Autor Wątek: Rybomania 2017 Lublin  (Przeczytany 65737 razy)

Offline Fabregasik9

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rybomania 2017 Lublin
« Odpowiedź #15 dnia: 16.11.2016, 20:06 »
Ostatnio miałem przyjemność porozmawiać z Panem Waldkiem Stachniakiem testerem sprzętu DAM. Zapytałem go czy będą się wystawiać na rybomanii w Lublinie. Odpowiedział mi, że raczej nie bo w Lublinie zrobił się za duży "targ" ale za to będą w Poznaniu. W Lublinie wystawiają się w większości sklepy, a nie producenci. Wystarczy popatrzeć na to kogo nie ma na liście wystawców... DAM, Dragon, FOX...
Ale mimo wszystko się pojawię. Lubie nawet popatrzeć na sprzęt wędkarski, nie muszę od razu kupować 8)

Offline email

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wlkp. - Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rybomania 2017 Lublin
« Odpowiedź #16 dnia: 16.11.2016, 20:12 »
No i super, zapraszam do Poznania :)
Liczę na to, że będzie bardzo dużo wystaw producentów w Poznaniu, a nie same kulki proteinowe.
Mateusz "Majcher"

Offline Fabregasik9

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rybomania 2017 Lublin
« Odpowiedź #17 dnia: 16.11.2016, 20:15 »
Szkoda, że cała Polska do przejechania :'(

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rybomania 2017 Lublin
« Odpowiedź #18 dnia: 16.11.2016, 20:17 »
Moim zdaniem nie ma co bić piany o te 10-15 zł .Ja na targi dodatkowo muszę dojechać 120 km .Ale pomacanie sprzętu bezcenne .Ponadto sporo nowości sprzętowych .Wezmę parę złociszy w kieszeń może coś fajnego wpadnie w oko na nowy sezon. :)
Ja jechałem ponad 200.
Miałem w kieszeniach kilka tys. zł na zakupy. Kupiłem jakąś drobnicę na siłę.
A prawdziwe zakupy zrobiłem w:
- Drapieżniku,
- Trotce,
- Grójcu.

Temat ubiegłorocznych targów już przerabialiśmy. Rozumiem entuzjastyczme podejście ale to nie jest tak jak wyglądać powinno.

A o cenach internetowych można było zapomnieć w tamtym roku.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Ari

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Włodawa
Odp: Rybomania 2017 Lublin
« Odpowiedź #19 dnia: 16.11.2016, 20:19 »
Fabregasik9 2016. Ja również się pojawię. Warto zgłębiać wiedzę na wykładach czy pokazach ;)
Dziki Wschód !

Offline Fabregasik9

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rybomania 2017 Lublin
« Odpowiedź #20 dnia: 16.11.2016, 20:54 »
Fabregasik9 2016. Ja również się pojawię. Warto zgłębiać wiedzę na wykładach czy pokazach ;)

Nie ja zakładałem wątek ;p a poza tym jest napisane, że to seria 2017 w pierwszym poście ;)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Rybomania 2017 Lublin
« Odpowiedź #21 dnia: 16.11.2016, 21:09 »
Zaczyna się; te w Lublinie złe w Poznaniu dobre a w Sosnowcu ( dzielnicy Warszawy :P) byle jakie. Proszę Was, na wszystkich będą handlować a to że niektórzy producenci czy firmy się nie wystawiają tylko źle o nich świadczy ( dla mnie nie szanują wędkarzy z tych okolic ) Nikt im nie karze budować stoiska 300 m2 zawsze można jak inne firmy współorganizować stoisko jak np. Prologic
Proszę uszanujcie Tych którzy się wystawiają, czasami przejeżdzają "szmat" drogi dla Nas a inni mając taka możliwość  olewają to bo przecież "barany" i tak kupią przez internet.   
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rybomania 2017 Lublin
« Odpowiedź #22 dnia: 17.11.2016, 00:10 »
Już mam bilety :D

Czarek którego dnia będziesz? Planuję się pojawić w niedzielę. Nie byłem jeszcze na takich targach więc chętnie się wybiorę.
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rybomania 2017 Lublin
« Odpowiedź #23 dnia: 17.11.2016, 07:56 »
My będziemy w sobotę. Piszę my, bo zapowiada się mała grupka wycieczkowiczów :)
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Rybomania 2017 Lublin
« Odpowiedź #24 dnia: 17.11.2016, 08:36 »
Również się wybieram chyba jestem masochistą ;)
Krzysztof

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Rybomania 2017 Lublin
« Odpowiedź #25 dnia: 17.11.2016, 09:34 »
Proszę uszanujcie Tych którzy się wystawiają, czasami przejeżdzają "szmat" drogi dla Nas a inni mając taka możliwość olewają to bo przecież "barany" i tak kupią przez internet.

Przecież to jest ich chleb. Promocja, reklama. Po to się producent wystawia, żeby dotrzeć do klienta i "sprzedać" mu swje produkty. Nie rozumiem dlaczego mam komuś dziękować za to, że chce mi pokazać i sprzedać swój sprzęt. Za reklamy w TV też mam dziękować? Enzo, bez przesady. Nie będę całować po stopach nikogo za to, że ma swój interes i realizuje politykę marketingową, między innymi przez wystawienie się na targach. Na dodatek klient za to płaci. Ten szmat drogi nie przejeżdżają dla mnie tylko dla własnego interesu. Idealizowanie tutaj wystawców i przedstawianie jako dobrodusznych i dbających o kilenta to lekka przesada. To, że firma X,Y,Z zajmuje całą stronę czasopisma wędkarskiego (czasem nawet kilka) to też nie jest jej ukłon w moją stronę? To polityka sprzedażowa. Płacą za reklamą bo chcą zarobić. Nie mam zamiaru cmokać w pompkę mikołaja z tir'a coca-cola za to, że przez kilkadziesiąt sekund śpiewa mi, że "coraz bliżej święta" i dzwoni dzwoneczkami pokazując, jak zajebiście smakuje karp popijany tym napojem w wigilię. A ja nie jestem baranem, bo przełączyłem w trakcie trwania reklamy kanał i zamiast coli popijam kompot z truskawek. ;)

Klient też nierzadko pokonuje wiele kilometrów, traci czas, traci paliwo, traci pieniądze na wejściówkę. Przyjeżdża czy przychodzi zobaczyć sprzęt, który ktoś oferuje w sprzedaży.
To klient wymaga szacunku od producenta, wystawcy. To, że powącha sobie zanętę czy dotknie wędki to nie jest jakieś dobrodziejstwo niczym ucałowanie stopy Jezusa.
A jak się ktoś nie reklamuje, nie wystawia, nie promuje - to nie istnieje i nie zarabia. Proste. Tak funkcjonuje biznes. Ten wędkarski w Polsce jeszcze funkcjonuje jak za PRL'u na to wygląda, skoro ktoś oczekuje odemnie szacunku za to, że mogę zobaczyć co chce mi sprzedać. No dziękuję dobrojdzieje!
Grzegorz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Rybomania 2017 Lublin
« Odpowiedź #26 dnia: 17.11.2016, 09:42 »
Grzesiek, karpia popijasz kompotem z truskawek? ;)

Ogólnie też uważam, że za przyjście dziękować powinien wystawca odwiedzającym a nie na odwrót. 'Klient nasz pan' to żelazna reguła. Dziwi mnie to, że te targi są tak mocno nakierunkowane na sprzedaż bezpośrednią, na dodatek w takich cenach. Poniekąd sami wystawcy robią sobie 'pod górę', bo trzeba przyznać, że niezadowolonych przybywa z roku na rok.
Lucjan

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rybomania 2017 Lublin
« Odpowiedź #27 dnia: 17.11.2016, 09:58 »
Także uważam, że podczas targów obsługa powinna być wzorowa, a ceny ultra-okazyjne.
To napędziłoby ryneczek.
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rybomania 2017 Lublin
« Odpowiedź #28 dnia: 17.11.2016, 10:25 »
Należy pamiętać, że w Poznaniu nie wolno sprzedawać. Dlatego są głównie producenci i importerzy. Co do kosztów i zysków.. Zyski dla organizatora są generowane głównie ze sprzedaży biletów. W Poznaniu  są większe stoiska które wynajmują producenci i płacą więcej za miejsce. Koszt uzbrojenia miejsca wystawowego także ponosi wystawca. Co nie zmienia faktu, że na jednych targach można zrobić większy marketing za mniejsze pieniądze, niż klasyczna reklamą w mediach.
Opłaca się organizatorom, opłaca się dla wystawców i dla zwiedzających także. Bo w jakim sklepie obejrzysz i pomacasz wszystko, lub prawie wszystko co jest na rynku?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Rybomania 2017 Lublin
« Odpowiedź #29 dnia: 17.11.2016, 10:25 »
Znowu się nie rozumiemy, nikomu nikt nie każe stóp całować :D. Z jednej strony chwalić jak sklep,czy firma wprowadza na rynek nowe marki czy produkty a z drugiej uważacie że takie targi to ich "obowiązek " . Halo,halo tu ziemia jaki obowiązek duże znane marki maja w nosie jakieś targi w Polsce a już na pewno większość firm z UK nigdy się nie będzie bezpośrednio wystawiać, więc moim zdaniem należało by uszanować wystawców za to że im się chcę pokazać ten towar wszystkim.
Nie rozumiem co miałeś na myśli pisząc -"klient za to płaci "?
Gdyby na targach wystawiali się tylko producenci to tak masz rację (  marketing ) ale niestety tak nie jest i wystawiają się sklepy czy przedstawiciele danej marki i to oni ponoszą ogromne koszty w których nikt nie współuczestniczy a  zyski czerpią wszyscy a na pewno te sklepy które nie poniosły żadnych kosztów i w zaciszu domowym śmieją się z "baranów" którzy wystawiają się na targach a żeby było tego mało to w czasie targów wprowadzają dziwne promocję ( taki nóż w plecy dla konkurencji )
Mam nadzieję że wyjaśniłem co miałem na myśli pisząc aby uszanować wystawców ( a jak ktoś ma ochotę pocałować w stopy czy w pompkę to jego sprawa :P
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz