Autor Wątek: Przepisy amatorskiego połowu ryb na 2019 r.  (Przeczytany 8891 razy)

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Przepisy amatorskiego połowu ryb na 2019 r.
« Odpowiedź #45 dnia: 17.01.2019, 18:49 »
Selektor z których kresów? z za Buga :P moja matka urodziła się w Trokach koło Wilna ale my Poliaki dziadek za to czysty Litwin :)
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Przepisy amatorskiego połowu ryb na 2019 r.
« Odpowiedź #46 dnia: 17.01.2019, 19:12 »
Obejrzałem sobie Białystok na krótkiej wycieczce będąc w Drapieżniku. Jadę główna ulica - bloki. Lecz wystarczyło za te bloki zajrzeć i pokazywały się piękne kamienice i stare budynki w takim stanie, że Piotrkowska w Łodzi się chowa. Pałac Branickich cudo

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Robin

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Przepisy amatorskiego połowu ryb na 2019 r.
« Odpowiedź #47 dnia: 17.01.2019, 19:19 »
Smutne jest to, że stowarzyszenie wędkarskie chce się utrzymywać z rybactwa. No, ale ktoś w imieniu PZW stworzył takie, a nie inne operaty rybackie, dzięki którym umożliwiono na wielu wodach PZW walenie ryb sieciami. Jednocześnie taka polityka na lata podzieliła członków PZW na tych "anty PZW" i "pro PZW". Dzięki właśnie tego typu działaczom, gość ze Śląska z łowiskiem licencyjnym pod nosem, nie zrozumie gościa z Mazur na którego wodzie ciągną się sieci, bo u niego to się kręci. Zarybienia lecą w ilościach hurtowych "ile fabryka dała" i co oni chcą od PZW. Panie jakie operaty, jakie sieci ;) Dlatego też tak trudno jest cokolwiek zmieniać w PZW, bo myślenie lokalno-okręgowe przesłania myślenie globalne, a to jest przynajmniej w teorii ogólnopolskie stowarzyszenie wędkarzy ;)
Dokładnie. Nic dodać nic ująć. Ale czy to wszystko co ma miejsce to nie wypadkowa tego, że ta organizacja już dawno przestała być stowarzyszeniem działającym sensu stricto na rzecz wędkarzy? Jest to przewlekła choroba i raczej nie widać żeby chory sam chciał się wyleczyć.
Ale mam jeszcze pytanko. W jednym z artykułów znalazłem kiedyś takie stwierdzenie szefa gospodarstwa rybackiego. ...” Masa ryb złowionych przez kormorany kilkukrotnie przekraczała masę złowioną przez moich ludzi. Wyszło mi, w zależności od rodzaju wyliczeń, że na działalności kormoranów tracę rocznie od 50 do niemal 300 tysięcy złotych...” .
Jak on to liczy masę ryb złowionych przez kormorany? Czy wielkość konsumpcji kormoranów to wielkość szacunkowa? Jakieś badania w tym temacie?
To tak na zakończenie off topu :).
Pozdrawiam
Niebieska lub Czerwona pigułka (TWÓJ WYBÓR)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Przepisy amatorskiego połowu ryb na 2019 r.
« Odpowiedź #48 dnia: 17.01.2019, 19:19 »
Selektor z których kresów? z za Buga :P moja matka urodziła się w Trokach koło Wilna ale my Poliaki dziadek za to czysty Litwin :)

Część z Wileńszczyzny, a druga z obwodu grodzieńskiego na Białorusi ;)

Ja marzę chociażby o części wód takich jakie są na Podlasiu. No i najlepszy bimber jaki piłem był stamtąd. Mało co pamiętam, ale pamiętam jedno, że był dobry :P  Łowiłbym codziennie popijając bimberkiem i przegryzając sękaczem albo zagubami ;)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Przepisy amatorskiego połowu ryb na 2019 r.
« Odpowiedź #49 dnia: 17.01.2019, 19:23 »
Ale mam jeszcze pytanko. W jednym z artykułów znalazłem kiedyś takie stwierdzenie szefa gospodarstwa rybackiego. ...” Masa ryb złowionych przez kormorany kilkukrotnie przekraczała masę złowioną przez moich ludzi. Wyszło mi, w zależności od rodzaju wyliczeń, że na działalności kormoranów tracę rocznie od 50 do niemal 300 tysięcy złotych...” .
Jak on to liczy masę ryb złowionych przez kormorany? Czy wielkość konsumpcji kormoranów to wielkość szacunkowa? Jakieś badania w tym temacie?

Był tu kiedyś kolega - specjalista z IRŚ od kormoranów, który pewnie odpowiedziałby Ci na to pytanie, bo ja przyznam się, że nie wiem.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 482
  • Reputacja: 1974
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przepisy amatorskiego połowu ryb na 2019 r.
« Odpowiedź #50 dnia: 17.01.2019, 19:31 »
Akurat policzenie, ile średnio zeżrą te paskudy jest dość proste. Bierzesz liczbę paskud i mnożysz przez ich średnie spożycie. I otrzymujesz wynik. Myślę że dość bliski prawdy, a na pewno najbliższy prawdy spośród wszelkich innych wyliczeń IRŚ ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Przepisy amatorskiego połowu ryb na 2019 r.
« Odpowiedź #51 dnia: 17.01.2019, 20:06 »
Ponoć 800g dziennie  :-[ a tak żre :facepalm: od 4minuty
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match