Autor Wątek: Kulki/dumbelsy od 15 mm wzwyż do dużej metody  (Przeczytany 16047 razy)

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 995
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Kulki/dumbelsy od 15 mm wzwyż do dużej metody
« Odpowiedź #60 dnia: 13.05.2019, 09:55 »
Odświeżę trochę temat bo nie widzę potrzeby zakładania nowego :P
Zamierzam trochę pokombinować z większą metodą i przynętami 10-16 mm dlatego mam kilka pytań do osób które tak łowią lub łowiły ;)
Jakich podajników używacie, oraz jakich modeli i rozmiarów haczyków do przynęt 15/16 mm ? ( będę używał kulek również pop up ).

Do przynęt 10-12mm najlepiej mi się sprawdza Mikado Aperio XL. Ale 14-16mm też obsłuży przy względnie umiejętnym ułożeniu przynęty w podajniku.
Jeżeli z premedytacją łowię na przynęty 14-16mm to w grę wchodzą ESP Mega Method Feeder XL.
Jeżeli łowisz z kiełbaską PVA zamiast miksu w podajniku to wtedy Aperio XL bez problemu obsłuży 14-16mm bo i tak nie wkładasz przyponu do podajnika tylko podczepiasz pod kiełbaskę.
Co do haków to przy 10-12mm stosuję rozmiar 10-8 i przy 14-16mm rozmiar 8-6.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kulki/dumbelsy od 15 mm wzwyż do dużej metody
« Odpowiedź #61 dnia: 13.05.2019, 21:19 »
Odświeżę trochę temat bo nie widzę potrzeby zakładania nowego :P
Zamierzam trochę pokombinować z większą metodą i przynętami 10-16 mm dlatego mam kilka pytań do osób które tak łowią lub łowiły ;)
Jakich podajników używacie, oraz jakich modeli i rozmiarów haczyków do przynęt 15/16 mm ? ( będę używał kulek również pop up ).

Przy takich przynętach spokojnie wystarczą haki 6, chociaż można i 4. Ja używam Drennan Wide Gape Barbless. Są mocne i z grubszego materiału, do tej pory nie zawiodły.
Podajniki ESP 56g. Mam też te większe ESP, ale pomimo sporego CW wędki, mniej komfortowo mi się nimi zarzuca.
Zauważyłem, że najlepsze są efekty takiego łowienia, gdy w podajniku lądują pelety 4mm. Można je przygotować tak jak standardowe 2mm, tylko że dłużej to trwa, dłużej "dochodzą".
Czesiek

Elast93

  • Gość
Odp: Kulki/dumbelsy od 15 mm wzwyż do dużej metody
« Odpowiedź #62 dnia: 14.05.2019, 10:20 »
Odświeżę trochę temat bo nie widzę potrzeby zakładania nowego :P
Zamierzam trochę pokombinować z większą metodą i przynętami 10-16 mm dlatego mam kilka pytań do osób które tak łowią lub łowiły ;)
Jakich podajników używacie, oraz jakich modeli i rozmiarów haczyków do przynęt 15/16 mm ? ( będę używał kulek również pop up ).

Do przynęt 10-12mm najlepiej mi się sprawdza Mikado Aperio XL. Ale 14-16mm też obsłuży przy względnie umiejętnym ułożeniu przynęty w podajniku.
Jeżeli z premedytacją łowię na przynęty 14-16mm to w grę wchodzą ESP Mega Method Feeder XL.
Jeżeli łowisz z kiełbaską PVA zamiast miksu w podajniku to wtedy Aperio XL bez problemu obsłuży 14-16mm bo i tak nie wkładasz przyponu do podajnika tylko podczepiasz pod kiełbaskę.
Co do haków to przy 10-12mm stosuję rozmiar 10-8 i przy 14-16mm rozmiar 8-6.
Odświeżę trochę temat bo nie widzę potrzeby zakładania nowego :P
Zamierzam trochę pokombinować z większą metodą i przynętami 10-16 mm dlatego mam kilka pytań do osób które tak łowią lub łowiły ;)
Jakich podajników używacie, oraz jakich modeli i rozmiarów haczyków do przynęt 15/16 mm ? ( będę używał kulek również pop up ).

Przy takich przynętach spokojnie wystarczą haki 6, chociaż można i 4. Ja używam Drennan Wide Gape Barbless. Są mocne i z grubszego materiału, do tej pory nie zawiodły.
Podajniki ESP 56g. Mam też te większe ESP, ale pomimo sporego CW wędki, mniej komfortowo mi się nimi zarzuca.
Zauważyłem, że najlepsze są efekty takiego łowienia, gdy w podajniku lądują pelety 4mm. Można je przygotować tak jak standardowe 2mm, tylko że dłużej to trwa, dłużej "dochodzą".

Dzięki koledzy za podpowiedzi, chyba kupię jednak podajniki esp 56g bo i ciężar i wielkość mi odpowiada. Będę je stosował przy karpiówkach prologica C1A 3lb do rzutu na 50-60 m, co do haków zapomniałem wspomnieć że szukam mocnych bezzadzioru.. Będę nastawiał się raczej na ryby średnie 5-15kg chociaż w łowiskach pływają i sztuki 20+ i niechciałbym się rozczarować jakością.. :)

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 936
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Kulki/dumbelsy od 15 mm wzwyż do dużej metody
« Odpowiedź #63 dnia: 14.05.2019, 11:11 »
Ja tak robię od 5 lat .... jeszcze działa - ale coraz trudniej.
Konkurencja wędkarzy rośnie niesamowicie, internet robi robotę.
A i ryby są coraz mądrzejsze (ostrożniejsze)" ;)
;)