Autor Wątek: Odeszła legenda. Zmarł Rod Hutchinson  (Przeczytany 5484 razy)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odeszła legenda. Zmarł Rod Hutchinson
« dnia: 13.09.2018, 20:57 »
:(

W ostatnich latach na tyle mocno oddaliłem się od wędkarstwa karpiowego, że ominęła mnie informacja o śmierci Roda Hutchinsona. W zeszłym tygodniu dowiedziałem się od kolegi. To bez wątpienia jeden z pionierów wędkarstwa karpiowego i metody włosowej. Twórca takich dodatków jak Scopex, Monster Crab czy Mulberry Florentine. W 2001 udało mi się sprowadzić dwie wędki Dream Maker Enigma - moje ulubione karpiówki. Na jedną naskładałem, na drugą mama wyciągnęła dolary spod kanapy :)
Ogólnie byłem zakochany w sprzęcie Roda i w samej jego postaci. Miałem namiot Hutchinsona, rewelacyjną miodową żyłkę, którą kolega przywiózł mi z targów z Belgii. Nigdy nie udało mi się znaleźć lepszej plecionki przyponowej niż Edge Gravity Plus. Kulki zaprawione Monster Crabem trzeba było wieszać na drzewie daleko od namiotu :-) Na kule z Mulberry Florentine złowiłem chyba najwięcej karpi jednego dnia w całym moim wędkarskim życiu. Być może brałby równie dobrze na kulki z innym aromatem, ale ten połów kojarzy mi się właśnie z tym zapachem. Później modliłem się, żeby już nie było brań i żebym mógł się przespać, aż w końcu zwinąłem wędki.
Z uśmiechem na twarzy oglądaliśmy nagrania, na których widać było, że poczciwy Rod nie wylewał za kołnierz. Zawsze zastanawiało mnie, jak to się stało, że po pewnym czasie nie był już w stanie zarządzać tak dobrze ugruntowaną i prosperującą firmą. Później markę przejęli Włosi.
Plotki mówiły, że to właśnie alkohol... dodatkowo papierosy, migotania przedsionków, udar. W końcu zawał serca, który 24 czerwca zakończył życie karpiarza.

Jako nastolatek marzyłem, by go kiedyś poznać.

https://www.karpmax.pl/aktualnosci/czytaj/odeszla-legenda-zmarl-rod-hutchinson
https://www.anglersmail.co.uk/news/rod-hutchinson-carp-fishing-tribute-79558
https://www.carpfeed.com/fishing-news/article/carp-pioneer-rod-hutchinson-dies
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Odeszła legenda. Zmarł Rod Hutchinson
« Odpowiedź #1 dnia: 13.09.2018, 20:59 »
Świetny wpis, Mateuszu. :thumbup:

RIP Rod...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 908
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Odeszła legenda. Zmarł Rod Hutchinson
« Odpowiedź #2 dnia: 13.09.2018, 21:05 »
Mateusz, pięknie napisałeś o swoim guru :bravo: :bravo: :bravo:
Zbyszek

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Odeszła legenda. Zmarł Rod Hutchinson
« Odpowiedź #3 dnia: 13.09.2018, 21:09 »
Nie tylko Ty Mateo nie wiedziałeś. Ja również zaliczam się do tych osób. I choć bliżej mi do feedera, to i z karpiowaniem w małym wydaniu się miało do czynienia. A na początku mojej przygody czytało i oglądało się wszystko co tylko w ręce wpadło. W tym również artykuły Roda Hutchinsona, przy których wiele się człowiek nauczył...
Świeć Panie nad Jego duszą...

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Ninja

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 751
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
  • Lokalizacja: Łask
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Odeszła legenda. Zmarł Rod Hutchinson
« Odpowiedź #4 dnia: 13.11.2018, 21:41 »
:(

W ostatnich latach na tyle mocno oddaliłem się od wędkarstwa karpiowego, że ominęła mnie informacja o śmierci Roda Hutchinsona. W zeszłym tygodniu dowiedziałem się od kolegi. To bez wątpienia jeden z pionierów wędkarstwa karpiowego i metody włosowej. Twórca takich dodatków jak Scopex, Monster Crab czy Mulberry Florentine. W 2001 udało mi się sprowadzić dwie wędki Dream Maker Enigma - moje ulubione karpiówki. Na jedną naskładałem, na drugą mama wyciągnęła dolary spod kanapy :)
Ogólnie byłem zakochany w sprzęcie Roda i w samej jego postaci. Miałem namiot Hutchinsona, rewelacyjną miodową żyłkę, którą kolega przywiózł mi z targów z Belgii. Nigdy nie udało mi się znaleźć lepszej plecionki przyponowej niż Edge Gravity Plus. Kulki zaprawione Monster Crabem trzeba było wieszać na drzewie daleko od namiotu :-) Na kule z Mulberry Florentine złowiłem chyba najwięcej karpi jednego dnia w całym moim wędkarskim życiu. Być może brałby równie dobrze na kulki z innym aromatem, ale ten połów kojarzy mi się właśnie z tym zapachem. Później modliłem się, żeby już nie było brań i żebym mógł się przespać, aż w końcu zwinąłem wędki.
Z uśmiechem na twarzy oglądaliśmy nagrania, na których widać było, że poczciwy Rod nie wylewał za kołnierz. Zawsze zastanawiało mnie, jak to się stało, że po pewnym czasie nie był już w stanie zarządzać tak dobrze ugruntowaną i prosperującą firmą. Później markę przejęli Włosi.
Plotki mówiły, że to właśnie alkohol... dodatkowo papierosy, migotania przedsionków, udar. W końcu zawał serca, który 24 czerwca zakończył życie karpiarza.

Jako nastolatek marzyłem, by go kiedyś poznać.

https://www.karpmax.pl/aktualnosci/czytaj/odeszla-legenda-zmarl-rod-hutchinson
https://www.anglersmail.co.uk/news/rod-hutchinson-carp-fishing-tribute-79558
https://www.carpfeed.com/fishing-news/article/carp-pioneer-rod-hutchinson-dies

Wstyd się przyznać ale nie znałem tego człowieka.
Czy są jakieś książki Roda w języku polskim?

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Pozdrawiam
Mateusz