Autor Wątek: Nowości warte uwagi. Co polecacie?  (Przeczytany 10592 razy)

Offline Remik

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 168
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Odolanów
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Nowości warte uwagi. Co polecacie?
« dnia: 28.05.2019, 20:23 »
Cześć, jak w temacie rozglądam sie nad zakupem paru nowości na obecny sezon, wiem że każda woda jest inna i nie ma złotej jednej przynęty ale chce potestowac coś nowego. Słyszałem o marosie i jego skisle masło ktoś może wypowie sie na temat tej firmy i przynęt jak wygląda u was z rezultatem? Lub co jeszcze warto potestować? Ja w tamtym roku zainwestowałem w jedną firmę mianowicie Meus i na moich wodach było to rozczarowanie roku tak jak w tym sezonie żadnego zainteresowania :( znowu klasyk u mnie to Ringersy.. Orange Choco i Yellow Choco to istny kiler na wodach jeśli chodzi o komercje.. Na PZW z firmy Maidline Ananas przyniósł ciekawe rezultaty i tu od siebie mogę polecić.
Pozdrawiam
Remigiusz

Offline bossi11

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Piła
Odp: Nowości warte uwagi. Co polecacie?
« Odpowiedź #1 dnia: 29.05.2019, 07:57 »
U mnie niestety zeszły sezon również poszedł w stronę Meusa i to był słaby sezon mam tego towaru sporo ale jedyne co przynosi efekty to kulki pop up makrela&pomarańczą (super na lina,w tym roku już 3szt powyżej 1,5kg)i soft pellet wątroba, mówię o wodzie PZW. Dobrą robotę robiły kulasy Warmuza truskawka&krem,ananas i skorupiak,ale największym killerem na mojej wodzie robiły kabanosy pikantne paprykowe z biedry za 3zl ,zakładałem kawałki na gumkę i brania za braniem ,leszcze,liny, płocie hehe, wędkarze przychodzili pytać na co łowię u nich ani brania a ja non stop coś .

Wysłane z mojego motorola one przy użyciu Tapatalka


Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 792
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowości warte uwagi. Co polecacie?
« Odpowiedź #2 dnia: 29.05.2019, 08:47 »
Polecam Spotted Fin Catalyst i Mainline Cell u mnie killer na leszcze i liny. Łowię tylko na PZW.
- Arek -

Offline bula20_00

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Nowości warte uwagi. Co polecacie?
« Odpowiedź #3 dnia: 29.05.2019, 20:21 »
U mnie meus skisłe masło też się średnio sprawdził, na kilku zasiadkach go założyłem i tylko 1 branie miałem... Ale jak czytałem to trzeba po prostu z nim trafić w łowisko, jednym się sprawdza a innym nie. A i od razu powiem że niemiłosiernie śmierdzi więc po zakupie nie otwieraj w domu czy samochodzie...

Offline Remik

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 168
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Odolanów
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Nowości warte uwagi. Co polecacie?
« Odpowiedź #4 dnia: 29.05.2019, 21:27 »
Maros skisle masło zakupione i sprawdzone na mojej wodzie ocena 10 na 10 :bravo: :thumbup:
Pozdrawiam
Remigiusz

Offline Tasior

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rzeszów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowości warte uwagi. Co polecacie?
« Odpowiedź #5 dnia: 29.05.2019, 22:16 »
Dzisiaj jak zobaczyłem cene mixa meusa w sklepie u mnie w miescie ...16zl za 700g. HAHAHA smiech na sali, tylko tyle mam do powiedzenia.
Adam

Offline Remik

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 168
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Odolanów
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Nowości warte uwagi. Co polecacie?
« Odpowiedź #6 dnia: 29.05.2019, 22:26 »
Dzisiaj jak zobaczyłem cene mixa meusa w sklepie u mnie w miescie ...16zl za 700g. HAHAHA smiech na sali, tylko tyle mam do powiedzenia.
Dla mnie przereklamowana firma :(
Pozdrawiam
Remigiusz

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowości warte uwagi. Co polecacie?
« Odpowiedź #7 dnia: 30.05.2019, 05:33 »
Kolego mi w tym roku zaczęły się super sprawdzać kulki Bloody marosa na bagnecie. Poza tym skisle teraz wreszcie zagrało i daje dużo ryb. Z marosa polecam jeszcze kuku słodką waftersy. Ponadto MethodMania subzero freaky shrimp. Uważaj tylko bo nie zawsze im Wafters wychodzi. Ja na Pinky boyu mam pop up typowy.
Mi Spotted tak sobie. Meus zeszły sezon soft pellet halibut dał nawet amura.
Z polskich mam smuzaki i są ok przynajmniej kiełbasa i orzech. Meus makrela i halibut pellet tak sobie. Ryby pojedyncze dał, ale dupy nie urywa.
Z Sonubaits pellet oz 8 mm spicy sausage, Choco Orange i teraz zaczynam testować ich nowości na ten rok. Ale wierzę że sonu to jakość i warto trochę dopłacić szczególnie do ich zanet w flagowej match method mix.
I chyba to tyle.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Tasior

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rzeszów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowości warte uwagi. Co polecacie?
« Odpowiedź #8 dnia: 30.05.2019, 06:52 »
Z tym, że sonu to jedna z tańszych marek obecnie. Marosy, meusy itd tak podrożały że wychodzą drożej niż sonu. Mixy feeder bait to samo 20zl za 700g. A sonu dalej 39zl za 2 kiko do tego przy niektórych znajduje sie podajnik prestona który czyni sonu obecbie nr 1 przynajmniej u mnie. Dumbelsy marosa 23zl, ringers 29zl.  Skutecznosc ringersa duzo wieksza. Ostatnio testuje match pro, dumbelsy i pelety haczykowe kosztują grosze 8-10zl i ryby łowią A co do sonu, MMM ok spicy sosage jak narazie lipa, nic na to nie zlowilem ani na moxa ani na pelet. Może u mnie trgo nie lubią. Dobrze mi sie sprawdza zwykły pelet na wagę basic podstawowy.
Adam

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowości warte uwagi. Co polecacie?
« Odpowiedź #9 dnia: 30.05.2019, 07:48 »
Z tym, że sonu to jedna z tańszych marek obecnie. Marosy, meusy itd tak podrożały że wychodzą drożej niż sonu. Mixy feeder bait to samo 20zl za 700g. A sonu dalej 39zl za 2 kiko do tego przy niektórych znajduje sie podajnik prestona który czyni sonu obecbie nr 1 przynajmniej u mnie. Dumbelsy marosa 23zl, ringers 29zl.  Skutecznosc ringersa duzo wieksza. Ostatnio testuje match pro, dumbelsy i pelety haczykowe kosztują grosze 8-10zl i ryby łowią A co do sonu, MMM ok spicy sosage jak narazie lipa, nic na to nie zlowilem ani na moxa ani na pelet. Może u mnie trgo nie lubią. Dobrze mi sie sprawdza zwykły pelet na wagę basic podstawowy.

W sumie ceny Ringersa czy marosa są takie same jak rok temu, przynajmniej na drapieżcy i w trotce. E-amur też je trzyma. Jedyne co to Sonu drpaieżcy zwiększyli. Najbardziej lavę.
U mnie zauważyłem, że jak nie ma dorybień to lepiej Maros. Jak ją, to karpiki wszelkich rozmiarów wola Ringersy. Ale to obserwacja tylko 3 łowisk i 2 lat testów.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Nowości warte uwagi. Co polecacie?
« Odpowiedź #10 dnia: 30.05.2019, 08:53 »
Dzisiaj jak zobaczyłem cene mixa meusa w sklepie u mnie w miescie ...16zl za 700g. HAHAHA smiech na sali, tylko tyle mam do powiedzenia.
Dla mnie przereklamowana firma :(
Daje ryby a to najważniejsze .Ale fakt trochę drogo .

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Nowości warte uwagi. Co polecacie?
« Odpowiedź #11 dnia: 30.05.2019, 09:12 »
Z tym, że sonu to jedna z tańszych marek obecnie. Marosy, meusy itd tak podrożały że wychodzą drożej niż sonu. Mixy feeder bait to samo 20zl za 700g. A sonu dalej 39zl za 2 kiko do tego przy niektórych znajduje sie podajnik prestona który czyni sonu obecbie nr 1 przynajmniej u mnie.
Nie chce się kłócić Alle dla mnie  39,50:2=19,75 zł .
Co prawda edukacje ukończyłem 30 lat temu 8)
Oczywiście zaraz zwolennicy MMM naskoczą na mie i wyjadą ze starą  śpiewką  o wydajności .
Co do tego Prestona to waga 15 gram sprawia że nie jest to koszyk dla mnie.
A sprzedawać przynęt i gratisów po cenie rynkowej nie zamierzam . Nie uznaję czegoś takiego.

Offline Tasior

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rzeszów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowości warte uwagi. Co polecacie?
« Odpowiedź #12 dnia: 30.05.2019, 09:21 »
:narybki: wspomniałem o tym, że koszyczek jest w MMM mi pasuje bo do pickera jest idealny wagowo. Uzywam też innych mixów bez koszyka więc to traktuje jako dodatkek. Co do obliczeń to się zgadza Twoja i moja wersja. 20zl 1kg sonu i 16zl 700gr meuda co daje ze 1 kg meusa kosztuje prawie 23zl. Moim zdaniem meus chyba za bardzo się docenił.
Adam

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowości warte uwagi. Co polecacie?
« Odpowiedź #13 dnia: 30.05.2019, 09:28 »
Jarku, kup sobie obciążenie do felg i doklej do tego podajnika. I masz idealny podajnik o interesującym Cię ciężarze.
https://allegro.pl/oferta/ciezarki-klejone-stalowe-czarne-60g-5gx12-plaskie-7584396721

(każdy mechanik takie ma w warsztacie i albo Ci kilka pasków zwyczajnie da, albo odda za piwo)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Remik

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 168
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Odolanów
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Nowości warte uwagi. Co polecacie?
« Odpowiedź #14 dnia: 30.05.2019, 09:58 »
Ja tylko łowię na 15 gramowe koszyki ;D
Pozdrawiam
Remigiusz