Autor Wątek: Browning Black Viper Compact 845  (Przeczytany 6717 razy)

Offline FlushC

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Browning Black Viper Compact 845
« dnia: 07.12.2019, 18:51 »
Jako, że kupiłem kołowrotek Browning Black Viper Compact 845 i kilka osób już o niego pytało wrzucę kilka zdjęć. Nie będzie to nic na poziomie kolegi Czesia bo nie mam o budowie i pracy kołowrotków zielonego pojęcia ale mam nadzieję, że choć trochę przybliży to kołowrotek ;) Na początek kilka informacji katalogowych.

Dane Techniczne:
-Elektronicznie wyważany rotor o obniżonej wadze (LWR)
-Precyzyjnie regulowany przedni hamulec o dużej powierzchni roboczej
-Obrabiana cyfrowo korba ze stali nierdzewnej
-Duża rolka nawijająca z systemem zapobiegającym skręcaniu się żyłki
-Gruby kabłąk poprawiający wyważenie
-Płytka aluminiowa szpula
-Ślimakowy system posuwu szpuli
-2 rolki zabezpieczające przed plątaniem i kabłąk o dużej średnicy

Przełożenie: 4.6:1 - nawój 99cm
Ilość łożysk: 8
Pojemność szpuli: 200m/0.20mm
Waga: 420g
Siła hamulca: 8kg // 16 lbs


Kołowrotek dostajemy w kartonowym pudełeczku. W zestawie dostajemy wraz z młynkiem woreczek oraz szpulę zapasową. Na korbce od wewnątrz jest założona gumowa osłonka zabezpieczająca podczas transportu (mam dwa takie młynki i w jednym z nich jej nie było, można gdzieś takie dostać?)




Średnica rantu szpuli około 58mm, a w miejscy na żyłkę około 49,5mm.





Szpula posiada 2 dwa klipsy wykonane z tworzywa. Niestety nie są okrągłe.


Kabłąk jest dosyć specyficznego kształtu (przynajmniej ja takiego jeszcze nie widziałem).




Pod szpulą znajduje się takie coś. To chyba ma zabezpieczać przed wchodzeniem żyłki pod szpule ale mogę się mylić.




Knob z pianki, za czym akurat osobiście nie przepadam ::) Myślicie ze da się go wymienić?




W katalogu mamy wagę 420g. Moja waga pokazuje równo 400g. Może ważyli razem z żyłką?




Waga samej szpuli 85g.




Podsumowując, za dużo nie powiem bo nie miałem go jeszcze nad wodą, a to dopiero pewnie na wiosnę. Nie umiem oceniać kołowrotków na sucho, więc cóż mogę powiedzieć-kręci. Nic nie szumi, wszystko lekko chodzi. Jak będzie okaże się po kilku wypadach. Kupiłem je z myślą o podpięciu do Silverlitów 3,6m ale mam obawy czy nie będą zbyt ciężkie :-\ Wybaczcie za jakość zdjęć, ale w tym też nie jestem najlepszy :facepalm: Na koniec wrzucam jeszcze kilka zdjęć poglądowych oraz schemat kołowrotka.














Kamil

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Browning Black Viper Compact 845
« Odpowiedź #1 dnia: 07.12.2019, 19:18 »
Fajny opis

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Browning Black Viper Compact 845
« Odpowiedź #2 dnia: 07.12.2019, 19:31 »
Fajna recka ale kręcioł słaby :(
Piotr

Offline FlushC

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Browning Black Viper Compact 845
« Odpowiedź #3 dnia: 07.12.2019, 19:38 »
Fajna recka ale kręcioł słaby :(

Poleciłbyś jakąś alternatywę do feedera w podobnych pieniądzach ? Jeszcze cały czas się zastanawiam czy nie zwrócić.
Kamil

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Browning Black Viper Compact 845
« Odpowiedź #4 dnia: 07.12.2019, 19:51 »
To dobry kołowrotek.
Maszyna zapoczątkowała u węgierskiego Haldorado dwa lata temu i zdobyła nawet jakieś nagrody na ichniejszych targach.
Browning nie wiem dlaczego przyoszczędził i zamówił u Chinczyków wersje z plastikowym klipem.

Wersja od węgrów:
https://www.haldorado.hu/termekek/orso-c2/feeder-match-c162/by-dome-team-feeder-fine-carp-5000-i30227

Jest to chyba jeden z najpopularniejszych kołowrotków jeśli chodzi o zachodnie firmy dystrybuujące towar a Chin (co utwierdza w przekonaniu ze konstrukcje nie jest zła).
Mają go Preston, Map, Browning, Spro, Haldorado, Dragon, Fiagman i pewnie jeszcze inni.

Ja mam akurat wersje z Haldorado i na oryginalnym smarowaniu nie było jakoś super. Kiedy go umyłem i wpakowałem nowy smar (zwykły smar od Penna) pracuje wyraźnie lepiej.
Nie jest to Daiwa czy Shimano ale jest całkiem ok. Koło zębate w moim ma 32 mm i kołowrotek ma sporo mocy przy przełożeniu 4.6:1. Wersja z Haldorado ma tez QD. Kołowrotek jest na ślimaku.



Tomek

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 022
  • Reputacja: 404
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Browning Black Viper Compact 845
« Odpowiedź #5 dnia: 07.12.2019, 19:54 »
Fajny opis. Najbardziej rzuca się w oczy nie fajny plastikowy klip. Jednak nie zamienił bym się za mojego browninga black viper 850 MK FD.

Offline garowy

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Browning Black Viper Compact 845
« Odpowiedź #6 dnia: 07.12.2019, 19:56 »
Dokładnie taką samą decyzję podjąłem po przeczytaniu recenzji kolegi :) Trzeba będzie zapolować na Mk FD850

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Browning Black Viper Compact 845
« Odpowiedź #7 dnia: 07.12.2019, 19:56 »
Fajna recka ale kręcioł słaby :(

Poleciłbyś jakąś alternatywę do feedera w podobnych pieniądzach ? Jeszcze cały czas się zastanawiam czy nie zwrócić.

Wspomniany przez Zbycha black viper 850 MK FD.
Piotr

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Browning Black Viper Compact 845
« Odpowiedź #8 dnia: 07.12.2019, 20:13 »
Kamil :thumbup: za reckę, i przybliżenie nam wszystkim kręcioła, który na rynku jest jak by nie było nowością. Miałem możliwość tylko kręcenia tą maszynką na "sucho" i wrażenia całkiem pozytywne. Mam nadzieję, że podzielisz się wrażeniami po pierwszych "bojach" nad wodą, przecież do :sun: wiosny to już tylko....
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Browning Black Viper Compact 845
« Odpowiedź #9 dnia: 07.12.2019, 21:15 »
Ten klip kłuje w oczy, gdy Browning nie jest najtańszy wśród klonów.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Browning Black Viper Compact 845
« Odpowiedź #10 dnia: 07.12.2019, 21:39 »
To dobry kołowrotek.
Maszyna zapoczątkowała u węgierskiego Haldorado dwa lata temu i zdobyła nawet jakieś nagrody na ichniejszych targach.
Browning nie wiem dlaczego przyoszczędził i zamówił u Chinczyków wersje z plastikowym klipem.

Wersja od węgrów:
https://www.haldorado.hu/termekek/orso-c2/feeder-match-c162/by-dome-team-feeder-fine-carp-5000-i30227

Jest to chyba jeden z najpopularniejszych kołowrotków jeśli chodzi o zachodnie firmy dystrybuujące towar a Chin (co utwierdza w przekonaniu ze konstrukcje nie jest zła).
Mają go Preston, Map, Browning, Spro, Haldorado, Dragon, Fiagman i pewnie jeszcze inni.

Ja mam akurat wersje z Haldorado i na oryginalnym smarowaniu nie było jakoś super. Kiedy go umyłem i wpakowałem nowy smar (zwykły smar od Penna) pracuje wyraźnie lepiej.
Nie jest to Daiwa czy Shimano ale jest całkiem ok. Koło zębate w moim ma 32 mm i kołowrotek ma sporo mocy przy przełożeniu 4.6:1. Wersja z Haldorado ma tez QD. Kołowrotek jest na ślimaku.
Kurczę, na Haldorado znowu promocja. A ja kupiłem w BF za pełną cenę >:(
Pozdrawiam,
Tomek

Offline FlushC

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Browning Black Viper Compact 845
« Odpowiedź #11 dnia: 07.12.2019, 21:51 »
Sam miałem brać MK FD 850  i miałem go pół dnia w koszyku na promo u Drapiezników w Black Friday ale tak długo się zastanawiałem aż się skończyły :facepalm: Postanowiłem, więc wziąć te. Nie wiem teraz co robić bo te klipy(po co dwa kiepskiej jakości jak można było zrobić jeden porządny?) mi trochę doskwierają. Z powodu klipów zresztą odrzuciłem Daiwę Fuego LT bo założenie klipa jest w niej strasznie upierdliwe. Nie wiem teraz czy je zostawić czy odesłać. Niby nie jest źle (cena też fajna bo 330zł) ale z drugiej strony te klipy... :-\ Waga też spora i nie wiem czy nie zbyt ciężko do kijków, których będę używał.
Kamil

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Browning Black Viper Compact 845
« Odpowiedź #12 dnia: 07.12.2019, 22:07 »
MK FD pomimo tego, że to nie jakaś super zaawansowana technologia są bardzo popularne. Ludzie łowią na nie i za bardzo nikt się na nie nie uskarża. A nawet nikt o nich nie napisał złego słowa.

Sam się skusiłem na dwie sztuki od drapieżników.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


Online Michu83

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 253
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Browning Black Viper Compact 845
« Odpowiedź #13 dnia: 08.12.2019, 08:21 »
1)   DRAGON MEGABAITS STEALTH L.D. FD750. Jedna szpula, metalowy okrągły klips, gwarancja 5 lat.  Tu masz za 238zł. Jest też wersja FD1150i na 10 łożyskach trochę droższa.
https://allegro.pl/oferta/kolowrotek-dragon-megabaits-stealth-l-d-fd750-8301429774

2) Możesz jeszcze zerknąć na Ryobi Slam Pro Feeder 6500 na Niemiecki rynek. Kosztuje 85 euro, ma wkręcaną korbkę, jedną szpulę z podwójnym metalowym, okrągłym klipsem. Zamówić je można na stronie Amazon.de.W okresie przedświątecznym można za darmo odesłać do końca stycznia gdyby się nie spodobał.
https://www.amazon.de/gp/product/B07QM4SXLV/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Browning Black Viper Compact 845
« Odpowiedź #14 dnia: 08.12.2019, 12:05 »
Fajna prezentacja- dzięki ;)

Sporo kolegów dobrze pisze, konstrukcja owa występuje w wielu różnych firmach- od roku czy nawet dwóch.
Ryobi Slam Pro Feeder, to jednak nie "bliźniacza" konstrukcja ;)

Oczywiście różnice między poszczególnymi markami są, ale takie typu: korbka, knob, kolorki, inna "dupka", mniejsze/ większe przełożenie, ilość łożysk.

Z różnych modeli, jakie udało mi się "pomacać" oraz rozebrać, najlepsze wrażenie robił egzemplarz sygnowany przez Crestę (czyli SPRO). Nie pamiętam jego danych technicznych, ale najlepiej pracował, wyglądał i był najlepiej wykonany/spasowany.
Ciężko mi powiedzieć czy wszystkie egzemplarze Cresty są takiej jakości, czy akurat dobry trafił w moje ręce.

Co do samej konstrukcji, to osadzenie pinionu jest słabe, łożysko oporowe bardzo kiepskiej jakości, koło napędowe to odlew z niezbyt wyszukanego stopu, łożyska w dużej ilości przy tej cenie sugerują słabiutką jakość (np Dragon).
Czy to oznacza dramat i tragedię?
Wbrew wszystkiemu- niekoniecznie ;)
Cresty Match&Feeder czy właśnie Browning Black Viper poprzedniej generacji, mimo tych samych wad i niedoskonałości, okazały się nad wyraz sprawne i wytrzymałe, także jedynie czas i przebieg może zweryfikować jakość tych konstrukcji.

Cieszę się, że takie konstrukcje się pojawiają. Celują w pewną niszę na rynku, której uznani producenci nie zapełniają, bo może się to nie opłaca po prostu.

Czy ja bym się skusił na takiego kompaktowego "big pit-a" ?
Raczej nie.
Nie z powodu wad wymienionych powyżej, lecz z powodu szpuli. Wydłużona o parę mm szpula, o średnicy 58mm i nawój oparty o ślimakowy posuw szpuli nie spowodują wyraźnie lepszych właściwości rzutowych.
Śmiem stwierdzić, że Daiwy w dawnej rozmiarówce 4000 lub obecne LT 6000 nie będą wiele ustępować. To nadal nie te kształty i wymiary, by zrobić różnicę.

Jeśli miałbym na myśli dłuższy feeder i dalsze rzuty oraz ograniczony budżet, skłaniałbym się ku poprzedniej generacji Browninga Black Viper lub też ku Okumie Inception.
Nie są przesadnie duże i ciężkie, a jednak oferują rasowe (tyle że niezbyt spore) szpule Long Cast.
Ultegra 5500 w wersji węglowej (Ci4+) to nadal rodzynek pod feedery 13ft i dłuższe- niska masa, moc, reduktory, właściwości rzutowe, niestety wysoka cena. 
Czesiek