Autor Wątek: Jaka trójskładowa, dwugwintowa sztyca nasadowa 4 m do podbieraka 50cm, do 400 zł  (Przeczytany 2887 razy)

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
No to jak w tytule. Szukam sprawdzonej sztycy spełniającej następujące wymagania:
  • 4 metry długości w trzech składach
  • gwinty w środkowym i końcowym składzie
  • "szybka" i dobrze wyważona, tak żeby grała z koszem Daiwa Tournament Litepower Rubber 50 cm
  • możliwie sztywna, ale w związku z punktem powyżej żeby nie ważyła pół kilograma
  • głównie do podbierania białorybu innego niż karpie, tak w granicach 2, maks 3 kg
  • kwota do 400 zł

Brałem pod uwagę Matrixa Aquosa, ale to podobno bardziej sztyca pod komercyjne karpie. Był też Robinson TX, ale nie znalazłem o nich żadnych sensownych opinii.

Ktoś ma jakiś pomysł?

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 141
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Piotr

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
A miał ją ktoś w ręku? Trochę waga mnie zastanawia, czy nie będzie zbyt delikatna.

Mile widziane też inne propozycje :)

Offline djbaloon

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 394
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp., Berlin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
A coś takiego minimalnie krótsza https://sklepdrapieznik.pl/sklep/sztyce-i-kosze-do-podbierakow-frenzee/22355-sztyca-frenzee-precision-fxt-35m-net-handle.html
Kuzyn miał od nich krótszą i bardzo chwalił, że solidnie wykonana i poręczna.
Pozdrawiam Marcin ;-)

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 141
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
A miał ją ktoś w ręku? Trochę waga mnie zastanawia, czy nie będzie zbyt delikatna.

Czyż nie o to Ci chodzi ? Na komercję sprzęt już posiadasz.

Jeżeli dobrze rozumiem, to szukasz sztycy lekkiej i sztywnej. Takiej na leszcza, lina, karasia ewentualnie płotka, ukleja, czyli białoryb do 3 kg. :P
Więc ta sztyca, którą proponuję, spełnia Twoje wymagania w 100 procentach. ;)
Zaznaczam, że ja jej nie testowałem, ale parametry, jak i waga robią wrażenie.

Zamiast tej Daiwy dorzuciłbym kosz, którego sam używam. Jedyne 110/120 gramów. Colmic Lightech Breme (45x55cm).
Powstaje zestaw bardzo lekki i wytrzymały.

Są sztyce sprawdzone, ale nie spełniają Twoich wymagań :P
Piotr

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Ta Frenzee jest interesująca. Pewnie sobie obadam.

Parametry i waga Robinsona jak najbardziej robią wrażenie, bez dyskusji. Ale właśnie o to chodzi, że bez opinii kogoś kto miał ją w rękach, ciężko mi się na nią zdecydować.

Przykład: mam sztycę, która była reklamowana jako mocna sztyca karpiowa. Nie jest mocną sztycą karpiową, pod białoryb za to jak znalazł. Więc kupowanie w ciemno, bo sprzedawca/strona sklepu coś mówi, nie zawsze popłaca ;)

Nie chciałbym żeby się okazało, że robinson owszem, będzie lekki, ale z tym koszem nagle zacznie się dziwnie giąć, albo będzie mocno niewyważony.

Kosz daiwy też nie jest bardzo ciężki, chociaż waży powyżej 200 gramów. Za to ma kształt który lubię i gumowaną siatkę, więc czyszczenie i trzymanie zapachów (lub tego brak) będzie na absolutnie dobrym poziomie ;) Więc w sumie bardziej będę dopasowywał sztycę do kosza niż na odwrót.

Możliwe że w poniedziałek zamówię i tego Robinsona, i Frenzee. Porównam, wybiorę i dam znać ;)

A te sprawdzone to jakie? Bo jeśli o budżet chodzi, to zawsze można coś tam nagiąć.

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Absolut Match troszkę ponad budżet, ale godna uwagi. Nieważne czy karpiowa czy zwykła, ma być sztywna, dobrze wyważona, i o akceptowalnej wadze (dla mnie max 300-350 g). Czym smuklejszy blank, tym lepiej operować.

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Zamówiłem Robinsona i Mavera. Dam znać kto zwycięsko wyjdzie z tej konfrontacji :)

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Wybór padł na Robinsona VDE NanoCore TX2 ;)

A tu link do porównania: klik.