Autor Wątek: Zestaw pod klasyka i metodę do 1k zł  (Przeczytany 250 razy)

Offline Salek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Zestaw pod klasyka i metodę do 1k zł
« dnia: Dzisiaj o 01:04 »
Witam :D

Już od dłuższego czasu poszukuję drugiego zestawu do połowu Klasykiem oraz Metodą. Aktualnie używam Delphina Opium Blacx Feeder 330cm do 80g + Daiwa Nzon LT 5000.
Zestawem tym łowi mi się bardzo dobrze, lecz tylko na krótkich dystansach - wędka kompletnie nie nadaje do celnego rzucania przy dalszych odległościach.

Poszukuję wędki 360cm z kołowrotkiem w rozmiarze 5000. Kołowrotek Daiwa Nzon LT 6000 jest moim faworytem (rozmiary Daiwy w tym modelu akurat tak wypadają), z racji, że wersja 5000 sprawuje mi się fenomenalnie. Co do wędki zastanawiałem się nad Zemexem Hi-Pro oraz Daiwą Super Slim lub Nzon Feeder, lecz temat wędek jest dla mnie nie do ogarnięcia. Im dalej szukam, tym więcej opinii negatywnych dla każdej z wybranych przeze mnie modeli.

Prosiłbym o polecenie czegoś ciekawego. Budżet na cały zestaw myślałem w okolicach 1000zł, ale rozważę każdą propozycję.

Dzięki :)

Offline krzysssiooo

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legnica
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zestaw pod klasyka i metodę do 1k zł
« Odpowiedź #1 dnia: Dzisiaj o 08:43 »
hej,
wszystko opiera się o to, gdzie łowisz, jakim ciężarem łowisz, jaki dystans chcesz obławiać, czy mierzysz ile rzucasz czy na oko chcesz 80m rzucac :)
dopiero wtedy będzie można coś doradzić.

Offline Salek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zestaw pod klasyka i metodę do 1k zł
« Odpowiedź #2 dnia: Dzisiaj o 10:12 »
hej,
wszystko opiera się o to, gdzie łowisz, jakim ciężarem łowisz, jaki dystans chcesz obławiać, czy mierzysz ile rzucasz czy na oko chcesz 80m rzucac :)
dopiero wtedy będzie można coś doradzić.

Hej, Głównie są to większe stawy, gdzie można dalej porzucać (najczęściej łowię na stawie, gdzie od brzegu do brzegu jest około 150m. Często Jezioro Nyskie  - tutaj już ile siły ;D .
Mierzenie odpada, zbadam dno, znajdę coś fajnego i tam rzucam. Ciężar przy klasyku zależnie od miejsca łowienia. Najczęściej są to 30-40gr koszyki. Przy metodzie tak samo.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 619
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Zestaw pod klasyka i metodę do 1k zł
« Odpowiedź #3 dnia: Dzisiaj o 11:33 »
Aero X3 oferuje niezłe komponenty i przyjemną wagę w korzystnej cenie.

https://sklepdrapieznik.pl/92206-wedka-shimano-aero-x3-distance-feeder-366-90g.html