Autor Wątek: Wytrzymałość łączników  (Przeczytany 3618 razy)

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Wytrzymałość łączników
« dnia: 20.08.2018, 12:34 »
Witam .
Testował ktoś z was wytrzymałość łączników rożnych firm? 
Na YT znalazłem taki filmik niestety  są tam testowane tylko niektóre konektorki takie które ten kolega stosuje ,ale jestem ciekawy wytrzymałości  innych ,choćby łączników z Jaxona czy innych tanich łączników??

No i ogólnie co myślicie o takich testach??
 
Ostatnio  kupiłem  konektory z jaxona
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/laczniki-systemy-do-zaczepiania-koszyka-kretliki/21515-laczniki-jaxon-method-feeder-ac-355934.html
w sumie za cenę 3,50 20 szt nie można nic dobrego się spodziewać  .Sprawdziłem i pękają pod obciążeniem około 4 kilo. czyli troszkę lipa  ,no ale do żyłeczki 0,22 i klasycznego feedera się nadają.

Offline thecrave

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Philippines
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Wytrzymałość łączników
« Odpowiedź #1 dnia: 20.08.2018, 13:03 »
Używam takich metalowych krętlików z zapinką, jestem ich pewien na 101%, pasują do koralików Guru i Drennan

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wytrzymałość łączników
« Odpowiedź #2 dnia: 20.08.2018, 13:21 »
W zeszłym roku zakupiłem łączniki Mikado rozm. S i L. Nie polecam. Już w momencie zaciągania węzła żyłka bardzo mocno wgniata się w materiał łącznika, później jest tylko gorzej, ostatecznie pękają. Kilka zużyłem, reszta leży w pudełku.
-Paweł-

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wytrzymałość łączników
« Odpowiedź #3 dnia: 20.08.2018, 13:27 »
Używam tylko krętlików, nigdy plastikowych łączników, do tej pory mnie nie zawiodły.

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wytrzymałość łączników
« Odpowiedź #4 dnia: 20.08.2018, 13:37 »
Bardzo fajne są łączniki Flagmana: http://glinywedkarskie.pl/shop/akcesoria/313-speed-swivel-connector.html.
Metalowe, a jednocześnie bardzo małe, co jest ich największa zaletą. Nie wiem czy to ich autorski projekt, czy kolejna podróba, ale są w porządku.
-Paweł-

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 697
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Wytrzymałość łączników
« Odpowiedź #5 dnia: 20.08.2018, 17:02 »
Używam takich metalowych krętlików z zapinką, jestem ich pewien na 101%, pasują do koralików Guru i Drennan   
Co to za model?

Offline grzegorz07

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 791
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jastrząb
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wytrzymałość łączników
« Odpowiedź #6 dnia: 20.08.2018, 20:45 »
A ja przeszedłem na krętliki po rozmowie z jednym z Michałów na zlocie. Robię trochę większą pętelkę i nie zaciągam jej tylko zakładam na oczko krętlika. Nie niszczą się wtedy przypony. 

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wytrzymałość łączników
« Odpowiedź #7 dnia: 21.08.2018, 04:14 »
A ja przeszedłem na krętliki po rozmowie z jednym z Michałów na zlocie. Robię trochę większą pętelkę i nie zaciągam jej tylko zakładam na oczko krętlika. Nie niszczą się wtedy przypony.
Grzegorz, możesz napisać bardziej szczegółowo w jaki sposób łączysz tą pętelkę z krętlikiem, że nie niszczą się przypony?
-Paweł-

Offline grzegorz07

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 791
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jastrząb
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wytrzymałość łączników
« Odpowiedź #8 dnia: 21.08.2018, 08:08 »
Standardowo każdy zaciska pętelkę na krętliku. Ja zakładam pętelkę na oczko krętlika tak jak bym łączył pętelkę z pętelką. Nie zsuwam jej do samego dołu tylko zostawiam ją na oczku.Często tak się robi samo tylko my to poprawiamy i zsuwamy. To się nie zaciska łatwo wymienić przypon, a ślad jest jak po łączniku.   

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 322
  • Reputacja: 790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Wytrzymałość łączników
« Odpowiedź #9 dnia: 21.08.2018, 08:09 »
Standardowo każdy zaciska pętelkę na krętliku. Ja zakładam pętelkę na oczko krętlika tak jak bym łączył pętelkę z pętelką. Nie zsuwam jej do samego dołu tylko zostawiam ją na oczku.Często tak się robi samo tylko my to poprawiamy i zsuwamy. To się nie zaciska łatwo wymienić przypon, a ślad jest jak po łączniku.   

Robię identycznie od dawna ;) :thumbup:.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Wytrzymałość łączników
« Odpowiedź #10 dnia: 21.08.2018, 08:13 »
Standardowo każdy zaciska pętelkę na krętliku. Ja zakładam pętelkę na oczko krętlika tak jak bym łączył pętelkę z pętelką. Nie zsuwam jej do samego dołu tylko zostawiam ją na oczku.Często tak się robi samo tylko my to poprawiamy i zsuwamy. To się nie zaciska łatwo wymienić przypon, a ślad jest jak po łączniku.   

Robię identycznie od dawna ;) :thumbup:.
Najlepszy sposób, żaden plastikowy łącznik nie przebije wytrzymałością stalowego krętlika.

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Wytrzymałość łączników
« Odpowiedź #11 dnia: 21.08.2018, 08:52 »
Standardowo każdy zaciska pętelkę na krętliku. Ja zakładam pętelkę na oczko krętlika tak jak bym łączył pętelkę z pętelką. Nie zsuwam jej do samego dołu tylko zostawiam ją na oczku.Często tak się robi samo tylko my to poprawiamy i zsuwamy. To się nie zaciska łatwo wymienić przypon, a ślad jest jak po łączniku.   

Robię identycznie od dawna ;) :thumbup:.
Najlepszy sposób, żaden plastikowy łącznik nie przebije wytrzymałością stalowego krętlika.

A i tu się kolego mylisz. Na filmiku który umieściłem w pierwszym poście , Tomek testował zwykłe  krętliki  za parę zł paczka i pod ciężarem 7 kg się rozrywały , natomiast te plastikowe drenneny dołączane do koszyków wytrzymały aż 10 k2 kg .Drennan Quick Duży też wytrzymał 10 kg

Z drugiej strony  to jeśli żyłka 0,26 wytrzymuje ok 4 kg  ,0,28 max 5 kg to nie wiem czy te "kosmiczne" wytrzymałości mają takie wielkie znaczenie.

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Wytrzymałość łączników
« Odpowiedź #12 dnia: 21.08.2018, 09:17 »
Standardowo każdy zaciska pętelkę na krętliku. Ja zakładam pętelkę na oczko krętlika tak jak bym łączył pętelkę z pętelką. Nie zsuwam jej do samego dołu tylko zostawiam ją na oczku.Często tak się robi samo tylko my to poprawiamy i zsuwamy. To się nie zaciska łatwo wymienić przypon, a ślad jest jak po łączniku.   

Robię identycznie od dawna ;) :thumbup:.
Najlepszy sposób, żaden plastikowy łącznik nie przebije wytrzymałością stalowego krętlika.

A i tu się kolego mylisz. Na filmiku który umieściłem w pierwszym poście , Tomek testował zwykłe  krętliki  za parę zł paczka i pod ciężarem 7 kg się rozrywały , natomiast te plastikowe drenneny dołączane do koszyków wytrzymały aż 10 k2 kg .Drennan Quick Duży też wytrzymał 10 kg

Z drugiej strony  to jeśli żyłka 0,26 wytrzymuje ok 4 kg  ,0,28 max 5 kg to nie wiem czy te "kosmiczne" wytrzymałości mają takie wielkie znaczenie.
Tutaj oczywiście masz rację, mi chodziło o nazwijmy to "zmęczenie materiału". W plastikowe łączniki po wielokrotnym używaniu żyłka się wcina i docelowo może doprowadzić do przecięcia plastiku. W żadnych łącznikach metalowych nie spotkałem się z tym problemem.

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 138
Odp: Wytrzymałość łączników
« Odpowiedź #13 dnia: 21.08.2018, 16:03 »
Krętlik też się "męczy", zdarzyło mi się wyrwać oczko w małym kostalu jak i dużym morskim krętliku. Dlatego warto utylizować łączniki, zarówno plastikowe jak i metalowe.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 697
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Wytrzymałość łączników
« Odpowiedź #14 dnia: 22.08.2018, 21:04 »
Standardowo każdy zaciska pętelkę na krętliku. Ja zakładam pętelkę na oczko krętlika tak jak bym łączył pętelkę z pętelką. Nie zsuwam jej do samego dołu tylko zostawiam ją na oczku.Często tak się robi samo tylko my to poprawiamy i zsuwamy. To się nie zaciska łatwo wymienić przypon, a ślad jest jak po łączniku.   
Ale to chyba wymaga żeby krętlik nie był połączony z żyłką główną ?