Autor Wątek: Łowiska - woj. opolskie  (Przeczytany 27828 razy)

Offline saszus1000000

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: 3
Łowiska - woj. opolskie
« dnia: 20.01.2017, 18:32 »
W związku, że na forum pojawia się coraz więcej osób z woj. opolskiego postanowiłem rozpocząć temat łowisk w naszym województwie. Piszcie jakie są wasze ulubione łowiska i gdzie wędkujecie. Liczę, że usłyszę o jakichś nowych łowiskach które będę mógł sprawdzić w tym sezonie.
Ja wędkuję głównie:
1. Śródlesie II - łowisko złap i wypuść. Głównie nastawiam się na karpie i amury, jednak utrapieniem jest bardzo duża populacja średniego leszcza.
2. Biestrzynnik leśny - też złap i wypuść. Można pobawić się z karpiami i amurami, do tego trafia się lin, karaś, drobne leszcze i wzdręgi. Niestety łowisko trudne, bardzo mało miejscówek do rozłożenia się a latem większość opanowana przez hordy mrówek.
3. Oczywiście nasza Odra :)

Offline Akkarin

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #1 dnia: 20.01.2017, 18:50 »
Sielska Woda - 10 km ode mnie  , łowisko komercyjne , karpa , jesiotr , szczupak
co prawda nie wędkowałem tam , mam zamiar w tym roku sprawdzić jak tam jest.
jest kilka stowarzyszeń które maja soje akweny
tez do jednego należę

Offline saszus1000000

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: 3
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #2 dnia: 20.01.2017, 18:59 »
Wędkowałem na sielskiej wodzie raz w zeszłym sezonie. W nocy dały mi w kość jesiotry i karpie no i ładny karaś się trafił. Ogólnie polecam, tylko w sezonie wakacyjnym może być problem ze spokojnym wędkowaniem w nocy - ja akurat trafiłem na dwie imprezy w sąsiednich domkach i tragedia jak za plecami biega banda pijanych imprezowiczów :/ Możesz powiedzieć coś więcej o tych stowarzyszeniach? Czy każdy może dołączyć/opłaty no i jak zasobne w rybki są łowiska. Ja wiem o jednym stowarzyszeniu ale należeć do niego mogą jedynie mieszkańcy gminy w której stowarzyszenie działa.

Offline jarex

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Opole
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #3 dnia: 20.01.2017, 19:04 »
Okoniówka , Sródlesia oba , Komin , Mleko , kamionka Piast , Malina 2 , Turawa ,Turzak  i kilka na których nie jest wymagana karta. To tak na szybko moje ulubione :)

Offline saszus1000000

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: 3
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #4 dnia: 20.01.2017, 19:08 »
Jarex mleko - tzn. biestrzynnik mleczny? O Turzaku też pierwszy raz słyszę :) Mógłbyś co nieco napisać o okoniówce, kominie i kamionce piast? Nigdy tam nie wędkowałem a już drugi sezon planuje zrobić tam rekonesans :)

Offline jarex

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Opole
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #5 dnia: 20.01.2017, 19:20 »
Mleko to zbiornik obok wioski Mechnice :) jest biały jak mleko od gliny stąd nazwa :)Turzak jest obok mleka i komina ale to bardziej nazwa miejscowych :) Okoniówka, Komin to zbiorniki no kill, dużo by o nich pisać, ogólnie piękne i rybne wody szczególnie Okoniówka.  Kamionka Piast trudna woda :/ dobra miejscówka to podstawa ale jak już znajdziesz to lin 50 cm płoć 40 czy duże jazie nie będą problemem :) Masz jeszcze Spałka gdzie można ekstra połowić, Zębowice gdzie dbają o wodę :) A co do Śródlesia 2 jak napisałeś średnie leszcze :)) hmmmm łów te duże powyżej 55 cm są na nie metody :)

Orzeszyna Arkadiusz

  • Gość
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #6 dnia: 20.01.2017, 19:30 »
Na sródlesiu  2 są też duże leszcze ....ładnie biorą na odległościówke ( dokładnie jarex nie wszyscy dają rade je łowić )...... zbiornik bardzo ładnie zadbany ...

  jezioro nyskie, jezioro otmuchowskie, jezioro paczkowskie, jezioro turawskie, łowisko kacze doły, łowiska specjalne opolskie, łowisko kamionka piast, łowisko w trzeboszowicach, zbiornik nowaki, zbiornik michalice ,zbiornik zaporowy Kluczbork ...jest tego trochę

Offline saszus1000000

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: 3
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #7 dnia: 20.01.2017, 20:07 »
Na śródlesiu właśnie największego leszcza jakiego złapałem to około 55 cm. Takie 40-50 brały mi nawet na dwie kulki 20 mm :o Jeśli mówicie, że są większe to rzeczywiście muszę pokombinować :P Na Spałku dwa sezony temu bywałem często, jednak wole posiedzieć w spokojniejszym miejscu na łonie natury, a tam co chwile samochody i przechodnie :P Na kamionce piast wędkujecie z gruntu? Z tego co słyszałem to brzegi są dość trudno dostępne no i duże głębokości. W tym sezonie na pewno odwiedzę Komin, Okoniówkę i Zębowice :) Można tam liczyć na liny/karasie pospolite?
I jeszcze pytanie, wędkował ktoś może na kamionce Odra w Opolu przy ulicy budowlanych obok cementowni?

Offline jarex

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Opole
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #8 dnia: 20.01.2017, 20:15 »
Spałek to raczej na nockę :) Kamionka wybór sposobu dowolny , każdy jest dobry jeśli odpowiednio się w wodzie rozeznasz :)Te trzy wymienione Komin, Okoniówka, Zębowice tak jest lin i to ładny, karasia już dużo mniej ale trafia się z tym że na złotego bym nie liczył :/ Złotego to raczej na Goldzie :) A co do tej kamionki Odra hmm średnio bezpieczna (menele) , trudna , ciężki dostęp do niej ale możesz tam pobić swoje rekordy w linie i płoci :)

Offline Akkarin

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #9 dnia: 20.01.2017, 20:30 »
Wiem na pewno o trzech
to do którego należę od tamtego roku jest ograniczona ilość miejsc. Sam dostałem się przez rekomendację.
Chyba dlatego że jest niedaleko miasta , zarybiane co rok .
Głównie karp , amur , szczupak , podobno jest sandacz , węgorz i sum ,
sporo okonków , płotek i wzdręg.

kolejne jest w miejscowości Kościerzyce przy ośrodku wypoczynkowym Floryda ( nie wiem jak z opłatami i zarybianiem)
Jugengrab , jest stowarzyszenia Trofeum , też ciężko się dostać , trzeba czekać na miejsce i mieć rekomendację kogoś ze stowarzyszenia .
łowisko wygląda ciekawie jest w lesie , sporo podwodnych zatopionych drzew , grążeli.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #10 dnia: 20.01.2017, 20:40 »
Wow, tego tematu było mi trzeba! :thumbup:

Jako, że będę często bywał w Polsce, muszę znowu powrócić do macierzy, czyli łowisk opolskich. Wymieniliście tego tyle, ze głowa boli...

Więc zapytam o to Śródlesie 2. Chciałem tam się wybrać, po rozmowie z Jarexem na zlocie, ale dostałem info z drugiej ręki (karpiowej), że tam jest jednak z rybą kiepsko. Niby no kill, ale puste. Zgłupiałem trochę przyznam. Co możecie powiedzieć o tej wodzie bliżej? Co to jest duża ilość średniego leszcza? Takich po kilo? A liny, duża płoć, karaś? MOże macie jakieś zdjęcia z tamtego rejonu?

Fajnie, że można na luzie w miarę rozmawiać o takich wodach, bo są no kill :D
Lucjan

Offline saszus1000000

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: 3
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #11 dnia: 20.01.2017, 20:54 »
Pusta woda? Według mnie ktoś wprowadził Cię w błąd. Pisząc średni leszcz miałem na myśli takie max do 50 cm. Zazwyczaj nastawiam się tam na karpie i amury, a leszcze jak już weszły w necone miejsce to brały praktycznie na każdą przynętę, nawet dużą. Na początku lata na jednej kilku godzinnej zasiadce udało mi się złapać 3 karpie 4kg 6kg i 8kg, jazia 50 cm, bolenia 60 cm i mnóstwo leszczy więc według mnie to bardzo rybna woda. Poza tym lokalizacja jest super - pośród lasu i łowisko bardzo zadbane. Sorki za ewentualne błędy ale piszę z komórki

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka


Offline saszus1000000

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: 3
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #12 dnia: 20.01.2017, 20:57 »
Płocie tam pływają. Ale karasia ani lina nigdy nie złapałem. W sumie też nigdy na te rybki się nie nastawialem. Ale liny są tam napewno :)

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka


Orzeszyna Arkadiusz

  • Gość
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #13 dnia: 20.01.2017, 20:58 »
Luk zanim się wybierzesz na śródlesie 2 sprawdź sobie terminarz zawodów na tym akwenie jest tam naprawdę dużo zawodów miedzy innymi karpiowe , które rozgrywają się kilka dni .Co do tego akwenu   jest tam też rezerwat  ( wydzielony ) na którym NIE WOLNO ŁOWIĆ. Rybka jest i to nie mała co do leszcza dużego naprawdę trzeba się trochę nakombinować  żeby podszedł ale chyba o to chodzi > jest tam też śródlesie 1 ( mój kolega mówi  na to,, złap i zeżryj '') tam to dopiero jest spina drobnicy jest opór ( byczków masakra ) nic większego tam mi się nie trafiło >.

Offline jarex

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Opole
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #14 dnia: 20.01.2017, 21:01 »
Nie wiem Lucjan kto Ci powiedział że jest puste ale ja mam odmienne zdanie :) Woda czysta (przepływowa) głębokość od 2 do 4 metrów dostęp od każdej strony z wydzielonym z łowienia tarliskiem. Średni leszcz to jak dla mnie taki od 40 do 50 cm i przyznam ze mniejszego niż 40 nigdy nie złapałem tam.Powyżej 55 cm padło bardzo wiele sztuk. Karpi jest wg  mnie dużo ja łowiłem od 60 wzwyż a widziałem jak ciągnęli o wiele konkretniejsze. Z płocią krucho znaczy były ale kilka po ok 35 cm więc bez rewelacji. Co do linów hmmm wydaje mi się że przez leszcze się nie mogą dopchać ale są bo złowiłem ale to musi być miejscówka odpowiednia :/ Amura nie miałem, było kilka jazi i kolega (poznałeś Kubę na zlocie ) ciągnął dość dużo sumów takich od 50 cm wzwyż ale to był przyłów. Zbiornik bardzo zadbany, kładki bezpieczne, kontrole są.