Autor Wątek: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem  (Przeczytany 36272 razy)

Offline Dawid Moska

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: 42
    • Jedziemy na ryby
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #105 dnia: 03.04.2018, 01:54 »
Napisałem co moim zdaniem jest złe, doskonale rozumiem że f3 bedzie krzesłem bardziej ala kosz, jednak nie dajmy sie tutaj wyprowadzać w manowce bo niedługo będziemy mieli krzesło na sesje do 2h , krzesło do łowienia  na rzece ( nogi dłuższe od 20 cm od wersji jezioro ) i krzesło traktor z kołami i napędem na 4 koła haha .  Napisałem ze krzesło wygodne stabilne i z podnóżkiem teraz się łączy baja , ale problem mam prosty jak to zatargac nad wodę na 1 raz?? nie ma takiej opcji, musi być do tego platforma na kółkach a idąc dalej tą droga to po co mi to jak mam kosz wędkarski (OCTBOX) i wytarczy ze sobie kółko doczepie i już mam wózek na gotowo ??? Jadąc za tydzień na zawody nie wezmę cuzo bo po prostu za dużo z tym zabawy  i o wiele prościej mi zabrać kosz, Jeśli cuzo chce być konkurencyjny dla koszów niech sie bardziej postarają.O to chodzi w tym, żeby nasza recencja nie byla klaskaniem i biciem brawo tylko głosem zmuszającym do rozwoju i zmian, obecna wersja w wyborze miedzy koszem a krzesłem przegrywa .  Widać co ludzie robią , przeróbki cuzo ( koła, uchwyty , belki rozwierające itp) firma powinna słuchać włąsnie głosu użytkowników . Nie jestem hejteram czy coś będe zawsze łowił z cuzo bo to nasz rodzinny produkt i chce żeby był jak najlepszy . Takie moje zdanie , nic innego .

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #106 dnia: 03.04.2018, 02:17 »
Napisałem ze krzesło wygodne stabilne i z podnożkiem teraz się łączy baja , ale porblem mam prosty jak to zatargac nad woę na 1 raz?? nie ma takiej opcji, musi być do tego platforma na kółkach a idąc dalej tą droga to po co mi to jak mam kosz wędkarski (OCTBOX) i wytarczy ze sobie kółko doczepie i już mam wózek na gotowo ???
Dawid, to co piszesz to opinia mocno zawężona, musisz przyznać :)  Po pierwsze kosz Octbox to koszt kilkukrotnie większy niż Cuzo z podnóżkiem. Po drugie nie wiem dlaczego uważasz, że doczepiane kółka to coś dobrego. To badziew, i normalnie nie jest to rozwiązanie dobre ale tymczasowe, polubowne. Kilku znajomych osób weszło w systemy jezdne do swoich koszy, i każda kupiła wózek. Być może w Octboxie jest to rozwiązane inaczej (trwałość i miejsce), ale jeżeli masz kółko a nie dwa, to szczerze Ci współczuję. Bo dałeś kase za kiepski patent. Jedno kółko to nieporozumienie, i kto tym jeździł, ten wie :)

Tak naprawdę, jak masz OCtoboxa z podnóżkiem, to nie widzę potrzeby kupowania Cuzo z podnóżkiem. Bo póki co kosz będzie na zawody lepszy. Jest to opcja mniej wygodna ale praktyczniejsza. Jednak ma jedna wadę - kosztuje bardzo dużo. Mój nowy Preston to 400 funtów po zniżkach, wersja starsza! Na polskie to z 2500 zeta. Więc już dla wielu wędkarzy jest odpowiedź co lepiej kupić. Cuzo z podnóżkiem to będzie myślę 1/4 tej ceny lub ciut więcej. Odpowiednik tego Prestona z Octboxa to 600-700 funtów, więc mówimy o siedmiokrotnie wyższej kwocie :o

Jak pisałem wcześniej, to Cuzo to nie jest nowa wersja 'dwójki', to inny model. Wybierze go ten, któremu pasują takie rozwiązania. Nie uważam że hejtujesz jakby co, bardziej bronię pewnej wizji. Krzesło z podnóżkiem niestety trzeba zatargać nad wodę, i nie ma co narzekać na producenta, że ma to spore wymiary. Kosz z podnóżkiem też nie waży pięciu kilo i też go trzeba targać :)
Lucjan

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #107 dnia: 03.04.2018, 09:12 »
Luk dobrze ze sprostowałeś ze nowe Cuzo jest modelem który będzie równolegle dostępny i nie zastąpi starszego. Oby tylko nazewnictwo nowego modelu tego nie sugerowało gdyż może niektórych wprowadzić w błąd i omyłkowo kupią nowy model jako niby ten najlepszy/uniwersalny a nie najbardziej dostosowany do ich potrzeb. Pozostanie być może niesmak do marki i zły PR.

Sam nadal czekam na ulepszoną wersje F2, poprawione zakleszczanie nóg i uchwyty na pasek. :)
Tomek

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #108 dnia: 03.04.2018, 09:59 »
Tomku, skąd masz informacje, że stara wersja będzie poprawiania, z nazwą masz rację. Ja chciałem kupić sobie auto Pe...205, a przez zbieżność nazwy kupiłem Pe... 207. Mam teraz oddać, a może napiszę do producenta :-\
 Wybaczcie, ale to ...
Robert

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #109 dnia: 03.04.2018, 10:16 »
Tomku, skąd masz informacje, że stara wersja będzie poprawiania, z nazwą masz rację. Ja chciałem kupić sobie auto Pe...205, a przez zbieżność nazwy kupiłem Pe... 207. Mam teraz oddać, a może napiszę do producenta :-\
 Wybaczcie, ale to ...

Oj nie mam takiej informacji, wyraziłem tylko chęć zakupu takiej wersji :)
Tomek

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #110 dnia: 03.04.2018, 10:20 »
Ok, myślałem, że coś gdzieś nie doczytałem. :)
Robert

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 782
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #111 dnia: 08.01.2019, 23:36 »
Panowie
prośba o opinie po sezonie używania nowego Cuzo wraz podnóżkiem.
Chodzi mi zwłaszcza o to czy  te zaciski na podnóźku przetrwały i regulacja jest płynna  , czy się wyrabiają ?

Jak ze stabilnością i jakością ?

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #112 dnia: 09.01.2019, 09:28 »
Mogę Ci tylko napisać o podnóżku, bo używam go z Matrixem.
Co prawda było to kilka wypadów, ale mam jakieś tam spostrzeżenia:
Zaciski działają zacnie i nic się z nimi nie dzieje. Jedyną drobną wadą tego podnóżka są plastikowe "chwytaki" do nóżek przytwierdzone pod nim. Mnie się jeden złamał przy pierwszym użyciu, trochę z mojej winy, jednak uważam, że ten plastik mógłby być wytrzymalszy. Wydaje mi się jednak, że gdzieś takie elementy widziałem w sklepie. To chyba jest jakiś standardowy uchwyt do rurek fi 20, więc łatwo to wymienić (chyba).

Z podnóżka jestem zadowolony.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Mario1988

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 549
  • Reputacja: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Galeria
    • Mapa forumowiczów SiG
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #113 dnia: 09.01.2019, 09:58 »
Mogę Ci tylko napisać o podnóżku, bo używam go z Matrixem.
Co prawda było to kilka wypadów, ale mam jakieś tam spostrzeżenia:
Zaciski działają zacnie i nic się z nimi nie dzieje. Jedyną drobną wadą tego podnóżka są plastikowe "chwytaki" do nóżek przytwierdzone pod nim. Mnie się jeden złamał przy pierwszym użyciu, trochę z mojej winy, jednak uważam, że ten plastik mógłby być wytrzymalszy. Wydaje mi się jednak, że gdzieś takie elementy widziałem w sklepie. To chyba jest jakiś standardowy uchwyt do rurek fi 20, więc łatwo to wymienić (chyba).

Z podnóżka jestem zadowolony.

Michał, napewno można. Koniu wymieniał, co pisał Radziowi, jak krzesło z podnóżkiem sprzedawał, więc uchwyt ten to nie problem
Łączy nas pasja :) No i zloty SiG :D

Mapka forumowiczów<= Link do mapki :)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #114 dnia: 09.01.2019, 10:03 »
:thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #115 dnia: 09.01.2019, 10:27 »
Mogę Ci tylko napisać o podnóżku, bo używam go z Matrixem.
Co prawda było to kilka wypadów, ale mam jakieś tam spostrzeżenia:
Zaciski działają zacnie i nic się z nimi nie dzieje. Jedyną drobną wadą tego podnóżka są plastikowe "chwytaki" do nóżek przytwierdzone pod nim. Mnie się jeden złamał przy pierwszym użyciu, trochę z mojej winy, jednak uważam, że ten plastik mógłby być wytrzymalszy. Wydaje mi się jednak, że gdzieś takie elementy widziałem w sklepie. To chyba jest jakiś standardowy uchwyt do rurek fi 20, więc łatwo to wymienić (chyba).

Z podnóżka jestem zadowolony.
Racja, u mnie też te uchwyty na nóżki się złamały, dobrze wiedzieć, że można to bezboleśnie wymienić :thumbup:
Ania

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #116 dnia: 09.01.2019, 11:09 »
Tak, można. Tylko nie tak bezboleśnie ;) Bez wiertarki i nitownicy się nie obejdzie. Zaciski można kupić w hydraulicznym.

Offline RafiWRO

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #117 dnia: 28.04.2019, 08:32 »
Witam. Panowie czy warto przesiadać się z cuzo f2 na f3?

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #118 dnia: 28.04.2019, 12:24 »
Trudne pytanie, ale ja się przesiadłem i nie żałuję :)
Robert

Offline DarkStag

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder, grunówka + sygnałki, bat
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #119 dnia: 28.04.2019, 19:14 »
Mam F2 od 2,5 roku i F3 od miesiąca.
Wg mnie to zależy czy łowisz z podnóżkiem czy bez.
Jeśli tak to zdecydowanie warto.
Skraca się czas rozkładania - ustawiasz podnóżek na 4 nogach, pozycjonujesz i na to zakładasz fotel z tylnymi nogami (czyli rozstawiasz się na 6 nie na 8 nogach z łącznikami).
Z podnóżkiem masz w F3 zdecydowanie większa regulacje wysokości (np w Cuzo F2 czasem kończył mi się zakres na tylnych nogach żeby usiąść tak jak chcę).
A największym plusem F3 z podnóżkiem jest to że zaczynam myśleć o łowieniu w miejscach które wcześniej wykluczałem - brzeg może być stromy, nierówny ale wystarczy że woda na 1m od linii jest w miarę płytka i już można wygodnie się rozstawić. Albo można rozstawić się dalej od brzegu na płytkiej wodzie (mam takie miejsce gdzie 7-8 m od brzegu nadal jest po kostki wody i niedługo przetestuję :) ).

A jeśli nie używasz podnóżka i łowisz na dość dobrych brzegach, to przesiadając się na F3 zyskasz głównie większą regulację wysokości, trochę mniejszą wagę i trochę większą kompaktowość (przez to że rama krzesła jest płaska łatwiej ułożyć bagaż np na wózku transportowym).