Autor Wątek: Sprężyna przy metodzie feeder  (Przeczytany 6397 razy)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sprężyna przy metodzie feeder
« Odpowiedź #15 dnia: 06.10.2018, 15:31 »
Zrozumiałem że chodzi o metodę.
A metoda to zwykle przynęta na włosie na "kopczyk" zanęty.

Pytasz kto mógłby?  chyba nie małpiszony tylko ludzie, a ludzie mają czasem "dziwne" pomysły.
No zgoda, tylko ludzie. Bo, nawet małpiszony wpadną na to, że sprężyna ma obciążenie centralne i  nigdy nie wiadomo, czy nie spadnie przynętą do gruntu, bo to nie podajnik M!
Arek

Offline STEV40

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 458
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię bo lubię
  • Lokalizacja: Koluszki
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sprężyna przy metodzie feeder
« Odpowiedź #16 dnia: 06.10.2018, 15:47 »
Widzę że temat się rozwinął. Do sprężyny musi być jednak zanęta bardziej spoista niż do koszyka.
A z tym skręcanie to nie przesadzajcie bo nie jest tak zle  jak  piszecie.
Widac że koszyczki/ Guru in-line/ mają większe wzięcie.

Steven
Pozdrawiam Steven

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sprężyna przy metodzie feeder
« Odpowiedź #17 dnia: 06.10.2018, 16:24 »

Widac że koszyczki/ Guru in-line/ mają większe wzięcie.

Steven
Są bardziej kuuuuullll i na czasie ;) Praktycznie, nic więcej niż sprężyna, nie dają! :P Zaraz się na Mnie rzucą modnisie wędkarscy! ;D
Arek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sprężyna przy metodzie feeder
« Odpowiedź #18 dnia: 06.10.2018, 16:37 »

Widac że koszyczki/ Guru in-line/ mają większe wzięcie.

Steven
Są bardziej kuuuuullll i na czasie ;) Praktycznie, nic więcej niż sprężyna, nie dają! :P Zaraz się na Mnie rzucą modnisie wędkarscy! ;D



Jestem pewien, że sprężyna nie przegra jakoś mocno z koszykiem do metody. Krótki przypon, dobry towar i oba zestawy będą łowić na równi dobrze. Na wiosnę w tym roku się zarzekałem, że będę łowić na wyżej wskazane sprężyny, jakoś nie wyszło. W przyszłym roku je kupię i będę testował, muszę to sprawdzić.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sprężyna przy metodzie feeder
« Odpowiedź #19 dnia: 06.10.2018, 16:50 »
Sprawdzałem to Jędrzeju. Nie ma wielkich różnic. Temat wypłynął nie ode mnie, stąd własne wynurzenia. Co można zmienić w dostarczeniu towaru na dno+ punktowo? Jedynie głębokość może zdyskwalifikować sprężynę. Czemu? tłumaczyć raczej nie trzeba. Sprężyna odeszła w niepamięć, bo to komunistyczny, nie godny nowoczesnego wędkarza wynalazek. Błąd! Może się spisać o niebo lepiej niż podajnik, bo jest w stanie zabrać kilkukroć większą ilość towaru, jednorazowo,a to na przełowionych łowiskach i na płochliwy rybostan jest dużym plusem. Wisienka na torcie napiszecie. To niczym nie poparty Mit. Chyba że przyponem jest cieniuśka pleconka!
Arek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sprężyna przy metodzie feeder
« Odpowiedź #20 dnia: 06.10.2018, 17:05 »
Sprawdzałem to Jędrzeju. Nie ma wielkich różnic. Temat wypłynął nie ode mnie, stąd własne wynurzenia. Co można zmienić w dostarczeniu towaru na dno+ punktowo? Jedynie głębokość może zdyskwalifikować sprężynę. Czemu? tłumaczyć raczej nie trzeba. Sprężyna odeszła w niepamięć, bo to komunistyczny, nie godny nowoczesnego wędkarza wynalazek. Błąd! Może się spisać o niebo lepiej niż podajnik, bo jest w stanie zabrać kilkukroć większą ilość towaru, jednorazowo,a to na przełowionych łowiskach i na płochliwy rybostan jest dużym plusem. Wisienka na torcie napiszecie. To niczym nie poparty Mit. Chyba że przyponem jest cieniuśka pleconka!
[/b]


Własnie plećki używam bardzo często, dlatego ta wisienka mi działa. Było sporo filmów na ten temat, tu na forum też.
Nie przeceniałbym jednak tej wisienki jakoś specjalnie. Tak jak mówisz, jak sprężyna się rozsypie, to też wychodzi niezły tort ;)
Sprężyną łowiłem przez połowę swojego życia wędkarskiego, temat znam od podszewki. Szkoda tylko, że nie zbroiłem jej jak zestawu do Metody, ale kto to wiedział... :( 
Do sprężyn chciałem w tym roku wrócić z czysto ekonomicznego powodu, mieliśmy namierzone świetne łowisko, ale zaczep na zaczepie. Niestety, podajniki nie są tanie, a sprężyna 3,50 :)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sprężyna przy metodzie feeder
« Odpowiedź #21 dnia: 06.10.2018, 17:31 »
Sprężyna odeszła w niepamięć, bo to komunistyczny, nie godny nowoczesnego wędkarza wynalazek. Błąd!

Przykładowo na Węgrzech dalej jest popularna i polecana do pelletu. Polecana jest z uwagi na odległości jakie można nią osiągać. To właśnie nią bije się rekordy w odległości rzutu dystansowym feederem

https://www.haldorado.hu/termekek/kiegeszito-kellek-c7/feeder-kellekek-c109/haldorado-pellet-feeder-45-g-2-db-i17619

Wisienka na torcie.

Z tą wisienką to jest różnie ;) Jest cała masa czynników nad i pod wodą dla których najczęściej nie będzie tej wisienki na torcie. Poza tym cała masa zawodowców łowi na metodę również z przynętą poza podajnikiem i też mają wyniki ;)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sprężyna przy metodzie feeder
« Odpowiedź #22 dnia: 06.10.2018, 19:24 »

Wisienka na torcie.

Z tą wisienką to jest różnie ;) Jest cała masa czynników nad i pod wodą dla których najczęściej nie będzie tej wisienki na torcie. Poza tym cała masa zawodowców łowi na metodę również z przynętą poza podajnikiem i też mają wyniki ;)
Wykropkowałeś to Arkadiusz tak, jak bym Ja tą wisienkę przeceniał, a jest wręcz odwrotnie, czytając wpis mego postu. Węgrów oglądam i bardzo cenię. Z resztą, Oni też się cenią patrząc na kasę za ichnie sprężyny! ;D
Arek

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sprężyna przy metodzie feeder
« Odpowiedź #23 dnia: 06.10.2018, 19:27 »
Te ustrojstwa z podłużnymi drutami to juz nie sprężyny a raczej rodzaj koszyka . Sprężyna jest spiralna i również ma w środku rurkę a na rurce  obciążenie.
Wiesiek

Offline michal89

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Opolskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sprężyna przy metodzie feeder
« Odpowiedź #24 dnia: 06.10.2018, 19:41 »
Ja kilka lat temu stosowałem z powodzeniem zwykłą sprężynę z kawałkiem rurki i obciążeniem chyba ok 10g. Kawałek przyponu z plecionki albo grubszej żyłki i długość tak ok 8-10 cm i dawało radę. :) Praktycznie się to nie plątało i latało dosyć daleko :)
Z tego co pamiętam to zawsze łowiłem na przynęty pływające(ryż, jakieś kulki ryżowe czy coś podobnego).

Teraz człowiek się trochę już przyzwyczaił do koszyczków :D i troszkę o sprężynach zapomniał.

Ale faktycznie mogą być ciekawą alternatywą dla drogich koszyków metodowych.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sprężyna przy metodzie feeder
« Odpowiedź #25 dnia: 06.10.2018, 19:44 »
Te ustrojstwa z podłużnymi drutami to juz nie sprężyny a raczej rodzaj koszyka . Sprężyna jest spiralna i również ma w środku rurkę a na rurce  obciążenie.
Marmolisz staruszku ;) ale to nie zmienia faktu, że rację masz ;D :thumbup: :beer:
Arek

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sprężyna przy metodzie feeder
« Odpowiedź #26 dnia: 06.10.2018, 19:50 »
Mogę trochę "marmolić"  bo się urodziłem w Gorzowie Wlkp.  :P
Note bene do dziś nie ma na Łokietka tablicy pamiątkowej. Niedopatrzenie czy co ? hihihi
Wiesiek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sprężyna przy metodzie feeder
« Odpowiedź #27 dnia: 06.10.2018, 19:59 »
Rrrrrrrrrrrrrwa mać. Ziomalu najdroższy ;D A ja się zastanawiałem, skąd takie wpisy rozsądne :beer: :beer: :beer: :beer:. Skopię kilka tyłków na Łokietka, to i tablica się urodzi! :-[
Arek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sprężyna przy metodzie feeder
« Odpowiedź #28 dnia: 06.10.2018, 20:01 »

Wisienka na torcie.

Z tą wisienką to jest różnie ;) Jest cała masa czynników nad i pod wodą dla których najczęściej nie będzie tej wisienki na torcie. Poza tym cała masa zawodowców łowi na metodę również z przynętą poza podajnikiem i też mają wyniki ;)
Wykropkowałeś to Arkadiusz tak, jak bym Ja tą wisienkę przeceniał, a jest wręcz odwrotnie, czytając wpis mego postu. Węgrów oglądam i bardzo cenię. Z resztą, Oni też się cenią patrząc na kasę za ichnie sprężyny! ;D

Arku zrozumiałem Cię dobrze :beer: Po prostu wklejając cytat za dużo mi się ucięło i nie chciało mi się ponownie tego wklejać. Osobiście uważam, że zbyt wiele uwagi przywiązujemy do tej "wisienki na torcie" (nie chodzi mi o jakość i rodzaj ;)). Kilka razy nurkując rozbijałem kulę zanęty pod wodą i kładłem na niej właśnie taką wisienkę np. kukurydzę, robala. Kilka razy kładłem gdzieś obok tej zanęty. I jak żarły to żarły wszystko, jak nie żarły to i wisienką pogardziły :P

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sprężyna przy metodzie feeder
« Odpowiedź #29 dnia: 06.10.2018, 20:07 »
Rozumujemy i nasze doświadczenia są podobne! :beer:
Arek