jest wykonana z trwałego i sztywnego materiału. Fakt że jest miękka ale jak to ryba zawsze w wyniku chwili nieuwagi może wyskoczyć z maty. Nie wiem czy na którejś fotce jest widać przeciwny brzeg gdzie na takim całym cyplu jest piasek i miejscowe prawdziwki tam stawiają kije. Szkoda że tego nie widzicie ale zapewniam was że z tego miejsca  własnie od pyska po ogon w piaskowej panierce po ok. 10 min. a czasami i więcej ryba trafia nie zawsze do wody. Bardziej w lewo jest jeszcze gorzej tam ryba z podbieraka kładziona jest na asfalcie bo sa tam ławki i alejki spacerowe. Zapewniam Was że z duzą starannością zawsze robie tak by w jak najkrócej ryba przebywała poza wodą i w jak najlepszej kondycji wróciła do wody.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Czak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2616 dnia: 18.09.2019, 11:37 »
Dla urozmaicenia gatunkowego ryb pochwalę się moim dinozaurem 8)


Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 867
  • Reputacja: 392
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2617 dnia: 18.09.2019, 11:40 »
Dobra mata nie jest zrobiona ze sztywnego materiału, jest gruba i miękka. Nie jestem w stanie uwierzyć, że nie masz miejsce w samochodzie. Byś musiał zobaczyć ile sprzętu zabiera się na typowa karpiowa zasiadke i ludzie się pakują bez większego problemu w osobówki. Rybe 5-6 kg jest w miarę łatwo utrzymać do fotki, co zrobisz jak zlowisz 10? To, że inni nie uzywaja maty to nie jest wytlumaczenie. Mate zawsze moczysz przed położeniem ryby a utrata śluzu w przypadku karpia, amura to jest najmniejszy problem.

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2618 dnia: 18.09.2019, 11:52 »
(...) Poza tym w samochodzie w bagażniku mam tyle towaru że nie ma tam miejsca juz nic wsadzić. Na tylnym siedzeniu mam fotel i inne rzeczy. Z przodu po prawej stronie rozkładam siedzenie i kładę wędki w pokrowcu.Jest trochę wolnego miejsca ale tam zanęty przynęty puszki kukurydzy i inny towar. Chyba że na dach założę bagażnik. Jak by się przyszło wymienić koło zapasowe to pół godziny bym wyciągał rożne rzeczy z bagażnika a po tym koło.(...)

Wiesz ile miejsca zajmuje taka mata jak z linka? Mniej więcej tyle co złożony ręcznik. Kolokwialnie mówiąc, da się ją wcisnąć wszędzie. A jak jest mokra, to w worku foliowym, bo nie ma potrzeby brać na taką matę oddzielnej szczelnej torby. Spokojnie taka mata mieści się w pokrowcu, kiedyś nawet zabezpieczałem nią dodatkowo wędki, żeby mi się nie tłukły - bo pokrowiec nie miał sznurków w środku. Naprawdę, argument o miejscu dotyczy tylko dużych wanienek i kołysek karpiowych, na ramach i innych cudach. Tą co Ci podpowiedziałem da się wcisnąć dosłownie wszędzie. Uwierz.

Panowie nie jest mi szkoda 50zł na matę ale proszę mi uwierzyć że wszystkie ryby ani razu nie wypadły mi z rąk w czasie gdy jest robiona fotka. (...) Fakt, że jest miękka ale jak to ryba zawsze w wyniku chwili nieuwagi może wyskoczyć z maty. (...)

Bardzo się cieszę, że do tej pory żadna ryba Ci nie wypadła. Ale nie oszukujmy się, prędzej czy później to nastąpi. Chwila nieuwagi, bardziej żywotny karp czy amur... A cienka mata co prawda nie da pełnej ochrony przed upadkiem, ale go zamortyzuje. Osobiście jakbym miał zaryć twarzą bezpośrednio w ziemię, albo w rzucony na nią koc, to jednak wybieram koc. Przynajmniej mi piachu w zęby nie najdzie.

Poza tym, mówisz że ryba zawsze z maty może wyskoczyć, ale z rąk już nie? Bądźmy poważni :)

(...) Poza tym wydaje mi sie  że mata była by jak najbardziej wskazana w miejscu gdzie brzeg jest żwirowy kamienie jakieś płyty itp. Tam gdzie wędkuję jak widzicie jest trawa i jest dość miękko. Jak juz tak to myślicie że na macie ryba się nie delikatnie nie okaleczy nie uszkodzi śluzu. Przecież mata jest wykonana z trwałego i sztywnego materiału. Fakt że jest miękka ale jak to ryba zawsze w wyniku chwili nieuwagi może wyskoczyć z maty. (...)

Wyjaśnimy pewną kwestię. Oczywiście, lepiej awaryjnie położyć rybę na trawie, niż na betonie. Ale mówimy tu o nadzwyczajnym przyłowie ryby większej niż się spodziewaliśmy. Gdy natomiast regularnie łowisz ryby duże - a tego dowodzą wstawiane zdjęcia - to powinieneś być na nie przygotowany.

Ponadto, sama mata wędkarska - a nie pierwsza lepsza - zawsze jest dla ryby bezpieczniejsza niż inne podłoże. Po pierwsze, ma gładką powierzchnię - trawa jest bardziej "porowata" (z braku lepszego słowa) i znacznie bardziej zdziera z ryby śluz przez sam ten aspekt. Poza tym w trawie nabrzeżnej znajdują się patyki, kamienie, piach - tu nie ma co dyskutować o ich wpływie na rybę. Po drugie, matę zawsze powinno się polewać wodą przed położeniem ryby. Wówczas powierzchnia maty staje się wyraźnie śliska. Połączenie warstewki wody wraz z gładkością maty powoduje, że ryba traci o wiele mniej śluzu niż w innych warunkach. A ubytek naturalnej warstwy śluzu to dla ryby ryzyko chorób i śmierci - im większy ubytek, tym większe prawdopodobieństwo.

Do tego mata daje jeszcze ten aspekt amortyzacji, o którym wspomniałem wcześniej. Bez względu czy kładziesz matę na betonie, piasku czy trawie, zawsze to jest ta dodatkowa poduszka.

(...) Nie wiem czy na którejś fotce jest widać przeciwny brzeg gdzie na takim całym cyplu jest piasek i miejscowe prawdziwki tam stawiają kije. Szkoda że tego nie widzicie ale zapewniam was że z tego miejsca  własnie od pyska po ogon w piaskowej panierce po ok. 10 min. a czasami i więcej ryba trafia nie zawsze do wody. Bardziej w lewo jest jeszcze gorzej tam ryba z podbieraka kładziona jest na asfalcie bo sa tam ławki i alejki spacerowe. Zapewniam Was że z duzą starannością zawsze robie tak by w jak najkrócej ryba przebywała poza wodą i w jak najlepszej kondycji wróciła do wody.

Co fakt rzucania przez innych rybami ma do Twojego postępowania? To, że ktoś inny nie szanuje ryb usprawiedliwia naszą mniejszą staranność? Lepiej chyba być dla nich (tych, których określasz "prawdziwkami") wzorcem, a nie mówić sobie "oni są gorsi, to ja nie muszę się starać". Rób jak należy, to może ktoś weźmie z Ciebie przykład.

Bardzo dobrze, że starasz się ryby szybko i sprawnie zwracać do wody. Ale posiadanie prostej maty w tym nie przeszkodzi, a da istotną ochronę.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2619 dnia: 18.09.2019, 12:21 »
Czak, ale kloc!
To woda gdzieś w naszej okolicy? Możesz dać znać na pw ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 934
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2620 dnia: 18.09.2019, 12:56 »
1) jestem za stosowaniem mat, a najlepiej korytek, widziałem różne rzeczy nad wodą i spadające duże ryby też, :(

2) ile miał sybirak?
;)

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2621 dnia: 18.09.2019, 14:39 »
Robert

Offline Laur77

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 357
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2622 dnia: 18.09.2019, 15:16 »
Takie piękne ryby są na Łowisku Kamień w okolicach Siedlec. Sam tam złowiłem życiówkę 9,75 jesiotra a szwagier 12<45 o ile mnie pamięć nie myli:) Fajne łowisko tylko troszkę małe :)
Wawrzyn

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2623 dnia: 18.09.2019, 15:18 »
I troszkę daleko :P
Dzięki!
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 934
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2624 dnia: 18.09.2019, 15:21 »
12<45 ----> o'kurde niezła waga ;)

ps: w przyszłym roku zapoluję na jesiotra 20 kg+ , wstępny plan już jest (łowisko, zestaw, przynęta itp.)
;)