Autor Wątek: Cele na rok 2018  (Przeczytany 10440 razy)

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 996
  • Reputacja: 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Cele na rok 2018
« dnia: 24.01.2018, 20:15 »
W ubiegłym roku byłem mocno zakręcony na złowienie większego lina. Cel zrealizowałem - trafiłem 3 szt. z rzędu: 42, 46 i 50 cm.

W tym roku, a w zasadzie w końcu ubiegłego, zachorowałem na troć. Posmakowanie klimatu, rzeki, technik. Trafiłem trotkę 78 cm.
Główne, pozostałe, plany na bieżący rok to:
- złowienie karpia
- złowienie suma
- złowienie większego klenia powierzchniowo, na chleb

Może jeszcze...
- złowienie szczupaka słusznej wielkości (min. 85..90 cm)
- złowienie nieco większego karasia (niestety, srebrzystego) - tak... 1 kg wagi lub więcej
- dalsze uganianie się za linem

- częściej bywać na rybach (i co za tym idzie, zużyć choć połowę wagi zanęt z piwnicznych zapasów)

Wszystkie założenia na wodach PZW lub innych dzikich.


A czy wy macie cele i jakie one są na rok 2018?

Offline pejcz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarski komandos-popierduła
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Cele na rok 2018
« Odpowiedź #1 dnia: 24.01.2018, 20:24 »
Oczywiście, że mamy :) u mnie na ten rok plany głównie spinningowe.

Życiówka szczupaka oraz okonia.

No i podobnie - bywać częściej na rybkach.
Piotr

Machaj wędą, ryby będą!

Offline email

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wlkp. - Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Cele na rok 2018
« Odpowiedź #2 dnia: 24.01.2018, 20:26 »
Moim celem na ten rok jest więcej jeździć na ryby i zacząć coś łowić :/

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Mateusz "Majcher"

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Cele na rok 2018
« Odpowiedź #3 dnia: 24.01.2018, 20:33 »
U mnie plan jest taki żeby w ogóle na rybach więcej być niż w 2017. Ponieważ sezon zakończyłem już sierpniu jakoś.
Krzysztof

Offline rufi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radom
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Cele na rok 2018
« Odpowiedź #4 dnia: 24.01.2018, 20:40 »
Mój cel na ten rok, to nauka "method feeder", więcej dłuższych wypadów wędkarskich, a z marzeń to dożywocie dla kłusoli.
Wędkarska Pasja 🎣

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Cele na rok 2018
« Odpowiedź #5 dnia: 24.01.2018, 20:44 »
Głównie cel jest taki, aby nasza drużyna, wreszcie wybrała się na kilkudniowe wyprawy.
Marzą mi się trzydniówki pod namiotem, wcześniej poprzedzone kilkudniowym nęceniem łowiska.
Jeżeli chodzi o ryby, to celem są karpie 20 kg +, amury 100 cm +,  brzany 80 cm i podobne leszcze.
Może się uda :D :P

Offline Stan_Stanowski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łask
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Cele na rok 2018
« Odpowiedź #6 dnia: 24.01.2018, 20:46 »
Ja planów zbyt wielkich nie robię ze względu na dwulatka i tygodniową córeczkę - będzie trzeba pomagać mamie, ale dwie rzeczy sobie obiecałem: na pewno cały zlot :narybki: :beer: (chyba, że coś mega wypadnie, ale liczę że się uda) oraz rybki raz w tygodniu - nawet jeżeli niektóre z nich  miałyby być na 2-3 godzinki. No i jeszcze zakupy do których się przymierzam od dłuższego już czasu, ale czekam jeszcze na drapieżnika, którzy od lutego mają mieć w ofercie wózki elektrostatyka

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Cele na rok 2018
« Odpowiedź #7 dnia: 24.01.2018, 20:46 »
Nic nie planuje w tym roku bo waham się z opłatą na wody PZW a to dlatego że w okręgu ciechanowskim prawdopodobnie będzie remont zapory na zalewie nowomiejskim ( i z pewnością cała ryba zejdzie z zalewu) a okręg mazowiecki to wiadomo kicha od kilku lat. Chyba pozostanie nielubiana prze zemnie komercja
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

ProBono

  • Gość
Odp: Cele na rok 2018
« Odpowiedź #8 dnia: 24.01.2018, 20:51 »
Moim celem mimo dorosłego już pana w wieku 6 lat i radosnej pani w wieku 8 miesięcy oraz jak sie okazalo po ciąży mojej  kochanej chorej nieuleczalnie żony zamierza przymniej 6 razy wyjechać sobie na ryby. W tym roku przy feederze skrętki a przy splawiku margin 4.5 metra. Chciałbym znaleźć spokojna rzeczkę i złowić brzanę nawet malutką. To są moje skromne cele.

Offline FanFeeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowsze
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Cele na rok 2018
« Odpowiedź #9 dnia: 24.01.2018, 21:01 »
Nic nie planuje w tym roku bo waham się z opłatą na wody PZW a to dlatego że w okręgu ciechanowskim prawdopodobnie będzie remont zapory na zalewie nowomiejskim ( i z pewnością cała ryba zejdzie z zalewu) a okręg mazowiecki to wiadomo kicha od kilku lat. Chyba pozostanie nielubiana prze zemnie komercja

O to ciekawe z tym remontem. Trochę nie chce mi się wierzyć, że zarząd OC tak by sobie spuścił te ryby do Sony i Wkry, a w konsekwencji także do Narwi. Mogą zrobić przecież jakieś odłowy i te karpie i karasie przerzucić choćby do glinianek a szczupaki np. do jezior pod Lidzbarkiem...
"Ale w jednym i drugim przypadku musi mieć w sercu tą iskrę, ten żar który rozpala wyobraźnie i sprawia, że tęsknimy za kolejną wyprawą, za kolejnym sezonem. Sposób na życie, sposób myślenia: Ja, natura, ryba, pasja, wyzwanie, tajemnica."

Tench_fan

Offline Krzychu

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sulechów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Cele na rok 2018
« Odpowiedź #10 dnia: 24.01.2018, 21:05 »
Ja w tamtym roku po kilku latach w końcu zrealizowałem cel i pobiłem życiówkę leszcza. Na ten rok cel nr 1 to brzana. Miało ich u mnie być a okazało się że są :)
Odrzański wędkarz weekendowy.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 421
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Cele na rok 2018
« Odpowiedź #11 dnia: 24.01.2018, 21:08 »
Mam dwa cele:
1. Opłaciłem kartę, więc znaleźć sobie dzikie łowisko, w którym coś pływa.

2.
Głównie cel jest taki, aby nasza drużyna, wreszcie wybrała się na kilkudniowe wyprawy.
Marzą mi się trzydniówki pod namiotem, wcześniej poprzedzone kilkudniowym nęceniem łowiska.
Jeżeli chodzi o ryby, to celem są karpie 20 kg +, amury 100 cm +,  brzany 80 cm i podobne leszcze.
Może się uda :D :P
Uczestniczyć w tej zasiadce.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Cele na rok 2018
« Odpowiedź #12 dnia: 24.01.2018, 21:09 »
Nic nie planuje w tym roku bo waham się z opłatą na wody PZW a to dlatego że w okręgu ciechanowskim prawdopodobnie będzie remont zapory na zalewie nowomiejskim ( i z pewnością cała ryba zejdzie z zalewu) a okręg mazowiecki to wiadomo kicha od kilku lat. Chyba pozostanie nielubiana prze zemnie komercja

O to ciekawe z tym remontem. Trochę nie chce mi się wierzyć, że zarząd OC tak by sobie spuścił te ryby do Sony i Wkry, a w konsekwencji także do Narwi. Mogą zrobić przecież jakieś odłowy i te karpie i karasie przerzucić choćby do glinianek a szczupaki np. do jezior pod Lidzbarkiem...

Wydaje mi się że jest to możliwe a mogą zostać tylko te większe karpie. Z odłowami to nie jest to takie proste - koszty a szczupaka czy karasia (tego większego) to w tym zbiorniku juz prawie nie ma. Lina od trzech lat nie złowiłem. Jest bardzo dużo bolenia, małego leszcza i płoci
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline FanFeeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowsze
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Cele na rok 2018
« Odpowiedź #13 dnia: 24.01.2018, 21:17 »
Nic nie planuje w tym roku bo waham się z opłatą na wody PZW a to dlatego że w okręgu ciechanowskim prawdopodobnie będzie remont zapory na zalewie nowomiejskim ( i z pewnością cała ryba zejdzie z zalewu) a okręg mazowiecki to wiadomo kicha od kilku lat. Chyba pozostanie nielubiana prze zemnie komercja

O to ciekawe z tym remontem. Trochę nie chce mi się wierzyć, że zarząd OC tak by sobie spuścił te ryby do Sony i Wkry, a w konsekwencji także do Narwi. Mogą zrobić przecież jakieś odłowy i te karpie i karasie przerzucić choćby do glinianek a szczupaki np. do jezior pod Lidzbarkiem...

Wydaje mi się że jest to możliwe a mogą zostać tylko te większe karpie. Z odłowami to nie jest to takie proste - koszty a szczupaka czy karasia (tego większego) to w tym zbiorniku juz prawie nie ma. Lina od trzech lat nie złowiłem. Jest bardzo dużo bolenia, małego leszcza i płoci

Z drugiej strony tam kilka lat temu coś było z tą tamą, nie pamiętam remont, awaria czy spuszczanie wody żeby zbiornik przyjął falę powodziową i faktycznie sporo ryby poszło w dół do Sony.

Aż dziwne, że piszesz że tak szybko zrobiło się tak źle, bo swego czasu to było flagowe łowisko okręgu :facepalm:
"Ale w jednym i drugim przypadku musi mieć w sercu tą iskrę, ten żar który rozpala wyobraźnie i sprawia, że tęsknimy za kolejną wyprawą, za kolejnym sezonem. Sposób na życie, sposób myślenia: Ja, natura, ryba, pasja, wyzwanie, tajemnica."

Tench_fan

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 992
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Cele na rok 2018
« Odpowiedź #14 dnia: 24.01.2018, 21:18 »
Karp co najmniej 2kg z Jeziorska. Inaczej rzucam to w cholerę :)
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!