Autor Wątek: Lift method - nęcenie  (Przeczytany 1245 razy)

Offline Slocate

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szamotuły
  • Ulubione metody: method feeder
Lift method - nęcenie
« dnia: 02.06.2018, 21:00 »
Zastanawiam się jakie według was są najskuteczniejsze metody nęcenia przy technice lift method gdy celem są głównie liny i karasie.
Moje zasiadki są raczej max 24 godzinne w jednym miejscu, nie ma możliwości długotrwałego nęcenia.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Lift method - nęcenie
« Odpowiedź #1 dnia: 19.08.2018, 11:48 »
Jakoś tak temat chyba nam umknął.
Ja myślę, że to nie tyle technika łowienia i rodzaj zestawu, ale charakter danego łowiska determinuje sposób nęcenia.
Łowiłem na lift method w różnych warunkach. Czasem trzeba było użyć grubych ziaren, żeby zrobić selekcję. Oczywiście, z racji tego, że tu zwykle łowimy na bliskich odległościach, nie będziemy nęcić kulami z procy :-) Możemy sobie nawet ręką zanęcać.
Ja zwykle stawiam na ziarna. Z uwagi na nadmiar drobnicy w naszych wodach unikam raczej zanęt sypkich. Chyba że w danym okresie i w danym miejscu tej drobnicy aż tyle nie ma. Zwykle stawiam na kukurydzę z puszki, pellet, konopie. Konopie bardzo lubię sypać. Ziarenka są ciemne i małe. Nie są zbyt atrakcyjne dla drobnicy. Za to bardzo atrakcyjne dla ryb żerujących w dnie. Potrafią na dłużej zatrzymać rybę w łowisku. Łowiłem też na łubin, cieciorkę, groch. Jeśli będziesz donęcał często, to podczas takiej długiej kilkunastogodzinnej zasiadki powinno coś podejść. Nie każdy ma możliwość i czas nęcenia długoterminowego. Powodzenia!
Pozdrawiam
Mateusz