Autor Wątek: Warmuz Baits - przynęty /zanęty  (Przeczytany 10727 razy)

Offline Maly

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszków
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Warmuz Baits - przynęty /zanęty
« dnia: 14.01.2019, 14:46 »
Cześć Panie i Panowie

      Pomyślałem, że w obecnym sezonie dam szansę temu producentowi kulek i nie tylko kulek. Obiła mi się o uszy ta marka i jestem bardzo ciekawy własnych wniosków po kilku miesiącach .
Głównie wędkuje metodą karpiową ale trafia mi się też polowić na koszyk jak i na podajnik do metody.
Kupiłem już kulki zanętowe, przynętowe tonące, pop-up i dipy w dwóch smakach (Donald i Punkt G).  Ewentualnie dokupię trzeci komplet smakowy. Łowić wyłącznie na to.


Czy mieliście styczność z tą marką i jakie macie spostrzeżenia, wnioski?

Pzdr
Czy brać będą czy nie będą pomachamy sobie wędą.

Jacek

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Warmuz Baits - przynęty /zanęty
« Odpowiedź #1 dnia: 14.01.2019, 14:52 »
To nie jest producent tylko, firma zajmująca się przepakowywaniem towaru z Holandii. Cena tych kulek o producenta to jakies 2 euro/kg przy zakupie tony. Nie używałem i nie mam takiego zamiaru. Z wyglądu raczej nie zachęcają do zakupu no chyba, że komuś zależy na kolorze i kupie aromatu to wtedy ok. Ja raczej patrze na strukturę kulki i zawarte w niej składniki.

Offline Majcher

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 332
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Warmuz Baits - przynęty /zanęty
« Odpowiedź #2 dnia: 14.01.2019, 15:01 »
Używam i mam wyniki na kulki Warmuza. W tamtym sezonie sprawdził mi się Ananas,Skorupiak,Donald.
Natomiast na Punkt G z tego co pamiętam nie miałem ryby. W tym roku też stawiam na te kulki.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 506
  • Reputacja: 1976
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Warmuz Baits - przynęty /zanęty
« Odpowiedź #3 dnia: 14.01.2019, 15:06 »
To nie jest producent tylko, firma zajmująca się przepakowywaniem towaru z Holandii. Cena tych kulek o producenta to jakies 2 euro/kg przy zakupie tony. Nie używałem i nie mam takiego zamiaru. Z wyglądu raczej nie zachęcają do zakupu no chyba, że komuś zależy na kolorze i kupie aromatu to wtedy ok. Ja raczej patrze na strukturę kulki i zawarte w niej składniki.

Kozi, to nie jest tak. Fakt - fabryka jest w Holandii. Receptura jest Warmuza. W tej fabryce powstaje wiele kulek różnych firm. O składzie takim, jaki sobie zażyczą.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Warmuz Baits - przynęty /zanęty
« Odpowiedź #4 dnia: 14.01.2019, 15:23 »
Tylko z takim małym szczegółem, że 60% składników bazowych jest z góry narzucone przez "KCB". I jest to ich tajemnicą więc sam Pan Warmuz nie wie co ma w kulkach ;) Mix musi się bardzo dobrze rolować przy tych ilosciach które oni produkują, więc gdyby każdy kto zleca produkcje kulek wymyslał swój skład kulek w 100% to...nic by z tego nie było.

Offline Kereloth

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 955
  • Reputacja: 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Brodnica
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Warmuz Baits - przynęty /zanęty
« Odpowiedź #5 dnia: 14.01.2019, 15:28 »
Tylko z takim małym szczegółem, że 60% składników bazowych jest z góry narzucone przez "KCB". I jest to ich tajemnicą więc sam Pan Warmuz nie wie co ma w kulkach ;)

Chcesz powiedzieć, że teoretycznie "KCB" może sypać trociny do kulek bo nie podają składu zamawiającemu?? Trochę nierealne jak dla mnie...

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 506
  • Reputacja: 1976
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Warmuz Baits - przynęty /zanęty
« Odpowiedź #6 dnia: 14.01.2019, 15:30 »
Nadal nie widzę w tu miejsca na twierdzenie, że "Warmuz tylko przepakowuje holenderskie kulki". To nie fair.
Są za mali, by kulać w garażu, a nigdy nie będą wystarczająco wielcy, by otworzyć własną fabrykę, bo jej budowa nigdy się nie zwróci.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Warmuz Baits - przynęty /zanęty
« Odpowiedź #7 dnia: 14.01.2019, 15:33 »
Tylko z takim małym szczegółem, że 60% składników bazowych jest z góry narzucone przez "KCB". I jest to ich tajemnicą więc sam Pan Warmuz nie wie co ma w kulkach ;)

Chcesz powiedzieć, że teoretycznie "KCB" może sypać trociny do kulek bo nie podają składu zamawiającemu?? Trochę nierealne jak dla mnie...
A czy jak kupujesz gotowy mix do wyrobu kulek to masz podany jego skład?

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Warmuz Baits - przynęty /zanęty
« Odpowiedź #8 dnia: 14.01.2019, 15:38 »
Nadal nie widzę w tu miejsca na twierdzenie, że "Warmuz tylko przepakowuje holenderskie kulki". To nie fair.
Są za mali, by kulać w garażu, a nigdy nie będą wystarczająco wielcy, by otworzyć własną fabrykę, bo jej budowa nigdy się nie zwróci.
Ok, ale chyba nie nazwiesz go producentem?

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 506
  • Reputacja: 1976
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Warmuz Baits - przynęty /zanęty
« Odpowiedź #9 dnia: 14.01.2019, 15:42 »
Nie wiem w sumie...
Natomiast nie widzę nic zdrożnego w stwierdzeniu, że te kulki są Warmuza. Bo są. To jest jego zapach. Jak sam stwierdziłeś ma wpływ na 40% składu kulki. To jest ogrom. Nawet w prawie autorskim wystarczy wprowadzić mniejsze zmiany do oryginału, by powstało autonomiczne dzieło.

Myślę, że kulki jednego producenta o różnych zapachach/smakach, to się może w 5% składnikami różnią. A przecież jedne mogą być kilerami, a na drugie ani piknięcia.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Warmuz Baits - przynęty /zanęty
« Odpowiedź #10 dnia: 14.01.2019, 15:44 »
Jako,że jeszcze karpiuje od czasu do czasu sobie ,mogę doradzić kulki ,które mi się sprawdzają i według mnie to jedne z najlepszych ;) troszkę kulek sprawdziłem z różnych firm i uważam ,że Nash i Dynamits Baits robią je najlepsze :thumbup: oczywiście nikomu nie narzucam swojej woli bo wiem jaka jest ich cena ale jeżeli chodzi o właściwości to chłopaki wiedzą co robią :D dobrą opinię słyszałem również o kulkach Carp gravity a zwłaszcza Racicznica i te mam zamiar sprawdzić w tym sezonie ;) zawsze skupiam się na dwóch smakach coś na słodko jak citruz od nasha np.i jakiś śmierdziel i tak jadę cały sezon to dobra rada ode mnie O:) na rynku jest tyle smaków kulek ,że nie jesteś w stanie tego ogarnąć nad wodą o wiele lepsze wyniki mam jak stosuję dwa konkretne smaki i nimi nęcę i łowię ;)

Offline Rybitwa

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Warmuz Baits - przynęty /zanęty
« Odpowiedź #11 dnia: 14.01.2019, 16:00 »
To są dobre kulki, choć trochę drogie. Używałem truskawka krem i było parę mniejszych karpi. Po 2 miesiącach zrobiły mi się strasznie twarde choć miałem je cały czas zamknięte w pudełku - szło igłę  połamać, trzeba było każdą wiercić. Uważam też że są lepsze kulki niż te warmuza.

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Warmuz Baits - przynęty /zanęty
« Odpowiedź #12 dnia: 14.01.2019, 16:03 »
To nie jest producent tylko, firma zajmująca się przepakowywaniem towaru z Holandii. Cena tych kulek o producenta to jakies 2 euro/kg przy zakupie tony. Nie używałem i nie mam takiego zamiaru. Z wyglądu raczej nie zachęcają do zakupu no chyba, że komuś zależy na kolorze i kupie aromatu to wtedy ok. Ja raczej patrze na strukturę kulki i zawarte w niej składniki.
Czego używasz ?
Zadziwia mnie takie stanowcze atakowanie wyrobu bez jego używania.
I patrząc znasz skład. Struktura - kilka dodatków powoduje, że kulki wydają się bardzo bogate.
Używałem Donalda kiedyś. Ale akurat tak jakby wtedy ryby poszły spać. Bo wtedy nie pomogły również bardzo drogie kulki Karla Nikla na które jednak coś tam zawsze się uwiesiło.
Ciekaw jestem nowego zapachu "brzoskwinia".
JKarp

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Warmuz Baits - przynęty /zanęty
« Odpowiedź #13 dnia: 14.01.2019, 16:12 »
Uzywałem kulki od chlopaków z Bait-zona, a w tym sezonie zaczynam sam kręcić. Ja stwierdzam tylko fakty, nigdzie nie napisałem, że to syf i nic nie warte. Organoleptycznie nie zachęcają do kupna, w tej samej cenie mogę mięc kule kręcona na jajkach i z pewnym składem.

Offline Kereloth

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 955
  • Reputacja: 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Brodnica
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Warmuz Baits - przynęty /zanęty
« Odpowiedź #14 dnia: 14.01.2019, 16:17 »
Tylko z takim małym szczegółem, że 60% składników bazowych jest z góry narzucone przez "KCB". I jest to ich tajemnicą więc sam Pan Warmuz nie wie co ma w kulkach ;)

Chcesz powiedzieć, że teoretycznie "KCB" może sypać trociny do kulek bo nie podają składu zamawiającemu?? Trochę nierealne jak dla mnie...
A czy jak kupujesz gotowy mix do wyrobu kulek to masz podany jego skład?

Nigdy nie kupowałem , więc nie wiem.


Nadal nie widzę w tu miejsca na twierdzenie, że "Warmuz tylko przepakowuje holenderskie kulki". To nie fair.
Są za mali, by kulać w garażu, a nigdy nie będą wystarczająco wielcy, by otworzyć własną fabrykę, bo jej budowa nigdy się nie zwróci.
Ok, ale chyba nie nazwiesz go producentem?

Jak już bawimy się w słówka to według mnie to zdecydowanie bliżej Panu Wojtkowi do producenta aniżeli do "pakowacza".

To są dobre kulki, choć trochę drogie. Używałem truskawka krem i było parę mniejszych karpi. Po 2 miesiącach zrobiły mi się strasznie twarde choć miałem je cały czas zamknięte w pudełku - szło igłę  połamać, trzeba było każdą wiercić. Uważam też że są lepsze kulki niż te warmuza.

Tak się składa , że jakies 2 lata temu zakupiłem kulki zanętowe z tej samej serii. Trzymam je w oryginalnym opakowaniu i nadal są miękkie i aromatyczne. Może trafiłeś wadliwą partię albo pudełko nie było szczelne.

Wyjdę zaraz na samozwańczego obrońcę firmy WarmuzBaits chociaż tak naprawdę nie korzystam zbyt często z ich produktów :facepalm: