Autor Wątek: Blachy - Motosumka  (Przeczytany 3692 razy)

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Blachy - Motosumka
« dnia: 09.08.2017, 08:08 »
Witam, czy ktoś z wędkarzy miał może do czynienia z blachami Motosumka - produkowanie przez Wobler Dąbrowski? Prosiłbym o poradę jakie blachy, gumy wybrać na szczupaki/sandacze. Lowie na stawach PZW o średniej głębokości 1,2 m, że spiningiem zaczynam.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Blachy - Motosumka
« Odpowiedź #1 dnia: 09.08.2017, 10:26 »
Zaczynasz przygodę ze spinningiem i chcesz łowić na szerzej nieznane i tak drogie przynęty? Cóż, kto bogatemu zabroni.

Wiesz, gdy czytam, że dana błystka za 50 złotych jest najlepsza na świecie i zastąpi dziesięć innych, to uśmiecham się ironicznie (nie twierdzę, że są złe!). Przeżyłem już pewnie z dwadzieścia rewolucyjnych wynalazków spinningowych - od latających przynęt, do rippero-woblerów, które prowokują drapieżniki, wykrzykując obraźliwe słowa pod adresem ich matek...

Jeśli pytasz szczerze, nie robisz nikomu reklamy, to odpowiem (odpowiemy) również szczerze: kup kilka sprawdzonych przynęt na szczupaki i ruszaj nad wodę. Wybierz kilka klasycznych wahadłówek (Alga, Gnom) i kilka sprawdzonych obrotówek - to wszystko. Jeśli chcesz się zaprzyjaźnić z woblerami, proszę bardzo, mamy w Polsce tylu twórców, że życia zabraknie na testowanie. Mało tego, niektóre woblery od Jaxona również potrafią zadziwić, nie tylko atrakcyjną ceną. Proszę bardzo, oto Karaś:



http://www.jaxon.pl/Katalog/258_184_baits/5054_woblery-jaxon-holo-select/Produkt/20553_holo-select-karas.aspx ;)

Jeśli Twoim celem będą sandacze, zaopatrz się w rippery, twistery i kopyta. Sięgnięcie po wyroby Mann'sa i Relaxa będzie dobrym wyborem (to przykład, bo możesz zainwestować i w polskie wyroby firmy Ga-Ma). Wybór przynęt silikonowych jest olbrzymi, więc jest z czego wybierać. Gdybym musiał wybrać tylko dwie przynęty, kupiłbym Predatora 3 i ripper Relaxa o długości około 10 cm. Oczywiście o różnej kolorystyce.





Ktoś inny wybierze zapewne całkiem różne przynęty, i to jest właśnie najpiękniejsze w wędkarstwie - czyli brak wzorów, stałych i innych pewniaków.

Temat jest tak rozległy, że trudno przekazać cokolwiek w kilku słowach. Gdy zasmakujesz tego typu wędkarstwa, sam sobie odpowiesz na stawiane teraz pytania.
Jacek

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Blachy - Motosumka
« Odpowiedź #2 dnia: 09.08.2017, 12:39 »
Nie robie reklamy, ja do tej pory lowie z gruntu. Ok sprawdzone obrotowki i wahadłowo - jakich form, modele obrotowej. Czytałem o wahadle gnom i alga

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 803
  • Reputacja: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Blachy - Motosumka
« Odpowiedź #3 dnia: 11.08.2017, 23:24 »
Na początek gumy relaks tutaj musisz kombinować z kolorami bo jest tego masa i musisz zobaczyc jaki kolor u ciebie działa. Wahadła i obrotówki HRT albo dam efzety cena przystępna ale nie ma to jak mepss ale juz cena w góre. Jaxo i mikado (chodzi mi o wahadła i obrotówki)niewarto wogóle nie pracują. Moje killery to savagegear cannibal shad jeśli chodzi o gumy.
- Arek -

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Blachy - Motosumka
« Odpowiedź #4 dnia: 11.08.2017, 23:42 »
Edyta  :-X

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Blachy - Motosumka
« Odpowiedź #5 dnia: 12.08.2017, 02:28 »
Jak się pisze za pomocą słownika w telefonie to zdarzają się błędy. Prosiłem o pomoc a nie głupi komentarz.

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Blachy - Motosumka
« Odpowiedź #6 dnia: 12.08.2017, 03:10 »
Jak się pisze za pomocą słownika w telefonie to zdarzają się błędy. Prosiłem o pomoc a nie głupi komentarz.

Skoro tak, to bardzo przepraszam. Pozdrawiam  :beer:

Offline fish007

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 508
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Method Feeder Fishing
    • Galeria
    • Method Feeder Fishing
  • Lokalizacja: Bad Jastrzemb
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Blachy - Motosumka
« Odpowiedź #7 dnia: 12.08.2017, 07:41 »
Witam, czy ktoś z wędkarzy miał może do czynienia z blachami Motosumka - produkowanie przez Wobler Dąbrowski? Prosiłbym o poradę jakie blachy, gumy wybrać na szczupaki/sandacze. Lowie na stawach PZW o średniej głębokości 1,2 m, że spiningiem zaczynam.

Daruj sobie te blaszki, na początek kup coś z Meppsa, Rublexa, DAM czy hiszpanki, dostałem dwie takie blaszki do przetestowania od kolegi, dwa wobki Dąbrowskie zakupiłem na Rybomanii jeszcze w ubiegłym roku i generalnie kicha, szczerze mówiąc stare sprawdzone marki poradziły sobie o niebo lepiej, na te szkoda kasy, ale to tylko moje zdanie i zrobisz jak zechcesz. I jeszcze jedno nie kupuj podróbek Jaxona, Mikado, Dragona itp niby wyglądają jak te wymienione na wstępie , niby o połowę tańsze ale niestety nie tak dobre, to jednak tylko podróbki.