Autor Wątek: Oświetlenie w nocy  (Przeczytany 6667 razy)

Offline pylson

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Reputacja: 2
Odp: Oświetlenie w nocy
« Odpowiedź #30 dnia: 09.08.2018, 13:49 »
Ja używam takiej czołówki:

https://www.militaria.pl/olight/latarka_czolowa_i_katowa_olight_h2r_nova_neutral_white_-_2000lm_p88584.xml

ma kilka zalet:

- możesz ja odpiąć od paska i używać jako latarki
- w zestawie ma ładowarkę na usb, więc możesz ją ładować nawet w samochodzie jak masz końcówkę do ładowarki tel pod usb
- ma wbudowany magnes, więc możesz ją postawić na czymś metalowym i używać jako latarki
- do paska tez możesz przypiąć tylko na magnes (bez tego gumowego zabezpieczenia) ale ze względu na jej wagę jakoś nie mam zaufania do tego :)

Jest dosyć ciężka, przez co nie mam jej cały czas na głowie, ale zawieszam ją sobie na podłokietniku fotela, a dzięki magnesowi "przykleja" się do stelaża i wiem, że mi się nie zsunie. Dzięki temu, że mam ją zawsze pod ręką, to nie ma problemu, żeby po zauważeniu brania, założyć ją w ułamku sekundy na głowę, zanim się zatnie rybę.

Offline Majcher

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 332
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Oświetlenie w nocy
« Odpowiedź #31 dnia: 09.08.2018, 15:26 »
Ja używam takiej czołówki:

https://www.militaria.pl/olight/latarka_czolowa_i_katowa_olight_h2r_nova_neutral_white_-_2000lm_p88584.xml

ma kilka zalet:

- możesz ja odpiąć od paska i używać jako latarki
- w zestawie ma ładowarkę na usb, więc możesz ją ładować nawet w samochodzie jak masz końcówkę do ładowarki tel pod usb
- ma wbudowany magnes, więc możesz ją postawić na czymś metalowym i używać jako latarki
- do paska tez możesz przypiąć tylko na magnes (bez tego gumowego zabezpieczenia) ale ze względu na jej wagę jakoś nie mam zaufania do tego :)

Jest dosyć ciężka, przez co nie mam jej cały czas na głowie, ale zawieszam ją sobie na podłokietniku fotela, a dzięki magnesowi "przykleja" się do stelaża i wiem, że mi się nie zsunie. Dzięki temu, że mam ją zawsze pod ręką, to nie ma problemu, żeby po zauważeniu brania, założyć ją w ułamku sekundy na głowę, zanim się zatnie rybę.
Mam taką samą od jakiegoś miesiąc. Również polecam!! Jest to już moja trzecia latarka Olight i pewnie nie ostatnia ;D

Offline oloepoczta

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Oświetlenie w nocy
« Odpowiedź #32 dnia: 09.08.2018, 23:47 »
Czołówka i ognisko. Ja bez drewna się nie ruszam :) Cała kasterka w gotowości. Generalnie lampy LED czołowe są słabe. Przy podbieraniu to jeszcze jak cię mogę, ale żeby coś dojrzeć z daleka to słabo.
Obecnie lampy czołowe Led są mega mocne, popatrz na armyteka lub tańszego chińczyka typu skilhunt itp. Na jednym ładowaniu ogniwa przy rowerze starczy mi na parę miesięcy albo kilka nocek nad wodą.

M_9


Offline mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 513
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Oświetlenie w nocy
« Odpowiedź #33 dnia: 10.08.2018, 08:20 »
Ja używam lampek na baterię z czujnikiem ruchu. Ustawiam je przy wędkach. Gdy podchodzę do wędek to się włączają. Można wtedy spokojnie rybkę wyholować, lub zmienić zanętę w podajniku i wyrzucić po raz kolejny.
Na allegro takie lamki są po 20 zł z regulacją czułości oraz czasem świecenia po wykryciu ruchu.