Autor Wątek: Prosta zanęta na rzekę  (Przeczytany 1266 razy)

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 369
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Prosta zanęta na rzekę
« dnia: 27.05.2018, 16:35 »
Od pewnego czasu coraz mniej bawi mnie babranie się z gliną - czy to targanie jej nad rzekę, czy też pozyskiwanie jej nad nią i kręcenie kul. Staram się maksymalnie odchudzić majdan i fajnie by było mieć jakąś zanętę kompaktową, gdzie kule można przygotować w domu. Ma być pod spławik, na skraj nurtu, prądy wsteczne, uciągi - 5 - 20 gram. Głębokość: 1,5 - 3 metry.
Pierwszy pomysł, jaki przychodzi mi do głowy, to kasza manna jako nośnik: kulka ciasta nadziewana kukurydzą, pęczakiem, płatkami owsianymi, może też pelletem. Obawiam się tylko, że będzie to zalegać na dnie i składniki nie będą się z ciasta uwalniać tak, jak z gliny. Może jakaś rzadsza kasza, dogęszczona bułką tartą?
Druga opcja: kule tłuszczowe dla ptaków. Wygląd mają odpowiedni, jakieś ziarna tam są... Trochę się obawiam, że to jednak będzie zanęta na drobnicę, w dodatku nie dużych możliwości dosmaczania jakimiś atraktorami. No sam nie wiem :-\

Macie jakieś doświadczenia z powyższym, albo inne pomysły? :)
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

ProBono

  • Gość
Odp: Prosta zanęta na rzekę
« Odpowiedź #1 dnia: 27.05.2018, 17:46 »
Jeżeli kulki i chcesz mieć już gotowe to pomyśl nad tym. Na rzekę jak znalazł. Długo się utrzymają i będą uwalniać swoje wypłukane drobinki i zapach.

Offline Tomasz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Prosta zanęta na rzekę
« Odpowiedź #2 dnia: 27.05.2018, 17:57 »
Robiłem te kule dwa razy, mam problem z ich kleistością.  Nie mam tego horliska może to dlatego.  Takie na leszcza, na słodko.  Stosowałem klej w postaci płatków owsianych i mąki kukurydzianej a i tak niektóre mi w locie się rozpadały.. 
PZW only  : o )

ProBono

  • Gość
Odp: Prosta zanęta na rzekę
« Odpowiedź #3 dnia: 27.05.2018, 18:21 »
Ja również nie mam żadnych chorkruskow i kule wyszly mi dobrze. Przede wszystkim namaczanie kilkukrotne daje rezultaty. Warto poczekać aż wszystko wchłonie i jeszcze raz domoczyc. Jak ostatecznie domoczylem dodałem dopiero Bentonitu posypałem ładnie i wymieszałem. Po wymieszaniu ładnie poszło na grube sito odczekalem 5 minut i pięknie uformowalem takie 30-40 mm max. Większe kule ciężko się rzuca w punkt i słabo je równomiernie docisnac przez co mogą się przy dużym wymachu rozpasc.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 369
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Prosta zanęta na rzekę
« Odpowiedź #4 dnia: 27.05.2018, 19:27 »
Dzięki! Patent do wypróbowania. Mam nadzieję, że mi małżonka bana na kuchnię nie założy przez te pellety ;) Ostatnio gdzieś wyczytała, że wędkarze trzymają białe robaczki w lodówce :facepalm:
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.