Autor Wątek: Ograniczenia w liczbie wędkarzy łowiących z łódki  (Przeczytany 1660 razy)

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
W moim okręgu wprowadzono limity dla ilości osób łowiących jednocześnie z łodzi ??? Słyszeliście wcześniej o czymś takim??

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/24/wiadomosci/83498/pliki/skmbt_c25318032812370.pdf
Marcin

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ograniczenia w liczbie wędkarzy łowiących z łodzi
« Odpowiedź #1 dnia: 29.03.2018, 15:14 »
Oczywiście, u mnie jest łowisko specjalne PZW na którym jest limit licencji na dzień a można jedynie wykupić dniówki.


Tylko to będzie jakaś bzdura u Ciebie, będą się przepychać że jeden się wodował o 5:58 a drugi że o 5:57 na drugim końcu jeziora.

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ograniczenia w liczbie wędkarzy łowiących z łodzi
« Odpowiedź #2 dnia: 29.03.2018, 15:20 »
Bo to jest bzdura, a przepis będzie martwy. Kto będzie liczył, czy na zbiorniku o powierzchni 160 ha łowi z łodzi 40 osób?
Marcin

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Ograniczenia w liczbie wędkarzy łowiących z łodzi
« Odpowiedź #3 dnia: 29.03.2018, 15:21 »
Uchwała do kosza. Uchwała Prezydium Polskiego Związku Wędkarskiego. Ciekawe, bo nigdy o takim prezydium nie słyszałem. Albo prezydium ZO, albo ZG. Ale Prezydium PZW...
Jak już są jakieś nazwy organizacyjne, to należy się ich trzymać. Szczególnie okręg powinien, w końcu mają tam radców prawnych.
Grzegorz

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ograniczenia w liczbie wędkarzy łowiących z łodzi
« Odpowiedź #4 dnia: 29.03.2018, 17:21 »
Uchwała do kosza. Uchwała Prezydium Polskiego Związku Wędkarskiego. Ciekawe, bo nigdy o takim prezydium nie słyszałem. Albo prezydium ZO, albo ZG. Ale Prezydium PZW...
Jak już są jakieś nazwy organizacyjne, to należy się ich trzymać. Szczególnie okręg powinien, w końcu mają tam radców prawnych.

Smutne to, ten brak profesjonalizmu... Nawrzucali obwarowań, definicji, dziubiąc regulaminy i statuty, a zapominając o konsekwencjach z tego płynących. Nie jest ważną uchwała podjęta przez podmiot, który nie istnieje formalnie. Analogicznie, w każdej firmie mogłoby się zebrać przy piwie nieformalne towarzystwo sympatyków lewego jądra Roberta L. Mają do tego prawo. Ale ich postulat o odwołanie szefa, któremu bardziej podoba się prawe jądro narodowego bohatera, jest prawnie nieskutecznie.

Cóż, może jądra, jak dzieci, należy kochać tak samo?  :P

PS. Przepraszam, już się nie wydurniam!  :beer:

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Ograniczenia w liczbie wędkarzy łowiących z łodzi
« Odpowiedź #5 dnia: 29.03.2018, 17:37 »
Bo to jest bzdura, a przepis będzie martwy. Kto będzie liczył, czy na zbiorniku o powierzchni 160 ha łowi z łodzi 40 osób?
Wszyscy o tym wiedzą, że przepis będzie martwy, - jak będzie 50 osób to kogo ukarać :)?
Takie są zalecenia Urzędu Marszałkowskiego, więc ZO tylko wprowadza, to co im kazali. - Takie jest moje zdanie.

 

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Ograniczenia w liczbie wędkarzy łowiących z łodzi
« Odpowiedź #6 dnia: 30.03.2018, 08:34 »
Bo to jest bzdura, a przepis będzie martwy. Kto będzie liczył, czy na zbiorniku o powierzchni 160 ha łowi z łodzi 40 osób?
Wszyscy o tym wiedzą, że przepis będzie martwy, - jak będzie 50 osób to kogo ukarać :)?
Takie są zalecenia Urzędu Marszałkowskiego, więc ZO tylko wprowadza, to co im kazali. - Takie jest moje zdanie.

Przypuszczalnie tak jest. Generalnie od jakiegoś czasu, trudno odgadnąć kto w tym macza palce, PZW jest ostro gnębione. Tylko to gnębienie nie jest w kierunku polepszenia sytuacji a jej pogorszenia.
Nie wiem, czy jest jakieś silne lobby, które ostro dąży do przejęcia wód od PZW, ale analizując sytuację zdecydowanie są ku temu przesłanki. Uprzedzając pytania i odpowiedzi, nie, to nie jest dobre, ponieważ to nie są raczej drobne grupy stowarzyszeniowe. To jakiś grubszy gracz, który chce po prostu ostro eksploatować nasze łowiska. To moje przypuszczenia, tak jak mówię, coś moim zdaniem jest na rzeczy. Zbyt dużo "ciosów" w ostatnim czasie.

Skomentuję jeszcze tę uchwałę. Często jak piszę tutaj z Wami, dyskutuję, to mam wrażenie, że jestem w jakimś innym związku. Przyznam, że Śląsk pod względem mentalności wędkarzy nie jest wzorem, jednak w mojej ocenie jest to jeden z lepiej zarządzanych okręgów w Polsce. Bez wazeliny i bez cukrowania, serio. Być może składa się na to wiele czynników, to też kwestia kasy oczywiście, łowisk. Mam wrażenie, czytając często jakieś informacje z innych okręgów, kół z tychże okręgów, że działają tam ludzie, którzy nie mają zielonego pojęcia o PZW jako takim, o przepisach. Ja się domyślam, że w kołach mogą działać różne osoby, mogą być różne zarządy. Ale jeśli okręg popełnia tego typu "babole" to coś jest nie tak.

W o. Katowice bardzo duzą wagę przykłada się do kwestii formalnych. Często mnie to nawet wkurza, ale obiektywnie patrząc, tak powinno być. Sprawa elektronicznej bazy danych wędkarzy. W moim okręgu ona ruszyła. Działa jak działa, jest dużo do poprawy, głównie pod względem programistycznym. Ale Koła i okręg przykładają się, by to wdrożyć. Ja nie wiem jak jest w innych okręgach. Słyszałem, że mizernie.
Grzegorz

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ograniczenia w liczbie wędkarzy łowiących z łodzi
« Odpowiedź #7 dnia: 30.03.2018, 11:15 »
Bo to jest bzdura, a przepis będzie martwy. Kto będzie liczył, czy na zbiorniku o powierzchni 160 ha łowi z łodzi 40 osób?
Wszyscy o tym wiedzą, że przepis będzie martwy, - jak będzie 50 osób to kogo ukarać :)?
Takie są zalecenia Urzędu Marszałkowskiego, więc ZO tylko wprowadza, to co im kazali. - Takie jest moje zdanie.

Tak jak pisał MarcinD Mogą sprzedawać licencje połowu na jeden dzień, ograniczona pula i kontrole powinny załatwić temat.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ograniczenia w liczbie wędkarzy łowiących z łodzi
« Odpowiedź #8 dnia: 30.03.2018, 11:48 »
Nie wiem, czy uda się to upilnować, choć rozumiem czemu ma służyć takie ograniczenie.

Ps. na pierwszy rzut oka zastanawiałem się co oni mają do wędkarzy z Łodzi ;)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ograniczenia w liczbie wędkarzy łowiących z łódki
« Odpowiedź #9 dnia: 30.03.2018, 12:02 »
Już nie będzie niedomówień ;)
Marcin

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Ograniczenia w liczbie wędkarzy łowiących z łódki
« Odpowiedź #10 dnia: 30.03.2018, 17:51 »
Trzech panów w łódce (nie licząc psa) ;)
Jacek