Autor Wątek: Katastrofa ekologiczna w Gdańsku  (Przeczytany 9188 razy)

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Katastrofa ekologiczna w Gdańsku
« Odpowiedź #15 dnia: 16.05.2018, 15:57 »
Takie zrzuty nie powinny mieć miejsca. Nigdy :facepalm:. Gdzie alternatywne rozwiązania na wypadek awarii pomp?
Alternatywne miejsce to właśnie Mołtawa a w innych miastach inne rzeki lub kanały.
JKarp

ProBono

  • Gość
Odp: Katastrofa ekologiczna w Gdańsku
« Odpowiedź #16 dnia: 16.05.2018, 16:01 »
,,Krótkotrwałe zaniki napięcia spowodowały taką sytuację" chyba mózgu... :facepalm:

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Katastrofa ekologiczna w Gdańsku
« Odpowiedź #17 dnia: 16.05.2018, 16:03 »
Nie rozumiem polskiego prawa. Jest awaria? No to co, mamy przejść nad tym do porządku dziennego, udawać, że nic się nie dzieje? Jeżeli zatruta jest Mołtawa i Bałtyk, to kto ma za to odpowiadać, nikt? OMG :facepalm: Firma zajmująca się odprowadzaniem ścieków powinna zapłacić za szkody. Skąd kasa? Mają się ubezpieczyć!

Przeraża mnie język jakim się informuje o tego typu katastrofach. W ten sposób wiele firm będzie oszczędzało na konserwacji maszyn, na ilości ekip, bo jak się coś popsuje to się przeprosi, zrobi wrażenie, ze się robiło wszystko co mogło. To jest właśnie pozostałość po PRL, gdzie takie wypadki były na porządku dziennym, a Wisła i inne rzeki były strasznym ściekiem. Oczywiście są stawki za zrzut ścieków, ale czy wystarczą aby zapłacić za straty? A czy w ogóle będzie się coś później robić? Wątpię... Na dodatek istnieje zagrożenie, że plaże w okolicach Gdańska będą zamknięte z racji bakterii E.coli. To może oznaczać spore straty dla lokalnych przedsiębiorców, dla obywateli. Masakra i tyle.
Znowu dużo piszesz a nie znasz realiów.
1. Tak - każde wodociągi są ubezpieczone od takich szkód ( i innych np brudna woda po awarii w kranie ).
2. Awaria to takie paskudne zjawisko, które wystąpi w miejscu w którym się nie spodziewasz i w czasie, który jest najmniej odpowiedni. W chwili obecnej wodociągi wydają gigantyczną kasę na modernizację swoich urządzeń, na podniesienie jakości usług. Za PRL ( rozumiem, że pamiętasz i nie jest to czcza populistyczna gadka ) takie awarie również się zdarzały ale nie były na porządku dziennym.

JKarp

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Katastrofa ekologiczna w Gdańsku
« Odpowiedź #18 dnia: 16.05.2018, 16:10 »
,,Krótkotrwałe zaniki napięcia spowodowały taką sytuację" chyba mózgu... :facepalm:
Krótkotrwałe zaniki napięcia są dużo groźniejsze dla armatury niż po prostu wyłączenie napięcia. Dzisiejsze sterowanie pompowniami ścieków itd itp opiera się na systemach pracujących pod kontrolą procesorów simensa lub podobnych z napięciem 1,5 V, a do nie dawna 4,5 V. Przepięcia przy 4,5 V nie były tak groźne jak przy 1,5 V gdzie nawet piorun doprowadza do zaindukowania przewodów. Czasy gruszek, linek itd się skończyły. Teraz są sondy hydrostatyczne itd. I wystarczy, że pojawi się kilka po sobie włączeń i wyłączeń prądu gdy armatura jeszcze się do końca nie wyłączyła i sterowanie podstawowe i zapasowe trafia szlag. I mamy to co mamy.
JKarp

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Katastrofa ekologiczna w Gdańsku
« Odpowiedź #19 dnia: 16.05.2018, 17:49 »
Po prostu w każdej dziedzinie , stawia się na ''automatykę'' pozbywając się ludzi , niby ma być lepiej :facepalm: kiedyś na każdym przejeździe  kolejowym był dróżnik , potem sygnalizacja , a teraz w większości są przejazdy nie strzeżone :( nawet samochody autonomiczne mają być lepsze , a rozjeżdżają ludzi :facepalm: taki OT.
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Katastrofa ekologiczna w Gdańsku
« Odpowiedź #20 dnia: 16.05.2018, 18:07 »
JKarp za PRL nie było awarii, walili ścieki prosto do rzek na porządku dziennym.

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Katastrofa ekologiczna w Gdańsku
« Odpowiedź #21 dnia: 16.05.2018, 19:51 »
Po prostu w każdej dziedzinie , stawia się na ''automatykę'' pozbywając się ludzi , niby ma być lepiej :facepalm: kiedyś na każdym przejeździe  kolejowym był dróżnik , potem sygnalizacja , a teraz w większości są przejazdy nie strzeżone :( nawet samochody autonomiczne mają być lepsze , a rozjeżdżają ludzi :facepalm: taki OT.
To nie tak, że pozbywa się ludzi. Ludzie są, ale jeśli automatyka pada człowiek nie jest fizycznie nic w stanie zrobić. Kiedyś można było ręcznie stycznikiem sterować jak urwała się linka z pływakiem. Teraz ręcznie zamkniesz zasuwy i sądzę, że w tym przypadku człowiek zakręcił ręcznie dolot ścieków stąd na miejscu wozy asenizacyjne przepompowujące ścieki.
JKarp

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Katastrofa ekologiczna w Gdańsku
« Odpowiedź #22 dnia: 16.05.2018, 19:53 »
JKarp za PRL nie było awarii, walili ścieki prosto do rzek na porządku dziennym.
Jeśli masz tyle lat co podałeś to gratuluję pamiętania czasów PRL...
 :P :P
JKarp

Offline muzzy123

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 411
  • Reputacja: 50
  • Tomek
Odp: Katastrofa ekologiczna w Gdańsku
« Odpowiedź #23 dnia: 16.05.2018, 20:00 »
Najbardziej podobal mi się wędkarz, który powiedział, że mimo ostrzeżeń będzie jadł te ryby (chyba materiał tvn).

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Tomek

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Katastrofa ekologiczna w Gdańsku
« Odpowiedź #24 dnia: 16.05.2018, 20:18 »
Po prostu w każdej dziedzinie , stawia się na ''automatykę'' pozbywając się ludzi , niby ma być lepiej :facepalm: kiedyś na każdym przejeździe  kolejowym był dróżnik , potem sygnalizacja , a teraz w większości są przejazdy nie strzeżone :( nawet samochody autonomiczne mają być lepsze , a rozjeżdżają ludzi :facepalm: taki OT.
To nie tak, że pozbywa się ludzi. Ludzie są, ale jeśli automatyka pada człowiek nie jest fizycznie nic w stanie zrobić. Kiedyś można było ręcznie stycznikiem sterować jak urwała się linka z pływakiem. Teraz ręcznie zamkniesz zasuwy i sądzę, że w tym przypadku człowiek zakręcił ręcznie dolot ścieków stąd na miejscu wozy asenizacyjne przepompowujące ścieki.
JKarp   Nie będę się spierał ;) ale jak nie było automatyki , to ludzi więcej pracowało :) ja komunę pamiętam urodziłem się w 68' w 75 dotarło do nas światło 8) wychowałem się przy lampie naftowej :facepalm: nawet na stacji pkp gdzie mieszkaliśmy , a moja matka sprzedawała bilety , to aby parowóz wiedział gdzie ma się zatrzymać  , to z obu stron stały takie ''budki na nogach''(nie pamiętam nazwy) i trzeba było tam lampy wstawić ??? Pamiętam też jak ścieki trafiały z każdego zakładu bezpośrednio do wody , pamiętam też że ryba była :P A dziś z oczyszczalni  woda ''czysta'' ale ja bym się jej nie napił  :-[
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Katastrofa ekologiczna w Gdańsku
« Odpowiedź #25 dnia: 16.05.2018, 20:30 »
Najbardziej podobal mi się wędkarz, który powiedział, że mimo ostrzeżeń będzie jadł te ryby (chyba materiał tvn).

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Świnia też w gównie się tarza :P i powiedz że nie jadasz :)
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline psss

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
Odp: Katastrofa ekologiczna w Gdańsku
« Odpowiedź #26 dnia: 16.05.2018, 20:41 »
Najbardziej podobal mi się wędkarz, który powiedział, że mimo ostrzeżeń będzie jadł te ryby (chyba materiał tvn).

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Świnia też w gównie się tarza :P i powiedz że nie jadasz :)
Mało wiesz.
Jak ma czysto, to robi tylko w jednym miejscu i kładzie się na czystym - wystarczy jej stworzyć odpowiednie warunki ;)
A tak poważnie to mam nadzieję że ogarną ten problem bo za dwa tygodnie jadę na urlop i taki smrodek nie jest mi potrzebny :facepalm:
A co do awarii, pewnie nikt za to nie odpowie...

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Katastrofa ekologiczna w Gdańsku
« Odpowiedź #27 dnia: 16.05.2018, 20:55 »
Pewnie że można :bravo: Ferdek Kiepski to kapustę w pokoju sadził :P kiedyś wszytko obracało się w koło gówna , było to naturalne i ekologiczne(nawóz) teraz za to we wszystkim masz chemię :thumbup:
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Katastrofa ekologiczna w Gdańsku
« Odpowiedź #28 dnia: 16.05.2018, 22:36 »
Najbardziej podobal mi się wędkarz, który powiedział, że mimo ostrzeżeń będzie jadł te ryby (chyba materiał tvn).

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka



Qwa, wiedziałem! :D

"Wędkarze" też sobie poradzą. "Wrzuci się na dzień do mleka, trzy dni w pokrzywie, potem ocet... i palce lizać!"
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Katastrofa ekologiczna w Gdańsku
« Odpowiedź #29 dnia: 16.05.2018, 23:00 »
Po prostu w każdej dziedzinie , stawia się na ''automatykę'' pozbywając się ludzi , niby ma być lepiej :facepalm: kiedyś na każdym przejeździe  kolejowym był dróżnik , potem sygnalizacja , a teraz w większości są przejazdy nie strzeżone :( nawet samochody autonomiczne mają być lepsze , a rozjeżdżają ludzi :facepalm: taki OT.

Już widzę 6 kolesi na pompę machajacych wajchą i pompujących ścieki.
Sry OT ;)
Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Marcin