Autor Wątek: Kukurydza trochę inaczej  (Przeczytany 16712 razy)

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 340
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Kukurydza trochę inaczej
« dnia: 21.05.2015, 12:19 »
Artykuły o różnego rodzaju ziarnach i skłądnikach miksów jest mnóstwo, ale szczerze mówiąc tych, z których byłem zadowolony jest niewiele, dlatego napisałem ten  tekst. Lubię relaks połowu karpia ryb. Oznacza to, że zamiast selektywności i dużych pułapek ryb wolę działania myśliwski z kuszące przynęty, które mogą przekonać do zaangażowania jak największej liczby ryb. I nie ma znaczenia, czy są one karp, leszcz amurové lub większa lub kleń.

Z tego punktu widzenia, wydaje mi się, jako jeden z najbardziej naturalne, najbardziej ekscytujących i najbardziej przystępnych jest przynęty cząstek. Ziarna lub granulki są liczne, od "milimetr" do "kilku centymetrów". Różnią się one przede selektywności, attractancy, kolor, smak, kształt, strawność i cenę. Zaraz na początku Szanuję tego ostatniego aspektu wyłączone z wyboru różnego rodzaju cząstek i jednocześnie drogich cząstki, które nie pozwolą nam złapać przynętę, która również vnadíme - Staram się ten pomysł trochę bliżej.

Zdjęcia usunięte przez użytkownika

Wierzę, że orzechy nerkowca by karpia smakowało, niestety nie vnazení być dość droższe. Podobnie, musiałbym być wyeliminowane popularne orzechów tygrys, lnu lub konopi. Wiem, że dwie ostatnie są bardzo popularne, ale staram się dać mi chwilę, by go zakwalifikować. Uwielbiam wyścigi i sposób atrakcyjność polowania mix potrzebne tylko, że świeże pieczone konopi. Zapach często może skłonić nawet całkowicie luźna ciekawość ryb, więc sprawdza, co to pachnie, a wtedy nie będzie sceny. Niestety, podczas polowania kraty relaksu wodę po prostu kocham i być może konopi płoć to nie ryba, chciałbym szczególnie wystawiany. Tak, pięknie zbudowany płoć około 30 cm może podobać, ale dzisiaj będziemy specjalnie dla większych ryb i musimy selektywną przynętę.

Podczas połowów ryb karpiowatych lepiej jest wziąć karmienia ryb i przygotował "święto" jest, że tak powiem, "korozji". Po rozpoczęciu karp i karp paszy trawy, tracą naturalny ostrożności iz każdym kęsem rosną zaufanie przynęty oferowane. To właśnie z tego punktu widzenia wolę kukurydzy - cząstkę, która jest dostępna, selektywne, nadaje się do połowu i elastyczne do adaptacji. Wiele wody określa się jako "kukurydza", bo karp na nich w tym najbardziej popularne przynęty używane i szczęśliwie zaakceptować. Poniżej chciałbym zamknąć drogę zboże po prostu ustawić nieco inaczej ...



Kukurydza ma swój własny charakterystyczny smak, zapach i kolor. Ryby to kochają, ale ze względu na dużą popularność, częste korzystanie z poprzedniej negatywnych doświadczeniach z nim już przed jej bardziej doświadczonego ryby są często bardzo podejrzane. Po zakrmení zbierać ryby zamiast przede wszystkim mniejszy rozmiar i większe z nich tak, jakby były w wodzie. Na pewno wiesz - może sam, być może poza zasięgiem słuchu - te historie, gdzie w pobliżu Fielding pan w latach coś "śmierdzącym" ponieważ były pomalowane dookoła i jeszcze miał jakieś szczególne miejsce, niech sprzęt sam, wręcz przeciwnie. Wystarczy sukcesu leżał w przynętę. Torba sfermentowanego zboża lub mąki pszennej i ryb wysiadł jeden po drugim.

Biorąc pod uwagę nakład pracy jest dość trudne zaplanować wycieczkę do wody z góry, to ty o tym wiesz. Gdy pogoda nie działa, czasem potrzebują pomocy w domu lub w ogrodzie, wpadniesz na zmęczenie lub dziewczyna prosi, by zwrócić jej małe zakupy ... Przygotuj każdej chwili cząstek oznacza, że ​​albo gotować dalej i zamrażania (nie każdy ma miejsce w zamrażarce na tym), lub fermentu. I na tym słowie: fermentacji. To ciekawe i kuszące ryby i oryginalny sposób dostosowania kukurydzy.



Ale teraz w końcu się na temat samego preparatu. Możesz zostawić do wyrośnięcia (surowej) surowej kukurydzy i gotowane wydzielającego (fermentacja jest szybszy, powiedziałbym nawet lepiej i ziarna są bardziej miękkie). Wystarczy gotować kukurydzę i niech zamknięte rondo zalane dużą ilością wody (tylko być zanurzone) w temperaturze pokojowej, może pracować, najlepiej trochę więcej cukru. Jest to tak "plainest" Sposób wytwarzania fermentowanego kukurydzy.

Tak przygotowany kukurydzy ostatnie zamknięte w wielkim wiadrze i roku (badane). Na powierzchni, po pierwszym tygodniu, patyna, po drugim tygodniu, trudno czuć się powłoki i gazu emitowanego z powierzchni cząstki fermentacji ładne "kwiaty" (tak, to gra wszystkie kolory i zapachy straszne - ale to nie jest zawinione). Przed polowania powłokę, która tworzy się na powierzchni, delikatnie go zdjąć i wyrzucić i teraz sytuacja jest trochę szczęśliwsi. Kukurydza jest nadal głęboko żółty z silnym zapachu (lub raczej "zapach"). Tak więc kukurydza jest gotowa do ryb o wiele bardziej atrakcyjne niż tylko "gotowane". Powlekanie powierzchni może być regularnie czyszczone, ale należy zawsze zwracać uwagę na to, że kukurydzianej dostatecznie zanurzona.



Sam Kukurydza jest dość duży, więc ziarna są duże karpie i amury, i to szybko się zapełnia. W celu utrzymania więcej na ich miejscu ryby rybackiej, cząstek można poprawić poprzez dodanie rzepak i zboża (pszenica, żyto, jęczmień - to, co mamy pod ręką). Gwałt ma piękny możliwość, że nawet w wodach o dużym udziale w nim białej ryby, nie może poruszać się Drobot, gdy kukurydza jest gotowanie pięknie "perfumy". Podobnie jest z ziarna. Spółdzielnia rolnicza go kupić za kilka dolarów, a jeśli włożysz trochę pracy, aby przygotować, masz bardzo skuteczne karmienie. Ziarno ma potrzeby wcześniej namoczyć i ugotować długo, więc wystarczy dodać go do garnka z kukurydzy w drugiej połowie gotowania, lub ugotować oddzielnie. Zapach ziarna jest bardzo mdłe, więc mu gotowanie wyniki z gwałtu tylko skorzystać - dostanie pięknie nasycone kolory i ładnie pachnie po gwałcie. Z wolę używać ziarna pszenicy. Gotowane w końcu mieszankę cząstek i dalej postępować tak jak w fermentacji samej kukurydzy.

Trzeci i "nejvytuněnějším" Sposób przygotowania kukurydzy, które używam, jest fermentacja z kefiru. Kefir jest zasadniczo grzyby z Azji, pochodzi z Tybetu, gdzie pomagał ludności kraju na "ochronę" mleka. Po dodaniu do mleka kefir ziarna, wytrzymał je dłużej bez nowoczesnych udogodnień, takich jak lodówka. Cząstki o fermentacji ziaren jest bardzo kefírovými ciekawą alternatywą, jak przygotować skuteczną banalne karpia karmienia i Amur dla ogółu środków dostępnych. Procedura jest podobna jak w poprzednich wersjach, tylko koniec całego procesu po zakończeniu gotowania i przechowywania cząstek w wiadrze dodać do mieszanki, jak kefir i wszystko dokładnie. Głównie dlatego, że od jakiegoś czasu przygotowują partil przodu - zwykle na początku tygodnia, w weekendy, jeśli planuję wyjazd na wodzie - aby mieć cząstkę w czasie kefir dojrzeć i "kick start". Koniec tygodnia możliwe jest dodać trochę smak, podobało mi się, że zakończył Scopex cząstek miał ciekawy owocowy słodki i kwaśny smak.



Na cząstek fermentowane ryby szybko reagować i chciałbym powiedzieć, że nawet ze smakiem. Rzeczywiście, uważam, że wielu z was już z powodzeniem stosowane w podobny sposób wytworzyć cząstkę lub ją wypróbować.

proszę o Wasze opinie. ps. tekst został wygenerwoany przez stronkę na język polski

pozdrawiam i miłego popołudnia :thumbup:
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline wadziol

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kukurydza trochę inaczej
« Odpowiedź #1 dnia: 21.05.2015, 12:37 »
Tłumaczenie nie jest zbyt dosłowne i trochę ciężko się to czyta ;) Ach te translatory....
Marcin
Matrix Team Poland / FKK Wrocław

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kukurydza trochę inaczej
« Odpowiedź #2 dnia: 21.05.2015, 12:40 »
Tłumaczenie nie jest zbyt dosłowne i trochę ciężko się to czyta;) Ach te translatory....

To prawda  :)
Robert

Offline marek118

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 188
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: RNI, Koło PZW nr 28 "Szuwarek" Nowa Sarzyna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kukurydza trochę inaczej
« Odpowiedź #3 dnia: 21.05.2015, 14:50 »
Pod tym adresem jest oryginalny artykuł http://www.azbestus.cz/co-me-bavi/rybareni/?ftshow=1018

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kukurydza trochę inaczej
« Odpowiedź #4 dnia: 21.05.2015, 16:19 »
Od kilku lat łowie na kiszonke i w moim przypadku sprawdza się tylko na karpie inna ryba tego nie tyka. Robiłem sama kukurydzę, z mlekiem i z kiełbasą w większości nie widziałem różnicy. Brania były na wszystkie rodzaje kuku ale tylko karpi:(

Offline 1000.500.100.900

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 6
Odp: Kukurydza trochę inaczej
« Odpowiedź #5 dnia: 04.06.2019, 00:28 »
Artykuły o różnego rodzaju ziarnach i skłądnikach miksów jest mnóstwo, ale szczerze mówiąc tych, z których byłem zadowolony jest niewiele, dlatego napisałem ten  tekst. Lubię relaks połowu karpia ryb. Oznacza to, że zamiast selektywności i dużych pułapek ryb wolę działania myśliwski z kuszące przynęty, które mogą przekonać do zaangażowania jak największej liczby ryb. I nie ma znaczenia, czy są one karp, leszcz amurové lub większa lub kleń.

Z tego punktu widzenia, wydaje mi się, jako jeden z najbardziej naturalne, najbardziej ekscytujących i najbardziej przystępnych jest przynęty cząstek. Ziarna lub granulki są liczne, od "milimetr" do "kilku centymetrów". Różnią się one przede selektywności, attractancy, kolor, smak, kształt, strawność i cenę. Zaraz na początku Szanuję tego ostatniego aspektu wyłączone z wyboru różnego rodzaju cząstek i jednocześnie drogich cząstki, które nie pozwolą nam złapać przynętę, która również vnadíme - Staram się ten pomysł trochę bliżej.

Zdjęcia usunięte przez użytkownika

Wierzę, że orzechy nerkowca by karpia smakowało, niestety nie vnazení być dość droższe. Podobnie, musiałbym być wyeliminowane popularne orzechów tygrys, lnu lub konopi. Wiem, że dwie ostatnie są bardzo popularne, ale staram się dać mi chwilę, by go zakwalifikować. Uwielbiam wyścigi i sposób atrakcyjność polowania mix potrzebne tylko, że świeże pieczone konopi. Zapach często może skłonić nawet całkowicie luźna ciekawość ryb, więc sprawdza, co to pachnie, a wtedy nie będzie sceny. Niestety, podczas polowania kraty relaksu wodę po prostu kocham i być może konopi płoć to nie ryba, chciałbym szczególnie wystawiany. Tak, pięknie zbudowany płoć około 30 cm może podobać, ale dzisiaj będziemy specjalnie dla większych ryb i musimy selektywną przynętę.

Podczas połowów ryb karpiowatych lepiej jest wziąć karmienia ryb i przygotował "święto" jest, że tak powiem, "korozji". Po rozpoczęciu karp i karp paszy trawy, tracą naturalny ostrożności iz każdym kęsem rosną zaufanie przynęty oferowane. To właśnie z tego punktu widzenia wolę kukurydzy - cząstkę, która jest dostępna, selektywne, nadaje się do połowu i elastyczne do adaptacji. Wiele wody określa się jako "kukurydza", bo karp na nich w tym najbardziej popularne przynęty używane i szczęśliwie zaakceptować. Poniżej chciałbym zamknąć drogę zboże po prostu ustawić nieco inaczej ...



Kukurydza ma swój własny charakterystyczny smak, zapach i kolor. Ryby to kochają, ale ze względu na dużą popularność, częste korzystanie z poprzedniej negatywnych doświadczeniach z nim już przed jej bardziej doświadczonego ryby są często bardzo podejrzane. Po zakrmení zbierać ryby zamiast przede wszystkim mniejszy rozmiar i większe z nich tak, jakby były w wodzie. Na pewno wiesz - może sam, być może poza zasięgiem słuchu - te historie, gdzie w pobliżu Fielding pan w latach coś "śmierdzącym" ponieważ były pomalowane dookoła i jeszcze miał jakieś szczególne miejsce, niech sprzęt sam, wręcz przeciwnie. Wystarczy sukcesu leżał w przynętę. Torba sfermentowanego zboża lub mąki pszennej i ryb wysiadł jeden po drugim.

Biorąc pod uwagę nakład pracy jest dość trudne zaplanować wycieczkę do wody z góry, to ty o tym wiesz. Gdy pogoda nie działa, czasem potrzebują pomocy w domu lub w ogrodzie, wpadniesz na zmęczenie lub dziewczyna prosi, by zwrócić jej małe zakupy ... Przygotuj każdej chwili cząstek oznacza, że ​​albo gotować dalej i zamrażania (nie każdy ma miejsce w zamrażarce na tym), lub fermentu. I na tym słowie: fermentacji. To ciekawe i kuszące ryby i oryginalny sposób dostosowania kukurydzy.



Ale teraz w końcu się na temat samego preparatu. Możesz zostawić do wyrośnięcia (surowej) surowej kukurydzy i gotowane wydzielającego (fermentacja jest szybszy, powiedziałbym nawet lepiej i ziarna są bardziej miękkie). Wystarczy gotować kukurydzę i niech zamknięte rondo zalane dużą ilością wody (tylko być zanurzone) w temperaturze pokojowej, może pracować, najlepiej trochę więcej cukru. Jest to tak "plainest" Sposób wytwarzania fermentowanego kukurydzy.

Tak przygotowany kukurydzy ostatnie zamknięte w wielkim wiadrze i roku (badane). Na powierzchni, po pierwszym tygodniu, patyna, po drugim tygodniu, trudno czuć się powłoki i gazu emitowanego z powierzchni cząstki fermentacji ładne "kwiaty" (tak, to gra wszystkie kolory i zapachy straszne - ale to nie jest zawinione). Przed polowania powłokę, która tworzy się na powierzchni, delikatnie go zdjąć i wyrzucić i teraz sytuacja jest trochę szczęśliwsi. Kukurydza jest nadal głęboko żółty z silnym zapachu (lub raczej "zapach"). Tak więc kukurydza jest gotowa do ryb o wiele bardziej atrakcyjne niż tylko "gotowane". Powlekanie powierzchni może być regularnie czyszczone, ale należy zawsze zwracać uwagę na to, że kukurydzianej dostatecznie zanurzona.



Sam Kukurydza jest dość duży, więc ziarna są duże karpie i amury, i to szybko się zapełnia. W celu utrzymania więcej na ich miejscu ryby rybackiej, cząstek można poprawić poprzez dodanie rzepak i zboża (pszenica, żyto, jęczmień - to, co mamy pod ręką). Gwałt ma piękny możliwość, że nawet w wodach o dużym udziale w nim białej ryby, nie może poruszać się Drobot, gdy kukurydza jest gotowanie pięknie "perfumy". Podobnie jest z ziarna. Spółdzielnia rolnicza go kupić za kilka dolarów, a jeśli włożysz trochę pracy, aby przygotować, masz bardzo skuteczne karmienie. Ziarno ma potrzeby wcześniej namoczyć i ugotować długo, więc wystarczy dodać go do garnka z kukurydzy w drugiej połowie gotowania, lub ugotować oddzielnie. Zapach ziarna jest bardzo mdłe, więc mu gotowanie wyniki z gwałtu tylko skorzystać - dostanie pięknie nasycone kolory i ładnie pachnie po gwałcie. Z wolę używać ziarna pszenicy. Gotowane w końcu mieszankę cząstek i dalej postępować tak jak w fermentacji samej kukurydzy.

Trzeci i "nejvytuněnějším" Sposób przygotowania kukurydzy, które używam, jest fermentacja z kefiru. Kefir jest zasadniczo grzyby z Azji, pochodzi z Tybetu, gdzie pomagał ludności kraju na "ochronę" mleka. Po dodaniu do mleka kefir ziarna, wytrzymał je dłużej bez nowoczesnych udogodnień, takich jak lodówka. Cząstki o fermentacji ziaren jest bardzo kefírovými ciekawą alternatywą, jak przygotować skuteczną banalne karpia karmienia i Amur dla ogółu środków dostępnych. Procedura jest podobna jak w poprzednich wersjach, tylko koniec całego procesu po zakończeniu gotowania i przechowywania cząstek w wiadrze dodać do mieszanki, jak kefir i wszystko dokładnie. Głównie dlatego, że od jakiegoś czasu przygotowują partil przodu - zwykle na początku tygodnia, w weekendy, jeśli planuję wyjazd na wodzie - aby mieć cząstkę w czasie kefir dojrzeć i "kick start". Koniec tygodnia możliwe jest dodać trochę smak, podobało mi się, że zakończył Scopex cząstek miał ciekawy owocowy słodki i kwaśny smak.



Na cząstek fermentowane ryby szybko reagować i chciałbym powiedzieć, że nawet ze smakiem. Rzeczywiście, uważam, że wielu z was już z powodzeniem stosowane w podobny sposób wytworzyć cząstkę lub ją wypróbować.

proszę o Wasze opinie. ps. tekst został wygenerwoany przez stronkę na język polski

pozdrawiam i miłego popołudnia :thumbup:



Spotkałem ten artykuł w oryginale i wymyśliłem, że go przełożę.

 -

Artykułów o różnych ziarnach i sposobach ich przygotowania spotykałem wiele;
jednak przeważnie ich treść nie w pełni mnie zadowalała;
więc postanowiłem spróbować dołożyć od siebie cegiełkę w temacie.
Lubię wypady z wędką na różne karpiowate.
Skutkuje to nie skupianiem się na okazach lecz wymusza bardziej aktywne wędkowanie
polegające na wyszukiwaniu jak większej ilości różnych przynęt, które skuszą ryby;
i nie specjalnie zależy mi na konkretnym gatunku lub wielkości zdobyczy.

Dlatego wydaje mi się sensowne skupić głównie na ziarnach.
Różnorodność rozmiarów, kolorów, kształtów, zapachów, smaków no i skala cen daje możliwości.
Chciałbym jednak nie brać pod uwagę ziaren, które uważam, że są zbyt drogie jako wędkarska przynęta.
Bo np. mimo, iż wierzę, że orzechy nerkowca smakowałyby karpiom, uważam to za zbyt drogą zabawę.
Dlatego wyłączam również orzechy tygrysie, len i konopie.
Wiem, że dwa ostatnie są przydatne.
Startuję w zawodach i wiem, że zapach prażonej konopii w zanęcie może dać moc i doprowadzić ryby do szału.
Jednak na ,,otwartej wodzie'' w konopie bije przeważnie płoć, która raczej nie jest moim głównym celem.
Taka dorodna płotka ok. 30 cieszy; ale dzisiaj skupmy się na większych zdobyczach.

Spróbujmy ryb nie częstować ,,smakołykami'' lecz sprowokować do ,,żarcia''.
Jeśli karp i amur ,,rozbuja się'' przy jedzeniu, zapomina o ostrożności i podejrzliwości.
Dlatego, że moja kukurydza im odpowiada; ma dla nich odpowiedni smak, wielkość, konsystencje.
Wiele zbiorników określa się jako kukurydziane ponieważ karpie są najbardziej przyzwyczajone
do tej bardzo popularnej przynęty.
Dalej chciałbym przedstawić jak uatrakcyjnić kukurydze w mniej znany sposób.

Kukurydza ma swój charakterystyczny smak, zapach i kolor.
Ryby ją uwielbiają ale ze względu na częsty kontakt i niemiłe doświadczenia
z nią związane, starsze ryby często nie mają do niej zaufania.
Przy zanęcie zgromadzą się mniejsze sztuki; a większych jakby w wodzie nie było.
Zapewne znacie sytuacje gdy obok starszy pan z czymś ,,śmierdzącym''
,,natarł wszystkim uszu'' a nie miał najlepszego miejsca, nie mówiąc już o sprzęcie.
To był sukces przynęty.
Worek sfermentowanej kukurydzy lub śruty pszennej i ryby same wychodzą na brzeg.

Bywa, że niełatwo zaplanować/zrealizować wypad na ryby; wszyscy to znamy.
Może nie wyjść pogoda, trzeba pomóc w domu lub obejściu, może nas najść ,,osłabienie'',
albo kobita potrzubuje pomocy przy zakupach...
Żeby mieć zawsze ziarna w gotowości trzeba je wcześniej ugotować i zamrozić
(jednak nie każdy ma na to miejsce w zamrażarce) lub ukisić.
No i teraz rzucam magiczne słowo: fermentacja.
Jest to ciekawy, dla ryb smakowity i ,,nieopatrzony'' sposób przygotowania kukurydzy.
To zaczynajmy.
Kisić możemy kukurydzę ,,surową'' lub gotowaną (wtedy proces jest szybszy, ziarna są miękkie i lepsze).
Wystarczy kukurydzę ugotować i odstawić pod przykryciem z wodą pod samą pokrywkę (żeby była cała zanurzona).
Teraz niech pracuje w temperaturze pokojowej (dobrze jest dodać trochę cukru).
To jest taki najzwyklejszy sposób kiszenia kukurydzy.

Tak przygotowana kukurydza wytrzyma zamknięta w dużym wiadrze rok (sprawdzone).
Po pierwszym tygodniu na powierzchni powstanie biała powłoka.
Po drugim tydniu powłokę galancie czuć a płyn na powierzchni ,,kwitnie''
(widać feerie kolorów i czuć masakrę w nosie - ale to nie wadzi).
Przed wyprawą na ryby powłokę z powierzchni delikatnie zdjąć i wyrzucić
(od razu będzie to lepiej wyglądać).
Kukurydza zatrzyma mocny żółty kolor i wyraźny ,,zapach''.
Tak przygotowana kukurydza jest znacznie bardziej atrakcyjna dla ryb niż tylko gotowana.
Powłokę z powierzchni możemy regularnie usuwać; pamiętając by zawsze wszystkie ziarna były zanurzone.

,,Samotna'' kukurydza jest dość duża i karp lub amur może się szybko nasycić.
Żeby utrzymać ryby dłużej w łowisku możemy polepszyć zanętę dodając rzepak i zboża
(to co mamy ,,pod ręką''; pszenice, żyto, jęczmień).
Rzepak ma ten plus, że drobnica go nie ,,rozdzióbi''.
Nie trzeba ich wstępnie moczyć i długo gotować.
Można dorzucić do gara z kukurydzą po połowie czasu jej gotowania
lub uwarzyć osobno. Ponieważ zboża nie są aromatyczne podczas gotowania ich
z rzepakiem przejmą od niego atrakcyjny zapach.
Najchętniej używam pszenicę. Po ugotowaniu postępuje tak jak z kukurydzą.

,,Moim'' sposobem polepszenia kukurydzy którego używam jest fermentowanie kefirem.
Kefir zawiera dużo bakterii, które stosuje się do konserwowania mleka.
Dodanie ich do mleka utrzymuje je w stanie takim jakby było przechowywane w lodówce.
Fermentacja z kefirowymi bakteriami jest wielce ciakawą alternatywą przygotowania
skutecznej i ,,nieopatrzonej'' przynęty na karpie i amury za drobne talary.
Procedura jest podobna do poprzednich wariantów
Postępujemy podobnie jak we wcześniejszych sposobach;
jedynie po skończonym gotowaniu dodajemy kefir do wiadra z towarem i silnie mieszamy.
Tak przygotowuje towar na początku tygodnia jeśli planuję ,,weekend'owy'' wypad na ryby;
żeby materiał miał czas na ,,wybudowanie się''.
Pod koniec tygodnia można dodać trochę aromatu; lubię scopex, żeby towar
miał owocowy słodko kwaśny zapach.
Na fermentowane ziarna ryby reagują szybko i ze smakiem.
Sądzę, że wielu z Was wykorzystywało z powodzeniem podobne sposoby;
a możecie przetestujcie te.

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Kukurydza trochę inaczej
« Odpowiedź #6 dnia: 04.06.2019, 00:36 »
Za przełożenie tekstu: :thumbup:

Za dokonanie takiej operacji na wątku sprzed czterech lat i dwóch tygodni:



W ogóle to dzień dobry i cześć. Witamy na forum, jestem ciekaw co Cię popchnęło do tego tłumaczenia i jak tu trafiłeś :)

Offline 1000.500.100.900

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 6
Odp: Kukurydza trochę inaczej
« Odpowiedź #7 dnia: 04.06.2019, 03:18 »

Wszystko z takiej łapczywości; żeby wiedzieć więcej i więcej.

Offline klamson95

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Reputacja: 2
Odp: Kukurydza trochę inaczej
« Odpowiedź #8 dnia: 26.07.2022, 16:54 »
Odkopuję temat, czy ktoś dodawał melasy zamiast zwykłego cukru, do procesu fermentacji kukurydzy?

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kukurydza trochę inaczej
« Odpowiedź #9 dnia: 26.07.2022, 19:08 »
Trochę inne podejście,ale ja np.kukurydzę wekuję w słoiki i może stać na prawdę długo,byle by wieczka słoików dobrze trzymały.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kukurydza trochę inaczej
« Odpowiedź #10 dnia: 26.07.2022, 20:24 »
Odkopuję temat, czy ktoś dodawał melasy zamiast zwykłego cukru, do procesu fermentacji kukurydzy?
Ja bym spróbował

Marcin

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Kukurydza trochę inaczej
« Odpowiedź #11 dnia: 26.07.2022, 21:24 »
Trochę inne podejście,ale ja np.kukurydzę wekuję w słoiki i może stać na prawdę długo,byle by wieczka słoików dobrze trzymały.

Moje słoiki z kukurydzą w lodówce wytrzymują do tygodnia z okładem.
W piwnicy już bąblują….po kilku dniach mimo że są szczelnie zamknięte i podgotowaną 15 minut.
Nie mam pojęcia dlaczego wszyscy piszą że można ją przechowywać długo w wiekach.
Co jest nie tak ?
Dodaję odrobinę cukru i soli …tj 2-3 łyżki cukru na 5 słoików 1 l.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kukurydza trochę inaczej
« Odpowiedź #12 dnia: 26.07.2022, 21:57 »
Odkopuję temat, czy ktoś dodawał melasy zamiast zwykłego cukru, do procesu fermentacji kukurydzy?
Ja bym spróbował

Myślisz że warto? Melasa nada charakterystyczny smak ale nie powinno zaszkodzić.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kukurydza trochę inaczej
« Odpowiedź #13 dnia: 26.07.2022, 23:20 »
Melasa chyba jeszcze nie zepsuła nikomu łowienia, a siła kukurydzy jest jej kolor.
Jak by się zagłębić w skład melasy, to powinna być bardzo atrakcyjna nie tylko pod względem cukrów, lecz także minerałów i specyficznych aminokwasów.
Co do trwałości weków z kukurydzą, problemem może być czas sterylizacji. 15 minut, to jest zdecydowanie za krótko. 30 minut pasteryzacji powinno spełnić swoje zadanie. Skórka kukurydzy jest jednak specyficzna i na przykład przy suszeniu jej,  wodę oddaje jedynie przez ten biały koniec.
Marcin

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Kukurydza trochę inaczej
« Odpowiedź #14 dnia: 27.07.2022, 08:54 »
A jaki jest powód, że wekujecie kukurydzę? Pytam z ciekawości. Chodzi o lepsze działanie kukurydzy na haku? Czy o wybór ziaren odpowiedniej wielkości? Czy o aromatyzowanie ziaren?
Lucjan