Autor Wątek: Podawanie przynęty do metody  (Przeczytany 1701 razy)

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Podawanie przynęty do metody
« dnia: 08.01.2019, 18:38 »
Witam.Większość z was zapewne wkłada przynęte do foremki a następnie uciska zanęte , koszykiem tak,że przynęta znajduję się pod zanętą ale zastanawia mnie czy jest to jedyna słuszna metoda.
Chciałbym się dowiedzieć jaka jest różnica pomiędzy przyneta zakrytą a przynętą nie stykającą się z naszym podajnikiem.Mało osób zapewne to robi a mi się zdaję,że czasami takie działania mogą nieco poprawić ilość brań...Niektóre ryby wkońcu nie pobieraną pokarmu z środka lecz pobierają pierw z boku bo czują się bezpiecznej no i wiadomo,że wtedy nasza przynęta zostanie zassana jako pierwsza (oczywiście pływajacych przynet nie biore pod uwage z racji,że itak przynęta znajdzie się nad podajnikiem)

Offline Rych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Cały Świat / Gdynia
Odp: Podawanie przynęty do metody
« Odpowiedź #1 dnia: 08.01.2019, 18:44 »
Znajomy z którym jeżdżę, na ryby tak właśnie robi ze zostawia przynętę luźna, i w sumie jedyna różnica jest taka, ze czasem wyciąga podajnik z zaplątanym przyponem o żyłkę główna.

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Podawanie przynęty do metody
« Odpowiedź #2 dnia: 08.01.2019, 18:47 »
Tutaj masz kilka opinii na ten temat:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=10430.0
Marcin

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podawanie przynęty do metody
« Odpowiedź #3 dnia: 08.01.2019, 19:08 »
Jest tylko chyba jeden przypadek kiedy nie wkładanie przynęty do podajnika ma jakichś tam sens i jest nim zamulone łowisko.
W takim przypadku czasami taka przynęta jest łatwiej dostępna dla ryby.
Nie jest to moja teoria ale zasłyszałem to na węgierskich filmikach gdzie jeśli jest zamulone dno to Węgrzy zazwyczaj czasami nawet w ogóle rezygnują z metody i łowią na te swoje sprężyny z przyponem 10-12 cm.
Tomek

Offline andreas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 652
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Podawanie przynęty do metody
« Odpowiedź #4 dnia: 08.01.2019, 19:29 »
Łowię ze sprężyną w zamulonym miejscu, ponieważ nie zapada się w muł tak bardzo.

Offline tench

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 424
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Podawanie przynęty do metody
« Odpowiedź #5 dnia: 10.01.2019, 12:28 »
Jeśli zdecydujesz się łowić z "luźnym przyponem" - przynęta z hakiem poza koszyczkiem - to schowaj ją w piankę pva.  Możesz w ten sposób uniknąć notorycznym splątaniom przyponu o żyłkę główną i koszyk.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Podawanie przynęty do metody
« Odpowiedź #6 dnia: 10.01.2019, 12:34 »
Przy takim sposobie łowienia możesz skrócić przypon 6cm np. łapałem tak ale uważam ,że najlepsza pułapka jest wtedy gdy wisienka jest na torcie a nie z boku ;)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Podawanie przynęty do metody
« Odpowiedź #7 dnia: 10.01.2019, 12:37 »
Jeżeli twoje łowisko jest zaś mocno zamulone to niestety metoda może nie dawać rady ja też używam wtedy po prostu sprężyn i krótkich przyponów :thumbup: oczywiście nie jest to regułą ,można kombinować np. podajniki o dużej powierzchni i małej gramaturze też mogą się sprawdzić na mule :D generalnie trza kombinować nad wodą al to wiemy wszyscy :beer:

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 687
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Podawanie przynęty do metody
« Odpowiedź #8 dnia: 10.01.2019, 12:54 »
Niektóre ryby wkońcu nie pobieraną pokarmu z środka lecz pobierają pierw z boku bo czują się bezpiecznej no i wiadomo,że wtedy nasza przynęta zostanie zassana jako pierwsza (oczywiście pływajacych przynet nie biore pod uwage z racji,że itak przynęta znajdzie się nad podajnikiem)

Nie wiem czy można uznać to za jakiś pewnik. Ryby które podpływają do podajnika już się czują w miarę pewnie, i są na tyle duże, że wybierają smakowity kąsek, nie podchodzą z boku, jak sarna do paśnika. Podajnik leży na dnie ryba zaś jest nad nim. Płoć 15 cm mogłaby tak robić, ale celujemy raczej w większe ryby i skala wielkości jest całkiem inna. Ryba musi być nad podajnikiem, nie podchodzi zaś z boku, bo tu nie ma jakiś burt.

Wg mnie o wiele skuteczniejsze jest zakrycie przynęty zanętą. Jeżeli ta jest widoczna, to wtedy podajnik może się nam rozsypać uwalniając przynętę. Najlepiej jeżeli miks się rozsypuje nie zostawiając żadnych grud, to niestety może się dziać jak miks jest zbyt klejący aby utrzymał taką przynętę. Wiele firm pokazuje nabite podajniki z przynętami u góry, ale raczej jest to po to, aby zademonstrować jakąś różnorodność. Wielu wyczynowców, w tym Steve Ringer, zwracają uwagę jak ważne jest zakrycie przynęty, tak aby nie dochodziło do rozwalenia podajnika podczas uderzenia o wodę lub opadu na dno.

Mamy też pewność, że pułapka jest ustawiona w optymalny sposób.
Lucjan

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Podawanie przynęty do metody
« Odpowiedź #9 dnia: 10.01.2019, 13:21 »
Luk i dlatego lubię oglądać twoje filmy :thumbup: cenny wykład odnośnie metody ;)

Offline Ytr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 995
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ryb, ryb Hura!!!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Pabianice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podawanie przynęty do metody
« Odpowiedź #10 dnia: 10.01.2019, 13:50 »
Myślę, że jak chcemy aby przynęta oddaliła się od podajnika to można zastosować przypon z fluorocarbonu. Sztywny przypon z tego materiału będzie miał tendencję do wyprostowania się, co spowoduje, że umieszczona początkowo przynęta w koszyku pod zanętą wydostanie się poza ten koszyk.
Bartek

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Podawanie przynęty do metody
« Odpowiedź #11 dnia: 10.01.2019, 14:28 »
Może być fluorokarbon albo zastosować kuleczki pop up lub dumbelsa pop up też fajnie podbije do góry ;)