Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2018  (Przeczytany 391076 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #1650 dnia: 03.06.2018, 12:57 »
Bida coś w tej Wiśle :(
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 369
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #1651 dnia: 03.06.2018, 13:16 »
Bida coś w tej Wiśle :(

To raczej kwestia łowcy :-[ Żeby na przystawkę połowić, zwłaszcza przy niższej wodzie, trzeba się dobrze rozejrzeć za miejscami a nie walić w stare, znane okolice, jak niżej podpisany.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Online Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #1652 dnia: 03.06.2018, 13:19 »
Bida coś w tej Wiśle :(

To raczej kwestia łowcy :-[ Żeby na przystawkę połowić, zwłaszcza przy niższej wodzie, trzeba się dobrze rozejrzeć za miejscami a nie walić w stare, znane okolice, jak niżej podpisany.

Samokrytyka na najwyższym poziomie :thumbup: :) szacun za dystans do siebie :bravo: ;)
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #1653 dnia: 03.06.2018, 13:21 »
U mnie to bida i nędza :facepalm: wczoraj 3 okonki i dziś to samo :thumbdown:ostatni  sezon wykupiłem na PZW szkoda kasy >:( trzeba tak jak zimą chociaż weekendowo jeździć gdzieś na jeziora , brat po 20 jak nie więcej latach przestawił łódkę na PGRyb i fajnych okoni połapał i szczupaka metrowego w końcu złapał, a tak przeważnie pistolety i największy chyba z 3+kg 
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #1654 dnia: 03.06.2018, 15:06 »
Robert

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #1655 dnia: 03.06.2018, 20:23 »
Po długiej przerwie i licznych (przynajmniej dla mnie ;)) wizytach na komercjach, postanowiłem wrócić nad rzekę, nad którą spędziłem wędkarską młodość. Mowa tu o Nidzie, w rejonach Nowego Korczyna ;)

Tak bardzo cieszyłem się na ten wypad, że nie mogłem zasnąć, a od kilku dni oglądałem filmiki na YT. Postanowiłem łowić na dwie wędki - grunt oraz przepływanka. To właśnie ta druga metoda pozwoliła cieszyć mi się złowionymi rybami. Zanęciłem sobie miejscówkę kulami (glina + zanęta + pinka + odrobina kukurydzy). Mieszając zanętę i lepiąc kule, czułem się jak Kacper Górecki ;D Jedynie wyniki były gorsze, ale i tak jestem zadowolony. Zabawa była przednia, przypomniały mi się czasy młodości... tylko ryb jakby mniej :( Uzbrojony w lepszy sprzęt, łowiąc bardziej świadomie i dokładnie nie mogłem dobrać się do pięknych płoci jakie łowiłem tam dawniej. No nic. Może trafiłem na gorszy dzień ;)

Tak jak pisałem wcześniej, zabawa była przednia, a każde zanurzenie spławika sprawiało, że serce zaczynało szybciej bić :)

Tak to wyglądało:



Nido, wrócę na pewno! :)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Fisha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 020
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #1656 dnia: 03.06.2018, 20:29 »
Maciej zazdraszczam! Rzeka to jest to, czego mi najbardziej brakuje w łowieniu. Kacper Górecki haha, zlot mi się przypomniał :)

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 011
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #1657 dnia: 03.06.2018, 20:50 »

Pierwszy raz w tym roku z batem również nad rzeką :) Gruba zanęta leszczowa od Harisona pięknie zwabiła myślę, że setkę płoci. 20 litrów towaru ( pół na pół z gliną wiążącą) starczyło na 5 godzin łowienia. Brak zanęty - brak brań. Również pierwszy raz byłem " rano" nad wodą (4:30), a  ryby weszły odrazu czym widniej i cieplej się robiło były niestety gorsze brania :( Ciężko mi wstać o 3, żeby być o brzasku nad wodą mimo że mam 5 minut na łowisko ;D

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #1658 dnia: 03.06.2018, 20:51 »
20 litrów towaru pół na pól... 10 litrów zanęty wwaliłeś na raz? :o
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 011
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #1659 dnia: 03.06.2018, 20:55 »
20 litrów towaru pół na pól... 10 litrów zanęty wwaliłeś na raz? :o
tak, bardzo dużo płoci krąpi i ukleji jest, nikt tu nie łowi takie o prywatne pzw ;D

#edit oczywiście mówie o mokrej zanęcie nie suchej

Offline Sebek Francja

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bez wędki czuję się jak nie facet
    • Wędkarstwo Francuskie
  • Lokalizacja: Reims
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #1660 dnia: 03.06.2018, 21:03 »
Gratki dla Wszystkich za  połów.

Tym razem wybraliśmy się na wędkowanie w klubowym stawie. Ogromnym utrudnieniem jest masa roślin i plaga sumika karłowatego.
Łoiliśmy grubymi zestawami karpiowymi oraz metodą.
Udał mi się złowić za karpiówki 4 Karpie, wszystkie około 3 kg oraz ponad 20 karpi na metodę  w przedziale do kilograma do trzech kilo.
Dodatkowo wpadło sporo ryb, które wydają się być hybrydą karpia i karasia.
Kilerem okazał się dumbels ananasowy a na karpiówkach orzech tygrysi. Zbiornik, jak na jedyna wodę stojącą należącą do stowarzyszenia jest mega zaniedbany.







Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 472
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #1661 dnia: 03.06.2018, 22:01 »
Przyjdzie i mi zdać relację z wyników dzisiejszych połowów.


Wędkowałem wraz z kolegą z pracy, którego namówiłem na wyjazd na to łowisko.

Kolega może nie do końca był zadowolony. :P

Zważywszy że łowił pierwszy raz na "methodę" i mając dodatkowo niewątpliwe braki techniczne, coś jednak złowił.

Piszę to bez próżności O:), ale na pewno kilka rzeczy zauważyłem, które może poprawić.

Wierzę, że będzie jednak lepiej, każdy przecież zaczynał i każdy z nas nadal się próbuje uczyć i doskonalić.


Koledze udało się złowić lina oraz 2 karpie ( największy ok 3,5kg) oraz stracił pod samym brzegiem karpia, którego oceniam na 7- 8 kg.

Naprawdę fajna ryba. Więc na pewno ma "apetyt" na więcej. :D

Lin kolegi :




Ja połowiłem przyzwoicie.
Na moim koncie zanotowałem 5 karpi - ryby stosunkowo niewielkie, nie przekraczające 4 kg.

Złowiłem także 2 bardzo ładne "japońce " - w tym jednego 1,6 kg :






Największą rybą wyprawy był amur - ok 7,2 kg. No cóż na zdjęciu nie wygląda wcale na tyle.

Niestety to jedyne ujęcie, bo po zważeniu dałem mu odpocząć w koszu podbieraka w wodzie, by kolega spokojnie przygotował aparat.

Gdy chciałem go obrócić w jego stronę (do ujęcia) "amurzasty" dał dyla do wody :P

Zdjęcie tuż przed :




Nie mniej niż amur ucieszyły mnie te 2 rybki - karasie złociste w całej swej krasie :

Pierwszy 34 cm ( nie ważony) :



No i 2 podobnych wymiarów :



Ostatnią rybą wyprawy i pożegnaniem z łowiskiem był Zielony Książę - zatem zaliczyłem pełen przekrój gatunkowy na tym łowisku. Brak tam leszczy, jesiotrów, czy jazi.

Zieloniutki :



W czasie wędkowania obserwowała nas "Żabia księżniczka", ale żaden z nas nie zdecydował się na całusa ;) ;D






Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline Kopex

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 3
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #1662 dnia: 03.06.2018, 22:19 »
Sebek jakiej przynęty używaliście łowiąc methodą,że wyeliminowałeś sumiki?
Będzie film?
Buła coś w końcu połowił?
Pozdro
Piotrek
catch and release

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #1663 dnia: 04.06.2018, 04:54 »
Lucjan,

mógłbyś coś więcej napisać o tej wodzie. Z której strony łowić i czy jest tam dobry dojazd do wody? Czy składkę na tą wodę można opłacić gdzieś na łowisku lub przez internet? Jaka jest mniej więcej głębokość tego zbiornika w miejscach gdzie warto się ustawić? Jak podjadę tam z Wrocławia to wolę być w miarę przygotowany a okręg Wrocławski ma umowę z Opolem na zniżkę 50%. Na łowisko będą mógł raczej jechać w godzinach porannych więc wszelkie punkty opłat będą zapewne zamknięte. Z góry dzięki.

Łowiłem na tej wodzie krótko, bo dwie noce, więc powiem tyle co wiem :) Od strony betonowej drogi (mając elektrownię za plecami) jest sporo stanowisk z pomostami, można samochodem podrzucić sprzęt i potem odstawić go na parking. Głębokość z tej strony to 2-3 metry, od 20-25 metrów zaczyna się twardsze dno, bez zielska. Jako, że fala biła w ten brzeg, łowiłem na 35-40 metrach, ryba podchodziła, więc nie wiem jak jest z dalszymi odległościami.

Rybostan to głównie leszcz, taki do 2 kg, oprócz tego jest karp, amur, podobno boleń, oczywiście płoć, wzdręga, okoń i szczupak. Zezwolenie możesz wykupić przez internet, jako zrzeszony w PZW płaciłem 60 zeta za 3 dni. Oczywiście jak łowić masz tam zamiar częściej, to lepiej wykupić pozwolenie na Opole. Chyba może Ci to załatwić Twoje koło, wcześniej to ogarniając z okręgiem. Tak przynajmniej mogłem zrobić w moim kole nr 29 (o.Katowice). Powinieneś też móc to zrobić  siedzibie okręgu opolskiego, jednak polecam sprawdzić wcześniej jak tam dojechać, gdyż Opole strasznie się korkuje.

Lucjan

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #1664 dnia: 04.06.2018, 11:38 »
Pięknie Panowie łowicie :bravo: :bravo: :bravo:
Radziu wymiatasz. :thumbup: :bravo:
Maciek