Autor Wątek: Sztyca Matrix Horizon Landing Net Handle 4 m - szukam opinii  (Przeczytany 1810 razy)

Offline Maro81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 966
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drennan
  • Lokalizacja: Wroclaw
Czy ktoś posiada tą sztycę i może wyrazić opinię o jej przeznaczeniu, czy jest to sztyca uniwersalna, komercyjna lub zawodnicza.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka


Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 603
  • Reputacja: 1121
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Sztyca Matrix Horizon Landing Net Handle 4 m - szukam opinii
« Odpowiedź #1 dnia: 22.11.2018, 17:14 »
Sądząc po wadze i obecności dwóch gwintów, jest to sztyca (względnie) uniwersalna - podobnie jak Drennan Acolyte, Daiwa Airity/Tournament, MAP Parabolix czy Maver Signature Pro. Jeżeli potrzebna jest typowa sztyca zawodniczo-białorybowa, szukałbym czegoś bez dodatkowego gwintu: np. https://sport-fishing.pl/produkt/1218/sztyca-concept-handle-4-0m

Offline Maro81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 966
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drennan
  • Lokalizacja: Wroclaw
Odp: Sztyca Matrix Horizon Landing Net Handle 4 m - szukam opinii
« Odpowiedź #2 dnia: 22.11.2018, 19:24 »
Sądząc po wadze i obecności dwóch gwintów, jest to sztyca (względnie) uniwersalna - podobnie jak Drennan Acolyte, Daiwa Airity/Tournament, MAP Parabolix czy Maver Signature Pro. Jeżeli potrzebna jest typowa sztyca zawodniczo-białorybowa, szukałbym czegoś bez dodatkowego gwintu: np. https://sport-fishing.pl/produkt/1218/sztyca-concept-handle-4-0m
Dzięki za opinię. Właściwie szukam sztycy tzw. allaraund na komercję i na zawody gdzie łowi się ryby średnie i małe. Jeżeli jest to sztyca o podobnych parametrach co Drennan accolyte to zdecyduje się na tego Matrixa. Od jutra dostępny z rabatem 20% ( Black friday).

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka


Offline Maro81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 966
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drennan
  • Lokalizacja: Wroclaw
Odp: Sztyca Matrix Horizon Landing Net Handle 4 m - szukam opinii
« Odpowiedź #3 dnia: 16.12.2018, 11:24 »
Czy korzystając z obu długości sztycy czyli 4 m i 2,8 m zawsze powinno używać się dolnej części tzw. rękojeści? Czy możliwe jest stosowanie do 2,8 m dwóch elementów bez części pierwszej?




Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka


Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Sztyca Matrix Horizon Landing Net Handle 4 m - szukam opinii
« Odpowiedź #4 dnia: 16.12.2018, 11:44 »
Raczej jedyna regulacja długości jaką powinno się stosować, to odejmowanie elementu z gwintem, a nie rękojeści. Rękojeść zazwyczaj jest znacznie masywniejsza niż pozostałe elementy, właśnie po to, żeby lepiej znosić nacisk. Tu masz pomiary, gdzie dość jasno to widać: Sztyce Jaxon, Daiwa, Tubertini, Robinson, Maver - drobiazgowa prezentacja

A co do samej sztycy, to rozmawiając z jednym ze sprzedawców sprzętu Matrixa, dowiedziałem się, że Horizony to są sztyce bardziej pod drobną rybę, łowienie odległosciówką czy długim feederem - są delikatniejsze i lżejsze niż Aquosy. Aquos natomiast to seria typowo do ciorania na komercji, czyli karpie, większe kosze, przy krótszych wędkach. Ale przez to są cięższe.

Offline Maro81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 966
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drennan
  • Lokalizacja: Wroclaw
Odp: Sztyca Matrix Horizon Landing Net Handle 4 m - szukam opinii
« Odpowiedź #5 dnia: 17.12.2018, 21:37 »
Dzięki Koniu za wypowiedź. Sztyca raczej będzie używana do białej ryby, komercja sporadycznie, ale przy umiejętnym używaniu powinna sprostać moim potrzebom.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka