Autor Wątek: MŚ Rosja 2018  (Przeczytany 41497 razy)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #135 dnia: 19.06.2018, 22:06 »
Ruskie idą na mistrza :'( :facepalm:
Co się wyrabia na tych mistrzostwach... :facepalm:
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 151
  • Reputacja: 891
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #136 dnia: 19.06.2018, 22:07 »
Sport , sportem..... a le poco ten dmuchany balonik.
1/4 ... a może 1/8 ..... no jeszcze finał.
Te media chcą nas wykończyć..... 8)
Maciek

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #137 dnia: 19.06.2018, 22:17 »
Dla mnie od początku tego całego Cyrku z reprezentacją, wygląda to dokładnie jak w 2002 w Korei. Nie będę rozpisywał się o aspektach piłkarskich bo to widzieliśmy wszyscy, ale zauważyłem że nie ma tam atmosfery drużyny która pojechała wygrać, jest zlepek gwiazd i gwiazdeczek którzy nadal się lansują i brakuję prawdziwego kapitana który wola walki, ambicją zaraził by pozostałych.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 932
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #138 dnia: 19.06.2018, 22:21 »
Ruskie idą na mistrza ---> dobry żart, thx ;)
;)

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #139 dnia: 19.06.2018, 22:25 »
Uwielbiam nasze narodowe podejście :D strasznie chciałbym zobaczyć alternatywny przebieg historii i wpisy tutaj po wygranej.
Tak samo trybuny, wsparcie dające tylko gdy idzie dobrze. Jedno spotkanie marne, gra słaba, ale przekreśla się już wszystko, jedzie po całości, od góry do dołu.
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #140 dnia: 19.06.2018, 22:27 »
Ruskie idą na mistrza ---> dobry żart, thx ;)

Trzeba mieć dystans :P :facepalm:
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #141 dnia: 19.06.2018, 23:33 »
Przepraszam za wulgarny ton mojej wypowiedzi. Ale inaczej się da.

Na stojaka to można zapiąć pijaną babę w bramie obsranej kamienicy, a nie grać na MŚ. I tyle w temacie.

Napluło mi dziś w gębę 12 gości, włącznie z fit-trenerem.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 642
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #142 dnia: 20.06.2018, 00:28 »
Dla mnie od początku tego całego Cyrku z reprezentacją, wygląda to dokładnie jak w 2002 w Korei. Nie będę rozpisywał się o aspektach piłkarskich bo to widzieliśmy wszyscy, ale zauważyłem że nie ma tam atmosfery drużyny która pojechała wygrać, jest zlepek gwiazd i gwiazdeczek którzy nadal się lansują i brakuję prawdziwego kapitana który wola walki, ambicją zaraził by pozostałych.

Nie wiem czy jest sens winić Lewego. On jest kapitanem ale nie trenerem, to nie on ustawia zespół i wystawia do niego zawodników. Jak dla mnie Lewandowski to nie jest piłkarz pokroju Ronaldo czy Messiego, ma on inne walory. Miał rozgrywać piłkę? Nie, on miał ją otrzymywać. Jeżeli jest zaś kryty, to wtedy drugi napastnik powinien być odkryty... Dlatego mając takiego napastnika odpowiednio się ustawia zespoł, w kilku wariantach, tak aby nie być łatwym do rozpracowania. Niestety, Milik zagrał fatalnie (OMG po raz który?), zaś Senegalczycy swoim ustawieniem rozbroili naszą pomoc. Oni po prostu sie przygotowali dobrze do meczu strategicznie. Nie wiem czy choć raz jakiś Polak miał okazję się złożyć do strzału! Murzyni nie grzeszyli wcale skutecznością, palili podania i piłki straszliwie, ale ustawienie się sprawdzało. Najgorsze były te wycofywania w stronę bramkarza lub Pazdan podnoszący rękę aby mu podać :facepalm: Cyrk i tyle (sam Pazdan grał dobrze, ale ta ręka w górze świadczyła, że coś chłopakom nie wypaliło z ustawieniem i nie wiedzieli co zrobić z piłką - czyli wariant ustawienia nie zagrał). Krychowiak, Milik, Błaszczykowski i Piszczek - czas tych piłkarzy się kończy, potrzeba nam nowej krwi. Bednarek, Kownacki pokazali się z dobrej strony, szkoda, że w pierwszym składzie nie było więcej młodych. Sam Krychowiak mnie załamał. Jego gra jest po prostu tragiczna, nie rozumiem po co jest go wystawiać. Bo jest w PSG?  Jego wycofanie górą do tyłu było po prostu fatalne (Bednarek może zaspał, ale kto tak podaje)? Wiele też nie rozegrał, może i Senegal nas dobrze krył, ale ten gość nie ma formy, jest po prostu kiepski. 

Po meczu Rosji z Egiptem widać od razu co daje dobre ustawienie. Obydwa zespoły potrafiły 'grać', mogły się wykazać. W naszym przypadku zawiodła przede wszystkim strategia. Dlaczego po przerwie graliśmy to samo? Być może Nawałka zrobił zmiany, nie jak Smuda na ME w meczu z Grecją, ale sposób gry nie uległ zmianie po nich.

Mam nadzieję, że następnym razem zagramy bardziej ofensywnie. Lepiej coś pokazać i przegrać, niż nic nie pokazać i przegrać. NIe mieć okazji złożenia się do strzału przez 94 minuty meczu. Tego tu jeszcze nie grali w Rosji :facepalm:
Lucjan

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 085
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #143 dnia: 20.06.2018, 01:04 »
Uwielbiam to nasze narodowe kibicowanie.Od skrajności w skrajność. Jest sukces,a nawet sukcesik- Euforia,snucie planów,bujanie w oblokach,już praktycznie mamy awans w kieszeni i pewnie zatrzymamy się najwcześniej w pólfinale. Porażka - darcie szat,zawodzenie,szukanie winnych,krytykowanie wszystkich i wszystkiego.Czarna rozpacz jednym słowem... Ile razy kibice i ci prawdziwi i ci niedzielni muszą przerobić ten sam scenariusz jaki pojawia się po każdych mistrzostwach,zeby nabrać trochę dystansu i chociaz odrobiny racjonalności w ocenie naszych tzw sukcesów piłkarskich i następujących zaraz po nich rozczarowań na docelowych imprezach..?? Przecież dzisiaj nasi kopacze zafundowali nam deja vu,kolejne zresztą. :D :D Nie martwcie się w meczu z rodakami Escobara na pewno będzie lepiej niż dzisiaj z prostego powodu...gorzej taktycznie i personalnie niż w meczu z Senegalem,już się zagrać nie da. :D :D

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 642
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #144 dnia: 20.06.2018, 01:20 »
No tacy jesteśmy 8) Jednak po takim meczu trudno oczekiwać aby klepać Nawałkę po pleckach. Być kibicem i kibicować naszym to jedno, zauważać błędy to drugie. W każdym kraju po porażce (w takim zwłaszcza stylu) robi się harmider, jest więc i u nas.  Osobiście mam pretensje głównie do selekcjonera, że wybiera pewnych graczy, do zawodników mniejsze. Krychowiak, Milik czy Cionek byli kiepscy, bo grają obecnie kiepsko. Po co więc ich wystawiać? To jakby chcieć aby maluchem jechać 150 km na godzinę... Dlatego trener musi odpowiadać za swoje decyzje. Bo to nie jest tak, że wymienieni nie chcieli grać lub grali na 70%. Grali na maksa, dawali z siebie wszystko. Jednak chęci to za mało, musi być kondycja, umiejętności, wiara we własne możliwości.

Coś mi mówi, że Nawałka po MŚ w Rosji będzie szukał pracy, a w reklamach szybko nie wystąpi, z planety Warka też go wydalą:)

Lucjan

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 670
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #145 dnia: 20.06.2018, 03:44 »
Nie ma sensu winić Lewandowskiego bo on nie miał szans w tym meczu zaistnieć. Moje zdanie o tej drużynie jest cały czas takie samo. Tworzą ją dość przeciętni zawodnicy, ale i tak nie mamy lepszych. Glik jest kontuzjowany, ale jedzie na mistrzostwa bo może stanie się cud. Wychodzi z tego, że łatwiej uwierzyć w cud jak znaleźć zastępcę. Do tego Peszko, który pojechał chyba dzięki układom.. To przecież głupota. Z tym Krychowiakiem Luk ma rację. W WBA nie bez przyczyny nie grał. Będzie walczyć o grę w PSG lub powróci do Sevilli? Spoko, jak będzie miał formę to może grać, ale bez formy? Grosicki też miał problemy w klubie.... Milik prawie cały rok kontuzja. Błaszczykowski - jego czas chyba już mija. Nawet Szczęsny prawie wcale nie grał. Dlaczego szansy nie dostał Fabiański, który bronił cały sezon, w dodatku w zespole który nie zapewniał mu bezrobocia między słupkami.
Podobne pytania można by postawić przy innych nazwiskach.
I teraz najważniejsze pytanie. Mamy lepszych piłkarzy? Może lepiej po prostu nie nadmuchiwać tego balonu tak bardzo, nie każdy może być mistrzem świata. I tak fajnie, że pojechali bo np. Włosi siedzą w domu.

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #146 dnia: 20.06.2018, 06:49 »
Żeby nasi przegrali jak Egipt, to znaczy w takim stylu, to powiedziałbym, trudno ktoś musi przegrać.
Robert

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #147 dnia: 20.06.2018, 07:05 »
Dokładnie Robert!  Nasi nie walczyli... Nie gryźli trawy... >:O
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #148 dnia: 20.06.2018, 07:40 »
To ja chyba inny mecz oglądałem jeśli Piszczek zagrał poprawnie a Krychowiak poniżej oczekiwań. Krycha zawalił podaniem do tyłu i to fakt ale nie zagrał słabego meczu, wręcz przeciwnie. Bednarek, szkoda chłopaka bo dobrze wszedł i byl pewnym punktem obrony. Największe pretensje to ja mam do Nawałki za ustawienie zespołu z Milikiem za Lewym i Zielińskim głęboko z tyłu. Milik to egzekutor, piłka go szuka ale w polu karnym a nie na trzydziestym, czterdziestym metrze. A mając w składzie potencjał jak Zieliński i cofnąć go na defensywnego... :facepalm:

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #149 dnia: 20.06.2018, 08:09 »
Nasi dobrze zagrali :bravo: :bravo:, ale w reklamach.
Robert